Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2014., 18:18   #41
A gle odluku ne mogu donijeti za tebe. Sto se srca tice, ako nema simptoma same bolesti srca, ono samo bi trebalo, kazem bi trebalo jer nsam vidio psa, kompenzirati, odnosno nadoknaditi za tu svoju manu. Problemi pocinju kad ti mehanizmi nadoknade zakazu, odnosno budu premalo za nadoknaditi probleme koje mana stvara.
Ako se vec radi o selektivnom zahvatu gdje neka anestezija ide u tvom slucaju zubiju manji je rizik nego da se radi o anesteziji zbog neke bolesti
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 14:36   #42
Hvala na objašnjenju. Da, rekao je vet da je to svakako plića anestezija nego recimo kod operacije. I da se davanjem neke injekcije (zaboravih naziv) psa može probuditi odmah, nakon čega pas normalno hoda i ide doma kao da ništa nije bilo.
Rekla mi je i cura iz kvarta čija je 10-godišnja pekica isto bila nedavno na čišćenju zubi, da je njoj veterinarka objasnila da oni prate psa, disanje i kucanje srca, i da ako nešto počne ubrzavati/usporavati ne znam, odmah daju injakciju za buđenje.

Tako da me tješi činjenica da se u slučaju i da nešto krivo pođe, može utjecati i prekinuti zahvat, ako sam dobro skužila nije da srce samo odjednom prestane kucati i sve je gotovo, nego se može pomoći, jel? Samo još to mi reci please
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 11:00   #43
VETMEDIN

Bok,
trebam informacije o cijeni lijeka Vetmedin (veterinarski lijek za srce, 1,25 mg ili 2,50 mg) i zna li netko gdje ga mogu kupiti?
Hvala
lelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 11:39   #44
naručiti preko ljekarne na Dolcu
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 12:26   #45
Da, na Dolcu. Ali, ako ima netko informaciju gdje drugdje, molim lijepo da podijeli, bar porukom. Svaki put nova, naravno viša, cijena. Zadnja (za tablete 5 mg) 460 kn (uplata na račun) + 15 kn za njihove usluge (platiš kešom u ljekarni). Trebaš recept od veterinara, ali ne treba svaki put tražiti novi. Uredna dostava na adresu, 10-15 dana čekanja.

Inače, o lijeku sve najbolje, našeg starčeka drže na životu.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 20:26   #46
Raspitaj se kod veta, govori se o registraciji jednog pripravka pimobendana
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 23:05   #47
Quote:
lelia kaže: Pogledaj post
Bok,
trebam informacije o cijeni lijeka Vetmedin (veterinarski lijek za srce, 1,25 mg ili 2,50 mg) i zna li netko gdje ga mogu kupiti?
Hvala
Ja sam ga uzimala u ljekarni Zeus u Hoto Vilama, imaju jos bar jednu poslovnicu u Zagrebu pa googlaj. Samo trebas imati recept koji tamo odneses i onda ti naruce lijek, cijene su povoljnije od onih na Dolcu, barem su bile,a isporuka uvijek na vrijeme kako je dogovoreno. Prije fiskalizacije moglo se telefonom naruciti i donijela sam recept kada sam dosla po lijek, a od fiskalizacije mora se ici dva puta, prvi put da odneses recept, a drugi puta da podignes lijek. Uglavnom, ja sam narucivala po dvije kutije pa mi to nije bio neki veliki problem. I stvarno su jako korektni, ako su imali u drugoj ljekarni jos koju kutiju viska, sutra je bila u ovoj njihovoj ljekarni koja mi je bliza i drugi dan sam imala lijek. A ako ne, onda sam cekala, ali uvijek je bilo kako su rekli da ce stici i kad je stigao jos su me nazvali na mobitel da je lijek dosao. Za cijenu ih slobodno nazoves telefonom i pitas, cijena je kakva je, bez dodatnih troskova. U sve vrijeme sto sam ja uzimala vetmedin cijena se mijenjala jednom i to neznatno, ali su bili povoljniji od Dolca. Eto, nadan se da sam pomogla.
dakota13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 09:12   #48
zvala sam ljekarnu na dolcu kod njih je pakiranje 1,25 mg/100 tableta 326 kn, u veterinarskoj ambulanti Marković 370 kn, nazvat ću ljekarnu zeus da pitam koliko je kod njih, nadam se da je cijena povoljnija :-)

kod nas je registriran lijek cardisure, također na bazi pimobendana, bit će ga najvjerojatnije u pet centru, cijena za 2,50 mg/100 tableta cca 690 kn.

