Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2015., 20:34   #1
Nistavilo, frustriranost, dno dna ...

Pisao sam na ovom forumu i prije, ali prosto mi se sve skupilo, moram oslobodit misli...
Prolazim kroz najgori i najtezi period u zivotu ( depresija, bijes, frustracije, gubitak samopouzdanja, zdravstveni problemi..)
Sve je pocelo prije otprilike 2 godine. Bio sam pri kraju studija i dalje motivisan da ce nssto biti od mene..
Radio staziranje u jednom udruzenju. Upoznao divnu djevojku, imala je tad vezu, raskinula, krenula sa mnom i ja napravim gluposti mnogobrojne ( dop sa drugim, ocijukanje, hladnoca moja itd). Bila.mi je prva djevojka s kojom sam spavao. Mislila je da lazem i.petljam. nasla drugog.na jednom.prazniku, ostavila mene, vjerila se i udala nakon godinu. Pisao sam o tome vec ovdje.

Nakon toga, nastavili smo raditi skupa. Svaki dan je bio tezi i tezi. Gledati je sretnu s prstenom na ruci dok radimo, uff jako tesko. Polahko sam propadao, psihicki i fizicki. Izgubio 5/6 kg, pao u tesku depresiju, proklinjao sebe svaki dan. Razocarao se u sebe, u zivot. Proveo sam jos godinu i po dsna u tom udruzenju. Imao sam priliku da se tu dokazem i dobijem posao, a ja nisam mogao normalno funkcionisati i raditi. Ne mogu ni danas.
Uprskao sam i tu priliku za siguran posao, pislodavci su primhetili da sa mnom nije sve u redu.
,
Fakultet nisam jos zavrsio, isao sam raditi tu i onda samo u krevet. Odrazilo mi se sve na zdravlje. Problemi s imunitetom, opstim stanjem organizma, mnogobrojne bolesti, problemi sa zubima, pocele mi sijede i povecsli zalisci od stresa, izolovao sam se u kucu.
Izgubio sam nju jer sam idiot, priliku za posao, faks nisam zavrsio, ugrozio zdravlje, povukao se u izolaciju, izgubio samopouzdanje.

Pokusavao sam sve, teretanu, izlaske, rad na sebi, kurs jezika, ali nista ne ide. Postao sam frustriran, bijesan, razocaran u sebe, mnogo usamljen. Kako ce me neka i htjeti kad sam ovakav. Depresija me unistila i razocarenje. Totalno sam na dnu ima 2 godine. Cak sam imao i suicidalne misli.
Ucim trenutno njemacki jezik i planiram aplicirat za vani. To ako mi ne uspije, ne znam sta cu. Ne znam kako dalje, kako da se trgnem?
Penatragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 21:33   #2
Hej,

otprilike mogu razumjeti tvoju situaciju.

Mislim da bi ti jako koristilo citanje neke duhovne literature i prakticiranje meditacije, jer kada duhovno ojacas, sve materijalne nedace ces lakse izdrzati. Prava sreca i zadovoljstvo dolaze iznutra.
Pokusaj sva ova iskustva shvatiti kao lekcije koje moras nauciti i ojacati za daljnjen testove u zivotu.

Pozz
__________________
Svaka vodoravna površina ubrzo postaje prenatrpana.
paulownia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 02:07   #3
Quote:
Penatragon kaže: Pogledaj post
.. i dalje motivisan da ce nssto biti od mene..
jos uvijek si tu i ima puno toga od tebe samo nisi u stanju da vidis objektivno (depresija)

Quote:
Ne znam kako dalje, kako da se trgnem?
upravo si poceo .. trazis .. radis na tome .. dakle poanta je da ne odustanes .. nemoras se brinuti za pocetak jer si to ocito vec rjesio samim postavljanjem problema i suocavanjem sa istim

sretno
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 14:23   #4
Teško je samoj osobi pokrenut se iz ničega.

