Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2005., 15:26   #21
Pa stvar će se vjerojatno brže odvijati nego kod prirodnog pa je veća mogućnost da će ti raditi epiziotomiju. Ali, kako čujem, kod nas je to ionako više-manje sigurna stvar, pa tu ne gubiš puno. A i ako ti porod prirodno počne, velika je mogućnost da ti daju drip, pa si i tu opet na istom.

Moj porod isto nije bio baš 100% prirodan, počeo je prirodno, ali sam dobila i epiduralnu i drip i mogu reći da je bilo čisto OK. Ako ti daju epiduralnu, biti će ti super. Ne znam kako sad kod nas ide s epidrualnom, da li se dobiva na zahtjev ili ju dobiju samo odabrane?

A za kad si naručena? I ja sam prenijela i bila naručena na inducirani, pa je porod krenuo sam od sebe nekakvih 30 sati prije nego što sam bila naručena. I često sam to čula, taman kad ti dođe dan kad si naručena na indukciju, krene porod sam od sebe.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 15:46   #22
da to su i meni rekli da je moguce da i trudovi pocnu i prije nego sam narucena, a to je petak. dakle vikend tretman u bolnici. a dobro, u ponedjeljak sam valjda vani.

ovako kako ste mi odgovorili, ljudi, ne zvuci tak strasno... u odnosu na prirodni tijek stvari, mislim... bar je krace... ak se ne pojave prirodni trudovi. hvala na lijepim zeljama.

a ja mislila da lakse podnijeti pripreme (klistir+brijanje) kad dodjes u trudovima pa ti ionako svejedno... a kad eto na kraju je i to podnosljivije bez trudova.
UvijekProblemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 15:51   #23
Nekako sam lakše podnijela najprije klistir pa nakon toga trudove nego obadvoje istovremeno (i ja sam bila naručena u petak )
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 16:49   #24
Mislim da nije problem dobiti epiduralnu, doduše ne znam baš kako je u Petrovoj, ali najveći je problem uvijek anesteziolog, pa ako je žena naručena na indukciju onda se može unaprijed dogovoriti i za anesteziologa.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 16:56   #25
ja sam imala inducirani porod.
Inducirali ga u 13:00

e oko 20:00 je mene to pravo bolilo - pa sam dobila epiduralnu. prodila se u 01:00 ...
__________________
Nek me vodi labud bijeli | kojeg pozna šumski svijet | il nek hladni vjetar veli | gdje je taj moj mali cvijet

Vjetar šušti, grane dira | pita cvijet gdje sniva sad | još mi srce nema mira | dođi cvijete, smiri jad
Lea12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 18:03   #26
frendica dosla ujutro u bolnicu, inducirana oko deset cini mi se, do sest je imala svoju curicu

drugi porod, sve proslo super
isto petak, u pon su isli doma

Sretno!

__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 04:56   #27
Jedno malo losije iskustvo ali bez da se plasis jer svacije tijelo reagira razlicito. Prenijela sam 10 dana prikopcana na pitocin cini mi se rano ujutro i do kasno poslijepodne se pomakla samo na 2 cm. Sljedeci dan smo nastavili sa indukcijom i tek uvece sam bila otvorena 10 cm i spremna za porod. U medjuvremenu sam dobila epidural tako da je cijela epizoda indukcije prosla bez ikakvih bolova, nakon 2 sata pokusavanja prirodnog poroda okoncali smo na C rezu.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 09:24   #28
Jedno dobro iskustvo i to dva puta..
Presisala sam oba termina. Uglavnom, od ulaska u bolnicu sa svim sto ide, bila bi gotova za 4 sata. To su mi bile druga i treca trudnoca, dok sam prvu princezu rodila prije termina skroz prirodno.
Zelim ti puno srece!!
__________________
... protiv snage ljubavi u vrtovima ne raste lijek ...
Cvitak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 23:02   #29
moje iskustvo isto tako vrlo pozitivno!

inducirali hormonskom tabletom jer mi tlak nije bio u redu (ja nisam bila na flasi!), tocno na dan kad sam imala termin. poceli trudovi u roku par sati u razmaku od pet minuta, tako dva sata, onda malo hopsanja po lopti, jednom na wc, prikljucila me na CTG, ja se za sljedeca dva sata otvorila 10 cm. htjela u vodu, al' babica neda, htjela neku spricu, al' babica neda. rodila za sveukupno 6 sati bez aspirina i sve super.

