Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2012., 07:32   #81
Quote:
Americro kaže: Pogledaj post
Slijedi Njemacka invazija. Beograd "slavno" se predaje sedam (7) motoriziranim SS-ovcima, koji je vodio jedan Njemacki Kapetan.

Mala digresija: Zamislite - glavni vam grad se predaje sedam (7) vojnicima pod zapovijednistvo jednoga Kapetana. Sramota. U povijesti ratovanja toga nije bilo.
zašto ih potcjenjuješ? kraljevska vojska je više sati pružala ogorčeni otpor njemačkim motoristima. osim toga radilo se je o motoristima - jednom od najelitnijih rodova vojske u to doba. najopakiji su bili esesovci, pa onda padobranci iz wehrmachta. motoristi su, procjenjujem, bili treći u rangu. motorkotač i motoristi tada nisu bili svakodnevna pojava kao danas...
Bunga Bungalow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 08:13   #82
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Fakat, evo recimo merćepovci su u Vukovaru ljeti 1991. ubili svega nešto više od stotinu Srba, prava sitnica, Radi umjetničkog dojma, nekima su prerezali vrat i leševe gurnuli u Dunav, da ih struja odnese na drugu obalu. Svaki dobar majstor želi da se njegovo djelo vidi!Sasvim normalno da to Tomici nije uzeto za zlo, nego je unaprijeđen, pa poslan u nove radne pobjede u Gospiću i Pakračkoj Poljani! Ali sve skupa, jedva za jednu fusnotu...
Zoki, serkaš, i sam znaš da serkaš.
I zato mi je sve sumnjivija tvoja iskrena želja da razriješiš ratne enigme.
Ti si prepisao napuhanu Savo Štrbac priču koju i Puhovski kada koristi da plasira poluistinu, tretira ju opreznije nego ti.

Naime, osnovna teza te priče ja da su u Vukovaru Hrvati prvi počeli pokolje nad Srbima. JNA je reagirala i "malo pretjerala". Pa se onda izvali ta priča o 100 ubijenih Srba, doda malo poetskih opisa, i na kraju povuče zapovijedna odgovornost od patologije Merčepa do patologije Tuđmana.

Treba protiv Merčepa podignuti optužnicu i za ubojstva srpskih civila u Vukovaru, da se jednom zauvijek začepe usta Zokijima.

Sveukupno se radi o 30 nestalih Srba u Vukovaru a prvi nestanak je 29.06.1991. Da se digne optužnica, broj bi morao biti još više umanjen, a Merčep je možda odgovoran za jedan dio tih zločina. Radi se uglavnom ili o sumnjama da rade za srpsku stranu koja tada već drži Vukovar opkoljen i čini zločine, ili o bezobzirnoj pljački. Tuđman daje uhititi Merčepa i povlači ga iz Vukovara kada je čuo da se on tamo osilio kao lokalni vođa i radi svinjarije.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 08:29   #83
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Fakat, evo recimo merćepovci su u Vukovaru ljeti 1991. ubili svega nešto više od stotinu Srba, prava sitnica, Radi umjetničkog dojma, nekima su prerezali vrat i leševe gurnuli u Dunav, da ih struja odnese na drugu obalu. Svaki dobar majstor želi da se njegovo djelo vidi!Sasvim normalno da to Tomici nije uzeto za zlo, nego je unaprijeđen, pa poslan u nove radne pobjede u Gospiću i Pakračkoj Poljani! Ali sve skupa, jedva za jednu fusnotu...
Zorane. Ti pišeš tipičnu Srpsku propagandu protiv države Hrvatske, ne protiv T.Merčepa, jer je T.Merčep optužen za 42 ubojstva. To si u svojim"naučnim" istraživanja našao "nešto više od stotinu Srba" u bijenih u Vukovaru i bačenih u Dunav. To ili ta načrtanja me sjećaju na 700.000 ubijenih Srba u Jasenovcu.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 08:35   #84
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Zorane. Ti pišeš tipičnu Srpsku propagandu protiv države Hrvatske, ne protiv T.Merčepa, jer je T.Merčep optužen za 42 ubojstva. To si u svojim"naučnim" istraživanja našao "nešto više od stotinu Srba" u bijenih u Vukovaru i bačenih u Dunav. To ili ta načrtanja me sjećaju na 700.000 ubijenih Srba u Jasenovcu.
Ko da su ovih 42 ubijenih nitko i nista.

