Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2015., 15:20   #1
Zlatko Hasanbegović

Zlatko Hasanbegović je kandidat Domoljubne koalicije,iz ne znam točno koje stranke.
Dotični je povjesničar,zaposlen u domaćem think-thanku IDZ-IP,a predsjednik je i Nadzornog odbora udruge za održavanje sjećanja na HOS NDH.
Dodatno tome je i suradnik niza inicijativa za utvrđivanje poslijeratnih komunističkih zločina(UPKZ),što je dio njegove političke denominacije.

Hasanbegović je nesumnjivo dio desne scene.On zapravo kandidiranjem na listi DK-a postaje i apologet te političke struje..

Desni portal Dirketno.hr pojašnjava da je g.Hasanbegović nositelj programa za lustraciju unutar DK-a.

Pokazuje da je lustracija nužna i temeljni preduvjet za društvenu katarzu i suočavanje s baštinom jugokomunizma i njegovih posljedica do danas - izjavio je g.Hasanbegović.Time je jasno naznačio da će on biti nositelj možda budućeg podsaborskog tijela koje će započeti sastavljati tekst za lustraciju...
Promašeno ili ne,povjesničar Karamarko pozvao je povjesničara Hasanbegovića da jurišaju na vjetrenjače..
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Old 05.11.2015., 15:48   #2
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Pokazuje da je lustracija nužna i temeljni preduvjet za društvenu katarzu i suočavanje s baštinom jugokomunizma i njegovih posljedica do danas - izjavio je g.Hasanbegović.Time je jasno naznačio da će on biti nositelj možda budućeg podsaborskog tijela koje će započeti sastavljati tekst za lustraciju...
Promašeno ili ne,povjesničar Karamarko pozvao je povjesničara Hasanbegovića da jurišaju na vjetrenjače..
apsurdno je da bi morao šefa lustrirati,

http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...la/825212.aspx
Bolji od tebe is offline  
Old 05.11.2015., 18:51   #3
meni je super hasanbegović.

on je jedan od rijetkih koji se u javnim televizijskim nastupima ne ustručava jasno i glasno reći kako stvari stoji pa ga se ne može vidjeti na nacionalnim televizijama. u onim rijetkim prilikama pomete sugovornike s argumentima.

jedini mali problem vidim u fluentnosti njegove komunikacije (ne znam je li se to može svrstati u mucanje ili što).

on je musliman je li tako?

doktorirao je na temi položaja muslimana u yu ako se dobro sjećam ali diše hrvatski.
kotulica is offline  
Old 05.11.2015., 19:10   #4
Da, muslimanske je vjeroispovjesti i aktivan je u Islamskoj zajednici Zagreb. Sjećam se da je bio aktivan oko referenduma o braku. Mislio sam da je u UiO, al izgleda da nije
marionelo is offline  
Old 05.11.2015., 19:22   #5
super mi je on.

a kako diše oko sukoba hrvata i muslimana u bih za vrijeme rata?

on i ivo lučić rade zajedno i uvijek mi se postavljalo pitanje kako stoje po toj temi jer se u svim drugim temama slažu (od blajburga, referenduma, lustracije, udbaša, generala gotovine i markača, protesta branitelja itd.). baš me zanima kakav mu je stav o sukobu hrvata i muslimana u bih.
to mi je gotovo jedina nepoznanica.
kotulica is offline  
Old 05.11.2015., 19:38   #6
Mislim da se mogu pronaći na netu njegovi tekstovi o tome.
marionelo is offline  
Old 06.11.2015., 15:45   #7
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
apsurdno je da bi morao šefa lustrirati,

http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...la/825212.aspx
Mda..Zar će Tuđmana lustrirati?
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Old 06.11.2015., 23:13   #8
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
super mi je on.

a kako diše oko sukoba hrvata i muslimana u bih za vrijeme rata?

on i ivo lučić rade zajedno i uvijek mi se postavljalo pitanje kako stoje po toj temi jer se u svim drugim temama slažu (od blajburga, referenduma, lustracije, udbaša, generala gotovine i markača, protesta branitelja itd.). baš me zanima kakav mu je stav o sukobu hrvata i muslimana u bih.
to mi je gotovo jedina nepoznanica.
proHOSovski
juanpablom is offline  
Old 06.11.2015., 23:14   #9
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Mda..Zar će Tuđmana lustrirati?
ti si se zeznuo, Tuđman je bio meta udb
juanpablom is offline  
Old 06.11.2015., 23:30   #10
hasanbegović je krasan čovjek,direktan je i neda se navući na klasična podmetnuta novinarska pitanja. Njegova fluentnost govora zna malo zamoriti sugovornika,ali zbog načina na koji govori ipak uspijeva odvojiti vrijeme da njegova rečenica bude savršeno razumljiva i NEDVOSMISLENA što je vrlo bitno. Uz sve to,poduzetan je i vrlo ustrajan u nakani koju si je zacrtao i na tome mu svaka čast. Naravno,politički neistomišljenici ga vrlo vjerojatno ne mogu smisliti i vide u njemu nekakvog fašista ili sl.

