Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2014., 12:04   #121
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
a koma su mi ovi upisi o preopterećenosti jadnih prvašića. da roditelji toj djeci ugase komp i tv, vjerujem da bi se sve stiglo, pa i malo poigrati vani. jer djece 5+ nema po parkovima ne zato što uče, nego jer bulje u ekrane igrajući igrice i lajkajući duck face selfije.


ma kod nas se stvorila fama oko te skole, ja majke mi moje ni jednog jedinog roditelja nisam cula da kaze, koji k, nist im ne fali i nije im tesko, nama je bilo puno teze.
ne, svi jaucu i placu, uzas je, tesko je, imaju strasno puno toga za raditi, gradivo je neprimjereno dobi, djeci je tesko....
zasto je kod nas sramota maltene reci da je djetetu skola lagana, nemam pojma, vjerojatno iz istog razlog iz kojeg je sramota rec da imas novaca i da si si bas lijep, ili da ti se bas svidja to sto imas na sebi
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:05   #122
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
a koma su mi ovi upisi o preopterećenosti jadnih prvašića. da roditelji toj djeci ugase komp i tv, vjerujem da bi se sve stiglo, pa i malo poigrati vani. jer djece 5+ nema po parkovima ne zato što uče, nego jer bulje u ekrane igrajući igrice i lajkajući duck face selfije.
Apsolutno potpisujem.
Ajde, nek bar neki prosvjetar ganja karijeru na drugim podrucjima
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
i ja cu isto dati dijete na boravak, i necu se hvatati za glavu, nego cu zahtjevati da svu zadacu radi u skoli.
btw, jel se jos u boravcima forsira spavanje? (kod nas je toga bilo u OS)

inace, ovo sa adresom, datumom rodjenja, brojem telefona i sl., bi meni islo u neki komad spremnosti za skolu. ono, da znas tko su ti roditelji, di zivis, da ak se izgubis da znas reci tko si.
ne moraju to znat napisat, al moraju znat prepricati.
Ma kakvo spavanje u boravku?
Nema toga vec 20 godina, ako ne i vise.

Pa covjece, o cemu vi pricate?
Adresa, vlastito ime i prezime i ime i prezime roditelja - pa moj mali to zna otkad je imao 2,5 godine, ne znam cemu drama?
Do skole ce valjda nauciti i datum rodjenja i br.telefona, imamo jos cca 3,5 godine pa cemo to valjda usvojiti.

Opet pretjerujete.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:06   #123
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
i ja cu isto dati dijete na boravak, i necu se hvatati za glavu, nego cu zahtjevati da svu zadacu radi u skoli.
btw, jel se jos u boravcima forsira spavanje? (kod nas je toga bilo u OS)

inace, ovo sa adresom, datumom rodjenja, brojem telefona i sl., bi meni islo u neki komad spremnosti za skolu. ono, da znas tko su ti roditelji, di zivis, da ak se izgubis da znas reci tko si.
ne moraju to znat napisat, al moraju znat prepricati.
e, ali ih traze da napisu


i slazem se za zadacu, ako je boravak nema sto raditi doma. samo, znam da nekad kad dijete ima zadacu iz jezika to mora raditi doma, neka glupa spika da uciteljica iz boravka ne zna jezik.

zasto bi uciteljica morala znati jezik ne razumijem, pa ne radi ona zadacu nego dijete
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:11   #124
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
i slazem se za zadacu, ako je boravak nema sto raditi doma. samo, znam da nekad kad dijete ima zadacu iz jezika to mora raditi doma, neka glupa spika da uciteljica iz boravka ne zna jezik.

zasto bi uciteljica morala znati jezik ne razumijem, pa ne radi ona zadacu nego dijete
Ja fkt ne znam kak vi zamisljate taj boravak.
Mislite da uciteljica 4 sata sjedi za katedrom u svom filmu dok djeca u tisini, sama, bjesomucno i bez pauze pisu zadace?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:13   #125
ja ne kuzim sto ti oces reci
da dijete ne stigne u 4 sata boravka napisati zadacu?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:15   #126
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
e, ali ih traze da napisu
pa oni koji znaju slova, nek napisu u boravku - pa to je minuta posla
oni koji ne znaju slova, kak ce napisati doma?
ili ce to doma napisati mama
(ili mu/joj mama smije slovkati, a od uciteljice je to neprimjereno, pa nece)


Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
i slazem se za zadacu, ako je boravak nema sto raditi doma. samo, znam da nekad kad dijete ima zadacu iz jezika to mora raditi doma, neka glupa spika da uciteljica iz boravka ne zna jezik.

