Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li jugonostalgičar?
Da, i ponosim se s time. 12 13.33%
U početku ne, ali sa vremenom sam počeo cijeniti neke stvari u Jug. 26 28.89%
Ne, nikako. 52 57.78%
Glasovatelji: 90. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2014., 16:09   #61
Quote:
Ložač kaže: Pogledaj post
A obezbeđenje tek...


Quote:
Crni-Vrh kaže: Pogledaj post
To je prirodno da se opet sve vraca na svoje. Jednostavno koliko god bio veliki ponos, nemozemo jedni bez drugog. I drago mi je da pogotovo vodeci politicari podrzavaju tu politiku, a i narod ce sa vrijemenom.

Nema buducnost i kruva u izolaciji, vec u bratskom i prijateljskom okruzenju.
A sta tu ima 'prirodnog'? Ta 'federacija' (pod navodne znakove, jer je to bilo kolonijalno uredjenje) juznih slavena je umetna tvorevina, nastala po predlosku politickih sila iza I rata i tako se silom i mukom i mucninom, odrzavala tih osamdesetak godina, ono sto je prirodno je da nismo s navedeneima, niti smo kroz povijest (prije I rata) ista s njima imali, crko dabogda onaj kome je to palo na pamet. Ali, kao sto vidimo, nista stvoreno na silu, ne moze opstati.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 18.02.2014., 16:12   #62
Glasna, jasna od pameti. Preko gora preko dola. Hrvatska nam pjesma leti, sve do našeg sinjeg mora,...čas je meka, čas ko grom, vječna jeka ZA NAŠ DOM......... MI HRVATI!!!
dominik01 is offline  
Old 18.02.2014., 16:15   #63
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Od tih planova se nikada nije odustalo, važan dio je bila osuda generala u Haagu i preko toga cijelog Domovinskog rata koji bi onda bio proglašen "zločinačkim", a samim time i odvajanje.
Srećom to je izbjegnuto,a i ulaskom u EU smo se malo osigurali, recimo hrvatski jezik, koji i u Hrvatskoj mnogi napadaju, je postao službeni jezik EU i sl.
Da, a i mislim da je fundamentalno pogrešna pretpostavka tih planova da su ti narodi dovoljno slični. Recimo po mom mišljenju, da su Srbi malo manje antizapadni, bilo bi im sve oprošteno i nama bi bilo puno teže se odvojiti od njih. Bilo bi više argumenata za ujedinjenje. Međutim Srbi su baš morali paliti zapadne ambasade, baš su morali mjesec dana ratovati sa cijelim zapadnim svijetom i sl. S druge strane da smo mi pokazali malo veću dozu antizapadnjaštva, da smo odustali od EU nakon svih mogućih poniženja ili nešto slično, to bi imalo isti učinak.

Ali podcijenili su koliko Srbi mrze Zapad, a koliko mi možemo primiti udaraca od Zapada i još ostati lojalni. Zvučni malo jadno, ali reci da nije tako


Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Što se mene tiče, mogli bi uvesti malo izraelske dobre prakse oduzimanja državljanstva i tjeranja iz države kojekakvih anacionalaca i sličnih.
Ma svatko to nekad poželi jer ne možeš više podnjeti to bombardiranje s "regijom". Ali smatram da ipak nema potrebe za tim. Vrijednije je i slađe pobijediti s očuvanom slobodom govora, makar to bio i antihrvatski govor. A oni nas pobijediti ne mogu ovako ili onako.
__________________
uhljebi, ovo je vaš kraj!
medo28 is offline  
Old 18.02.2014., 16:17   #64
Thumbs up

Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Glasna, jasna od pameti. Preko gora preko dola. Hrvatska nam pjesma leti, sve do našeg sinjeg mora,...čas je meka, čas ko grom, vječna jeka ZA NAŠ DOM......... MI HRVATI!!!

__________________
uhljebi, ovo je vaš kraj!
medo28 is offline  
Old 18.02.2014., 16:26   #65
Uvijek me fasciniraju članci s dnevno.hr (govno.ndh) koji je bilten okorjelih hrvatskih desničara... Nekako mi se čini da desničari u hrvatskoj pate od kronične paranoje i shizofrenije. Svatko tko nije s njima i uz njih je jugonostalhičar, četnik, udbaš, mrzitelj svega hrvatskoga, antidržavni element, pa čak i PEDER! hahahahaha, odite se liječiti
Krevet is offline  
Old 18.02.2014., 16:27   #66
Quote:
medo28 kaže: Pogledaj post
Da, a i mislim da je fundamentalno pogrešna pretpostavka tih planova da su ti narodi dovoljno slični. Recimo po mom mišljenju, da su Srbi malo manje antizapadni, bilo bi im sve oprošteno i nama bi bilo puno teže se odvojiti od njih. Bilo bi više argumenata za ujedinjenje. Međutim Srbi su baš morali paliti zapadne ambasade, baš su morali mjesec dana ratovati sa cijelim zapadnim svijetom i sl. S druge strane da smo mi pokazali malo veću dozu antizapadnjaštva, da smo odustali od EU nakon svih mogućih poniženja ili nešto slično, to bi imalo isti učinak.

