Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2012., 17:20   #81
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
To su jugo podaci i to je dokumentirano tako da oko toga nebi trebalo biti spora. Nego mene cudi koji su k.... ti hrvati uopce isli na to podrucje Sutjeske koje je sve samo ne hrvatski kraj. Podrucje koje je blizu Srbije, sve je okruzeno srpskim zivljem a ove ovce isle tamo gubiti zivote. I radi se o perijodu prije pada Italije.
kad vidiš tko su bili zapovjednici tih dalmatinskih brigada,sve ti je jasno...
u to vrijeme su te brigade koje su ginile na sutjesci elitne partizanske postrojbe ,te su zaštitnica maršalu i GŠ
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 17:21   #82
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post

Oko 700 000 muškaraca, staraca, žena, dece, novorođenčadi...

A toliko nije poginulo ljudi svih nacija i vojski na podrucju Jugoslavije ukupno.

Matematika je Srbima najdraza nauka. Preko Drine 1931. je zivjelo oko 1,7 mil Srba a na popisima iz 1948 i 1953 taj broj je 1,8 mil.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 17:25   #83
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
A toliko nije poginulo ljudi svih nacija i vojski na podrucju Jugoslavije ukupno.

Matematika je Srbima najdraza nauka. Preko Drine 1931. je zivjelo oko 1,7 mil Srba a na popisima iz 1948 i 1953 taj broj je 1,8 mil.
...ali genocid hrvata je kombinovan
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 17:26   #84
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
Saveznici u tih par godina na tom frontu nisu uspjeli nista napraviti i svabe su se jednostavno povukle kada je takva odluka donesena. Eto to sam cuo na RTS-u u nekoj emisiji. Dakle i sami su priznali valjda nesvjesno da nije bilo nikakvog probijanja fronte nego da su se svabe jednostavno povukle kada je rat bio gotov. Sva sila Francuza, Engleza, Talijana i nesto ovih sa sajkacama nisu svabama i bugarima mogli nista.
davno je to već raspravljeno,dok su došli srbi za konjskim repovima,ovde je već formirana Država SHS

29 listopada 1918 Hrvatski sabor proglasio razvrgnuće svih veza s Austrijom i Ugarskom, te proglasio Dalmaciju, Hrvatsku i Slavoniju nezavisnom državom. Kako je Sabor Narodnom vijeću SHS-a priznavao vrhovnu vlast, temeljem toga stvorena je Država Slovenaca, Hrvata i Srba. Gotovo po proglašenju Austro-Ugarska priznaje novonastalo stanje i zapovijeda da njena ratna mornarica prijeđe pod nadzor Narodnoga vijeća Slovenaca, Hrvata i Srba.

Predstavnici Kraljevine Srbije, Narodnog vijeća SHS-a i Jugoslavenskog odbora sastali su se početkom studenoga u Ženevi i dogovorili o stvaranju zajedničke države u koju bi pozvali i Kraljevinu Crnu Goru. Ženevskom deklaracijom predviđalo se očuvanje Države SHS i Srbije kao zasebnih državnih cjelina, ali je srpska vlada sadržaj deklaracije izigrala.
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 19:12   #85
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
Saveznici u tih par godina na tom frontu nisu uspjeli nista napraviti i svabe su se jednostavno povukle kada je takva odluka donesena. Eto to sam cuo na RTS-u u nekoj emisiji. Dakle i sami su priznali valjda nesvjesno da nije bilo nikakvog probijanja fronte nego da su se svabe jednostavno povukle kada je rat bio gotov. Sva sila Francuza, Engleza, Talijana i nesto ovih sa sajkacama nisu svabama i bugarima mogli nista.
Druze,probojem Solunskog fronta je izbacena Bugraska iz rata,nemoj da se brukas. Ako nijesam ponosan na svoju istoriju od 1941 pa na ovamo , izuzetno sam ponosan na ono prije. A ti mozes da budes cinican koliko oces,ali to govori samo lose o tebi.
Ps ja sam Crnogorac iz Crne Gore. Mi smo imali naseg Kralja Nikolu. Nesto se ne sjecam da su Hrvati imali svog Kralja , mozda onog Madjara ili Austrijanca
Prema tome,nemoj nekim glupostima da vrijedjas one koji na ovaj forum dolaze da se informisu ,nauce nesto novo. Vidim kad se dodirne tema oko Srbije postoje brojne frustracije. Ja sam izuzetno tuzan sto je moj narod napadao Dubrovnik,ali me i dusa boli za one ljude koji su protjerani sa svojih ponavljam sa svojih a ne sa hrvatskih imanja ,zato sto nijesu zeljeli da zive u Hrvatskoj. Pa te pitam jel to mozda gore od genocida ? Jer protjerati ljude sa svojih ognjista,unistiti im sve i ostaviti ih bez icega je mnogo gore od ubistva.
I zapamtite,nije lijepo pominjati traktorijadu,taj termin mogu samo da koriste bolesni maloumnici zeljni rata i ostalih gluposti. Ti ljudi nijesu bjezali zato sto su kukavice vec zato sto vole zivot. Ima li u tome nesto lose. I posto volim ovaj portal,molio bih sve da se uzdrze od gluposti tipa austrijski konjusari,turska kopilad,poturice,jer ce te sve vise liciti na krstaricu a to je katastrofa. Ko ima frustracije neka ih lijeci napolju neka trenira boks ili nesto tako a ovdje neka ostavi prostor za ozbiljne ljude
dambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 19:18   #86
Jesu bježali od povampirenih ustaša koji ih tjeraju s "vekovnih ognjišta"?

