Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2010., 00:17   #21
dajte recite taj flexi , dali se ta vrsta lajni uopce preporucuje kod vecih i prilicno snaznih pasa??

mene recimo zanimaju ove dvije

http://www.flexi.de/flexi-de/produkt...pact-large.php za 30 Eur

i ova

http://www.flexi.de/flexi-de/produkte/giant.php za 50 eur

radi se o rotvajleru ima 45 kg , i kad vidi loptu pocne vuci pa i uz lajnu ko palac debelu i davilicu ponekad muku mucim. tako da men zenima koliko je to izdrzljivo, jer bas mi se ne daje lova za nesto sto ce vec kod prve setnje se raspast
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 01:35   #22
Ja bih svakako ovu drugu, ako ništa drugo onda radi predostrožnosti ali...
Mislim da ni jedna nije predviđena da je pas luđački povlači, poanta bi bila u tome da se pas upristoji skupa s gazdom a fleskica mu omogući veći radijuss kretanja od obične lajne.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 09:27   #23
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Iz čega nikako ne treba shvatiti da firma Flexi ne proizvodi i jednu i drugu vrstu fleksica - s gurtnom i sa špagicom. Samo na kutiji u koju se namata špagica ili gurtna mora pisati Flexi.
Ma da, taj dio sam zaboravila napisati.

Ja preferiram flexi na gurtnu (traku) čisto zato jer mi djeluje sigurnije i ljepše, a i traku se može oprati kad se zaprlja.

Što se flexija za velike pse tiče, jednako je koristan i učinkovit kao i kod malih pasa, nema razlike osim u potrebnoj veličini lajne. Ja bih uzela ipak ovu drugu varijantu - Giant, jer je i duži, a i jači od prvog.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...

Zadnje uređivanje Didi : 08.12.2010. at 14:10. Reason: dio teksta prebačen na odgovarajuću temu
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 16:09   #24
Sto se tice rasprave o flexicama, ne one ne kostaju 300 kuna ako su od marke flexi, vec ih ima od oko 100kn pa cak i manje ako su na snizenju.
mueller prodaje orginal flexice i novu i staru liniju (sa spagom) .
stara linija je prije mozda tjedan dva bila sve 50% na snizenju tako da si orginal flexicu mogao dobit za samo 60 kn do 25kg (ta je inace u mulleru kostala 120kn i to je ona ista sto u petshopovima dodje 160-170kn)
a nova linija ,flexica do 50kg u muelleru dodje 140kn znaci to je najskuplja odnosno za najvecu kilazu, a manje su ono mislim da je izmedju 100 do 140 kn , dakle 100kn za onu do 12kg S velicine itd. i sve su sa garancijom

a one sa lakiranim novim dizajnom sa cvjeticima i kricavo rozo bojom i sl. su one u petshopovima za 300 i nesto. neznam jesu li i bolje ili je samo vise na dizajn ulozeno. cool izgledaju svakako, ali ko bi toliko dao za flexicu
__________________
"Saving one dog won't change the world, but it surely will change the world for that dog..."

Zadnje uređivanje enchee17 : 09.12.2010. at 16:20.
enchee17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 10:26   #25
Quote:
enchee17 kaže: Pogledaj post
Sto se tice rasprave o flexicama, ne one ne kostaju 300 kuna ako su od marke flexi, vec ih ima od oko 100kn pa cak i manje ako su na snizenju.
mueller prodaje orginal flexice i novu i staru liniju (sa spagom) .
stara linija je prije mozda tjedan dva bila sve 50% na snizenju tako da si orginal flexicu mogao dobit za samo 60 kn do 25kg (ta je inace u mulleru kostala 120kn i to je ona ista sto u petshopovima dodje 160-170kn)
a nova linija ,flexica do 50kg u muelleru dodje 140kn znaci to je najskuplja odnosno za najvecu kilazu, a manje su ono mislim da je izmedju 100 do 140 kn , dakle 100kn za onu do 12kg S velicine itd. i sve su sa garancijom