Zadnje uređivanje killy : 06.11.2015. at 23:31. Reason: aaa
killy is offline  
Old 07.11.2015., 00:21   #11
Ma kakav fašist, ja ga doživljavam kao nježan cvijetak...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Old 07.11.2015., 21:34   #12
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Mda..Zar će Tuđmana lustrirati?
Tudjman je bio visokopozicionirani armijski oficir koji je niz godina radio u sluzbi za kadroviranje oficirskog kadra Armije.To je vjerojatno najvaznija sekcija Armije uz KOS,koji je odobrio pasos g.Tudjmanu ranih 1980-ih da bi zapoceo politicki rat izvan Hrvatske/SFRJ.
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Old 07.11.2015., 22:24   #13
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Tudjman je bio visokopozicionirani armijski oficir koji je niz godina radio u sluzbi za kadroviranje oficirskog kadra Armije.To je vjerojatno najvaznija sekcija Armije uz KOS,koji je odobrio pasos g.Tudjmanu ranih 1980-ih da bi zapoceo politicki rat izvan Hrvatske/SFRJ.
a kako kos koji je vojno tijelo može odobriti tzv. pasoš čije je izdavanje u nadležnosti tadašnjeg sekretarijata unutarnjih poslova?
juanpablom is offline  
Old 07.11.2015., 23:45   #14
Hasanbegovića sam jedanput gledao na TV-u povodom obljetnice završetka 2. svjetskog rata. Odlično je govorio o problemu neprocesuiranja komunističkih zločina i kako je za neke zemlje oslobođenje tek došlo 89' ili 91'. Žao mi je što ne nastupa češće. Bolji povjesničar od Jakovine.
Granin is offline  
Old 08.11.2015., 10:46   #15
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
a kako kos koji je vojno tijelo može odobriti tzv. pasoš čije je izdavanje u nadležnosti tadašnjeg sekretarijata unutarnjih poslova?
KOS je usko suradjivao sa R.UDB-om i S.UDB-om...
SFRJ je bila vrlo nadzirana zemlja i sigurnosne službe od KOS-a,UDB do službi sigurnosti unutar S.SUP i R.SUP-a sve se moglo kada je postojao signal vladajuće strukture...
Umnogočemu UDB-a je služila vladajućoj kasti u SFRJ da se drži i održi na vlasti.To nije bila pravovjerno profesionalna služba več politički skrojena služba sa operativcima odabranim iz S.SUP i R.SUP-a.
Aljkavost i slaba profesionalnost je odlika UDB-e.Kao i kasnije Tuđmanov SZUP.
Osrednje i politički loše..
To je ono što ubija Hrvatsku.Ispodprosječni kadar poslušnika i kada posao ne obavljaju stručnjaci...
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Old 08.11.2015., 10:47   #16
Quote:
Granin kaže: Pogledaj post
Žao mi je što ne nastupa češće. Bolji povjesničar od Jakovine.
Ne znam po čemu,ali ako se odredjuješ ideološki,onda naglasi tako...Hasanbegović se bazira na drugačija razdoblja povijesti od Jakovine..
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Old 08.11.2015., 11:01   #17
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
KOS je usko suradjivao sa R.UDB-om i S.UDB-om...
SFRJ je bila vrlo nadzirana zemlja i sigurnosne službe od KOS-a,UDB do službi sigurnosti unutar S.SUP i R.SUP-a sve se moglo kada je postojao signal vladajuće strukture...
Umnogočemu UDB-a je služila vladajućoj kasti u SFRJ da se drži i održi na vlasti.To nije bila pravovjerno profesionalna služba več politički skrojena služba sa operativcima odabranim iz S.SUP i R.SUP-a.
Aljkavost i slaba profesionalnost je odlika UDB-e.Kao i kasnije Tuđmanov SZUP.
Osrednje i politički loše..
To je ono što ubija Hrvatsku.Ispodprosječni kadar poslušnika i kada posao ne obavljaju stručnjaci...
to i dalje nije odgovor na moje pitanje.
juanpablom is offline  
Old 08.11.2015., 16:36   #18
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
proHOSovski
hvala ti juanpablom!
kotulica is offline  
Old 09.11.2015., 23:58   #19
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
to i dalje nije odgovor na moje pitanje.
Vojna sluzba KOS i civilna sluzba UDB-a usko su suradjivali.Preko direktiva CK SKJ.
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Old 10.11.2015., 00:14   #20
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Vojna sluzba KOS i civilna sluzba UDB-a usko su suradjivali.Preko direktiva CK SKJ.
udb nije civilna služba, osim ako pod civilnom ne smatraš djelovanje u civilnoj odjeći.
to što su usko surađivali ne znači da je kos nadležan za ono što si tvrdio.
juanpablom is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.