Znači oni nisu htjeli živjeti u Hrvatskoj a ognjišta im se nalazila u hrvatskoj? I sada ako mi spomenemo traktorijadu mi smo bolesnici željni rata?

Oluja je veličanstvena pobjeda Hrvatske vojske, jedna od najznačajnih u našoj povijesti i izrazito smo ponosni ljudima, hrvatskim vojnicima koji su istoj sudjelovali, i oslobodili zemlju od četničke žgadarije.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 19:46   #87
Quote:
dambi kaže: Pogledaj post
Prema tome,nemoj nekim glupostima da vrijedjas one koji na ovaj forum dolaze da se informisu ,nauce nesto novo. Vidim kad se dodirne tema oko Srbije postoje brojne frustracije. Ja sam izuzetno tuzan sto je moj narod napadao Dubrovnik,ali me i dusa boli za one ljude koji su protjerani sa svojih ponavljam sa svojih a ne sa hrvatskih imanja ,zato sto nijesu zeljeli da zive u Hrvatskoj. Pa te pitam jel to mozda gore od genocida ? Jer protjerati ljude sa svojih ognjista,unistiti im sve i ostaviti ih bez icega je mnogo gore od ubistva.
I zapamtite,nije lijepo pominjati traktorijadu,taj termin mogu samo da koriste bolesni maloumnici zeljni rata i ostalih gluposti. Ti ljudi nijesu bjezali zato sto su kukavice vec zato sto vole zivot. Ima li u tome nesto lose. I posto volim ovaj portal,molio bih sve da se uzdrze od gluposti tipa austrijski konjusari,turska kopilad,poturice,jer ce te sve vise liciti na krstaricu a to je katastrofa. Ko ima frustracije neka ih lijeci napolju neka trenira boks ili nesto tako a ovdje neka ostavi prostor za ozbiljne ljude
Da bas tako je to bilo kako kazes. Mirni ljudi koji su zivjeli tu uzgajali stoku i voljeli zivot su zrtva i nad njima je napravljen genocid. A ono sto hrvati govore je iluzija i nista od toga se nije desilo. Vidim da ti nemas pojma da ti mirni ljudi koji vole zivot vole i klati susjede hrvate, sve im opljackati, popaliti i protjerati. Ti mirni ljudi koji vole zivot nisu od 1991 do 1995 klali, rusili, protjerivali sve je to neki san. Ja ti mogu samo reci da su ti mirni ljudi dobro i prosli u Oluji za sve ono sto su radili 4 godine. I u tome se vidi razlika izmedju srba, crnogoraca i hrvata. Pustili smo ih da odu kad su krenuli sa bezanijom a HV je bila u mogucnosti da ih sve eliminira ali postoji razlika izmedju tih neciviliziranih zlocinackih barbara i Hrvata.

http://www.youtube.com/watch?v=HTBtq7N33t0
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 19:53   #88
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Jesu bježali od povampirenih ustaša koji ih tjeraju s "vekovnih ognjišta"?

Znači oni nisu htjeli živjeti u Hrvatskoj a ognjišta im se nalazila u hrvatskoj? I sada ako mi spomenemo traktorijadu mi smo bolesnici željni rata?

Oluja je veličanstvena pobjeda Hrvatske vojske, jedna od najznačajnih u našoj povijesti i izrazito smo ponosni ljudima, hrvatskim vojnicima koji su istoj sudjelovali, i oslobodili zemlju od četničke žgadarije.
Svi oni ovako razmisljaju kao on, u toj Srbiji i CG nije doslo do denacifikacije i niti ce doci jer je njihovo prirodno stanje ovakvo kakvo su iskazali 90-ih godina i kojeg danas iskazuju. Takvi su oduvijek i to bi svim Hrvatima trebalo biti jasno i o tome bi se trebalo puno vise govoriti a ne zabijati glavu u pijesak.