Pajdo, stavi si neki jebeni challenge koji će te motivirati da si popraviš zdravlje (br1) a time i ostale aspekte zivota.
To je jedini nacin da uspijes sam, bez vanjske pomoci

Zašto želiš bolji život? ...

ili možda ne želiš? - što se buniš onda (karikirano)
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 14:41   #5
Quote:
Penatragon kaže: Pogledaj post
Pisao sam na ovom forumu i prije, ali prosto mi se sve skupilo, moram oslobodit misli...
Prolazim kroz najgori i najtezi period u zivotu ( depresija, bijes, frustracije, gubitak samopouzdanja, zdravstveni problemi..)
Sve je pocelo prije otprilike 2 godine. Bio sam pri kraju studija i dalje motivisan da ce nssto biti od mene..
Radio staziranje u jednom udruzenju. Upoznao divnu djevojku, imala je tad vezu, raskinula, krenula sa mnom i ja napravim gluposti mnogobrojne ( dop sa drugim, ocijukanje, hladnoca moja itd). Bila.mi je prva djevojka s kojom sam spavao. Mislila je da lazem i.petljam. nasla drugog.na jednom.prazniku, ostavila mene, vjerila se i udala nakon godinu. Pisao sam o tome vec ovdje.

Nakon toga, nastavili smo raditi skupa. Svaki dan je bio tezi i tezi. Gledati je sretnu s prstenom na ruci dok radimo, uff jako tesko. Polahko sam propadao, psihicki i fizicki. Izgubio 5/6 kg, pao u tesku depresiju, proklinjao sebe svaki dan. Razocarao se u sebe, u zivot. Proveo sam jos godinu i po dsna u tom udruzenju. Imao sam priliku da se tu dokazem i dobijem posao, a ja nisam mogao normalno funkcionisati i raditi. Ne mogu ni danas.
Uprskao sam i tu priliku za siguran posao, pislodavci su primhetili da sa mnom nije sve u redu.
,
Fakultet nisam jos zavrsio, isao sam raditi tu i onda samo u krevet. Odrazilo mi se sve na zdravlje. Problemi s imunitetom, opstim stanjem organizma, mnogobrojne bolesti, problemi sa zubima, pocele mi sijede i povecsli zalisci od stresa, izolovao sam se u kucu.
Izgubio sam nju jer sam idiot, priliku za posao, faks nisam zavrsio, ugrozio zdravlje, povukao se u izolaciju, izgubio samopouzdanje.

Pokusavao sam sve, teretanu, izlaske, rad na sebi, kurs jezika, ali nista ne ide. Postao sam frustriran, bijesan, razocaran u sebe, mnogo usamljen. Kako ce me neka i htjeti kad sam ovakav. Depresija me unistila i razocarenje. Totalno sam na dnu ima 2 godine. Cak sam imao i suicidalne misli.
Ucim trenutno njemacki jezik i planiram aplicirat za vani. To ako mi ne uspije, ne znam sta cu. Ne znam kako dalje, kako da se trgnem?
Imaš sindrom razdjevičenja, oće reć zakačio si se za nju baš zato što ti je bila prva, naišla i ispunila sve tvoje dječačke snove, sve iluzije koje si imao prema vezi, žeenama i ljubavi prelile su se u nju, ostao si bez najdraže igračke i to boli jebi ga... A ponajviše boli što znaš da ju drugi ima a ti si ju izgubio i gleda te svisoka dok se ponižavaš i propadaš.. strahovit udar na ego..

Činjenica, neiskusan si momak, premalo sebe poznaješ, previše ovisiš o egu, imaš nisko samopouzdanje, ne znaš prepoznati i kanalizirati negativne emocije, sklon si građenju iluzija...sve to zajedno te odvelo na dno..

Da ti je bila treća već bi se naviknuo, shvatio bi da su prekidi veze normalna stvar, da je pička samo komad mesa i da je svijet lopta šarena i jedna upropaštena prilika znači da si sada slobodan čovjek bez obveza i imaš priliku upoznati novu osobu, nove doživljaje, novi elan u životu, nova zabava...