zasto bi uciteljica morala znati jezik ne razumijem, pa ne radi ona zadacu nego dijete
bas
al onda se osramoti pred djetetom ak ju nekaj pita, a mora biti sveznajuca
a bome i pred kolegicom, ako dijete dodje bez zadace ili sa krivom zadacom

kao da je problem, ako dijete nesto ne zna, da sutra ujutro trazi uciteljicu da mu/joj objasni.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:16   #127
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ja fkt ne znam kak vi zamisljate taj boravak.
Mislite da uciteljica 4 sata sjedi za katedrom u svom filmu dok djeca u tisini, sama, bjesomucno i bez pauze pisu zadace?
ne, za zadacu je max pola sata, ostalo bi trebala biit igra i zabava
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:18   #128
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja ne kuzim sto ti oces reci
da dijete ne stigne u 4 sata boravka napisati zadacu?
Ne, nego reagiram na tvoju recenicu zasto dijete ne napise zadacu iz jezika kad ju ionako pise ono samo a ne uciteljica.
Evo, nightfall je u boravku pa neka ti opise kako to izgleda.
Kad se pise zadaca, oni s uciteljicom o toj zadaci razgovaraju, uciteljica objasni ako nesto nije jasno, svatko ima neko svoje pitanje, ako uciteljica primijeti da vecina ucenika ne razumije zadatke, potrudi se da temeljito prodje kroz to sto nije jasno.
I kak sad ako ona ne zna francuski, a klinci imaju zadacu iz francuskog?
Da im da pol sata da rijese zadacu sami, bez objasnjenja, bez kontrole, samo zato da roditelji s tim ne bi imali posla poslije skole?

I naravno, boravak je puno vise od pukog pisanja zadace, uostalom neka napise nightfall sto sve tamo rade u tih par sati.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:24   #129
sta to znaci da moje dijete moze ici samo na engleski jer i ja i mm znamo samo engleski? doma joj nitko nece moci pomoci s njemckim, apsolutno je isto jel radi u parku pod kestenom, doma ili u boravku.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:25   #130
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ne, za zadacu je max pola sata, ostalo bi trebala biit igra i zabava
Pa da, ali je poanta i da ta zadaca bude i tocno napisana, a kak ce uciteljica znati jel zadatak iz njemackog savrseno tocno rijesen, ako ne zna ni rijec njemackog?
Ne pise se u boravku zadaca samo pro forma, tek toliko, nek se nadje.

Ja sad tu govorim o boravku opcenito, ne samo u prvom razredu.
Vjerujem da bi gradivo bilo kojeg stranog jezika u prvom razredu ipak znala i uciteljica koja ga nikad nije ucila.
Tim vise sto se u pocetku vecinom sve svodi na crtanje i pisanje jednostavnijih rijeci.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:25   #131
plus, znaci, dijete izadje iz boravka nauceno da netko s njim radi i objasnajva mu umjesto da samo pise zadacu?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:30   #132
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
sta to znaci da moje dijete moze ici samo na engleski jer i ja i mm znamo samo engleski? doma joj nitko nece moci pomoci s njemckim, apsolutno je isto jel radi u parku pod kestenom, doma ili u boravku.
Nije isto.
Pod kestenom i doma nitko nije placen da tvoje dijete necemu nauci.
Uciteljici u boravku je izmedju ostalog duznost i da zadaca bude objasnjena i napisana kako treba.
Jer zamisli tek ti te hajke roditelja ako se jednom ili nedajboze vise puta dogodi da uciteljica nekad nesto krivo kaze vezano za zadacu iz stranog jezika koji ne govori pa klinci krivo rijese zadatak!
Glave bi padale.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:34   #133
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
plus, znaci, dijete izadje iz boravka nauceno da netko s njim radi i objasnajva mu umjesto da samo pise zadacu?
S vremenom je, naravno, asistencija sve kraca i manjeg opsega.
Vec prema tome kako uciteljica snimi situaciju.

Ajde, give us some credit, pa nismo bas svi u prosvjeti s kruske pali da nemamo pojma o pedagogiji.
Ovo sto pises rade upravo roditelji, sigurno ne uciteljice u boravku.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:40   #134
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Nije isto.
Pod kestenom i doma nitko nije placen da tvoje dijete necemu nauci.
Uciteljici u boravku je izmedju ostalog duznost i da zadaca bude objasnjena i napisana kako treba.
Jer zamisli tek ti te hajke roditelja ako se jednom ili nedajboze vise puta dogodi da uciteljica nekad nesto krivo kaze vezano za zadacu iz stranog jezika koji ne govori pa klinci krivo rijese zadatak!
Glave bi padale.
pa lijepo kaze na sastanku da ona ne radi jezik i gotovo, djeca nek naprave sama ako hoce ili kasnije s roditeljima ili svetim petrom ak im pase.
ako je dijete do 5 u boravku da poslje pise zadacu iz jezika je meni potpuno cudno.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:42   #135
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ne, svi jaucu i placu, uzas je, tesko je, imaju strasno puno toga za raditi, gradivo je neprimjereno dobi, djeci je tesko....
zasto je kod nas sramota maltene reci da je djetetu skola lagana, nemam pojma, vjerojatno iz istog razlog iz kojeg je sramota rec da imas novaca i da si si bas lijep, ili da ti se bas svidja to sto imas na sebi
mene više smeta što se roditelji okomljavaju na gradivo, umjesto da se usredotoče na dijete (i sebe).