Svatko tko prati ovaj forum moze vidjeti kakve stavove i razmisljanja imaju ovi forumasi koji se javljaju iz Srbije. Jednostavno su takvi i to je nepromjenjivo.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 21:05   #89
Quote:
dambi kaže: Pogledaj post
Druze,probojem Solunskog fronta je izbacena Bugraska iz rata,nemoj da se brukas. Ako nijesam ponosan na svoju istoriju od 1941 pa na ovamo , izuzetno sam ponosan na ono prije. A ti mozes da budes cinican koliko oces,ali to govori samo lose o tebi.
Ps ja sam Crnogorac iz Crne Gore. Mi smo imali naseg Kralja Nikolu. Nesto se ne sjecam da su Hrvati imali svog Kralja , mozda onog Madjara ili Austrijanca
Prema tome,nemoj nekim glupostima da vrijedjas one koji na ovaj forum dolaze da se informisu ,nauce nesto novo. Vidim kad se dodirne tema oko Srbije postoje brojne frustracije. Ja sam izuzetno tuzan sto je moj narod napadao Dubrovnik,ali me i dusa boli za one ljude koji su protjerani sa svojih ponavljam sa svojih a ne sa hrvatskih imanja ,zato sto nijesu zeljeli da zive u Hrvatskoj. Pa te pitam jel to mozda gore od genocida ? Jer protjerati ljude sa svojih ognjista,unistiti im sve i ostaviti ih bez icega je mnogo gore od ubistva.
I zapamtite,nije lijepo pominjati traktorijadu,taj termin mogu samo da koriste bolesni maloumnici zeljni rata i ostalih gluposti. Ti ljudi nijesu bjezali zato sto su kukavice vec zato sto vole zivot. Ima li u tome nesto lose. I posto volim ovaj portal,molio bih sve da se uzdrze od gluposti tipa austrijski konjusari,turska kopilad,poturice,jer ce te sve vise liciti na krstaricu a to je katastrofa. Ko ima frustracije neka ih lijeci napolju neka trenira boks ili nesto tako a ovdje neka ostavi prostor za ozbiljne ljude
još napiši da su se Srbi pobunili što su izbačeni iz hrvatskog ustava pa je tvoj idiotizam kompletan

glupo mi na ovakve gluposti uopće odgovarat,al ima mlađih ljudi pa nek se informiraju...

dakle ,Srbi su crnogorcima napravili 1918 ono šta su nama pokušali 90-ih
Kralj Nikola se sa Vladom i Dvorom sklonio u Francusku, u egzil iz kojeg se nikada nije vratio. Unatoč vojnim (Božićna pobuna i crnogorski komitski pokret koji je potrajao do 1929. godine) i pokušajima crnogorske diplomacije na Versajskoj konferenciji, Crna Gora nije uspjela povratiti svoj međunarodno-pravni suverenitet izgubljen krajem 1918. okupacijom i anektiranje koje je izvršila Kraljevina Srbija.

kažeš Srbi nisu željeli živjeti u Hrvatskoj,pa su je zato trebali popalit 1/3 Hrvatske

Demagogija o izbacivanju iz ustava...
Mitinzi su, skupa s nacionalizmom, došli (da bi ostali) u Hrvatsku još 1989, Račanu i SKH:.Puno prije Tuđmana i HDZ

28.02. 1989 U Kninu održan "srpski miting upozorenja" sa svim budućim akterima zločina.

09.07. 1989 Na Dalmatinskom Kosovu, kod crkve Lazarice, obilježena 600-godišnjica Kosovske bitke. Četnička obilježja, organizatori isti kao na Gazimestanu. Eksport ideologije počinje.

U jesen 1989, miting u Glavici kod Benkovca (bilo je u tadašnjem časopisu "Start").

Siječan 1990 Novogodišnje primanje kod Anđelka Runjića predsjednika Sabora Od 12 vladika srpske pravoslavne crkve,pozivu se odazvao samo 1 ( bili predstavnici katoličke,islamske i 8 manjih vjerskih zajednica)

15.02. 1990 0držan tzv. Miting Srba u Karlovcu. Naravno, uz "pevanje" i četnikovanje....

04.03. 1990 0držan "miting srpskog naroda" na Petrovoj gori.

03.02. 1990 U Gospiću održan "protestni miting srpskoga naroda", pod naslovom: "Miting svih Srba Like i svijeta" .

tek nakon toga,30. 05. 1990. konstutuiran prvi višestranačni sabor u kojem HDZ ima većinu

1990. u Hrvatskoj, Srbi ne mitingaše protiv Tuđmana i ustašoidnog HDZ-a,izbacivanja iz ustava.... već protiv komunističkog vodstva Hrvatske i Slovenije.
Dakle, još početkom 1990. Srbi u Hrvatskoj nisu se plašili Tuđmanovih ustaša nego Račana, ustaše Šuvara, Kučana...


Jovan Opacic, jedan od lidera SDSa, o tome kako je pocela balvan revolucija kod njih. 8 mjesec 1990.

"Slusamo radio Knin i cujemo da sluzba obavestavanja javlja: "Tri oklopna ustaska transportera vidjena su na zeljeznickoj stanici Plavno..."To je moje selo, a od mesta gde mi odrzavamo sastanak stanica je udaljena 2 - 3 kilometra. Mi brze bolje prekidam o sastanak, uzimamo oruzje, i istracavamo napolje. Kad stvarno , slucajno ili namerno netko puca iz pusaka. Sedamo u automobile i brzo krecemo prema pucnjavi, reseni da uđemo u borbu. Kad dole kod zeljeznicek stanice - nista. Nema oklopnih transportera. Cista laz. A zamalo da su nasi momci ubili coveka koji je mercedesom dolazio kuci iz Zagreba. Ustvari jedva su uzdrzali da ne pucaju kad su na automobilu videli zagrebacke tablice. Tako je kod nas krenula balvan revolucija, ustvari laz i obmana."