Dok ti ne odlučiš da si SEBI najvažniji na svijetu nećeš se mrdnuti s mjesta, druga žena će donjeti novu bol u tvom životu i svaki dan bit će obavijen sivilom činjenice da misliš kako živiš za druge a ne za SEBE...
Sjeban fax, posao, perspektiva, zatvaranje u sebe znači strah od boli i vanjskog svijeta, od tamo dolaze drugi, obveze, propale ljubavi, bol i patnja pa je najlakše zatvoriti vrata svoje sobe i zavući se pod dekicu..

Sve je to zapravo stvar perspektive i ništa više, perspektive koja te hrani pozitivnim iskustvima i želi da izađeš van iz sobe mjesto da zatvoriš vrata i ostaneš u njoj.. niti pameti, znanja, sreće, iskustva... jer i najgluplji ljudi se znaju zabavljati i uživati u životu...

Kako naprijed.. tako da promjeniš perspektivu, kako ju promjeniti, tako da za početak u nečem pronađeš sebe, i na tome gradiš dalje..od samopouzdanja, elana, karijere, uspjeha itd... nabavi psa, hoby, sport.. nečem gdje ćeš ti biti istinski biti 1000% sretan sa sobom, gdje postojiš ti i ostalo je nevažno... i nakon godina rada na sebi biti će nešto od tebe...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 15:19   #6
radical change ti je napisao sve. Jbte čoek je doktor!
Prvi prekidi stvarno bole i čovjek misli da će ta bol trajat vječno. Neki dan sam sreo bivšu u kafiću sa dečkom, pozdravio ju, ona mene, stari moj srce mi nije ubrzalo ritam ni 0,0001%...eh bio sam tako ponosan na sebe! Da mi je netko rekao da će tako biti prije 7-8g kad smo prekinuli, poslao bi ga u k...
Eto šaljem ti svoj pozitivni primjer.
Franz Ožbolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 22:45   #7
Hbala svima na komentarima.
Radical, kao i dosada na mojim temama koje su usko vezane za ovu, pogodio je sve i dao opet odlicne savjete.

Radical, radili smo skupa u tom udruzenja kao stazisti, tu je krenulo sve, u tim prostorijama. Bila mi je prva. Jos griznja savjest jer sam ja zajebao sve, u kombinaciji sa cinjenicom da sam je gledao svaki dan na poslu sa zarucnickim prstenom je bila pogubna za mene i moj ego. Jedva sam radio, propadao dan za danom. Tu bol nikada osjetio nisam. Svaki dan je gledati na poalu je bilo ravno probadanju nozem. Na koncu nisam mogao normalno obavljati svoj posao, nisam se pokazao. Time sam izgubio onda i odlicnu priliku za dobar posao, jednostavno nisam mogao raditi na optimalnom nivou u takvom stanju depresije i slomljenog srca.
upropastio sam sve u roku odnpar mjeseci.
Nakon toga griznja savjest je jos veca bila kad se ona udala a ja izgubio zvanicno sansu za posao. Svi znamo kako je danas tesko pronaci dobar posao i to u svojoj bransi... Sve me.to skupa slomilo...
Penatragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 23:50   #8
To stanje moze biti posljedica kurslusa u tvojoj glavi. Nesredjene misli smanjuju energetsko polje organizma i uzrokuju to da zracis ocajanjem.

Uzmi tri cetiri dana za sebe: isplaci se, vici, vristi, lupaj, izbaci frustraciju iz sebe, i osjetit ces olaksanje a misli ce ti se razbistriti. Tada uzmi papir i olovku i poslozi svoje misli, zelje, ciljeve i napisi kratkorocni i dugorocni zivotni plan.
vilijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 10:34   #9
Quote:
Penatragon kaže: Pogledaj post
Hbala svima na komentarima.
Radical, kao i dosada na mojim temama koje su usko vezane za ovu, pogodio je sve i dao opet odlicne savjete.