ako netko zna gdje se tablete mogu kupiti po povoljnijoj cijeni neka napiše.
lelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 09:18   #49
Zeus više ne može naručiti vetmedin, već cca godinu dana ga nemaju, neće ga niti imati. Kod njih je cijena za 1,25 mg/100 tableta bila 260 kn. Šteta :-(
lelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 12:09   #50
Problemi sa liječenjem :/

Pozdrav svima Imam psa starog 14 godina, križanac. Prije mjesec dana sam primjetila da nešto nije uredu s njim, pa sam ga odvela veterinaru i dijagnosticirano mu je slijedeće :

-Klijetke mu ne rade kako treba
-otkucaji srca jako jakooo ubrzani
- srce mu se povećalo i pliva u vodi
-u trbušnoj šupljini mu se također nakuplja voda

O ovome sam već pisala na temi "kad pas kašlje" pa sam dobila više kritika nego pomoći. Tako da ću pokušati ovdje, jer nemam drugog izbora.

Kako živim i malom mjestu gdje nemam veterinare i veterinarske stanice kao vi u Zagrebu i sličnim gradovima, više manje sam preuštena sama sebi. O tome sam više pisala na drugoj temi, tako da neću još i ovdje. Veterinari su mu dali jednu injekciju fursemida i rekli da je najpametnije uspavati ga. Međutim ja to nisam mogla prihvatiti. Nisu mi preporučili nikakve druge tablete niti išta slično tome. Već da svakih 8h zovem veterinara da mu daje te injekcije, što je suludo, i ovdje ni jedan ne bi to radio svakih 8h. Rekli su da je sve to jednostavno STAROST, i da nema pomoći. Da će mu srce sve slabije i slabije raditi dok se jednom ne ugasi i to je to. Rekli su mi da ampule fursemida mogu kupiti u bilo kojoj humanoj apoteci. Međutim, sve sam obašla, ampula ni za lijeka. Rečeno mi je da to mogu samo naći u bolnicama i ambulantama. Nakon što sam dobro razmislila što napraviti, odlučila sam mu dati još jednu šansu. Jednostavno bi mi bilo prebolno uspavati ga. Pogotovo jer je on ovako, gledajući sasvim zdrav pas. jede, pije, hoda, svjestan je svega... ali srce...hmmm..
Kako sam čitala dosta toga po internetu, naišla sam na enap tablete i vidjela da se gotovo uvijek propisuju zajedno sa fursemidom. Međutim, moja dva veterinara te tablete nisu ni spomenula. Odlučila sam pokušati sama. Kupila sam tablete fursemida ( kako nisam mogla naći ampule) i tablete enapa... Ispočetka sam mu davala pola enapa svakih 12h i jedan fursemid svakih 12h. Nisam htjela pretjerati. Nakon koji dan, sam odlučila pitati veterinarske stanice putem email-a u nadi da će mi se smilovati i pomoći mi odrediti dozu. Na kraju sam bila sretna,pa mi se javio jedan veterinar iz Zagreba i odredio dozu na osnovu svega što sam mu napisala. Neizmjerno sam mu zahvalna. Tako da mu sada dajem 2x dnevno 1tabletu fursemida i 2x dnevno 1,5 tabletu enapa. Rekao mi je da sam dobro postupila što sam uključila enap.. i tako.. Stanje mu je se ispočetka dosta popravilo. nekad je lošije a nekad bolje. ovisi sve od dana..Međutim zadnjih dana je dosta loše. U zadnje vrijeme je izgubio apetit,pa muku mučim da mu dam tablete. Jako je izbirljiv i ponekad ne želi okusiti ništa cijeli dan. Prije dan dva mi se učinilo da mu se disanje vidno pogoršalo. Pa sam uspjela nabaviti 4 ampule frursemida (teta mi radi kao medicinska sestra, pa je uspjela uzeti 4, neprimjetno). Kako sam i sama medicinska sestra, sama mu ih dajem. Kad osjetim da mu je disanje otežano iskoristim ampulicu, iako imam osjećaj da mu slabo pomaže. I to je to.. Svjesna sam da nikad više neće moći biti super. bolest je takva kakva je, i znam da mu disanje nikad neće biti perfektno koliko god se ja trudila. Samo se nadam da se ne pati. Kada osjetim da se stvarno pati, uspavat cu ga. Ali se nadam da to još neće biti potrebno. Inače je ok, želi šetati iako se brzo umara, pije jako puno, obavlja nuždu uredno, sa jedenjem malo šteka ali opet je ok. Problem mi je sad taj kalij kao i nabavka fursemid ampula. Znam da mora unositi hranu koja je bogata kalijem, zbog tableta koje konzumira. ispočetka sam mu davala banane, ali sada nema šanše da ga nagovorim na to. Dajem mu na silu jogurta i sličnih stvari. Ne znam kako nadomjestiti taj kalij, i s čim... Bojim se da će mu bubrezi otići od tih tabletica... Nadam se da ću naći neko riješenje. Čitam da postoje tablete moduretic, koje se daju sa lijekovima koji uzimaju kalij, i te tablete ga čuvaju? Zanima me i nešto o lanitop tabletama.. Ako netko zna nešto bolje, stvarno bi mi dobro došlo. Sada je na fursemidu i enapu, a čitam da je taj lanitop baš za jačanje srca i da se daje zajedno sa enapom/olivinom i Fursemidom.. Ovo pitam čisto informativno, jer ne znam što još da napravim kako bi mu pomogla. Pošto sam obašla sve moguće veterinare u svojoj okolici i dalje, ne preostaje mi nista nego moliti za pomoć veterinare preko interneta, telefona i evo ovdje Vas. Vodila sam ga vetu koji je udaljen sat i nešto od mene s autom. On mu je i dojagnosticirao gore sve navedeno. Ali psu je to putovanje bilo izrazito teško i stresno. ne želim mu ponovo to priuštiti, a znam da opet ne bi dobila nikakvu pomoć od ovih ovdje veterinara. Zato Vas molim ako imate bilo koji savjet, dobro bi mi došao.
Brundomendo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 12:40   #51
Odrasli pas piški po kući :C !