M. Ilic, (Intervju s Jovanom Opacicem), "Tragedija nam je bila sudjena", Intervju (Beograd) br. 356, 25.8.1995., 6.-9.

barikade u 8 mjesecu 1990 jer su znali da će biti izbačeni iz ustava u 12 mjesecu 1990 kad je donešen prvi ustav RH (pa se i zove božićni ustav)


sad vidimo kako su ugroženi ,nenaoružani Srbi "oslobađali"
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...92pQtNowhA4Qbg

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...oPV-0Ccyc5hhbA

a vidimo oslobođenje hrvatske vojske

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...MoobUyovvLZX4w

ps,jesu li svi crnogorci tako ozbiljni
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 21:38   #90
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
još napiši da su se Srbi pobunili što su izbačeni iz hrvatskog ustava pa je tvoj idiotizam kompletan

glupo mi na ovakve gluposti uopće odgovarat,al ima mlađih ljudi pa nek se informiraju...

dakle ,Srbi su crnogorcima napravili 1918 ono šta su nama pokušali 90-ih
Kralj Nikola se sa Vladom i Dvorom sklonio u Francusku, u egzil iz kojeg se nikada nije vratio. Unatoč vojnim (Božićna pobuna i crnogorski komitski pokret koji je potrajao do 1929. godine) i pokušajima crnogorske diplomacije na Versajskoj konferenciji, Crna Gora nije uspjela povratiti svoj međunarodno-pravni suverenitet izgubljen krajem 1918. okupacijom i anektiranje koje je izvršila Kraljevina Srbija.

kažeš Srbi nisu željeli živjeti u Hrvatskoj,pa su je zato trebali popalit 1/3 Hrvatske

Demagogija o izbacivanju iz ustava...
Mitinzi su, skupa s nacionalizmom, došli (da bi ostali) u Hrvatsku još 1989, Račanu i SKH:.Puno prije Tuđmana i HDZ

28.02. 1989 U Kninu održan "srpski miting upozorenja" sa svim budućim akterima zločina.

09.07. 1989 Na Dalmatinskom Kosovu, kod crkve Lazarice, obilježena 600-godišnjica Kosovske bitke. Četnička obilježja, organizatori isti kao na Gazimestanu. Eksport ideologije počinje.

U jesen 1989, miting u Glavici kod Benkovca (bilo je u tadašnjem časopisu "Start").

Siječan 1990 Novogodišnje primanje kod Anđelka Runjića predsjednika Sabora Od 12 vladika srpske pravoslavne crkve,pozivu se odazvao samo 1 ( bili predstavnici katoličke,islamske i 8 manjih vjerskih zajednica)

15.02. 1990 0držan tzv. Miting Srba u Karlovcu. Naravno, uz "pevanje" i četnikovanje....

04.03. 1990 0držan "miting srpskog naroda" na Petrovoj gori.

03.02. 1990 U Gospiću održan "protestni miting srpskoga naroda", pod naslovom: "Miting svih Srba Like i svijeta" .

tek nakon toga,30. 05. 1990. konstutuiran prvi višestranačni sabor u kojem HDZ ima većinu

1990. u Hrvatskoj, Srbi ne mitingaše protiv Tuđmana i ustašoidnog HDZ-a,izbacivanja iz ustava.... već protiv komunističkog vodstva Hrvatske i Slovenije.
Dakle, još početkom 1990. Srbi u Hrvatskoj nisu se plašili Tuđmanovih ustaša nego Račana, ustaše Šuvara, Kučana...


Jovan Opacic, jedan od lidera SDSa, o tome kako je pocela balvan revolucija kod njih. 8 mjesec 1990.

"Slusamo radio Knin i cujemo da sluzba obavestavanja javlja: "Tri oklopna ustaska transportera vidjena su na zeljeznickoj stanici Plavno..."To je moje selo, a od mesta gde mi odrzavamo sastanak stanica je udaljena 2 - 3 kilometra. Mi brze bolje prekidam o sastanak, uzimamo oruzje, i istracavamo napolje. Kad stvarno , slucajno ili namerno netko puca iz pusaka. Sedamo u automobile i brzo krecemo prema pucnjavi, reseni da uđemo u borbu. Kad dole kod zeljeznicek stanice - nista. Nema oklopnih transportera. Cista laz. A zamalo da su nasi momci ubili coveka koji je mercedesom dolazio kuci iz Zagreba. Ustvari jedva su uzdrzali da ne pucaju kad su na automobilu videli zagrebacke tablice. Tako je kod nas krenula balvan revolucija, ustvari laz i obmana."

M. Ilic, (Intervju s Jovanom Opacicem), "Tragedija nam je bila sudjena", Intervju (Beograd) br. 356, 25.8.1995., 6.-9.

barikade u 8 mjesecu 1990 jer su znali da će biti izbačeni iz ustava u 12 mjesecu 1990 kad je donešen prvi ustav RH (pa se i zove božićni ustav)


sad vidimo kako su ugroženi ,nenaoružani Srbi "oslobađali"
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...92pQtNowhA4Qbg

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...oPV-0Ccyc5hhbA

a vidimo oslobođenje hrvatske vojske

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...MoobUyovvLZX4w

ps,jesu li svi crnogorci tako ozbiljni
Vidi,kralj Nikola se nije sklonio nego utekao i Crnogrci su mu presudili kako i dolikuje pobeguljama....toliko o tome..

