Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2016., 10:16   #81
Quote:
nepta kaže: Pogledaj post
moj mali pesek je čistokrvni mješanac star 12 godina
jeo je ko vuk, naganjao kujice i sve je bilo ok ali me zabrinuo njegov kašalj
otišli smo vetu i čim sam rekla da kašlje rekao je da vjerojatno ima vodu u
plućima. odmaj na rengenu se vidjelo da je dijagnoza točna.
onda vađenje krvi koja je srećom ok. ekg pokazao probleme sa srcem
dobio injekciju koja peče ko sam vrag ali je već na izlasku od veta vrištao i žuborio puno vode. kašalj prestao.
moram nabaviti vetmedin 5 mg ali ga nigdje nema
zvala sam bratića u njemačku ali tamo traže recept koji je na našem jeziku
pa neznam da li će to prihvatiti
da li neko ima iskustva sa nabavom tog lijeka?
Moj pokojni ga je uzimao nabavljali smo ga preko marketinga za lijekove na Dolcu u Zg .njih bi nazvala i oni bi mi mislim iz Austrije nabavili i poslali kuci,nismo iz Zg
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 10:18   #82
Evo ti link na staru temu, možda se još uvijek može tako nabaviti.

P.S. Pogledaj i ovo, mislim da je isti lijek, samo od drugog proizvođača.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 10:25   #83
Quote:
nepta kaže: Pogledaj post
moj mali pesek je èistokrvni mješanac star 12 godina

jeo je ko vuk, naganjao kujice i sve je bilo ok ali me zabrinuo njegov kašalj

otišli smo vetu i èim sam rekla da kašlje rekao je da vjerojatno ima vodu u

pluæima. odmaj na rengenu se vidjelo da je dijagnoza toèna.

onda vaðenje krvi koja je sreæom ok. ekg pokazao probleme sa srcem

dobio injekciju koja peèe ko sam vrag ali je veæ na izlasku od veta vrištao i žuborio puno vode. kašalj prestao.

moram nabaviti vetmedin 5 mg ali ga nigdje nema

zvala sam bratiæa u njemaèku ali tamo traže recept koji je na našem jeziku

pa neznam da li æe to prihvatiti

da li neko ima iskustva sa nabavom tog lijeka?

Vetmedin ide kao nadogradnja terapije uz ostale ljekove, a kupovali smo ga u VetPointu. Ako se ne varam nesto se pricalo kako ce uskoro biti dostupan generik i za ljudsku upotrebu, dakle nabavljiv u ljekarni pod drugim imenom. Sto se tice ostatka price, pogledaj ovu temu gdje sam prije godinu dana opisao moja iskustva i tijek s takvim malim bolesnikom.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 12:06   #84
Vetmedin je terapija za neke slucajeve, ne nadogradnja
I da moze se nabaviti i moze se preko veta
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 13:38   #85
na bilo kojoj pasminskoj temi andrejx mora ostavit svoj poluinformirani laički doprinos, od hrane, češljanja, kinologije... samo uvijek sa superiornim prizvukom, čovjek bi pomislio da je nedajbože veterinar.
punk urac is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 27.04.2016., 14:11   #86
Bolesti srca i krvožilnog sustava u pasa

Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Vetmedin je terapija za neke slucajeve, ne nadogradnja

I da moze se nabaviti i moze se preko veta

Kad je bilo aktualno primjetio sam da se precesto pimobendan tretirao kao univerzalan lijek za sve srcane probleme, cak i od strane veterinara.

Zadnje uređivanje AndrejX : 27.04.2016. at 14:31.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 19:52   #87
dragi ljudi puno, puno hvala na savjetima
vetmedin sutra stiže iz Berlina gdje mi živi bratić.
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 20:38   #88
Quote:
nepta kaže: Pogledaj post
dragi ljudi puno, puno hvala na savjetima
vetmedin sutra stiže iz Berlina gdje mi živi bratić.
Super da si ga nasao
kolika mu je cijena sad?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 16:44   #89
Cardisure

Jel netko naručivao Cardisure odnekud? Kod veta su mi rekli da ga više nema i da neće ni biti jer prestaje isporuka za Hr.
Pa jel postoji neka stranica gdje ga mogu naručiti da mi stigne? Znam da postoji i Vetmedin, ali mi je pesek nekako loše reagirao na njega i često povraćao pa pokušavam nabavit Cardisure.
Black_panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 16:58   #90
A da probaš kontaktirati dobavljača?
Ako ništa drugo, ukoliko kod nas nije moguće doći do lijeka, bar ćeš znati da sigurno moraš tražiti van Hrvatske.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 17:54   #91
Quote:
quester kaže: Pogledaj post
A da probaš kontaktirati dobavljača?
Ako ništa drugo, ukoliko kod nas nije moguće doći do lijeka, bar ćeš znati da sigurno moraš tražiti van Hrvatske.
Hvala, pokušat ću kod dobavljača.
Black_panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 19:59   #92
Nema Cardisure ni kod dobavljača više.
Jel ga netko kojim slučajem naručivao negdje izvana ili zna neku pouzdanu stranicu gdje ga mogu naručiti?
Black_panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 08:30   #93
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Super da si ga nasao
kolika mu je cijena sad?
100 tableta vetmedina 5 mg sa poštarinom 54,48 eura
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 22:06   #94
Imam Maltezera starog 11,5 godina kojem je prošle veljače dijagnosticiran šum na srcu. Šum je već napredovao do 3 stupnja, počeo je kašljati i sada je na Vetmedinu. Problem leži u mitralnim zaliscima koji se više ne zatvaraju kako spada pa pri svakom otkucaju srca dio krvi se vraća nazad.
Ovo je progresivna bolest i nema farmaceutskog lijeka koji bi je zaustavio, međutim u novije vrijeme razvijena je operativna tehnika koja iznimno obećava. Ovdje su neki linkovi za razmatranje:

http://www.cliniqueveterinairebozon.fr/
http://dawgbusiness.blogspot.hr/2017...s-surgery.html
http://www.dogtrotter.com/travel-blo...valve-surgery/


Ove operacije su dakako užasno skupe (spominje se nekakvih $30000), ali bude nadu.
Ono što mi je jako čudno je da pri upitu veterinarki (specijalistici kardiologije) o ovim operacijama, ona tvrdi da još uvijek ne postoji nikakva operativna metoda koja bi mogla pomoći.

Također, jednom prilikom u šetnji sa psom, sreo sam čovjeka kojem je Cavalier uginuo zbog iste bolesti i sjećam se da je spominjao opciju operacije u Beču za cca 5000 eura. Nažalost, više ga ne srećem pa da ga detaljnije ispitam o tome.

Ima li tko ikakvih saznanja koja bi mi mogla pomoći, bilo o samoj bolesti, bilo o operaciji, hoće li se ove operacije uskoro izvoditi u Hrvatskoj, ... ?
Tito Puente is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:38   #95
Kirurgija?
Ne vjerujem da ce ista bit dostupna u dogledno vrijeme kod nas
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 14:22   #96
Što se tiče samih operacija, o tome ne znam ništa.

Veterinar mi to nije spominjao pa nismo niti razmatrali takvu opciju.

Meni je prije 2 mjeseca uginuo mješanac yorkija. Razbolio se u 7. godini života (znači, relativno mlad) i uz Vetmedin/Enap/Fursemid, uspio je izgurati još godinu i pol dana.

A upravo to mi je veterinar bio rekao - da mu se uz pravilnu terapiju može produžiti život za godinu do dvije.

Prilagoditi prehranu namijenjenu za srčane bolesnike, smanjiti aktivnosti, bez umaranja i prevelikih stresova i pravilna terapija. U principu je to ono što je meni vet bio rekao. I da je bolest neizlječiva.
Black_panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 14:35   #97
Bolesti srca i krvožilnog sustava u pasa

Slicna prica samo sto je pas bio star 12 godina. Nakon prve dijagnostike (kasalj, tesko disanje) uz terapiju pozivio jos godinu i pol od cega je sve do zadnjih par mjeseci bio u dobrom stanju i zivahan.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 00:01   #98
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Slicna prica samo sto je pas bio star 12 godina. Nakon prve dijagnostike (kasalj, tesko disanje) uz terapiju pozivio jos godinu i pol od cega je sve do zadnjih par mjeseci bio u dobrom stanju i zivahan.
Da. Bio u dobrom stanju. Veseo, živahan, normalan, trčkara, idemo u šetnju, ganja mačke, laje, skače, igra se.

Ljudi koje smo susretali u šetnji su obično mislili da je to neki mladi pas.
Pa čak i štene (u vrijeme kad ga ošišam) pa su se poprilično znali iznenaditi kada im krenem nabrajat kakve sve tablete pije i šta mu je.

Tako da je bolest godinu pa i više dana bila 'neprimjetna'.

A onda ga je pokosila za 3 dana. Tek tako. Iznenada. Naglo. Bez najave.
Danas normalan. Sutra slabost. Povraćanje. Malaksalost. Odbijanje hrane, zatim i vode. Ne može na noge više. Davanje tekućine na špricu. Infuzija. Jedan dan. Drugi dan. Treći dan uginuo.

Bio je to šok. Koliko god da smo imali vremena se pripremit na to jer smo znali dijagnozu, bili smo zatečeni.

Kao da smo se tek tada osvijestili i priznali - pa da, on je ustvari bio bolestan.

Jer ga nismo doživljavali kao bolesnog psa. Rijetko da je itko to spominjao jer bolest nije bila vidljiva.
Black_panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 10:09   #99
Bolesti srca i krvožilnog sustava u pasa

Vrlo slicna prica (cak i ovo sa sisanjem), jedino je kraj bio ekspresan i od donekle zivahnog psa pa do smrti unutar svega par sati.

Koliko kraj bio brz toliko se ipak blizina raspleta mogla naslucivati s obzirom kako se doze fursemida priblizavale maksimumu i ucestalost odlaska na injekciju rasla.

Ali mu je definitivno Vetmedin pruzio jos godinu vrlo kvalitetnog zivota.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 14:14   #100
Moj koker je oko 9 mjeseci izdržao na toj terapiji sa Enapima i Furosemidima, prilagođena prehrana itd itd... kada je uginio imao je 15 i pol godina
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:04.