Ali podcijenili su koliko Srbi mrze Zapad, a koliko mi možemo primiti udaraca od Zapada i još ostati lojalni. Zvučni malo jadno, ali reci da nije tako




Ma svatko to nekad poželi jer ne možeš više podnjeti to bombardiranje s "regijom". Ali smatram da ipak nema potrebe za tim. Vrijednije je i slađe pobijediti s očuvanom slobodom govora, makar to bio i antihrvatski govor. A oni nas pobijediti ne mogu ovako ili onako.
To se temelji na rasističko-kolonizatorskoj logiki, da su oni ionako svi slični (po njihovom), govore "isti" jezik, pa bi bilo dobro kad bi živjeli u istoj državi blablabla. Ne računaju da su ti narodi živjeli odvojeno, sa različitim vladarima, u različitim kulturno-civilizacijskim krugovima i slično. Zato to nikad neće uspjeti.
Corvus27 is offline  
Old 18.02.2014., 16:30   #67
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
To se temelji na rasističko-kolonizatorskoj logiki, da su oni ionako svi slični (po njihovom), govore "isti" jezik, pa bi bilo dobro kad bi živjeli u istoj državi blablabla. Ne računaju da su ti narodi živjeli odvojeno, sa različitim vladarima, u različitim kulturno-civilizacijskim krugovima i slično. Zato to nikad neće uspjeti.
točno to
__________________
uhljebi, ovo je vaš kraj!
medo28 is offline  
Old 18.02.2014., 16:30   #68
Quote:
medo28 kaže: Pogledaj post
hajde poj, brate moj....nek se slože grla bratska, živila Hrvatska.... ;-)...živila, živilg, živila HRVATSKA
dominik01 is offline  
Old 18.02.2014., 16:34   #69
Quote:
Krevet kaže: Pogledaj post
Uvijek me fasciniraju članci s dnevno.hr (govno.ndh) koji je bilten okorjelih hrvatskih desničara... Nekako mi se čini da desničari u hrvatskoj pate od kronične paranoje i shizofrenije. Svatko tko nije s njima i uz njih je jugonostalhičar, četnik, udbaš, mrzitelj svega hrvatskoga, antidržavni element, pa čak i PEDER! hahahahaha, odite se liječiti
ista dijagnoza i za levičare...
dominik01 is offline  
Old 18.02.2014., 16:39   #70
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
ista dijagnoza i za levičare...
Tko su po tebi ljevičari u Hrvatskoj? Ako misliš na kurvanjski SDP i ovu vladu, oni to sihurno nisu!
Krevet is offline  
Old 18.02.2014., 16:46   #71
Quote:
Krevet kaže: Pogledaj post
Tko su po tebi ljevičari u Hrvatskoj? Ako misliš na kurvanjski SDP i ovu vladu, oni to sihurno nisu!
Nije ni k... HDZ desničarski
dominik01 is offline  
Old 18.02.2014., 17:15   #72
Quote:
medo28 kaže: Pogledaj post
Nekih bi se stvari trebali češće spominjati:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Prosina..._prosinca_1918.
mnogi su prespavali te sate povijesti
juanpablom is offline  
Old 18.02.2014., 18:36   #73
Desnicari i nacionalisti se cak boje i homica i lezbica, zato ih toliko i napadaju pa cak i organiziraju opcenarodne forume da im se onemoguci normalan zivot pa mi je potpuno jasno da ih ugrozavaju i stavovi i htijenja jednog prirodnog ujedinjnenja svih juznih Slavena u istu drzavu! Zvat cemo se mi opet Jugoslavija , pa to je vec postala prirodna pojava na Balkanu, pa sad ova ultranacionalna rascjepkanost i sulud nacionalizam i desnicarenje ne bu dugo potrajalo, bit ce dosta roda i naroda za sveopcu Balkansku bunu i konacnom rasciscavanju s klerom i nacionalistickim okupatorima Slavenskog ozemlja!!
BONBONCIC is offline  
Old 18.02.2014., 18:42   #74
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Desnicari i nacionalisti se cak boje i homica i lezbica, zato ih toliko i napadaju pa cak i organiziraju opcenarodne forume da im se onemoguci normalan zivot pa mi je potpuno jasno da ih ugrozavaju i stavovi i htijenja jednog prirodnog ujedinjnenja svih juznih Slavena u istu drzavu! Zvat cemo se mi opet Jugoslavija , pa to je vec postala prirodna pojava na Balkanu, pa sad ova ultranacionalna rascjepkanost i sulud nacionalizam i desnicarenje ne bu dugo potrajalo, bit ce dosta roda i naroda za sveopcu Balkansku bunu i konacnom rasciscavanju s klerom i nacionalistickim okupatorima Slavenskog ozemlja!!
Samo ti sanjaj.
Corvus27 is offline  
Old 18.02.2014., 21:10   #75
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Desnicari i nacionalisti se cak boje i homica i lezbica, zato ih toliko i napadaju pa cak i organiziraju opcenarodne forume da im se onemoguci normalan zivot pa mi je potpuno jasno da ih ugrozavaju i stavovi i htijenja jednog prirodnog ujedinjnenja svih juznih Slavena u istu drzavu! Zvat cemo se mi opet Jugoslavija , pa to je vec postala prirodna pojava na Balkanu, pa sad ova ultranacionalna rascjepkanost i sulud nacionalizam i desnicarenje ne bu dugo potrajalo, bit ce dosta roda i naroda za sveopcu Balkansku bunu i konacnom rasciscavanju s klerom i nacionalistickim okupatorima Slavenskog ozemlja!!
Sretno vam bilo siiine....naroda i narotnosti...hoćel Bugari s vama?
dominik01 is offline  
Old 18.02.2014., 21:51   #76
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Sretno vam bilo siiine....naroda i narotnosti...hoćel Bugari s vama?
Nema nis "sretno vam bilo" , svi cet vi bit uvuceni u tu novu sretnu zajednicu + mozda jos i koja zemlja vise ako hoce, naravno!
Pjevat cemo onda ponovo nasu dragu i nezaboravnu himnu Hej Slaveni