Vidji ovako,da te pitam,bi li jedna srpska akcija tipa Bjesak ili Oluja na Kosovu bila ok,s obzirom da je ista situacija kao i u Krajini bila ? Pobunjeni Albanci koji napadaju policijske stanice....

Ja nijesam iz Hrvatske ali stoji da je bilo ustaskih zlocina u II svjetskom ratu. Da li bi se narod koji je to prezivio i njihovi potomci osjecali ugodno u drzavi koja je u neku ruku personifikacija tih zlocina ? Ej , pa prije neki dan sam procitao da su ustase prerezale vrat jednom momku testerom,aloo !!! Mozes se ti na mene ljutiti koliko oces ali nacionalizma je bilo sa obije strane i hrvatske i srpske.Samo zalim sto JNA nije pohapsila politicare 90tih i sa njima na Goli otok. Vise bi uradili tamo koristi nego ovako
dambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 22:09   #91
Quote:
dambi kaže: Pogledaj post
Vidi,kralj Nikola se nije sklonio nego utekao i Crnogrci su mu presudili kako i dolikuje pobeguljama....toliko o tome..

Vidji ovako,da te pitam,bi li jedna srpska akcija tipa Bjesak ili Oluja na Kosovu bila ok,s obzirom da je ista situacija kao i u Krajini bila ? Pobunjeni Albanci koji napadaju policijske stanice....

Ja nijesam iz Hrvatske ali stoji da je bilo ustaskih zlocina u II svjetskom ratu. Da li bi se narod koji je to prezivio i njihovi potomci osjecali ugodno u drzavi koja je u neku ruku personifikacija tih zlocina ? Ej , pa prije neki dan sam procitao da su ustase prerezale vrat jednom momku testerom,aloo !!! Mozes se ti na mene ljutiti koliko oces ali nacionalizma je bilo sa obije strane i hrvatske i srpske.Samo zalim sto JNA nije pohapsila politicare 90tih i sa njima na Goli otok. Vise bi uradili tamo koristi nego ovako
a tko je presudio ovim crnogorcima?
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...v_Bpl-PkRVfgUA

Srbi su vam napravili u prvoj jugovini ono što su nama pokušali 90-ih i jedini je vaš problem što Nikola nije Tuđman

Imali su Srbi bljesak i oluju na kosovu ,
a što su se srbi prekombinovali pa najprije napali razoružanu Hrvatsku (smatrajući ako hrvate sataru,cijela jugovina bi bila srpska) koja se obranila,pa došao unprofor ,tko je kriv srbima.
Da nije bilo unprofora i da su srbi prvo napali kosovo i dan danas bi kosovo bilo srpsko etnički čisto,a svi šiptari bi bili u albaniji.

Zbog otvorenog rata koji je izbio 1998., procjenjuje se da je oko 200 000 Albanaca protjerano sa Kosova.
Do ožujka 1999., UNHCR je registrirao 460,000
kosovskih izbjeglica.
NATO, štete su ipak bile sve veće, pri kraju su se počele bombardirati i energetske stanice u Beogradu, tako da je Milošević na kraju prihvatio uvjet povlačenje Vojske Jugoslavije i ulazak KFOR-a na Kosovu. Time je 11. lipnja službeno završila NATO-ova kampanja i rat. Oko 750,000 protjeranih Albanaca moglo se potom vratiti natrag na Kosovo, ali je oko 100,000 Srba od straha napustilo to područje.

jesi li ti normalan,
ti bi hapsio hrvatske demokratski izabrane političare i slao ih na Goli Otok,a kao zgrožavaš se ustaša i testere


kažeš Hrvatska je personifikacija zločina iz drugog svjetskog rata,bravo,i zbog toga se srbi pobunili Račanu,Šuvaru,Anđelku Runjiću...pravim ustašama

iz istog razloga se srbi pobunili u pasrtizanima 1944 pa na kordunu prišli nijemcima...

isto tako se srbi pobunili 1950 godine na banovini pa komunisti u krvi ugušili taj ustanak...

i svaki put se srbi osjetili ugroženi od ustaša pa dizali pobunu u hrvatskoj...

koja psihijatrija
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 22:56   #92
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
a tko je presudio ovim crnogorcima?
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...v_Bpl-PkRVfgUA

Srbi su vam napravili u prvoj jugovini ono što su nama pokušali 90-ih i jedini je vaš problem što Nikola nije Tuđman

Imali su Srbi bljesak i oluju na kosovu ,
a što su se srbi prekombinovali pa najprije napali razoružanu Hrvatsku (smatrajući ako hrvate sataru,cijela jugovina bi bila srpska) koja se obranila,pa došao unprofor ,tko je kriv srbima.
Da nije bilo unprofora i da su srbi prvo napali kosovo i dan danas bi kosovo bilo srpsko etnički čisto,a svi šiptari bi bili u albaniji.