Ljudi,pa kad cete shvatit da je ljudski zivot ispred vjere,rase i nacije?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 08:36   #85
Sve je to Fekal škola kontraobavještajnog rata.

Prisjetimo se notornog alkoholičara Bajramovića koji je kao marginalac proveo kratko vrijeme u Pakračkom kraju i merčepovci ga se jedva sjećaju.
Tako on reče Fekalistima u intervju formi da je tamo pobijeno, koliko ono, 600 Srba a da ih je on osobno pobio desetine.
I sam Savo Štrbac nije znao reći o čemu on priča jer je na njegovoj listi bilo tridesetak nestalih Srba.
Sada vidimo u optužnici Merčepu što se točno tamo zbivalo ali u srpskoj štampi i dalje citiraju Fekal Tribune i Bajramovića.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 08:38   #86
Quote:
Cougarr kaže: Pogledaj post
Zanimljivo , govoriš o Titovom antifašističkom pokretu i živim sljedbenicima koji se po tebi kriju iza maske antifašizma ?
Slažem se , onaj dio HDZ a koji se poslikavao na Thompsonovim koncertima a do jučer su bili u savezu komunista
svakako odgovaraju tvom navodu u nošenju maske antifašizma . Hajmo viditi dali je bivši komunistički general ,
bivši predsjednik nk Partizan također tolerirao ustašoide ? Govorio o nakaradnom neprirodnom obliku hrvatske , manipulirao desnim i do neke mjere ne pretjerano extremnim "elementima " u našem društvu .
Šta je bio ? Komunist i Partizan , Veliki Hrvat ili nešto treće ? Ta mutna i ne dovoljno definirana enigma snažno se preslikala u svaku poru našeg društva i zato je po meni Hrvatska politički i ekonomski danas tu gdje jest . Krenimo od glave .
Da.. kad nemamo argumenata udri po Tuđmanu sa klasičnim pizdarijama o generalu, predsjedniku Partizana itd. i tko mu to zamjera da je bio general i predsjednik Partizana nego titoidi.
Tuđman je bar napustio zablude iz mladosti, za razliku od humanista Boljkovca, Manolića i njihovih ideoloških sljednika Mesića, Josipovića i ostalih "antifašista"
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 08:39   #87
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Zorane. Ti pišeš tipičnu Srpsku propagandu protiv države Hrvatske, ne protiv T.Merčepa, jer je T.Merčep optužen za 42 ubojstva. To si u svojim"naučnim" istraživanja našao "nešto više od stotinu Srba" u bijenih u Vukovaru i bačenih u Dunav. To ili ta načrtanja me sjećaju na 700.000 ubijenih Srba u Jasenovcu.
nemoj ti tako. oštrić je studirao povijest, osobito se zanima za metodologiju istraživanja. razgovaraš sa stručnjakom....
Bunga Bungalow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:00   #88
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
nemamo mi ništa protiv pomirbe, ali različiti stavovi su jedno, a silovanje povijesti ideologijom je posve nedemokratski.

uostalom, zašto nisu ovo radili PRIJE izbora?
Dužnost vlasti je da djeluje u skladu s Ustavom RH.
Ne može Sabor biti pokrovitelj manifestacije na kojoj se pljuje po vojsci (pokretu) koja je osnovala ZAVNOH koji je po Ustavu jedan od temelja RH.
bombonpez is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:24   #89
Da pojasnim tu šprancu koju je Zoki prepisao iz srpskih izvora.