Radical, radili smo skupa u tom udruzenja kao stazisti, tu je krenulo sve, u tim prostorijama. Bila mi je prva. Jos griznja savjest jer sam ja zajebao sve, u kombinaciji sa cinjenicom da sam je gledao svaki dan na poslu sa zarucnickim prstenom je bila pogubna za mene i moj ego. Jedva sam radio, propadao dan za danom. Tu bol nikada osjetio nisam. Svaki dan je gledati na poalu je bilo ravno probadanju nozem. Na koncu nisam mogao normalno obavljati svoj posao, nisam se pokazao. Time sam izgubio onda i odlicnu priliku za dobar posao, jednostavno nisam mogao raditi na optimalnom nivou u takvom stanju depresije i slomljenog srca.
upropastio sam sve u roku odnpar mjeseci.
Nakon toga griznja savjest je jos veca bila kad se ona udala a ja izgubio zvanicno sansu za posao. Svi znamo kako je danas tesko pronaci dobar posao i to u svojoj bransi... Sve me.to skupa slomilo...
Zašto si se tako osjećao i sašto si tu curu digao u nebesa sam ti već rekao.
Ti si klon ovisničkoj vrsti ponašanja, zamisli psa koji obožava neku kost i toliko se veže za nju da mu je sve na svijetu, po cio dan sanja o njoj, liže ju i glođe, to je njegova iluzija sreće i sigurnosti.. i sad mu oduzmi tu kost kako će se osjećati... pa sve si mu douzeo, život mu više nema smisla neizmjerno je tužan..

Ti si sličan model primjenio na tu djevojku, bila ti je prva i sve si strpao u nju, pribroj manjak samopouzdanju, želju da se kao priljepak vežeš uz nekog jer si slab i ogroman osjećaj krivnje što si zajebao stvar..

Niti si zajebao.. niti je prva.. niti je zadnja.. da je vrijedila i danas bi ste bili skupa.. ostaje samo tvoja iluzija izgubljene kosti... ali kost nije prava nećeš se od nje najesti, razumješ..

Sve si karte stavio na iluziju (ljubavi, sreće, zadovoljstva, samopouzdanja) proicirajuću ju na jednu osobu i to pogrešnu osobu...

U biti sam si kriv ne zato što si ju izgubio.. jer problem je baš u tome što ti sebe kriviš zbog gubitka nje a ne gubitka SEBE.
Dakle nisi dovoljno volio sebe, sebe si stavio na zadnje mjesto, karikirano pogrešnoj osobi si rekao darujem ti svoje vrijeme, novac, emocije, sreću, zadovoljstvo, dostojanstvo i sada ti sa tim radi što te volja..

Zašto..
Zato što si kao nanjušio malo pičke i što si slaba osoba koja ne voli sebe...

Lječenje... isplači se, isplači se, isplači se, isprazni se, kad ti bude bolje razmisliti kako dalje, što te veseli i u čemu vidiš sebe, što si ti, tko si ti i što želiš raditi sa svojim životom, ali postepenim koracima i ostvarivim željama uz mnogo truda i rada.. Nauči slušati sebe, uvjek se upitati da li ja to želim i ZAŠTO to želim... radi ono što TI želiš, ne što drugi želi da radiš.. i neke važnije emocije filtriraj, kad vidiš da se ljepiš, zaljećeš, osjećaš se loše promisli zašto, što je uzrok tome.. ne se ponašati kao malo djete kada mu netko da čokoladu ili oduzme igračku, ti si odrastao čovjek moraš postati svjestan uzroka svojim emocija i kako ih kanalizirati na pravi način. Jer to znači voljeti i poštovati sebe, biti odgovoran prema sebi a ne da ti jedna djevojka koja prozuji kroz tvoj život nanese toliko emocionalne boli i razori ti život... Nitko toga nije vrijedan pa sad i da je život dao za tebe..