sretno ti bilo!
Seathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 09:26   #30
e ja moram biti crna vrana
kod mene se zakompliciralo sve sto se moglo

isto sam prenjela 2 nedelje, dali mi prvo neke gelove za lagano sirenje
i to tak 2 dana
u medjuvremenu pukao vodenjak
i dosla u bolnicu u 7 navece na dripove
rodila tek treci dan ujutro u 5
dakle ne da je islo brzo nego uzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas sporo
ï bolno
a ni epiduralna nije pomogla- uhvatila samo jednu stranu

mala nije htjela van nikako
na kraju placenta ostala, pa sam morala na kirursko vadjenje
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 18:12   #31
Quote:
Septembar kaže:
sta bi bilo bez toga??? pojma nema
Vjerojatno nista, nego bi rodila kasnije, uz puno manje muke i drame. I beba bi ti bila zdravija.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 20:38   #32
Quote:
Arslan kaže:
Vjerojatno nista, nego bi rodila kasnije, uz puno manje muke i drame. I beba bi ti bila zdravija.
trudnoce koje traju dulje od 42 tjedna (a tako je bilo sa Septy) obicno se dovrsavaju ako je amnioskopija pokazala da je beba stvarno toliko stara, jer preveliki je rizik od zatajenja placente koja je u toj fazi vec na izmaku (kod zdravih trudnoca), pojave mekonija itd. ako ne ide prirodno, radi se indukcija, ako ni indukcija ne uspije, ide se na carski.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 10:01   #33
Quote:
LaPerla kaže:
Moje iskustvo sa induciranim je bilo cekanje 10 dana nakon termina inace mislim da ne preporucuju cekati duze od 2 tjedna jer beba postaje cvrsca i veca samim tim i porod je otezan. A drz' se i dobra sreca.


ne bi htjela prestrasiti autoricu al prijateljica moje mame je imala inducirani porod i trudovi su poceli nakon najjace doze dripa.nakon te doze i poroda privremeno je oslijepila

zena je sad ok kao i beba al mozda su lijecnici pogrijesili i prerano dali najvecu dozu
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 22:40   #34
Quote:
studentica21 kaže:
ne bi htjela prestrasiti autoricu al prijateljica moje mame je imala inducirani porod i trudovi su poceli nakon najjace doze dripa.nakon te doze i poroda privremeno je oslijepila
ne da plašiš autoricu nego plašiš i mnoge druge (među njima i mene)
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 10:36   #35
Quote:
koalica kaže:
ne da plašiš autoricu nego plašiš i mnoge druge (među njima i mene)
zao mi je,nije mi to bio cilj.
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 12:06   #36
takve komplikacije su individualna stvar, tko zna sto bi bilo da je ista ta zena isla na potpuno prirodni porod

i inace, svaka je trudnoca prica za sebe.

kad vec spominjete probleme s ocima, znam za zenu koja je dozivjela ablaciju retine ("odlubljenje" mreznice od ocnog dna) i ostala skoro potpuno slijepa, jer je inzistirala na prirodnom porodu a retina joj je (zbog visoke miopije) bila u losem stanju.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 14:07   #37
Quote:
violent_femmes9 kaže:
takve komplikacije su individualna stvar, tko zna sto bi bilo da je ista ta zena isla na potpuno prirodni porod

i inace, svaka je trudnoca prica za sebe.

kad vec spominjete probleme s ocima, znam za zenu koja je dozivjela ablaciju retine ("odlubljenje" mreznice od ocnog dna) i ostala skoro potpuno slijepa, jer je inzistirala na prirodnom porodu a retina joj je (zbog visoke miopije) bila u losem stanju.



pa jel to znala i prije inzistiranja na prirodnom porodu?upozoravaju li lijecnici na takve mogucnosti?
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 15:19   #38
Pa onaj tko ima visoku dioptriju ili nekakve probleme sa retinom (ne znam na koji su način te dvije stvari povezane) svakako treba u trudnoći otići kod oftalmologa i vidjeti kakva će biti preporuka za porod - vaginalni, vaginalni sa epiduralnom, ili carski rez, i onda se dogovoriti sa ginekologom.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 16:08   #39
kod osoba koje su jako kratkovidne (dioptrije preko -5 ili -6) moze doci do slabije prokrvljenosti retine, narocito ako puse ili imaju visoki tlak, ili jos neko pridruzeno stanje, sto pri naprezanju povecava rizik od ablacije. (to nije slucaj kod svih jako kratkovidnih.) uobicajena je preporuka da se ide na carski. bez obzira na to, treba napraviti pregled retine i konzultirati se s okulistom.

ne znam sto je ta zena napravila, mozda nije otisla na pregled, mozda nije rekla ginekologu za dioptriju, stvarno ne znam.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 15:05   #40
Moja draga je imala pokušaj induciranog poroda. Termin je bio blizu, i bilo je neke manje frke oko placente (premalo plodne vode, ili tako nešto). Naručili nas ujutro u 9, počelo sa dripom, pa jačim dripom, pa maksimalnom dozom. Draga je trudove imala samo meni i babici za ljubav. Dok smo joj skrenuli pažnju, trudovi bi prestali. Oko 22:30 je pala odluka za carski rez, porod kratko prije ponoći.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.