Nisam mogla tražit temu jer hitno trebam pomoć.Situacija je ovakva:Imam mužjaka zlatnog rertiver starog 5 i pol godina koji je do prije 20 dana živio po danu pušten oko kuće a po noći u boksu sve dok nije imao napadaj neki.Od rođenja ima srčanu manu(nešto sa zaliscima i prošireno srce).Prije 20 dana se srušio i nije mogao ustati,povraćao je i teško disao,a srce je jedva kucalo.Hitno je odveden u veterinara,dobije 3 inekcije i poslan u Split na snimanje srca.Bili smo u splitu u radili rengen prsnog koša.Srce duplo veće od normale.Bio je 3 dana kritično i sad je bolje.Zbog bolesti je preseljen u kuću
Pije 8 tableta na dan da bio bio živ,bila je to opcija ili uspavljivanje.Jede posebnu hranu i kuhamo mu sve bez soli.E sad problem je šta stalno piški u kući :O izvodimo ga svako sat-2 al on svako malo zapiški stolicu ili pod.Šta da radimo?
Ronnyluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 12:47   #52
Ronnyluna, neki lijekovi mogu utjecati na pojačano mokrenje. Pitaj veterinara, možda je to u pitanju pa probajte psa naučiti da obavlja nuždu na pelenu ili još bolje, stavite mu u veliku kutiju zemlju s travom. Na dno kutije stavite najlon. Ako je pas navikao obavljati na travi, biti će ga lakše usmjeriti da obavlja na takvu podlogu nego na pelenu.

Ne bi bilo na odmet napraviti i ostale pretrage osim za srce (bubrezi, urinarni trakt...)
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 14:48   #53
Quote:
Ronnyluna kaže: Pogledaj post
(...) sve dok nije imao napadaj neki.
Iz konteksta razumijem da je riječ o srčanom napadaju. Ili se varam?
Quote:
Pije 8 tableta na dan da bio bio živ (...)
Pije onoliko tableta koliko mu je vet propisao, nije važan broj. Kako se zovu te tablete? Naime, prema ovome što kažeš ("povraćao je i teško disao,a srce je jedva kucalo"), moguće je da mu se u tijelu nakupila voda jer je srce loše radilo pa je najprije trebalo istjerati tu vodu iz tijela, što znači da mu je propisan neki diuretik. A to je opet u skladu s ovim što ti je napisala Smartie:
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ronnyluna, neki lijekovi mogu utjecati na pojačano mokrenje.
Taj problem nećete riješiti preko noći pa se pripremite na stanoviti period navikavanja. Poslušajte Smartijine savjete, posebno ovaj:
Quote:
Ne bi bilo na odmet napraviti i ostale pretrage osim za srce (bubrezi, urinarni trakt...)
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 16:50   #54
Znači bio je u šetnji ko i svaki dan bacali smo mu štap na livadi i odjednom se srušio i počeo povraćat.Mislila smo da je otrovan i kako nije mogao na noge nosili smo ga do kuće(nekih pola km).Pije 4 tablete za srce i 4 za izmokravanje(al ide vani stvarno često).Jede 2 puta na dan(ujutro kuvano,navečer granule).Po noći izdrži i do 4 sata bez da se popiški al po danu mu redovito "pobjegne".Najviše mi je žap šta je bilo jako aktivan pas a sad se može zaboravit na trčanje i ludovanje.Kako je na ljekovima bolje mu je i željan je šetnje i ludovanja a osuđen je na 2 puta po 20 min na povodcu.Al od prije 3 dana je počeo šepati na prednju nogu(na tu nogu je šepao i poslje srčanog napadaja).Tako da ide samo 5 min vani po puno puta.Veterinari ne rade ništa korisno tako da moramo opet u St.
a pretrage planiramo napravit
Ronnyluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 18:49   #55
Sad bolje razumijem.

