Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2013., 15:21   #21
Quote:
Kolaboracionist kaže: Pogledaj post
Kakv jad i bijeda?!O čemu ti pričaš?!Malo je stanovnika,pa ti se čini.
Tamo Švicarski kopaju i formiraju rudarska okna,a sutra će netko od Hrvata ići tamo na bauštelu.Nije to jad.Oni nešto stvaraju.
standard je puuuuuno niži nego u ostatku Kanade! puno alkoholizma, sve je skuplje, maloljetničkih trudnoća ala Kosovo
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 13:40   #22
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Financirati će se rudnicima i naftnim i plinskim bušotinama. Pretpostavlja se da bi to područje moglo imati ogromna rudna bogatstva. Ja mislim da bi im potvrda takvih nalazišta otežala neovisnost, ne olakšala. 90% rijetkih elemenata je u Kini, i velike sile, prvenstveno SAD i EU, bi htjele zbog toga kontrolirati Grenland, ako bi se otkrila značajna nalazišta rare earth elemenata.
Neokolonijalisti nisu ispustili iz ruku Irak i Libiju, (Francuzi niti Mali i Srednjoafrički republiku), vidimo koliko napora ulažu da se domognu i Sirije, a Danci i Kanađani će dati šaci Inuita da im kidnu sa svim tim bogatstvom?

Quote:
Kolaboracionist kaže: Pogledaj post
Kakv jad i bijeda?!O čemu ti pričaš?!Malo je stanovnika,pa ti se čini.
Tamo Švicarski kopaju i formiraju rudarska okna,a sutra će netko od Hrvata ići tamo na bauštelu.Nije to jad.Oni nešto stvaraju.
Kriminala i alkoholičara kao u priči, troškovi života tri puta veći nego u Torontu, nemaju ni cesta, tek jednom mjesečno im dolazi zrakoplov.
Da je tamo super ne bi bila pustoš.

A nas ionako ima u svakom kutku svijeta. kada nam je takva sudbina.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 14.01.2013. at 15:48.
sorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 21:28   #23
Možda bi budućnost Grenlanda i artkičkog pojasa bila pojmljiva kada bi čuli analize tj.procjene MI6,CIA,FSB i BND..
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 05:22   #24
Kanadjani su najblizi Artiku,ali im nedostaje logistike,npr. ledolomaca,isto kao i Amerima koji imaju samo jedan!
Jedino Rusi imaju razvijenu articku flotu ledolomaca.
Plan se zna vec odavno.Artik ce se djelit medju Norvezanima,Rusima,Amerima,Kanadjanima,tu su jos upali nedavno i Kinezi,
i mislim da Danci i Japanci igraju jos neku ulogu!
zacky is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.