Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Kakav spolni odgoj želite - možete zaokružiti više izbora
U školi 580 63.11%
Doma 333 36.24%
Na vjeronauku 44 4.79%
Izborni predmet 184 20.02%
Obvezni predmet 480 52.23%
Stručnjake za predavače 525 57.13%
Učitelje za predavače 110 11.97%
Vjerske osobe za predavače 35 3.81%
Mlade moraju roditelji učiti 241 26.22%
Mlade moraju učiti stručnjaci 378 41.13%
Bibilija je dostatna 28 3.05%
Mladi ne moraju učiti to tome 44 4.79%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 919. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2012., 13:35   #61
Nek se uvede,ali bit ce beskorisno!
Kao i dosad TV,internet i drustvo ce imat apsolutno najveci utjecaj na malde o sexu i opcenito svim stvarima
U Velikoj Britaniji ima seksualni odgoj u skolama,pa opet imamo najveci postotak maloljetnickih trudnoca

Koliki utjecaj TV ima na klinke pokazuje primjer iz Amerike
http://www.index.hr/xmag/clanak/vide...wu/527594.aspx

Ponavljam nek se uvede,ali na mlade nece imat nikakvog utjecaja
Luđak iz hrv is offline  
Old 16.04.2012., 13:54   #62
Quote:
ball kaže: Pogledaj post
Osobno ne vidim zašto vjerske udruge inzistiraju na svom uplivu u sadržaj zdravstvenog odgoja
Puno je tu dima koji mediji ala index podižu.
Generalno, nitko nije protiv takvog predmeta, dapače bio je natječaj i na tom natječaju je odabran program udruge Grozd koji o spolnosti govori kroz prizmu obiteljskog života, dakle tradicionlanije i konzervativnije od programa koji nude druge udruge.... Ali onda je krenula žestoka medijska kampanja i svjetonazorski obračun zbog čega je ministartsvo defacto stopiralo cijelu priču i odabrani program. A krenuo je obračun upravo zato jer se ne radi o benignom pružanju informacija što uostalom djeca već i imaju u postojećim programima, već se radi o potrebi da se nove generacije indoktriniraju, na drugi način ih ne mogu odvojiti od roditeljskog odgoja koji je u HR pretežno tradicionalan i konzervativan. Radi se dakle o političkoj podvali. Ciljevi su razni, od gay je ok do obitelj je out. Klasičan sukob društvenih svjetonazora, neoliberali vs konzervativci. Nema tu primirja.
mestar is offline  
Old 16.04.2012., 17:09   #63
Grozd je želio indoktrinirati generacije. Grozd.
I trebalo ga se spriječiti da širi laži da je homosksualnost bolest, analni seks neprirodan, a seks izvan braka promiskuitetan sam po sebi, i slično.
Neoliberalni svjetonazor ne govori protiv braka. Brak je opcija u neoliberalizmu. Opcija.
U krščanstvu i tradicionalnom svjetonazoru... osuđuje se osobe koje ne žele brak (a u krščanstvu će to tolerirati samo ako ta osoba ode u samostan). Tradicionalisti koji govore da neoliberalisti ponižavaju brak, mrze osobe koje se ne žele udati. I to je istina.
Postoji normalan život izvan braka i to nije samo redovništvo ili svečenstvo.
Normalno je seksati se izvan braka, normalno je imati djecu izvan braka, normalno je rastati se, također je normalno biti u braku.
Svi koji kažu da nije normalno ništa od ovoga osim braka mrze ljude i ljudsku seksualnost.


Ovaj zdravstveni odgoj služi kao program kojim če mladi saznati istinu o seksualnosti, o debljini, o ovisnosti... plus kako pružiti zdravstvenu pomoć, i slično.


Razlog zašto se uvodi zdravstveni odgoj u sklopu zdravstvenog, a ne biologije je taj da spolni odgoj više pripada zdravstvenom odgoju nego biologiji.