gradivo je kakvo je. i uvijek je to gradivo nekoj djeci prelako, a nekoj preteško. jer su neka djeca uvijek sposobnija/motiviranija od druge za učenje, a neka su za sport ili glazbu ili rad s rukama /alatom itd.


ono što je IMO danas problem, nije gradivo, nego što djeca (kako mi kažu) imaju problem s koncentracijom jer su pretjerano pred tv-om. i što dobar broj njih bez nadzora sjeda za računalo, jer su im i roditelji informatički nepismeni, pa roditelji vjeruju da im dijete uči zato što je mirno u sobi (ne bih vjerovala da sama nisam vidjela da je tako, naivno sam mislila da većina na to gleda kao ja - moj neće imati komp u sobi valjda do srednje )

a onda imaju problem i s autoritetom, što moguće vuče korijen već iz forumski sveprisutnog "digla sam glas na svoje blago, hoće li imati traume i mrziti me, a ja bi da izraste u savršeno biće i volim me uvijek i zauvijek kao savršenu majku"
(nisam sad mislila da se na djecu treba derati, nego da ih treba odgajati da jebiga zaista nisu centar svemira, a ne da odrasli moraju titrati oko djece bespogovorno, u strahu da će malim individuama naštetiti ako nekog i nešto moraju poslušati bez dramljenja)
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:46   #136
jebomepatak ako kužim o čem je tema
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:47   #137
laprdanje majki predskolaca o skoli
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:49   #138
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa lijepo kaze na sastanku da ona ne radi jezik i gotovo, djeca nek naprave sama ako hoce ili kasnije s roditeljima ili svetim petrom ak im pase.
ako je dijete do 5 u boravku da poslje pise zadacu iz jezika je meni potpuno cudno.
Pa vjerojatno i kaze pa roditelji precuju ili zaborave i poslije se iscudjavaju.
To se vrlo cesto dogadja.

Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
mene više smeta što se roditelji okomljavaju na gradivo, umjesto da se usredotoče na dijete (i sebe).

gradivo je kakvo je. i uvijek je to gradivo nekoj djeci prelako, a nekoj preteško. jer su neka djeca uvijek sposobnija/motiviranija od druge za učenje, a neka su za sport ili glazbu ili rad s rukama /alatom itd.


ono što je IMO danas problem, nije gradivo, nego što djeca (kako mi kažu) imaju problem s koncentracijom jer su pretjerano pred tv-om. i što dobar broj njih bez nadzora sjeda za računalo, jer su im i roditelji informatički nepismeni, pa roditelji vjeruju da im dijete uči zato što je mirno u sobi (ne bih vjerovala da sama nisam vidjela da je tako, naivno sam mislila da većina na to gleda kao ja - moj neće imati komp u sobi valjda do srednje )

a onda imaju problem i s autoritetom, što moguće vuče korijen već iz forumski sveprisutnog "digla sam glas na svoje blago, hoće li imati traume i mrziti me, a ja bi da izraste u savršeno biće i volim me uvijek i zauvijek kao savršenu majku"
(nisam sad mislila da se na djecu treba derati, nego da ih treba odgajati da jebiga zaista nisu centar svemira, a ne da odrasli moraju titrati oko djece bespogovorno, u strahu da će malim individuama naštetiti ako nekog i nešto moraju poslušati bez dramljenja)
I jos jednom

Bas si dobila inspiraciju dok te nije bilo na forumu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 13:09   #139
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
laprdanje majki predskolaca o skoli
ma stvar je u tome što stalno slušam te predrasude o količni gradiva i težini nastave, a sve od roditelja čija su djeca lumeni dijamantne generacije.
pa kako spojit jedno s drugim


ja sam istina kratko bila u školi, nisu mi uopće djelovali preopterećeno. i u svakom razredu je bila Gaussova krivulja, par zainteresiranih, par problematičnih, sredina.
tako da mi se čini da je prije problem što roditelji sredine ne pristaju na taj položaj, nego žele da su ta djeca prepoznata kao najbolja, budući da ih oni takvima smatraju (ok ne čini mi se, uvjerena sam, al nek budem politički korektna )


(e i kao zanimljivost, imam kolegu koji je baš ono polusposoban, a uvjeren da je najpametniji i najbolji i najljepši jer su ga roditelji uvjerili u to, njima/njemu su također učiteljice svašta bile krive tijekom njegova školovanja. no zanimljivo je koliko je samouvjeren, jedino nažalost bez pokrića moja je majka bila sasvim druga priča, kad bi nas hvalili ona bi našla prigovor na naš račun )
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 13:14   #140
Pozdrav cure ,

imam pitanje za majke predskolaca ...naime zanima me koliko cesto ste cule da se nekom djetetu sugerira odgoda do sljedece sk. godine i jeste li mozda cule zasto je tome tako....
Izmedju ostalog sam nedavno razgovarala sa frendicom koja svog malog vodi na pripreme za skolu privatno (!!!!???) i boji se te odgode ko vraga....
lealea2706 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:16.