Zbog otvorenog rata koji je izbio 1998., procjenjuje se da je oko 200 000 Albanaca protjerano sa Kosova.
Do ožujka 1999., UNHCR je registrirao 460,000
kosovskih izbjeglica.
NATO, štete su ipak bile sve veće, pri kraju su se počele bombardirati i energetske stanice u Beogradu, tako da je Milošević na kraju prihvatio uvjet povlačenje Vojske Jugoslavije i ulazak KFOR-a na Kosovu. Time je 11. lipnja službeno završila NATO-ova kampanja i rat. Oko 750,000 protjeranih Albanaca moglo se potom vratiti natrag na Kosovo, ali je oko 100,000 Srba od straha napustilo to područje.

jesi li ti normalan,
ti bi hapsio hrvatske demokratski izabrane političare i slao ih na Goli Otok,a kao zgrožavaš se ustaša i testere


kažeš Hrvatska je personifikacija zločina iz drugog svjetskog rata,bravo,i zbog toga se srbi pobunili Račanu,Šuvaru,Anđelku Runjiću...pravim ustašama

iz istog razloga se srbi pobunili u pasrtizanima 1944 pa na kordunu prišli nijemcima...

isto tako se srbi pobunili 1950 godine na banovini pa komunisti u krvi ugušili taj ustanak...

i svaki put se srbi osjetili ugroženi od ustaša pa dizali pobunu u hrvatskoj...

koja psihijatrija

Jesi li cuo mozda za Podgoricku skupstinu ? Ovo malo ljudi oko Cetinja sto ih je Italija podplatila se kao digla na pobunu a ubrzo su svi bili amnestirani od strane Kralja Aleksandra,jer za pravoga Crnogorca kralj vise nije bio kralj onda kada je utekao i napustio narod. Isto tako i kad je Kralj Petar II utekao izgubio je pravo da vlada. Ti kopiras nesto sa hrvatske vikipedia ,i ja ti kao Crnogorac kazem da su to ciste gluposti na koje se pali 5% nacionalista u CG.


Jesu li ustase uble testerom tog covjeka,ne znam mu ime,mogu potraziti. Ko je i zasto ubio Sasu Gestovskog. Izvini,ali ne mozes poreci da je bilo ustasoidnih elemenata 90tih u HR. A kad vec toliko ocrnjujes Srbiju ,zasto Srbija nije napala Makedoniju kad se ocijepila ? Vi zelite da ocrnite Srbiju , a u stvari ste se borili sa Srbima desno od Drine i bandama pljakasa bez kurazi koji su dolazili kao dobrovoljci. 99te je Srpska vojska koliko toliko pokazali dio umijeca i moci , odibijanjem napada ko Kosare.

Ja ne poricem da je napravljen zlocin u Hrvatskoj i Bosni ,ali za to su krivi svi ,sva tri naroda. Meni smeta sto se na ovom portali pustaju neke gluposti ,kao ovo ti sto si pustio za Bozicni ustanak ili kad vidim ova pljuvanja jer mi se cini da je ovo dosta ozbiljniji forum od svih drugih
dambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 23:01   #93
Ovo nije ozbiljan forum a dokaz za to je da ti pišeš na njemu.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 23:03   #94
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
a tko je presudio ovim crnogorcima?
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...v_Bpl-PkRVfgUA

Srbi su vam napravili u prvoj jugovini ono što su nama pokušali 90-ih i jedini je vaš problem što Nikola nije Tuđman

:
Ma nisu Srbi napravili ništa njemu. On vjerovatno i nije Crnogorac nego Srbin iz Crne Gore.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 23:38   #95
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Ma nisu Srbi napravili ništa njemu. On vjerovatno i nije Crnogorac nego Srbin iz Crne Gore.
To je tvoje misljenje ,ja ti pricam onako kako je . Ja nikoga ne mrzim, slusam Tompsonove i Corbine pjesme idem i u Dubrovnik i u Beograd ( vise sam u Dubrovniku bio ) Tvoj problem je sto kao nacionalista oces da gledas stvari crno-bijelo tj onako kako tebi odgovara. Tako da
Ja sam rekao da je bilo zlocina sa svih strana...kada ti to kazes doci ces do jednog veceg stepen svijesti


ps kazes da sam Srbin iz Crne Gore. Ne ja sam Crnogorac ali vjeruj nema neke granice izmedju Crnogorca i Srbina. Mi smo malo visociji ,drcniji i odlucniji. Valjda nas je ovaj krs tome naucio
dambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 23:43   #96
Quote:
dambi kaže: Pogledaj post
To je tvoje misljenje ,ja ti pricam onako kako je . Ja nikoga ne mrzim, slusam Tompsonove i Corbine pjesme idem i u Dubrovnik i u Beograd ( vise sam u Dubrovniku bio ) Tvoj problem je sto kao nacionalista oces da gledas stvari crno-bijelo tj onako kako tebi odgovara. Tako da
Ja sam rekao da je bilo zlocina sa svih strana...kada ti to kazes doci ces do jednog veceg stepen svijesti


ps kazes da sam Srbin iz Crne Gore. Ne ja sam Crnogorac ali vjeruj nema neke granice izmedju Crnogorca i Srbina. Mi smo malo visociji ,drcniji i odlucniji. Valjda nas je ovaj krs tome naucio
Ma koga briga di ti ideš i koga slušaš..

Zločina je bilo sa svih strane ali sa srpske jedno 90%. To je ta razlika. I Srbi su poveli osvajačke brutalne ratove. I jedini masovno ubijali zarobljenike i civile.