Biologija je preopćenita, a zdravstveni odgoj je o zdravlju. Zato spolni odgoj pripada zdravstvenom odgoju.
Zora Evenei is offline  
Old 16.04.2012., 17:19   #64
spolni odgoj nije samo stvar zdravlja, već i mnogih drugih segmenata u životu. ne može ga se svesti samo na jedan ili dva školska predmeta, ili na dio jednog predmeta, već ga treba provući kroz više predmeta. i biologija, i vjeronauk, ali i književnost, i doma. isto kao što se mnoge druge prirodne pojave izučavaju na više načina. znači, jedino što ne treba raditi je šutnja.
__________________
Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.
mirr.or is offline  
Old 16.04.2012., 17:36   #65
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Puno je tu dima koji mediji ala index podižu.
Generalno, nitko nije protiv takvog predmeta, dapače bio je natječaj i na tom natječaju je odabran program udruge Grozd koji o spolnosti govori kroz prizmu obiteljskog života, dakle tradicionlanije i konzervativnije od programa koji nude druge udruge.... Ali onda je krenula žestoka medijska kampanja i svjetonazorski obračun zbog čega je ministartsvo defacto stopiralo cijelu priču i odabrani program. A krenuo je obračun upravo zato jer se ne radi o benignom pružanju informacija što uostalom djeca već i imaju u postojećim programima, već se radi o potrebi da se nove generacije indoktriniraju, na drugi način ih ne mogu odvojiti od roditeljskog odgoja koji je u HR pretežno tradicionalan i konzervativan. Radi se dakle o političkoj podvali. Ciljevi su razni, od gay je ok do obitelj je out. Klasičan sukob društvenih svjetonazora, neoliberali vs konzervativci. Nema tu primirja.
druge programe nisam vidio, ali program udruge Grozd jest klasicna vjerska indoktrinacija:

"Ratio amoris ljudske spolnosti sačinjava bitnu dimenziju onoga specifično ljudskog u čovjeku ....... koje svoju istinsku svrhu i autentično ispunjenje može dobiti samo u ljubavnom darivanju između dviju osoba različitoga spola. Ratio amoris ljudske spolnosti otkriva također da je ljudska spolnost prije svake brige oko zaštite najprije pro-kreativnost, tj. jedno vrhunsko dobro koje svoju istinsku svrhu i autentično ispunjenje može dobiti samo u uzajamnom osobnom oplođivanju koje stvara i rađa život..... Ljudska spolnost i ljubav
su jednostavno nerazdvojive vrednote iz perspektive onog specifično ljudskog u čovjeku kao osobi.
"

"Uzdržljivost ljudske spolnosti sačinjava bitnu dimenziju onoga specifično ljudskog u čovjeku kao
osobi, jer uzdržljivost također bitno razlikuje čovjeka od ostalih živih bića. Uzdržljivost može biti shvaćena kao
samokontrola, a to je jedna sasvim strana kategorija u svijetu nagonskoga i nužnoga događanja među ostalim
živim bićima. Uzdržljivost, kao samokontrola, omogućava razvijanje jedne važne karakterne osobine ili osobne
vrline za spolni život.
To je čistoća, dakako, shvaćena ponajprije kao duhovna čistoća koja se ne ravna logikom
ni nadmenog puritanizma ni prikrivene hipokrizije, nego se isključivo ravna logikom čistog ljubavnog darivanja
među osobama različitoga spola.
Ljudska spolnost i čistoća, shvaćena i kao uzdržljivost i samokontrola,
sačinjavaju dvije vrednote koje su nerazdvojive iz perspektive onoga specifično ljudskog u čovjeku kao osobi.
"

dakle apstinencija i prokreacija sto je sasvim ok ideologija - za vjerske skole, te gay is not ok sto nije ideologija za bilo kakve skole buduci da stigmatizira odredjenu drustvenu manjinu...