a one sa lakiranim novim dizajnom sa cvjeticima i kricavo rozo bojom i sl. su one u petshopovima za 300 i nesto. neznam jesu li i bolje ili je samo vise na dizajn ulozeno. cool izgledaju svakako, ali ko bi toliko dao za flexicu
Zato se to zove sniženje. Redovne cijene flexija su prilično više od 100 kuna i ovise o puno parametara - kilaži za koju su predviđeni, duljini (3 m, 5 m, 8 m..), da li su na špagu ili gurtnu, da li je dizajn standardni ili ne... Obzirom da sam godinama radila u pet shopu znam kakve su cijene i modeli flexija i da su razlike ogromne i u cijenama i u namjeni, a kako sam prije nepuna dva tjedna kupila novi flexi i vidjela pošto su i kakve su razlike između pojedinih modela, znam o čemu pričam.

Također, kad već imaš potrebu biti pametna ne bi ti bilo zgorega provjeriti činjenice prije nego kreneš piskarati gluposti. Flexi na špagicu (rolicu) i flexi na gurtnu se prodaju oduvijek i u jednoj i u drugoj varijanti, ne radi se o nikakvoj "staroj" i "novoj" liniji. Ono što je novo kod flexija u zadnjih godinu, dvije su Flexi Elegance (ovo što nazivaš lakirani novi dizajn) i razne šarene varijante flexica koje jesu skuplje od standardnih, ali to što bi netko dao više ili manje novaca za flexica je stvar ukusa i financijskih mogućnosti i ne vidim zašto je to stvar za zgražanje.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 20:44   #26
Quote:
kijunimi kaže: Pogledaj post
Da li zna netko kakav online shop iz HR/Zg i da li netko koristi ovakav oblik kupovine hrane za kućne ljubimce
Ne znam što tražiš ali ovdje imaš ogrlica:
http://www.facebook.com/pages/Miss-V...11588872243478
Effiecass is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 15:12   #27
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Zato se to zove sniženje. Redovne cijene flexija su prilično više od 100 kuna i ovise o puno parametara - kilaži za koju su predviđeni, duljini (3 m, 5 m, 8 m..), da li su na špagu ili gurtnu, da li je dizajn standardni ili ne... Obzirom da sam godinama radila u pet shopu znam kakve su cijene i modeli flexija i da su razlike ogromne i u cijenama i u namjeni, a kako sam prije nepuna dva tjedna kupila novi flexi i vidjela pošto su i kakve su razlike između pojedinih modela, znam o čemu pričam.

Također, kad već imaš potrebu biti pametna ne bi ti bilo zgorega provjeriti činjenice prije nego kreneš piskarati gluposti. Flexi na špagicu (rolicu) i flexi na gurtnu se prodaju oduvijek i u jednoj i u drugoj varijanti, ne radi se o nikakvoj "staroj" i "novoj" liniji. Ono što je novo kod flexija u zadnjih godinu, dvije su Flexi Elegance (ovo što nazivaš lakirani novi dizajn) i razne šarene varijante flexica koje jesu skuplje od standardnih, ali to što bi netko dao više ili manje novaca za flexica je stvar ukusa i financijskih mogućnosti i ne vidim zašto je to stvar za zgražanje.
wtf ko tebi pametuje neznam koji ti je?? ja sam napisala kako stvari stoje , nisam luda za flexicima jbt i ne razmisljam o tome, nikad ih prije ni nisam koristila jer sam imala velike pse a flexica mi se nepase za velike pse, previse vuku, ali sad kako imam malog psa odlucila sam se eto kupiti joj tu flexicu da ima za odredjene situacije.
ovo sto sam napisala za muller je iz isusktva od prije par tjedana kad sam tamo bila, a ne iz neznam kojeg razloga, stari model je bio na snizenju novi nije, pisalo je jasno 50% na stare modele, pa po tome mozes zakljucit koji to jesu, a na novima je pisalo NEW. vrlo jasno, koliko je novo ili staro bas me briga, ja pisem sta je pisalo, nije mi bitno dali je novo ili staro bitno mi je samo da je flexica od flexi marke i da radi kak treba.
zasto sam rekla da vise kostaju u petshopu? jer sam dan il dva poslije muellera skocila do petshopa da bi vidjela istu flexicu sto je u muelleru bila snizena sa 120kn na 60kn, u zoocity je kostala 160kn. tako da da ima razlike uvijek, ocito samo napisala da je na snizenju bila , a cak i da nije jos uvijek je jefitinija u muelleru.
ako si vec radila u petshopu onda si se mogla sama potrudit i napisati nesto o tome korisno sto si naucila/skuzila/zakljucila o flexicama a ne pljuvati po tudjim postovima ko da ja neznam sta sam napisala.
__________________
"Saving one dog won't change the world, but it surely will change the world for that dog..."
enchee17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 16:19   #28
Dakle, razočarenje na kvadrat, u ST došao Mueller ali nemaju skoro pa ništa od fleksica i sličnih stvari.
Original fleksi u u ST od pet shopa do pet shopa razlika velika.
Za iste modele.