Kod zlatnog retrivera zbilja bi svatko pomislio na to da je pas pojeo nešto što ne treba, tako da mi je jasna vaša pretpostavka. Naravno da niste mogli znati kako je povraćanje znak problema sa srcem.

Dok ne prizdravi - ako je srce u pitanju, najbolje što se može postići jest da se stanje stavi pod kontrolu, ali i to je puno kao pas može normalno živjeti, morat ćete mu se jako posvetiti. Ovo što kažeš da mu "pobjegne" može biti uzrokovano njegovom zbunjenošću zbog diuretika (zašto mi se najednom stalno piški?), ali možda i nekim problemom u urogenitalnom traktu. Vidjet ćete. Ako je u pitanju prvo, ideja s komadom trave u kući mogla bi pomoći. Za sada ćete se morati prilagoditi njemu i njegovim potrebama.

Želim vam svaku sreću.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 21:44   #56
Brundomendo moj je uzimao fursemid,enap,vetmedin,moduretike i jos neke dve vrste ne zelim se ni prisjecat,na pocetku smo s tim gurali ali kako je vrijeme islo je bilo sve gore
kako je tvom sada jel sta bolje?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 22:14   #57
Ronnyluna, onako iskreno, odi u Sloveniju i napravi detaljni sistematski pregled (štitnjaču pod obavezno i to ne osnovni nego onaj detaljni pregled). Meni se ovo nabrajanje kojekakvih simptoma nimalo ne sviđa. Nedavno sam prošla sa svojom kujom horor i dan danas sumnjam da nije bilo do kraja i pošteno pregledano, a dijagnoza dana ofrlje. Također su se nizali kojekakvi simptomi na koje se nije obraćala pažnja. Moja je već debelo zagazila u godine (iako se odlično držala), tvoj je još relativno mlad.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 23:19   #58
Prvo hvala vam svima na savjetima
Znači ta 3 dana kad je bio kritično bio je jedva živ.Nije opće mogao ustati,piškio je po ležaju gdje je bio,kad je disao zvučio je kao vlak a srce je kucalo čaš brzo i jako čes jedva.Oči su mu stalno suzile i gubio je na kilaži.Sa mrcine od 40 kg(nije bio debel nego mišićav) pao je na mršavca od 31 također je jako teško mokrio,kap po kap još para dana
Doslovno su mu rebra prozirala kroz dlaku.Zaboravila sam reći da je nekih mjesec dana prije toga napadaja bio bolestan.Veterinarka tvrdi da je to bila neka bakterija i dobio je antibiotik i za 3 dana je ozdravio.Tada je imao temperaturu 41,5 i nije jeo.Vadili mu krv i pokazalo povišene leukocite i jetrene enzime te dobio taj antibiotik.Zadnjih 10 dana je bolje
Jede super stvarno i stolica je okej.Krv je vađena jučer i na dan kolapsa i stalno je bila dobra.Idemo sljedeći tjedan na ultrazvuk srca i ostalih organa za početak pa ćemo dalje vidit.Sad nas najviše muči to šepanje na prednju lijevu nogu.

Moramo dignuti kredit za njega.Ljekovi,pretrage i hrana su po zlato.Ljekovi su 800 mjesečno a hrana bar 500.Nije nam teško za njega ništa stvarno.5 godina je sa nama i ne damo ga bez borbe.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 26.12.2014. at 00:13. Reason: spajanje postova
Ronnyluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 23:27   #59
Quote:
Ronnyluna kaže: Pogledaj post
Sad nas najviše muči to šepanje na prednju lijevu nogu.
Nemoj se ljutiti, ali to šepanje momentalno je najmanji problem. S obzirom na sve drugo što opisuješ.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 23:29   #60
Problem je šta ga moramo praktički nositi uz stepenice do 3. kata.Ne može otići ni u laganu šetnju i izluđiva nas i sebe po kući.Sad osim toga ne pokaziva nikakve simptome al bojim se ponovnog napadaja
Ronnyluna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.