http://www.youtube.com/watch?v=_in4ysLpVLY a tu sam vam ju stavil da je ovi balavi desnicari nauce napamet i uvide gresku svjih nacionalisticki nastrojenih straca koji su ih ucili da je Jugoslavija bila bljak a bila je NAJ zemlja u Evropi koja se more zamislit! Eto, ja je i danas sanjam, i kad se probudim odem si najednu jutarnju kaficu u obliznji birc i dan mi projde za tren oka, u ocekivanju povratka Jugoslavije, se razme!!
BONBONCIC is offline  
Old 18.02.2014., 21:57   #77
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Nema nis "sretno vam bilo" , svi cet vi bit uvuceni u tu novu sretnu zajednicu + mozda jos i koja zemlja vise ako hoce, naravno!
Pjevat cemo onda ponovo nasu dragu i nezaboravnu himnu Hej Slaveni


http://www.youtube.com/watch?v=_in4ysLpVLY a tu sam vam ju stavil da je ovi balavi desnicari nauce napamet i uvide gresku svjih nacionalisticki nastrojenih straca koji su ih ucili da je Jugoslavija bila bljak a bila je NAJ zemlja u Evropi koja se more zamislit! Eto, ja je i danas sanjam, i kad se probudim odem si najednu jutarnju kaficu u obliznji birc i dan mi projde za tren oka, u ocekivanju povratka Jugoslavije, se razme!!
Obnova Jugovine je jednako realna kao obnova rimskog carstva.
Corvus27 is offline  
Old 18.02.2014., 22:11   #78
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Obnova Jugovine je jednako realna kao obnova rimskog carstva.
pa realna je isto toliko kao u slucaju kad je Tito tvrdil da ce prije Sava potec uzvodno nego ce Hrvati imat svoju drzavu! A kaj sad velis na neku novu Jugoslaviju u buducnosti?? Hrvatska je samostalna drzava, bar za sada! Nis nije nemoguce , mozemo se mi i sa Rusima ujedinit, buducnost je otvorena i sarena!!
BONBONCIC is offline  
Old 18.02.2014., 22:17   #79
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
pa realna je isto toliko kao u slucaju kad je Tito tvrdil da ce prije Sava potec uzvodno nego ce Hrvati imat svoju drzavu! A kaj sad velis na neku novu Jugoslaviju u buducnosti?? Hrvatska je samostalna drzava, bar za sada! Nis nije nemoguce , mozemo se mi i sa Rusima ujedinit, buducnost je otvorena i sarena!!
A kako ćeš ti ujedniti ljude ako ne žele ujedinjenje? Kao Borg kolektiv u zvjezdanim stazama?
Corvus27 is offline  
Old 18.02.2014., 22:31   #80
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Nema nis "sretno vam bilo" , svi cet vi bit uvuceni u tu novu sretnu zajednicu + mozda jos i koja zemlja vise ako hoce, naravno!
Pjevat cemo onda ponovo nasu dragu i nezaboravnu himnu Hej Slaveni

Joj, taj film ne bus gledal', aj zbilja pređi na Bugare, kajjaznam Makedonce, ali oni vas nece, ili Crnogorce, pa ni ti to nece, mozda Rusi, je neku novu zrtvu si morate nac.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:12.