Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2012., 14:30   #61
Neznam dal si i na mene mislio, ali i kod mene je inače tak. Kod nekog nesporazuma, konflikta, uvijek se isto ja osjećam krivo. Pitam se zašto sam ovak napravila, zašto nisam drugačije.. I taj me osjećaj uvijek prati. I točno kak si rekao, mama je jednim dijelom za to kriva. Kod mene nije slučaj da je ona jako stroga, nego u tim situacijama gdje bi došlo do komunikacije ili nečeg s drugim ljudima uvijek bi mi govorila moraš ovak, si rekla ovo, si rekla ono, ak se nešt dogodilo kak sam napisala neki nesporazum sumnjala bi u mene, da sam sigurno ja nešto krivo rekla, krivo postupila. I to je uvijek tak. Nije uopče osoba koja bi se zauzela za mene pred drugima, uvijek su ti drugi ok, dok sam ja čudnija. Kao da ja nikad ne naopravim onak kak bi trebalo. Taj osjećaj je usadila u mene i nemogu se toga riješiti.
I u apsolutno svakoj našoj svađi ja nisam nikad u pravu nego ona. Sigurno da i ja imam svoje muhe i sigurno nisam uvijek u pravu, ali da baš u svakoj svađi ja ispadnem bezobrazna, a ona jadna i u pravu.. To me užasno smeta.

Hehe kak si dobro procijenio
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Old 15.09.2012., 16:46   #62
Quote:
Neznam dal si i na mene mislio, ali i kod mene je inače tak. Kod nekog nesporazuma, konflikta, uvijek se isto ja osjećam krivo. Pitam se zašto sam ovak napravila, zašto nisam drugačije.. I taj me osjećaj uvijek prati.
Ne dozvoli si žaljenje i krivnju. Osječat ćeš se loše zbog nečega što ne možeš više promijeniti. Radije prihvati svoje pogreške, uči iz njih, te svaki puta nastoj postupiti bolje