Tvoj "stepen svijesti" nadam se da neću nikad dostić
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 01:48   #97
Quote:
Zapadni_Mostar kaže: Pogledaj post
Da se samo ja pitam, rekao bi ne. Zasto? Zato sto srbin, nevidim da srbi ista dobijaju u ovome. Posto nema nista sto daje ista nama, stavio bi veto i nikome nista. Smatram da je treci entitet potreban, ali gledajuci realno mislim da bi i srbi trebali da nesto dobiju iz ovoga celoga, jer treba njihova saglasnost da bi se ista promenilo. Kontretno mislim da se mozda napravi i jos jedan novi entitet, u kome je drvar, grahovo, glamoc, i b.petrovac na primer. Jer hej, sto bi srbi podrzavali nesto iz cega nedobijaju ista?

Ujedno, srbima neide u korist da bosnjaci budu efikasniji. To je samo realno kako bi neki srbin posmatrao. Tako da srbima nebi se svidelo da se na primer entitet gorazde obrise. Takodje srbima nebi bilo u korist da se brcko prosiri sa ona dve opcine, to prosirenje ide u korist samo hrvatima.
MyIronLung is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 02:20   #98
Ajde držite se teme. Tema je hrvatski entitet u BIH a ne rat u RH i Oluja.

Osobno mislim da neće doći do trećeg entiteta iako bi to bilo pravedno i legitimno ne zato jer ja mrzim svoje sunarodnjake u BIH jer je to maslo MZ. Mislim da bi sami sebe potkopali kad bi tako nešto naoravili, tj. priznali bi da dva entiteta nisu rješenje. Nešto poput trećeg eniteta bi moglo se ostvariti npr. izborna jednica za Hrvate ili podentitet.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 10:54   #99
Quote:
dambi kaže: Pogledaj post
Jesu li ustase uble testerom tog covjeka,ne znam mu ime,mogu potraziti. Ko je i zasto ubio Sasu Gestovskog. Izvini,ali ne mozes poreci da je bilo ustasoidnih elemenata 90tih u HR. A kad vec toliko ocrnjujes Srbiju ,zasto Srbija nije napala Makedoniju kad se ocijepila ? Vi zelite da ocrnite Srbiju , a u stvari ste se borili sa Srbima desno od Drine i bandama pljakasa bez kurazi koji su dolazili kao dobrovoljci. 99te je Srpska vojska koliko toliko pokazali dio umijeca i moci , odibijanjem napada ko Kosare.Ja ne poricem da je napravljen zlocin u Hrvatskoj i Bosni ,ali za to su krivi svi ,sva tri naroda. Meni smeta sto se na ovom portali pustaju neke gluposti ,kao ovo ti sto si pustio za Bozicni ustanak ili kad vidim ova pljuvanja jer mi se cini da je ovo dosta ozbiljniji forum od svih drugih
dok te moderator ne banira jer provociraš svojim lažima da ti odgovorim,jedino ako cijelu srpsku vojsku što je napadala Vukovar sam ne smatraš bandama pljačkašima u što sumnjam.

Srbija nije napala Makedoniju jer su tamo bile međunarodne snage.

Srpske jedinice koje su sudjelovale u borbama za Vukovar:

ZAPOVJEDNISTVO 1. VO

OPERATIVNA GRUPA SJEVER:
(Zaduzena za osvajanje Borova Naselja i djelatnu obranu prema Osjeku)
Sastojala se Novosadskog korpusa s dijelom ustrojbenih postrojbi i pridodanim ojacanjima.

12. proleterska mehanizirana brigada (Tuzlanski korpus, smjestena u Osjeku Nasicama i Vukovaru)

36. mehanizirana brigada iz Subotice

211. oklopna brigada (pridodana iz Niskog korpusa)

18. proleterska motorizirana brigada iz Novog Sada

505. motorizirana brigada (pridodana iz komande obrane grada Beograda)

544. motorizirana brigada iz Sabca (manji dijelovi)

51. mehanizirana brigada iz Panceva (Kragujevacki korpus)

80. motorizirana brigada iz Kragujevca (Kragujevacki korpus)

16. mjesovitit artiljerijski puk iz Rume

16. mjesovita protuokopna brigada iz Backe Topole

12. laki artiljerijski puk PZO iz Novog Sada

12. bataljun vojne policije iz Novog Sada

TO Republike srbije

RRF

"Arkanovci"

"Dusan Silni"

2 bataljuna SRS Vojislava Seselja i 35 dobrovoljaca Srpske garde


OPERATIVNA GRUPA JUG
(Zadaca zauzimanje Vukovara)

1. gardijska motorizirana brigada SSNO (elitna postrojba)

20. partizanska brigada iz Leskovca

453. mehanizirana brigada (tjedan dana, pridodana 1. gmd, zamijenjena sa neimenovanom jedinicom potpukovnika Lukasa)

TO RS (skupine iz Inđije, Sremske Mitrovice i Kragujevca)

120mm minobacacka baterija iz inđije (na pravcu prema Mitnici, smijenjena u listopadu jedinicom TO iz Sremske Mitrovice

Dobrovoljacke jedinice (Beograd, Novi Sad, Ruma, Sombor, Smederevo, Smederevske Palanke, i Rogatice)