Zasto bi spolna eduakcija bila produzena ruka vjerskog odgoja?
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Old 16.04.2012., 19:25   #66
Quote:
Zora Evenei kaže: Pogledaj post
Grozd je želio indoktrinirati generacije. Grozd.
I trebalo ga se spriječiti da širi laži da je homosksualnost bolest, analni seks neprirodan, a seks izvan braka promiskuitetan sam po sebi, i slično.
Neoliberalni svjetonazor ne govori protiv braka. Brak je opcija u neoliberalizmu. Opcija.
U krščanstvu i tradicionalnom svjetonazoru... osuđuje se osobe koje ne žele brak (a u krščanstvu će to tolerirati samo ako ta osoba ode u samostan). Tradicionalisti koji govore da neoliberalisti ponižavaju brak, mrze osobe koje se ne žele udati. I to je istina.
Postoji normalan život izvan braka i to nije samo redovništvo ili svečenstvo.
Normalno je seksati se izvan braka, normalno je imati djecu izvan braka, normalno je rastati se, također je normalno biti u braku.
Svi koji kažu da nije normalno ništa od ovoga osim braka mrze ljude i ljudsku seksualnost.


Ovaj zdravstveni odgoj služi kao program kojim če mladi saznati istinu o seksualnosti, o debljini, o ovisnosti... plus kako pružiti zdravstvenu pomoć, i slično.


Razlog zašto se uvodi zdravstveni odgoj u sklopu zdravstvenog, a ne biologije je taj da spolni odgoj više pripada zdravstvenom odgoju nego biologiji.

Biologija je preopćenita, a zdravstveni odgoj je o zdravlju. Zato spolni odgoj pripada zdravstvenom odgoju.
Svaki konzervativac samo se zeli petljati u tudje zivote. Smeta ga mogucnost da je netko drugaciji.

Samo potpuni idioti mogu djecu odgajati da smatra da netko nije normalan zato sto voli osobu istog spola, zato sto ne zeli stupiti u brak, zato sto ne jede meso itd itd. Djecu treba obrazovati kako bi se unatoc tim odgojnim promasajima vratilo u normalu.
lukarak is offline  
Old 16.04.2012., 19:40   #67
Kada sam ja bio mali taj dio smo odradili kroz biologiju.
Znao sam tko donese dijete, kako dobiti spolnu bolest i kako se zastititi.
Koga je zanimalo ili je htio znati nije imao problem s tim.

Ne razumijem zasto bi nesto sto se objasni u par sati trebalo biti zaseban predmet, osim ako mislimo ici korak dalje i uciti djecu kako nekoga seksualno zadovoljiti i koje su varijacije na temu

Osobno bi radije da postoji lako dustupan (recimo online, anonimno, na secure conection) savjetnik koji moze savjetovati djecu koja imaju dodatna pitanja, a ne zele se obratiti roditeljima.
Osim sto ta osoba treba biti strucna (i naravno raditi po odredenom pravilniku, da ne bi sad svatko imao svoju viziju) i kazneno odgovarati u slucaju povrede privatnosti podataka ili slicno....

Za kraj,

kako je danas doba opce informatizacije i dostupnosti podataka online djeca nemaju problem koji sam imao ja - gdje se informirati, mozda je ipak sve suvisno.

Teenager koji danas nije cuo za zastitu, bolesti i drugo ima vecih problema od seksualnih....
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Old 16.04.2012., 20:42   #68
Quote:
Zora Evenei kaže: Pogledaj post
Grozd je želio indoktrinirati generacije. Grozd.
...
Brak je opcija u neoliberalizmu. Opcija.
Što je ovo, neki Bond, James Bond sindrom?

Brak (obitelj) je smetnja u neoliberizmu. Smetnja.
Ostalo nema smisla ni komentirati, uopće me ne zanimaju tvoje seksualne preferencije.