Oporaviti ćeš se ti za nekoliko mjeseci i ovo će ti biti vrijedno iskustvo u životu. Ukoliko budeš i dalje sebe krivio i ostao sa istom perspektivom na ovaj događaj imati ćeš strah od žena jer će te intimnost i bliskost prema drugoj djevojci asocirati na ovaj pakao koji si prolazio sa bivšom. Ukoliko promjeniš stavove i naučiš zavoljeti sebe i gledati pozitivno na ovo iskustvo dobro ćeš procjeniti skim ulaziš u emocionalnu vezu, tko je TEBE VRIJEDAN, i tko zaslužuje da prema njemu gajiš osjećaje...

Teško je to nučiti ako nemaš primjera takvog ponašanja u životu, ali sada bar znaš što j pogrešan put i kako on izgleda...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 14:28   #10
Pretjeranu tugu zbog djevojke osjecam samo u par slucajeva: kada se volite ali ne mozete biti zajedno zbog toga sto je neeaj Boze umrla, ili se odselila itd. Drugo me nista ne moze rastuziti toliko, pogotobo ne kad me ostavi.

Dakle, ONA te ostavila, bila zla prema tebi, sad se sepuri na poslu sa prstenom-i ti zalis radi takve? Daj trgni se covjece, odbaci taj gubitnicki mentalitet - vjezbaj, pij cink, podigni testosteron malo. Izbaci frustraciju koja te muci. Nema te zenske koju neces zaboraviti nakon sat vremena trcanja..upoznavaj se s curama..okruzi se njima..sta si vise medju njima vise ces ih privlaciti a samim time dici ce ti se i elan za ucenje faksa i obavljenje posla. Samo se trgni, od kukanja nad sudninom kletom nema vajde, za sve dobro u zivotu moras se potruditi..
vilijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 18:29   #11
Radical, znam tacno sta pises. Bio sam zeljan veze i moguce je da sam to sve tako uradio, a cinjenica je da imam doista veliki ego.
Medjutim, postoji tu dublji razlog raskida. Zato sto je za taj prqznik ona mogla doci kod mene kuci, da bude 2 noci. Ali ja sam iskompleksiran. Zivim u tezim uvjetima i to mi predstavlja ogroman problem i kocnicu.
Mogla je biti kod.mene i mozda onda ne bi ni otisla na taj vikend i samim tim zavrsila s drugim. Taj kompleks me odavno prati i gusi me.
Da sad ne.nabrajam kakvi su to uslovi, samo cu.napisati da nisu najbolji za zivjet. Ali, ja nisam birao gdje cubse roditi i zivjeti. Ona se sama nudila da dodje kod.mene a ja sam to odbio zbog tog kompleksa i na kraju je otisla sa prijateljima na vikend gdje se i upoznala sa sadsnjim muzem. Dalje, par dana prije praznika mi je na fbu nasla poruke u kojoj drugu zovem kod sebe u stan. Tu je iGubila povjerenje u mene. Ostalo je historija.
Dakle, u meni je problem i moram ga nekako prevazici.
Penatragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 18:57   #12
Citajuci ovo kao da slusam sebe,isti primjerak skoro...totalno destruktivno ponsanje,izloacija,psihicki slom,osijecaj krivnje,fantazija...identican primjer kao i kod mene,bio si sa manipulatoricom ali ti ona nije nista kriva jer je patnja izbor.Pusti je neka zivi i sta sada udaje se neka je sa srecom,slobodan si covijek,nadi drugu....ee u cemu je caka sto ti nisi ovako sjeban zbog prekida mislim jest te dokrajcilo ali to vec duze vrijeme traje i dok ste bili skupa.Kako se sada ponasa tako je se ponasala i u vezi ali ti je onda bila cura pa eto to je kao normalno,htio si biti dobar momak,,postepeno te gazila,propadao si dok te nije odbacila kao prljvau krpu nakon cega si dobio psihicki slom.Bjezi od nje i trgni se,vjezbaj,uci ma makni se i forumu nista ti nece znaciti kada te svi tu tjese kada ces opet dobiti psihicki slom...sport je jako bitan vjeruj mi,organiziraj zivot da ima smisla,prijatelji,nadi ako treba neku za sex samo al polreni se nema ti druge da svi oko tebe placu sada dzaba je
Debelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 19:05   #13
I ja sam tu pisao,isao po misama,nisam znao gdje se nalazim,varala me,nabijala....neprepoznatljiva sam osoba nakon svega postao,13 kg zdebljao,izgubio par prijatelja od izlolacije,nisam isao ni na rodendane,roditelji mislili da sam narkoman....al sve to jer si bio sa krivom osobom a prekid je me samo dokrajcio i pokazao kako san nesretan bio.Nije to odjedanput da covjek pukne vec je to sustavno bilo gazenje kroz vezu,propadanje gdje ti je ispran mozak i ne vidis sto se dogada okolo....ali opet kazem nije ona kriva vec smo sami sebi i to treba biti dobra zivotna skola jer su to gadne stvari.
Debelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 00:29   #14
Nismo mi bili toliko dugo da bih mogao skontati je li manipulatorica ili ne. Bili smo svega mjesec dana skupa. Prije toga smo se poznavali 6 mjeseci. Ne mislim da je manipulatorica, zeljela je ozbiljnu vezu koja ce okoncati brakom. Ja sam se ponsao kao klinac, zato me i ostavila.