U Srbiji vlada uvjerenje da su Hrvati ubijali srpske civile po Vukovaru pa je nakon toga JNA intervenirala da ih zaštiti. I onda sve kao ode k vragu.
Ne zanimaju njih baš detalji. Prihvate tu načelnu priču jer dobro zvuči. Srpska žrtva i ustaški progon te JNA uvučena u sukob.

A korijen je u tezi koju je Žarko Puhovski više puta rekao a koju srpska šira politika voli ponavljati. I sam Stanimirović ju je više puta izrekao.
Dakle, Puhovski je rekao:

"Prije napada JNA na Vukovar, tamo su od hrvatskih vlasti (Merčepovaca) ubijani Srbi".
Vrlo kratka izjava koja jasno implicira ono što sam naveo u uvodu o širem izgrađenom stavu Srba o Vukovaru i ratu. Hrvati su prvi počeli sukob.

To je i suština srpske službene politike i njenog stava kojeg promiče o ex YU ratu.
JNA je samo štitila ugrožene Srbe.
Nisu slučajno Žarko Puhovski i Boris Tadić kućni prijatelji.

Nema u toj priči kronologije. Srbija po tom pitanju mrzi kronologiju. Oni rađe sve uguraju u jednu prostu rečenicu koju na upit prošire na njih desetak, pročitati Zokija.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 13:17   #90
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Fakat, evo recimo merćepovci su u Vukovaru ljeti 1991. ubili svega nešto više od stotinu Srba, prava sitnica, Radi umjetničkog dojma, nekima su prerezali vrat i leševe gurnuli u Dunav, da ih struja odnese na drugu obalu. Svaki dobar majstor želi da se njegovo djelo vidi!Sasvim normalno da to Tomici nije uzeto za zlo, nego je unaprijeđen, pa poslan u nove radne pobjede u Gospiću i Pakračkoj Poljani! Ali sve skupa, jedva za jednu fusnotu...
Ma 100.000, valjda ti znaš a ne moje uže i šire obitelji koja je ostala u gradu...

Ubijeno je tih 20-tak Srba, od toga prvi točno 50 dana NAKON Borova Sela, a ove laži Save štrpca, Lazanskog i sličnih možeš okačiti mačku o rep
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ko da su ovih 42 ubijenih nitko i nista.

Ljudi,pa kad cete shvatit da je ljudski zivot ispred vjere,rase i nacije?
Što znači da nekim Srbima očito ne znači 20 mrtvih sunarodnjaka ništa, pa moraju izmišljati brojke...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!

Zadnje uređivanje Kyle Reese : 24.04.2012. at 13:29.
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 13:33   #91
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Što znači da nekim Srbima očito ne znači 20 mrtvih sunarodnjaka ništa, pa moraju izmišljati brojke...
O brojevima uopce ne govorim,nego me iritira nacin na koji je on spomenuo kao da tih 42 ubijenih ne vrijedi nista.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 13:43   #92
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
O brojevima uopce ne govorim,nego me iritira nacin na koji je on spomenuo kao da tih 42 ubijenih ne vrijedi nista.
Ne nego meni je žao što se te izrazito malobrojne žrtve, ubijene na neplanski način, ne samo više spominju nego planski i organizirano ubijene tisuće i tisuće Hrvata, nego s i tim žrtvama opravdava ubijanje cijelog jednog grada-mog rodnog ako moram napominjati
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 15:04   #93
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ko da su ovih 42 ubijenih nitko i nista.