Ne zanima me jeste li pomaknuti, čudni, uvrnuti, ne zanima me što vam je normalno ili nije, možete unutar svoja četiri zida raditi što vas je volje. Ali nećete samo tako nametati društvene norme. Ni kroz školu ni kroz političke priljepke.
Neće ni neoliberalizam dovijeka.
mestar is offline  
Old 16.04.2012., 21:18   #69
zato zatucanost hoce

nazalost
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Old 16.04.2012., 21:21   #70
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post

Brak (obitelj) je smetnja u neoliberizmu. Smetnja.

Nije istina.
Zora Evenei is offline  
Old 16.04.2012., 22:42   #71
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Što je ovo, neki Bond, James Bond sindrom?

Brak (obitelj) je smetnja u neoliberizmu. Smetnja.
U pravu si,smetnja je crkveni brak , brak izmedju muskarca i zene.


I ja dok sam isla u osnovnu skolu ucili smo o biologiji,ucili smo o reproduktivnom sistemu, a takodjer i o bolestima i infekcijama.


Ali...ako mladi apstiniraju, nece ih niti zahvatiti spolno prijenosne bolesti jel?

I, iako ne mrzim homoseksualce, ne bih voljela da sam ucila u skoli da je to NORMALNO. onda je normalno i opcenje sa zivotinjama
chergi is offline  
Old 16.04.2012., 23:33   #72
Quote:
chergi kaže: Pogledaj post
... onda je normalno i opcenje sa zivotinjama
E,
sad ce ti reci da ne mozes znati da li su zivotinje dale svoj pristanak
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Old 16.04.2012., 23:35   #73
Quote:
chergi kaže: Pogledaj post
I, iako ne mrzim homoseksualce, ne bih voljela da sam ucila u skoli da je to NORMALNO . onda je normalno i opcenje sa zivotinjama
Jer da jesi sad bi bila lezbijka?

Ne?

Da?

Možda?

Nemaš pojma?

Možda bi djeci trebalo reći da će radi nekih stvari završiti u reštu ako se otkriju a radi nekih samo u paklu.

Pa onda neka biraju što ima je manji rizik ako imaju takve željice, pazi zlostavljanje životinje usporediti sa konsenzualnim spolnim odnosom...
Libertango is offline  
Old 16.04.2012., 23:50   #74
Quote:
chergi kaže: Pogledaj post
I, iako ne mrzim homoseksualce, ne bih voljela da sam ucila u skoli da je to NORMALNO. onda je normalno i opcenje sa zivotinjama
I kanibalizam

E pa stvarno, ali STVARNO
mirjam is offline  
Old 17.04.2012., 01:52   #75
To je samo MOJE misljenje, da to za mene nije normalno, i ne bih voljela da mi djeca slusaju da je to normalno. Naucite prihvatiti razlicitost misljenja.

Ne smatram to normalnim uopce, i takodjer, o cemu imaju djeca cijelu godinu skolsku uciti o spolnom odgoju??Helllloooo??Cijelu godinu. mashala.
chergi is offline  
Old 17.04.2012., 02:02   #76
Quote:
chergi kaže: Pogledaj post
To je samo MOJE misljenje, da to za mene nije normalno, i ne bih voljela da mi djeca slusaju da je to normalno. Naucite prihvatiti razlicitost misljenja.

Ne smatram to normalnim uopce, i takodjer, o cemu imaju djeca cijelu godinu skolsku uciti o spolnom odgoju??Helllloooo??Cijelu godinu. mashala.
ako spolni odgoj postoji od Engleske do Svedske i traje po vise godina zasto ne bi u HR?

Inace, ne trebas smatrati homoseksualnost 'normalnom' ali zamisli kako bi bilo gay klincima da im npr ti predajes taj predmet i kazes im da nisu normalni samo zato jer su gay, zbilja bi se usrecili sa takvom super uciteljicom.

I ja bi radije da moja djeca uce o razlicitostima i postivanju drugih i toleranciji, nego da ih netko truje nekakvim vjerskim sadrzajima o cistoci prije braka i 'nenormalnim ponasanjima'
francesca_00 is offline  
Old 17.04.2012., 02:26   #77
Quote:
francesca_00 kaže: Pogledaj post
ako spolni odgoj postoji od Engleske do Svedske i traje po vise godina zasto ne bi u HR?