2. dobrovoljacka ceta, iz sastava 1. jurisnog odreda (Uzice i Prijepolje)

TO Negoslavci (350 ljudi, zapovjednik Miloš Bibić)

TO Vukovar

1. PROLETERSKA GARDIJSKA MEHANIZIRANA DIVIZIJA (najelitnija postrojba JNA)
(Direktno pod zapovjednistvom 1. vojne oblasti) - u sastavu iste su slijedece jedinice:


1. proleterska gardijska mehanizirana brigada

2. proleterska gardijska mehanizirana brigada

3. proleterska gardijska mehanizirana brigada

(samo u te prve tri pgm brigade bilo je 252 tenka, 289 bvp i ot, 36 haubica 122mm, 18 vbr 128mm, 36 pzo topova raznog tipa, 18 samohodnih lansera PZO raketa S1, 36 samohodnih protuoklopnih topova 90mm, 18 samohodnih lovaca tenkova s protuoklopnim raketama i 36 MB 120mm)

252. oklopna brigada (pridodana jedinica 1. pgmd )

1. proleterski gardijski mjesoviti artiljerijski puk

1. proleterski gardijski mjesoviti protuoklopni artiljerijski puk

1. proleterski gardijski laki artiljerijski puk PZO

(Brojcano 1. proleterska gardijska divizija zajedno sa 252. oklopnom brigadom imala je 748 oklopnih borbenih, i oko 1200 neborbenih vozila)


46. partizanska divizija (pridodana 1. pgmd bez jedne brigade)

130. motorizirana brigada (pridodana 1. gpgmd)

453. mehanizirana brigada (pridodana 1. pgmd)

TO RS

Paravojne skupine


POD KOMANDOM 1.VO SU DIREKTNO BILE:

152. mjesovita artiljerijska brigada

310. srednji samohodni raketni puk PZO (od kraja listopada)

170. lovacko-bombarderski avio puk iz Titograda (izmjesten u Tuzlu, sastojao se od 239. lovacko bombarderske eskadrile aviona Supergaleb, te 242. lbe aviona Orao ) ...naravno,svi piloti rezervisti skupljeni sa pijace u Šabcu

204. lovacki avijacijski puk iz Batajnice (MiG 21, 29) ...a ovi su skupljeni sa pijace u Rumi

Jedina vojska u svijetu di banditi i pljačkaroši rukuju raketnom pukovnijom i raketnim sustavom.
Brzo ti vaši rezervisti uče rukovanje složenim vojnim sustavima.

Hrvatski zrakoplovci koji su poljoprivrednim i sportskim zrakoplovima branili istocnu Hrvatsku su isprva iznad opkoljenog Vukovara padobranima izbacivali sanduke s pomoci, a potom i improvizirane bojler-bombe.
Jugoslavenska vojska unatoc tehnickoj nadmoci nije ih mogla zaustaviti zbog cega je cak iz Srbije na bojisnicu dopremila cijelu raketnu pukovniju. Jedna raketa pogodila je 2. prosinca 1991. iznad Otoka pokraj Vinkovaca poljoprivredni zrakoplov An-2 u kojem su poginula cetvorica herojskih letaca: osnivac voda Marko Zivkovic, drugi pilot Mirko Vukusic te padobranci Ante Plazibat i Rade Griva.
U tim okolnostima vod je morao prestati s borbenim djelovanjima. Do tada su, u nesto manje od dva mjeseca, hrabri hrvatski letaci u 35 borbenih letova izbacili 68 bombi i 17 sanduka s 2 tone pomoci za Vukovar.


ps,reci ti meni tko je ubio pok. Sašu Gešovskog jer je JNA odbila zajedničku iastragu o smrti i po čemu su krivi u Konavlima,Dubrovniku,Rijeci Dubrovačkoj... za vašu agresiju kad je krivica podjednaka?

Zadnje uređivanje sidrun : 22.07.2012. at 11:06.
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 13:34   #100
Quote:
MyIronLung kaže: Pogledaj post
Da se samo ja pitam, rekao bi ne. Zasto? Zato sto srbin, nevidim da srbi ista dobijaju u ovome. Posto nema nista sto daje ista nama, stavio bi veto i nikome nista. Smatram da je treci entitet potreban, ali gledajuci realno mislim da bi i srbi trebali da nesto dobiju iz ovoga celoga, jer treba njihova saglasnost da bi se ista promenilo. Kontretno mislim da se mozda napravi i jos jedan novi entitet, u kome je drvar, grahovo, glamoc, i b.petrovac na primer. Jer hej, sto bi srbi podrzavali nesto iz cega nedobijaju ista?

Ujedno, srbima neide u korist da bosnjaci budu efikasniji. To je samo realno kako bi neki srbin posmatrao. Tako da srbima nebi se svidelo da se na primer entitet gorazde obrise. Takodje srbima nebi bilo u korist da se brcko prosiri sa ona dve opcine, to prosirenje ide u korist samo hrvatima.
ne vidim zasto bi trebali srbima jos nesto ustupiti ?? po onoj karti se za srbe nista ne mjenja .
zar im nije dovoljno 49% drzave ? zar im trebaju vratiti i Petrovac,Drvar,Glamoc i Grahovo pa kontroliraju 70% cijele drzave
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.