Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2009., 02:16   #241
Smile e nadovezujem se na porezni dio...

šumski... sam da se nadovežem na tvoj post o porezu...sjetila sam se svog frenda koji je rekao prije 5-6 god... zašto da plaćam porez kad mi država ničime ni na koji način nije pomogla da dođem do znanja (tipa xy tečaja puta xx.000 kuna), da lakše organiziram posao, da verificiram svoje zanimanje, nit i bilo što drugo niti na osnovu toga mogu uplaćivat mirovinsko i zdravstveno, nit imam ikakvu garanciju da ću dobivat s burze iša ako nemam prometa ---- tak je nekaj rekao...

kasnije je otvorio obrt, prije 4-5 godina, i to za masažu jer Reiki i te spike bioenergija bla bla nemreš baš ni registrirati kao takve (bar se tada nije moglo)... bar onda nisi mogao... i nema u onom registru zanimanja ili što već... dakle on je u pravu jer dokle god država drži neke stvari po strani, ne tretira ovu ili bilo kakvu drugu edukaciju kao odbitak poreza za fizičke osobe (neke alternativne školei seminari fajn koštaju, a ne upisuju se u radnu knjižicu, čak i za neke masaže, sve mora biti verificirano

dugi niz godina, sve do možda unazad godinu dana bila sam za to sve za poreze, ali znaš kaj - nekome je to onako tu i tamo tek neki izvor prihoda tipa parsto kuna tjedno ili mjesečno (žali bože vremena, administracije i gluposti oko toga), al nekom je to jedini i veliki izvor prihoda ono tipa u tisućama EURA (mislim na jednog koji ordinira u ZG), pa eto... država se treba angažirati da se sve to s alternativom zakonski riješi, i alternativcima bi bilo lakše



konkretno, znam i medicinare specijaliste koji ne izdaju račune za svoju uslugu

e jesam se raspisala
cosmicmama158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 21:55   #242
sumski...Da malo razjasnimo stvari. Prvo, nije problem u bioenegeticarima vec u sustavu koji ne priznaje tu disciplinu i ne dozvoljava da ti ljudi rade i placaju porez. Slovenija je prva zemlja u EU koja je donjela zakon o alternativnom ljecenju i u osnivanju je iscjeljiteljska komora i biraju se metode koje ce biti priznate. E tada se moze "legalizirati" i placat porez. Jedva cekam dan kad ce tako biti i kod nas.
Drugo,, Zdenko ima znanje ali nema cijenik usluge. To znaci da mogu i siromasni i bogati doci na terapiju. Ljudi daju ili nedaju vec kako se osjete potaknutima i zadovoljnima. Ne postoji bolji odnos prema pacijentu od toga. Kako se niko ne buni placati privatnom ljecniku, a cesto ne dobi racun??? A sta cemo sa siromasnima koji nemaju za privatnika?? Pod zemlju??? U ovu pricu iz prvog dijela je Zdenko ulozio posljednjih 15 godina i dosao do toga da ga placa dzava slovenija i izgradila mu je dvoranu u Kranjskoj, dala radnu dozvolu, boravak....
Njegovi asistenti kao i mi terapeuti pruzamo potpuno istu kvalitetu usluge i tu ne treba raditi razliku. Uz njihovu pomoc danas tjedno prolazi 150tak ljudi terapije. Svi znamo da se znanje placa ali u ovoj situaciji se cak i ne mora platiti. Ima li veci fer odnos igdje???? Malo sam ponavljao cosmicmamu, ali to je to
JUMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 01:03   #243
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
...
općenito većina alternativaca radi protuzakonito jer ne plaćaju porez koje vrijedi za neku uobičajenu djelatnost.nemam ništa protiv nečije zarade ali želim račun kada odem bioenergetičaru ili nekom drugom alternativcu.jeste li ikada čuli da netko od bioenergetičara izdaje račun za svoju terapiju?
Hoćeš račun i kad ti popravim auto u svojoj garaži?! Da napišemo ugovor o djelu?
Bioenegretičari ne pripadaju u sustav PDV-a jer nemaju registriranu djelatnost baš kao ni doktori kad ti u fušu obave kakav pregled, operaciju ili terapiju.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 01:14   #244
fala nebus mi ti popravljal auto.očito niste svjesni koji se to novci vrte u alternativi.jednostavno znam neke stvari i sa početka tih djelatnosti a i sada.drugdje je to regulirano u nekim drzavama na koje se kakti furamo.stari moj nemres ti u tri zivota na fusu na autu zaradit kolko neki od ovih zaradjuju.to je lovetina do krova.znam o čem pričam i vani nije tak.a nije uvjet bit u sustavu pdva neki ljudi imaju djelatnosti van sustava pdva
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:05   #245
Domančić radi u sloveniji jer su ga iz Hrvatske protjerali rotarijanci i masončići iz lions clubova.O njemu sve najbolje iako je bio malo drzak prema meni.Brzo ozdravljenje želim svakome od Vas koji trebate bilo kakvu zdravstvenu pomoć.Sretno
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 09:00   #246
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
fala nebus mi ti popravljal auto.
Shvatio si! Imaš vlastiti izbor gdje i kako ćeš popravljati auto.
1. Ovlašteni servis (najskuplje jer treba platiti i državi porez)
2. Kod "susjeda majstora" (nema poreza i svih ostalih troškova)
3. kod frenda (nema poreza ni naknade za rad).