Poblem je u meni i mom egu. Previse ovisim o egu. Tip sam muskarca koji uvijek ima svoje misljenje i svoj stav na odredjenu temu i jasno ga izrazavam. Ne dam na sebe sekunde, uvijek govorim samopouzdano i s nekim glasom punim nabijene ljutnje, frustriranosti. Nekako mi je pun klinac ljudi. Razocarao sam se u ljude, svako gleda samo svoj interes. Takav cu i ja postati, ove lazne prijatelje poslati tamo gdje im je i mjesto. Cim je njima dobro onda me ne zovu.

Kao da sam zatvorenik svog ega !! Sve me nervira i zivcira. Kako da se borim protiv ovog monstruma, ne zelim da budem zrtva svog ega, ali jednostavno kad za nesto imam jasan stav onda nema sanse da drugacije bude, kao da se sila neka probudi u meni nepoznata! Prosao bih kroz zid ako mislim da sam u pravu. Da li je u pitanju samo veliki ego ili jak karakter ??
Penatragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 00:23   #15
E moj idealista. Da si samo bija jači. Da si moga racionalizirat. Kontrolirat ego. Da je baba muško zvala bi se duško. Ima li nade neznan. Tribas iskustva. Svakakvog. Bacaj se u vatre. Čini nešto jebemu mater. Uči. Razvijaj se. Ojačaj mentalno. Jedi kupus. Pa nemore tinniko reć kako da to napraviš. Nije to recept. To su godinee jebačkog rada na sebi da čovik zna šta je i ko je. Možda je Man uspija to ugurat u magičnu planinu, al ni to nije nokat o čovika.

Ps radikalna promjena kralj si od Urala do Tibeta svaka ti dala!
Bakanal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 23:22   #16
Quote:
Penatragon kaže: Pogledaj post
Poblem je u meni i mom egu. Previse ovisim o egu.
a o cemu bi covjek trebao ovisiti ako ne o sebi .. bar djelomicno .. ono .. u trenucima kad je sam koga ima?

Quote:
Tip sam muskarca koji uvijek ima svoje misljenje i svoj stav na odredjenu temu i jasno ga izrazavam. Ne dam na sebe sekunde, uvijek govorim samopouzdano i s nekim glasom punim nabijene ljutnje, frustriranosti.
muskarac si .. sto je u tome lose? sve sto si naveo nikome ne cini stetu a tebe stiti .. prirodni mehanizmi .. zapamti nikome ne cinis nista lose!