Ono fensi šmensi me i tako ne zanimaju.
Šokirale su me cijene kadica palstičnih, raznoraznih jastuka i sličnih stvari, prestrašne su u svakom pet shopu.
Novootvoreni pet shop u City Centru ima mali izbor stvari ali mi je STVanja poslala bonove za 10 % popusta...koji vrijede do kraja 12.mjeseca pa možda štogod i iskoristim.

Didi@
Kolike su te kugle ?? I koliko koštaju??
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 20:07   #29
ljudi znate možda da li i gdje ako ima u hrv. za kupit "gentle leader" za kupit? stavit cu link da vidite šta je to ak ne znate. navodno je puno bolje od ogrlica i ormi, al nznm jel ima u hrv. pa ak neko vidi negdje javite!

http://www.google.hr/search?q=gentle...w=1280&bih=709
belatrix112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 21:50   #30
u svakom boljem pet shopu,pitaj za halti ogrlicu ,ja je imam i mogu reći da smo se preporodili
đurđa 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 21:55   #31
e da i svi me pitaju da zašto ima brnjicu,kaj grize!!!!!
inače imam bernskog i to sam uzela jer bi me užasno vukao kad bi išli u šetnju(moja krivica u startu)ali sa ovim smo se preporodili i ja i on,nije me nijednom cimnuo,a njemu je sad dlaka lijepa oko vrata a ne uništena kakva je bila od davilice
đurđa 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 15:35   #32
Quote:
đurđa 76 kaže: Pogledaj post
e da i svi me pitaju da zašto ima brnjicu,kaj grize!!!!!
inače imam bernskog i to sam uzela jer bi me užasno vukao kad bi išli u šetnju(moja krivica u startu)ali sa ovim smo se preporodili i ja i on,nije me nijednom cimnuo,a njemu je sad dlaka lijepa oko vrata a ne uništena kakva je bila od davilice
e hvala ti puno! naime imam mješanku šetlanda koja ne zna hodat i roticu koja je znala hodat, a sad više odjednom ne zna, a čula sam da je ovo super stvar. žao mi je stavljat im davilice, a ovo mi se čini puno bezazlenije..
belatrix112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 15:55   #33
Neznam gdje bi postavila pitanje.
Da li je bolja fleksica na zicu ili na traku za psa od oko 25 kg? Koja je kvalitetnija i izdrzljivija?
Usput ako znate gdje ima za kupiti silterica za psa?
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 16:06   #34
Quote:
kikica04 kaže: Pogledaj post
Neznam gdje bi postavila pitanje.
Da li je bolja fleksica na zicu ili na traku za psa od oko 25 kg? Koja je kvalitetnija i izdrzljivija?
na traku je bolja; meni se najkvalitetnijom pokazala firma 'flexi' (original)