Quote:
I točno kak si rekao, mama je jednim dijelom za to kriva. Kod mene nije slučaj da je ona jako stroga, nego u tim situacijama gdje bi došlo do komunikacije ili nečeg s drugim ljudima uvijek bi mi govorila moraš ovak, si rekla ovo, si rekla ono, ak se nešt dogodilo kak sam napisala neki nesporazum sumnjala bi u mene, da sam sigurno ja nešto krivo rekla, krivo postupila. I to je uvijek tak. Nije uopče osoba koja bi se zauzela za mene pred drugima, uvijek su ti drugi ok, dok sam ja čudnija. Kao da ja nikad ne naopravim onak kak bi trebalo. Taj osjećaj je usadila u mene i nemogu se toga riješiti.
Ne krivite druge za ono što vi činite. Vaša okolina i ljudi u njoj utječu na vas. Ipak, samo vi birate da li želite prihvatiti ponašanje kakvom vas uče ili ne. Svi mi imamo slobodnu volju, ali ju tek rijetki koriste. Postanite odgovorni za svoje misli, emocije i djela. Prestanite željeti i žaliti - jednostavno birajte i živite prema svojim izborima.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Old 15.09.2012., 16:49   #63
Quote:
leo mesija kaže: Pogledaj post
na žalost, teško je to ispraviti, odgoj je odgoj.
P.S. Ne mora biti u riječ kako kažem, ali mislim da je većinom točno?
Da -tesko je to ispraviti.Jednostavno,to ti je kao nekakav modul po kojemu funkcioniras cak i kada si svjestan toga.Rekla bih da je to kao pranje zubiju.Kao ...'podrazumijeva se'.Lijepo si ovo opisao-napisao.
felicity4 is offline  
Old 15.09.2012., 16:54   #64
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Ne krivite druge za ono što vi činite. Vaša okolina i ljudi u njoj utječu na vas. Ipak, samo vi birate da li želite prihvatiti ponašanje kakvom vas uče ili ne. Svi mi imamo slobodnu volju, ali ju tek rijetki koriste. Postanite odgovorni za svoje misli, emocije i djela. Prestanite željeti i žaliti - jednostavno birajte i živite prema svojim izborima.
Slazem se s tobom.Ne treba se oslanjati na druge.Ali fakat je ponekad tesko zastati u trnutku i osvijestiti taj mocni trenutak u kojemu nesto mozemo promijeniti.Pogotovo kada upadnes u nekakvu rutinu i iscrpljenost.Ja svako jutro nastojim krenuti ispocetka,ali nekako se uvijek vratim na isto.
I danas isto -kao ping pong loptica sam na kraju zavrsila na poslu.Katastrofa.
felicity4 is offline  
Old 16.09.2012., 13:59   #65
Quote:
leo mesija kaže: Pogledaj post
Ovo što pišeš ti i još vas nekoliko ovdje na temi (da ne navodim nikove) je u direktnoj vezi sa odgojem i samopoštovanjem. Odgojene ste da slušate, radite i ako nešto nije ok vi ste bile krive.Ako vam i nije direktno rečeno, same ste to tako tumačile. Roditelji su bili na pijedestalu i "nadnaravni" pa tko bi onda bio kriv? Naravno dijete, tj. kćer. Roditelji su bili nedodirljivi i uvijek u pravu (nemojte mi govoriti da griješim, jer sigurno nije tako). Ovo znam iz svoje obitelji, ženine pogotovo i još mnogih, mnogih.. Dobro ja sam muško pa mi je ipak bilo lakše, ali znam što znači: dijete mora slušat, sjedit u kutu i ako ga se zatreba brzo doći i poslušati naređenje. A tek žensko dijete? Imam ja takvu u kući - svima na usluzi, ljubazna, radišna, smjerna, blaga, nasmijana, dobra ko kruh, a kad naleti na smeće onda se češe danima?! I na žalost, teško je to ispraviti, odgoj je odgoj.
P.S. Ne mora biti u riječ kako kažem, ali mislim da je većinom točno?
Sve si točno rekao, priznajem. Previše kritiziranja kroz djetinjstvo pa i kasnije utjecalo je na ponašanje. Uvijek ušutjeti kad te netko napada, biti dobra. Čim se malo čuje i moj glas odmah ona se inati, vidi kako je bezobrazna, šta se ti praviš pametna kad nisi. Ljudi osjete da si slab, i žalosno mi je to reći ali kad skuže da si slab u tom smislu da nećeš odgovorit na podcjenjivanje onda si nadrljao. Nema tu samopoštovanja i to je najveći problem, osobe koje ne daju na sebe i vole sebe neće dozvoliti da ih netko ruga, podcjenjuje i miješa im se u život.
__________________
Words are very unnecessary, they can only do harm. :)
bambinaaaa is offline  
Old 21.09.2012., 20:28   #66
Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
Evo, već neko vrijeme mi se ovo pitanje mota po glavi, da ne kažem da me muči.
Na poslu, u obitelji i drugdje srećem zlobne osobe koje imaju potrebu poniziti, uvrijediti, odbaciti.
Ne vjerujem da sama izazivam takve reakcije jer nisam agresivna, prijateljski sam nastrojena prema ljudima, a ako me netko gnjavi naprosto se maknem.
No, ne samo prema sebi nego prema ostalima koji djeluju mekano, pomalo čak i naivno vidim ljudsku zlobu na djelu.
Kako se postaviti kad te neke kolege na poslu isključuju?

Ovdje se ne radi o otvorenom tipu zlobe nego o onom suptilnom kad imaš osjećaj da će bilo što što kažeš ili učiniš biti popraćeno hladnim izrazom lica.
Gdje je nestala srdačnost, opuštenost?
Ledene maske caruju i misle da su cool.

Neki dan sam bila svjedok jako neugodnog "spuštanja" prema kolegici koja je naivno dobra osoba.
Općenito, uviđam da se one osjećajnije i "slabije" gazi.
Kako postati i ostati imun na to?
Klin se klinom izbija.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Old 21.01.2016., 20:33   #67
Pa vjerovatno si i sama zla pa si ovdje dosla trazit utjehu.

Sta fali ledenim facama?
Bolje imati i ledenu facu, nego dopustat da svako sere po tebi.
pacenica is offline  
Received Infraction
Old 21.01.2016., 21:17   #68
Šta ovo bi?
Paćenica digla temu staru 3 godine i napade ženu koja nema više pojma da ju je uopće otvorila
My time is offline  
Old 22.01.2016., 09:11   #69
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Šta ovo bi?
Iskaljivanje bijesa
Pigsy is offline  
Old 22.01.2016., 09:13   #70
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Iskaljivanje bijesa
trenutna slabost/gubitak kontrole

.. pustite zenu neka kaze sta joj je na dusi .. sta sad .. daleko je to od zlobe
F.A.Q is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.