Quote:
očito niste svjesni koji se to novci vrte u alternativi.jednostavno znam neke stvari i sa početka tih djelatnosti a i sada.drugdje je to regulirano u nekim drzavama na koje se kakti furamo.stari moj nemres ti u tri zivota na fusu na autu zaradit kolko neki od ovih zaradjuju.to je lovetina do krova.znam o čem pričam i vani nije tak.a nije uvjet bit u sustavu pdva neki ljudi imaju djelatnosti van sustava pdva.
Svugdje se vrti lova. Nitko ne živi od zraka.
Ovo sa sustavom pdv-a je notorna glupost. Otvoriš firmu, obrt ili udrugu i sam biraš da li želiš biti u sustavu pdv-a i kako želiš da ti se obračunavaju porezi i ostale dažbine. A onih koji rade na crno tj. u fušu ima svugdje. ZATO sam ti i spomenuo primjer da li želiš da ti ja popravim auto i želiš li ugovor o djelu.
Također, ogromna lova se vrti i u dodacima prehrani pa npr. tko je prvi započeo (u RH tko je prvi počeo sa uvozom vitamina i minerala!) jasno da je pobrao najviše vrhnja. Ali tako je svugdje i u svemu.
Na "zapadu" zdravlje je u načelu puno skuplje. To valjda ne moram posebno elaborirati. Jest, i zakoni su drugačiji. No, ako se želiš žaliti na zakone RH, možeš se najviše žaliti na provedbu istih.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 00:06   #247
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
...
očito niste svjesni koji se to novci vrte u alternativi.
...
Još nešto:
očito ni ti nisi svjestan koliki se novci vrte u službenoj medicini, zdravstvu itd. No, to nije ni bitno tolko sad. Bitnije bi bilo pogledati kolike su marže.
S obzirom da imam nekoliko prijatelja i poznanika u branši optike, mogu reći da je provjereno kako je optičarski biznis jako, jako isplativ. I optičarima i proizvođačima leća i okvira. Naravno, ovdje ne govorim o okvirima za naočale koji su poznatih brendova već o lećama čija proizvodnja košta 10-20 kuna. Tih par proizvođača leća ima ogromne marže a na sve to opet optičari uzmu svoje ogromne marže. ROI (return of investment) je cca. 2 godine. Zarada na uloženo: 50%. Sad si zamisli koliko ti se vraća godišnje nakon 2 godine ukoliko bi npr. uložio 100k €!
No, reći ćeš ti: "ali oni ne prodaju maglu!". E pa ne prodaju ali neki alternativci itekako prodaju maglu a neki ne. A neki pak alternativci svoj rad i vrijeme "prodaju" bez ikakve naknade a neki skupo prodaju. U svakom žitu ima i kukolja. To je tako u svakom biznisu. Probaj otvoriti bilo kakav biznis i stalno ćeš imati otprilike 5% kukolja koji te vara, mulja, ne želi platiti itd. itd. , uglavnom stvara ti probleme. To je jednostavno tako. Svijet nije crno-bijel.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 15:42   #248
jel mi može netko reći kolika je Biserkina tarifa? Niš ne piše na njezinim stranicama... Tnx.
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 17:01   #249
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
jel mi može netko reći kolika je Biserkina tarifa? Niš ne piše na njezinim stranicama... Tnx.
Ja sam bio prije više godina, tako da ne znam, da li je poskupila. Ali, kada sam ja išao cijena je bila 150kn po tretmanu. S time da moraš proći pet tretmana za redom.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 18:27   #250
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Bila sam i kod drugih alternativaca, a zadnje kod bioenergetičara Vrančića i to je neka sasvim druga priča u pozitivnom smislu.
Može malo detaljnije o tom Vrančiću? Može i na PP. Tnx.

Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Ja sam bio prije više godina, tako da ne znam, da li je poskupila. Ali, kada sam ja išao cijena je bila 150kn po tretmanu. S time da moraš proći pet tretmana za redom.
Što znači 5 tretmana za redom? Npr. u jednom tjednu...?
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 18:45   #251
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Može malo detaljnije o tom Vrančiću? Može i na PP. Tnx.



Što znači 5 tretmana za redom? Npr. u jednom tjednu...?
Da, to bi bilo idealno. Inaće kada se rade tretmani, najbolje ih je napraviti u setu, za redom. Ako se baš desi, da ih prekine vikend, onda se nastavlja u ponedjeljak. Ako se i desi takav kratak prekid, nema nekih većih utjecaja na rezultat.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 19:33   #252
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
sgospodin o kojem je ovdje riječ postizao je izvrsne rezultate i onda kao i većina alternativaca podlegao pohlepi radio masovne seanse sa puno ljudi na kojima na kraju nije ni bio on nego njegovi asistenti,zaradjivao je velike količine novca tj ogromne i sve se pretvorilo u mlaćenje para.
Šumski, eto ja sam se jučer vratio iz Trakošćana gdje dvoje bioenergetičara po navedenoj metodi prakticira već dugi niz godina. Jako mi je žao što nisam uslikao ljude koji dolaze na liječenje, jer bi ti bilo jasno da tu novaca nema. Sve lokalni Dedeki i Babeki. Naravno dolaze i ljudi koji su imućniji, ali mislim da poanta nije u parama. Ljudi daju onoliko koliko žele NAKON tretmana, i to je njiohova slobodna volja, no kažem ti jako puno se u koverti nadje samo napisano Hvala. Znači daje se nakon tretmana, anonimno, i po vlastitom nahođenju - i di je sada tu para.
Što se mene tiče, isto kao i juman i njegova supruga, ja i moja prakticiramo bioenergiju po metodi g. Domančića. Oboje smo zaposleni i radimo od 9-17 (17 je simboločno:-)) i u slobodno vrijeme nastojimo pomoći. Znači nije za novce.
medo_klc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 12:30   #253
Ne zelim puno polemizirati oko ove metode ali,,, ipak cu reci da pojedinici u drugim tehnikama stvarno naplacuju svoje usluge te pricom zarađuju dobro. No to su neki drugi i neka im bude. Te stvari kad-tad isplivaju na povsinu i ugasnu. Tema je metoda ZD i toga bi se je trebali nekako drzati. Treba reci i da postoje terapeuti po toj metodi kojima je novac ipak u glavi, ali srecom takvi nemaju uspjeha. Prirodni zakoni kao i manjak uspjesnosti se pobrinu za to.
Zdenko ima jednu dobru recenicu. " Mi smo javni djelatnici kao i ljecnici skolske medicine i nemamo pravo naplacivati uslugu, kao ni oni "
Ostalo je Medo rekao
JUMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 11:35   #254
Evo, bila sam kod Biserke... predivno iskustvo. 5 tretmana za redom, ako niste iz Zg moze i dva u danu. I Bachove kapi, bar sam ih ja dobila. 250 kn 1 tretman, 90 kn kapi.