Quote:
kikica04 kaže: Pogledaj post
Usput ako znate gdje ima za kupiti silterica za psa?
u pet centru
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 16:07   #35
Hvala .
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 17:01   #36
Quote:
belatrix112 kaže: Pogledaj post
ljudi znate možda da li i gdje ako ima u hrv. za kupit "gentle leader" za kupit? stavit cu link da vidite šta je to ak ne znate. navodno je puno bolje od ogrlica i ormi, al nznm jel ima u hrv. pa ak neko vidi negdje javite!

http://www.google.hr/search?q=gentle...w=1280&bih=709
Ja znam za ovaj "Gentle leader" :
http://www.amazon.com/gp/product/B00...A7MRVP33R6EEBE

Mislim da ima raznih varijanti, ali su svugdje u pitanju orme koje se kopcaju naprijed, pa pas samog sebe zakrene nazad vodicu kad krene vuci.
Svi ga hvale.

Ima za kupiti i kod nas, pod imenom "Hodom ham" :
http://www.equus-ddk.hr/psi.html
Mischka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 18:34   #37
Bok ljudi!

Zanima možete mi reć' za neke dućane za pse u zagrebu osim zoo city-a i pet centra
malom se strgala lajna i treba novu ormu a nezz di je najjeftinije i opet kvalitetno?
hitno pomoć,molim vas
Pametna Detelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 18:42   #38
Quote:
Pametna Detelic kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!

Zanima možete mi reć' za neke dućane za pse u zagrebu osim zoo city-a i pet centra
malom se strgala lajna i treba novu ormu a nezz di je najjeftinije i opet kvalitetno?
hitno pomoć,molim vas
Meni se najboljim pokazao PC. Ovi manji pet shopovi su skuplji. Mozda da pratis akcije, pa usporedis i vidis.

Imas na Medvescaku pet plus, u Importane centru i galeriji, u Zvonimirovoj Belugo, u sklopu nekih vet.ambulanti imas ljekarne, pa tamo izmedu ostalog imas za kupiti orme, vodilice, zdjelice, itd.
Ima ih po Zg-u.
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 18:59   #39
Quote:
Mischka25 kaže: Pogledaj post
Ja znam za ovaj "Gentle leader" :
http://www.amazon.com/gp/product/B00...A7MRVP33R6EEBE

Mislim da ima raznih varijanti, ali su svugdje u pitanju orme koje se kopcaju naprijed, pa pas samog sebe zakrene nazad vodicu kad krene vuci.
Svi ga hvale.

Ima za kupiti i kod nas, pod imenom "Hodom ham" :
http://www.equus-ddk.hr/psi.html
kupila sam u pet centru i fkt je odlično. ne davim psa, a ona još i lijepo hoda! usput vidla sam tu na ovom zadnjem linku cijenu od 180 i nešto kn za taj ular-u pet centru sam platila 35kn veliki..
__________________
MRZIM djecu, obožavam živine ;)
belatrix112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 20:56   #40
Quote:
belatrix112 kaže: Pogledaj post
kupila sam u pet centru i fkt je odlično. ne davim psa, a ona još i lijepo hoda! usput vidla sam tu na ovom zadnjem linku cijenu od 180 i nešto kn za taj ular-u pet centru sam platila 35kn veliki..
"Gentle leader" s linka koji si stavila je ono sto ide preko njuske, mislim da se jos zove halti.

Na linkovima koji sam ja stavila je drugaciji, zove se jos i "Easy walk harness" ili "No pull harness" i slicno.
Taj psu ne ide preko glave, izgleda kao obicna orma ali se kopca s prednje strane. Psu nije neugodan i ne smeta ga, za razliku od haltija (pretpostavljam, po slici).

Sto god da si kupila, drago mi je da je urodilo plodom.
Mischka25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.