Quote:
Da li je u pitanju samo veliki ego ili jak karakter ??
mozda i jedno i drugo i nista nije nuzno lose ili kak bi se reklo apriori lose

lose je bilo iskustvo .. najradje nebi komentirao spomenutu jerbo nema smisla .. a ti si j evec dobro izidealizirao tak da je tu sve jasno .. kada prihvatis sebe kao covjeka od krvi i mesa lakse ces i druge p atako i njihove postupke .. i mene i mene

bolno je iskustvo iza tebe a mozda ce jos neko vrijeme trajat .. proci ce .. zivot ide dalje .. strpi se i oporavi .. dobro si rekao damoras nauciti neke stvari ispocetka .. prirodno .. sve je to normalan proces

samo hrabro
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 00:26   #17
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
a o cemu bi covjek trebao ovisiti ako ne o sebi .. bar djelomicno .. ono .. u trenucima kad je sam koga ima?



muskarac si .. sto je u tome lose? sve sto si naveo nikome ne cini stetu a tebe stiti .. prirodni mehanizmi .. zapamti nikome ne cinis nista lose!



mozda i jedno i drugo i nista nije nuzno lose ili kak bi se reklo apriori lose

lose je bilo iskustvo .. najradje nebi komentirao spomenutu jerbo nema smisla .. a ti si j evec dobro izidealizirao tak da je tu sve jasno .. kada prihvatis sebe kao covjeka od krvi i mesa lakse ces i druge p atako i njihove postupke .. i mene i mene

bolno je iskustvo iza tebe a mozda ce jos neko vrijeme trajat .. proci ce .. zivot ide dalje .. strpi se i oporavi .. dobro si rekao damoras nauciti neke stvari ispocetka .. prirodno .. sve je to normalan proces

samo hrabro
Druze, hvala na podrsci. Evo, prihvatio sam te
Penatragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 22:24   #18
Ne znam vise koji klinac se desava sa mnom. Stvari se nisu znatno popravile, a sto je najgore, imam veliki razlog za zadovoljstvo i da budem sretan. Dobio sam odlicnu priliku da u Njemackoj radim praksu kao socijalni radnik i da nakon godinu dana dobijem i stalni ugovor - ostanem tamo. Uvijek sam imao zelju otici negdje gdje ce se cijeniti moja diploma i moje znanje.

Napokon sam dobio vijest, potpisao ugovor, dobio vizu, sve sredjeno, putujem za 5 dana tamo, ali ja sam i dalje nezadovoljan, bezvoljan itd. Opet se osjecam potpuno isto, evo godinu i po dana iz mene izbija mrznja, bijes, frustracije, nezadovoljstvo itd. Kao da je sve potonulo kada me ostavila. Imam veliki razlog da budem sretan, konacno idem iz ove vukojebine i mogu reci da krece novi zivot za mene, a ja i dalje kaskam u mjesti, prazan, emocije prava linija...
Penatragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 09:18   #19
ne brini ... nezadovoljstvo je rezultat nesposobnosti tvoje psihe da uziva .. biokemija .. cisto sranje na koje nemos voljom utjecat .. ali zato radis razumom ono sto ti je razumno i logicno i ono sto zelis bez obzira na nemogucnost dozivljaja

ja sam si u tim sranjim anapravio kucicu i jos puno toga da se ne sjecam kak ali sad kad mi je bolje i mogu dozivjeti nesto od zivota mi je vise nego drago

idi .. skuliraj se i napravi ono sto zelis ili si zelio . nemoj da te to nezadovoljstvo sprijeci u zivotu

razmisli logicno .. sta god da radio u takvom stanju nece promjeniti nezadovoljstvo .. dakl eonda razumno cini ono sto ti je dugorocno najbolje

a jasno ti je ,.. nemoram ti ja govoriti .. sam si sve rekao

proci ce .. stabilizirat ce se psiha .. a imat ces onda dobru bazu za nastavit dalje zivot puno lakse nego da se zatvoris u jad i bijedu depresije .. samo naprijed .. takve prilike se ne propustaju!

p.s. uvijek se mozes vratiti i odustati .. ali dali ces opet imati takvu priliku a?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.