Ljudi,pa kad cete shvatit da je ljudski zivot ispred vjere,rase i nacije?
kad srbi i jugoslaveni počnu tako tretirat ljudski život, a ne svaku brojku srpskih žrtava množit sa 5 ili nekim od višekratnika od 5.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 15:24   #94
Teza o 100 ubijenih Srba u Vukovaru je laž koja najbolje govori o onima koji tu laž plasiraju dalje. Imam dojam da je njima žao što nije plasirana još veća laž.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:03   #95
Nikad mi nije bilo jasno zašto Maček nije pokrenuo paralelni ustanak u Hrvatskoj neovisan od Tita. Imao je potporu 90% Hrvata i vjerovatno bi imao potporu SAD-a, koji bi sigurno prije bio na strani demokrata nego komunista.
__________________
ne idem u školu al često nosim ruksak
The Godfather is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:09   #96
Quote:
The Godfather kaže: Pogledaj post
Nikad mi nije bilo jasno zašto Maček nije pokrenuo paralelni ustanak u Hrvatskoj neovisan od Tita. Imao je potporu 90% Hrvata i vjerovatno bi imao potporu SAD-a, koji bi sigurno prije bio na strani demokrata nego komunista.
Ustaše su Mačeka držali u Jasenovcu i kućnom pritvoru upravo zato da ne djeluje politički.
bombonpez is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:15   #97
Quote:
bombonpez kaže: Pogledaj post
Dužnost vlasti je da djeluje u skladu s Ustavom RH.
Ne može Sabor biti pokrovitelj manifestacije na kojoj se pljuje po vojsci (pokretu) koja je osnovala ZAVNOH koji je po Ustavu jedan od temelja RH.
na bleiburgu je popljuvan režim koji se upravo stvarao na kraju rata, ne ZAVNOH.
osim toga, po ustavu je hrvatska utemeljena i na antikomunizmu, pa je sabor pokrovitelj kojekakvih derneka di je petokraka "simbol mira i ljubavi"
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:15   #98
Prije svakog nastavka rasprave, pogledajte ovaj dokument u izdanju Instituta za javne financije, a koji govori o povlaštenim mirovinama:
http://www.ijf.hr/newsletter/44.pdf

Svakako pogledajte tablicu na str. 3 !

Dakle, to je 180 000 ljudi, među kojima je najviše raznih boraca i "boraca" na raznim stranama. Ako to pomnožimo s 3000kn mjesečno (nisam uspio naći točan podatak o prosječnoj povlaštenoj mirovini), to je 540 milijuna kuna svaki mjesec ili 6 i pol milijardi kuna godišnje! Sasvim dobar razlog da se prepucavanje na relaciji partizani-ustaše nastavi, po mogućnosti u beskonačnost!
Atari_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:24   #99
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
na bleiburgu je popljuvan režim koji se upravo stvarao na kraju rata, ne ZAVNOH.
Pročitaj moj post pod brojem 83 (str.5), tema "Sabor više neće biti pokrovitelj komemoracije na Bleiburgu".
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
osim toga, po ustavu je hrvatska utemeljena i na antikomunizmu, pa je sabor pokrovitelj kojekakvih derneka di je petokraka "simbol mira i ljubavi"
Petokraka je i simbol vojske koja je osnovala ZAVNOH koji je jedan od temelja RH.
bombonpez is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:56   #100
Quote:
bombonpez kaže: Pogledaj post
Pročitaj moj post pod brojem 83 (str.5), tema "Sabor više neće biti pokrovitelj komemoracije na Bleiburgu".


Petokraka je i simbol vojske koja je osnovala ZAVNOH koji je jedan od temelja RH.
petokraka je prije svega simbol komunizma. a i simbol JNA koja je rušila hrvatsku.
petokraka nikako ne može biti naš simbol i po ustavu hrvatske to nije, jer je hrvatska nastala na ODBACIVANJU komunizma i porazu JNA, prema istom tom ustavu na koji se vrlo pozivate. odbacivaje komunizam je jedan od temelja hrvatske.

na bleiburgu se jasno osuđuje komunistički zločin, a ne antifašizam kao takav, a to što neki to ne mogu razdvojit, govori dovoljno o njima samima.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.