Inace, ne trebas smatrati homoseksualnost 'normalnom' ali zamisli kako bi bilo gay klincima da im npr ti predajes taj predmet i kazes im da nisu normalni samo zato jer su gay, zbilja bi se usrecili sa takvom super uciteljicom.

I ja bi radije da moja djeca uce o razlicitostima i postivanju drugih i toleranciji, nego da ih netko truje nekakvim vjerskim sadrzajima o cistoci prije braka i 'nenormalnim ponasanjima'
A u Engleskoj i Svedskoj nema maloljetnickih trudnoca? Usprkos tom spolnom odgoju

Cak,kultura mi nalaze barem da djetetu,klincu sve se treba na lijep nacin tumaciti.

Ovaj, a sto imas protiv cistoce prije braka?

Oce li itko navesti sto ce to sve obuhvacati spolni odgoj da je potrebno toliko sati samo za njega?

Pa zar mislite da danas klinci stvarno nist ne znaju o spolnosti?
chergi is offline  
Old 17.04.2012., 02:41   #78
Quote:
chergi kaže: Pogledaj post
A u Engleskoj i Svedskoj nema maloljetnickih trudnoca? Usprkos tom spolnom odgoju

Cak,kultura mi nalaze barem da djetetu,klincu sve se treba na lijep nacin tumaciti.

Ovaj, a sto imas protiv cistoce prije braka?

Oce li itko navesti sto ce to sve obuhvacati spolni odgoj da je potrebno toliko sati samo za njega?

Pa zar mislite da danas klinci stvarno nist ne znaju o spolnosti?
Da zbilja, na kulturan nacin reci djetetu 'znas ti nisi normalan jer si gay, i nemoj to spominjati pred drugom djecom, mozda ih ta rijec na g potakne da i oni to 'postanu' hm, takvu su praksu nekoc imale mudrice poput thatcherice u UK i nije za cuditi sto je tada bilo dosta samoubojstava kod gay tinejdzera jer su im takvi govori da su oni 'greska'.

Nemam nista protiv ako netko zeli ostati 'cist' do braka, ali ne bih zeljela da kojekakve 'moralne udruge' govore djeci po skolama da je ovo i ono grijeh i da ce ih plamene munje gadjati s neba ako se toga ne budu pridrzavali.
francesca_00 is offline  
Old 17.04.2012., 02:46   #79
Jos nikako da dobijem info sto je to toliko preopsirno da zasluzuje tolike sate u nastavnom programu.


Btw, sigurno imate u okolici,obitelji ili medju prijatelji djecu u visim razredima osnovne skole i u srednjoj i kroz razgovor s njima svasta se dozna, ipak je ovo informaticko doba i oni nisu glupi. Napredniji su nego mi ikada sto smo bili.
chergi is offline  
Old 17.04.2012., 07:50   #80
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Što je ovo, neki Bond, James Bond sindrom?

Brak (obitelj) je smetnja u neoliberizmu. Smetnja.
Ostalo nema smisla ni komentirati, uopće me ne zanimaju tvoje seksualne preferencije.

Ne zanima me jeste li pomaknuti, čudni, uvrnuti, ne zanima me što vam je normalno ili nije, možete unutar svoja četiri zida raditi što vas je volje. Ali nećete samo tako nametati društvene norme. Ni kroz školu ni kroz političke priljepke.
Neće ni neoliberalizam dovijeka.
Laz. Brak nije nikakva smetnja. Tko hoce nek bude u braku.
Ideja da je brak jedino moguce je smetnja. Srecom se stvari polako mijenjaju. U praksi.

Isto tako, nitko ti ne namece nikave drustvene norme. Nitko te ne tjera na nista, niti ti zabranjuje ista. To radis ti.
lukarak is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.