Zena je skroz posebna, izgleda strasno mlado (rekla bih po onome sto pise na stranici da ima 40 - 50 godina). I prostor je poseban, osjeti se da je nabijen energijom. Tretmani su po 15 minuta, prvo me "skenirala", i tocno vidjela u cemu je problem bez da sam ista rekla. Kad me obradjivala, osjetila sam kako me "dodiruje". Zapravo kako mi dodiruje auru, jer nije bilo fizickog dodira. Imala sam zatovrene oci (nije nuzno, ali tako mi je draze), i tocno sam znala na kojem dijelu tijela su joj ruke. Dakle, ocito da ima dar.

Usput su mi se izgubile jos neke sitne boljcice (npr. ukoceno rame) i cirkulacija mi je super. A i glavni problem je rijesila, jupiii!!! Hvala Bogu na osobama s ovakvim darom.
__________________
Sreća je svjesni izbor, ne automatska reakcija. (Mildred Barthel)
Joanna4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 14:33   #255
Joanna4- baš mi je drago, što ti je uspjela pomoći. I usput hvala, na friškim informacijama, o cijeni tretmana .
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 18:45   #256
Quote:
kex_3 kaže: Pogledaj post
bok!
Znam da ih ima svakakvih pa ako bi mi netko mogao nekog preporučiti. Iz Zagreba sam. hvala...
Supruga i ja smo išli kod Viktora i Sonje Jagarnec u Trakošćane, oni rade po metodi g. Domančića, ako hoćeš javi se na mail [email protected] pa ti posaljem podatke
medo_klc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 13:42   #257
Ima svakavih bioenergetičaram, ali kao i u svakom drugm poslu. Nadam se da će jednom zaživjeti neki zakon u nas, koji će selektirati tko se smje, a tko ne baviti takvim stvarima. Inaće, naginjem već spomenutoj Biserki, i Zdenku Domančiću. Smatram da su oni vrh, što se tiće toga naćina rada. Mada, ne smatram naplaćivanje tretmana nekom otegotnom okolnosti, ako osoba zna i ima rezultata iza sebe. Većina danas razvikanih iscjeljitelja poćela je zgrtanjem novaca, a kasnije kada su si to mogli priuštiti rade za donacije ili besplatno. Na žalost, vidimo da neki i nakon dugog niza godina ustraju jedino na novcima, ali to je tako. Ali, kao i u službenoj medicini, postoje osobe kojima se ne može pomoći, niti pomoću bioenergetskih tretmana. To nije čarobni štapić u svim situacijama. Ali i kada je osoba pred odlazak, umnogome joj se može pomoći, da ode u miru i spokoju, bez boli.

Zadnje uređivanje distanthealing : 18.01.2009. at 13:53.
distanthealing is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 20:52   #258
Quote:
6345789 kaže: Pogledaj post
Molim vas da se za to javite na privatne poruke.
Slučajno sam naišla na vašu poruku i iz iskustva mogu Vam reći da je moj suprug bio kod gosp. Domančića na tretmanima u Sloveniji ali bez uspjeha, osim što je tamo potrošio 500 eura. Gospodin Domančić garantirao mu je ozdravljenje, ali toga još uvijek nema, jedino što je dobio jaku gripu kad se vratio iz Slovenije.
lidijapranic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 20:27   #259
Quote:
6345789 kaže: Pogledaj post
...ja radim po metodi Zdenka Domancica....
Kako si dosao u priliku uciti od njega?
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 21:03   #260
moje je osobno mišljenje da mogu bioenergičari pomoći ali da se 90 posto njih polakomi i sve se pretvori u mlaćenje para
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.