Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2014., 15:57   #3241
Gumica za brisanje?
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 17:52   #3242
Aceton? Bolje receno, skidac laka za nokte bez acetona
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 18:05   #3243
Imam srebrni sudoper i na rupi gdje je odvodnja vode drzim metalni onaj kao poklopac da komadici hrane ne ulaze u odvod. I sad mi je poceo zutit taj dio sudopera (odvod) valjda kako je stalno taj poklpac preko. S cime da to izribam?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 18:11   #3244
Mozda ocat?

Tapatalk
__________________
Just because you are breathing doesn't mean you're alive...
Sunnce is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 19:52   #3245
Limunska kiselina meni to najbolje rjesava.. A ne smrdi kao ocat. ;-)
muukigirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 20:30   #3246
natocis malo domestosa i ostavis pola sata, blistati ce se bez ikakvog ribanja
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 20:46   #3247
hvala svima probat cu! prob je sta se taj dio ne da bas izribat jer je nezgodno za spuzvicom dobro pric.. inace za sudoper koristim muller sredstvo i super je ali za ovo treba nesto jace ocito
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 00:19   #3248
Quote:
skarabej kaže: Pogledaj post
Trebala bih prijedlog za ukloniti lak za nokte s kuhinjskih elemenata, ne znam tocno materijal, bijeli visoki sjaj. Kad sam vadila sudje iz sudjerice okrznula sam noktom i lak mi se prenio na plocu i sad imam crvenu straftu po bijeloj ploci. Nista strasno, ali me smeta. Citala sam da se te mrlje inace uklanjaju lakom za kosu, ali me malo trta to isprobavati.
To će ti lako otić čak i s maramicom ili običnom krpom za prašinu, samo malo treba pritisnuti i izglancati. Ak imaš one vlažne maramice za čišćenje, uzmi njih ili pošpricaj malo sa tekućinom za čišćenje prozora (to mi je među najdražim sredstvima za čišćenje namještaja btw) pa će otić i lakše. Ja sam masu puta s tamnocrvenim lakom zagrebala po elementima, perilicama, čak i autu (i to bijelom) i sve se skine
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 00:27   #3249
Lilit, za takve stvari je zgodno ostavit istrošenu četkicu za zube jer se njome lako da prići do svakojakih mjesta, malo sredstva za čišćenje, malo ribanja i to je to. Ako teže ide, slobodno malo Arfa (ili Vima ili nečeg sličnog abrazivnog) stavi, al meni to uvijek ide dolje bez problema i u kuhinji i u kupaoni.
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 09:51   #3250
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Imam srebrni sudoper i na rupi gdje je odvodnja vode drzim metalni onaj kao poklopac da komadici hrane ne ulaze u odvod. I sad mi je poceo zutit taj dio sudopera (odvod) valjda kako je stalno taj poklpac preko. S cime da to izribam?
Ocat+soda bikarbona, namazati neka malo odstoji i obično ne treba puno ribanja

Meni i ovo sredstvo dosta toga riješi
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 10:28   #3251
Frosch ima super sredstva za čišćenje, meni je za skidanje kamenca i čišćenje super onaj s octom. A najbolje od svega je što su ekološka i za razliku od Domestosa, Cilita i ostalog ne nose znak da su otrovna
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 10:45   #3252
hvala svima! cetkice se nisam sjetila a uvijek imam jednu staru za kupaonicu
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 16:39   #3253
imam usranu wenge kuhinju i još k tome nije ni glatka nego rebrasta
Nema valjda metode koju nisam isprobala, a ona je i dalje musava, sa raznoraznim otiscima, potezi krpom se vide iz aviona i tak...
Ikakav prijedlog/savjet/proizvod za preporučiti?

I kako se stalno po netu povlače prijedlozi kombiniranja sode i octa, želim staviti mali osvrt... Kako mi nikako nije bilo jasno da li je moguće čistiti s mješavinom octa i sode jer mi je iz škole iz kemije, ostalo u glavi da je ocat kiselina a soda lužina i da se oni poništavaju, pa sam išla malo čitati i ispada u grubo da su udžbenici iz kemije točni: miješanjem octa i sode se dobije puno mjehurića (CO2), voda i ekvivalent soli tj. možete uzeti vodu i unutra rastopiti malo soli i dobili bi istu stvar (osim mjehurića). S druge strane ocat zasebno ili soda zasebno su odlična sredstva za čišćenje. Samo ih ne treba miješati.
Klik na tekst ako koga zanima
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 16:58   #3254
Savjeti za čišćenje i ostali praktični savjeti za kuću

Ako baš želiš očistiti kuhinju od packica, možeš to napraviti industrijskim čistilom, ima za kupiti u Iverpanu. Stolar mi je rekao da time prebrišem novu kuhinju nakon što ju je ugradio. Jedino mislim da se to ne smije koristiti često. To ono da očistiš i dalje održavaš. Možeš probati i tekućinom za staklo, ali isto tu i tamo.
I naravno, uvijek čisti u smjeru "rebara"
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 18:54   #3255
meni su baby vlažne maramice pravo otkriće za drveni namještaj, a i ostalo. Lijepo očiste, a ne skidaju boju s namještaja.
MacaKlinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 11:03   #3256
zna li netko kako očistiti master kraft vrata u stanu na kojima su tragovi ruku pa i masnih oko brava
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 23:00   #3257
Quote:
novka kaže: Pogledaj post
zna li netko kako očistiti master kraft vrata u stanu na kojima su tragovi ruku pa i masnih oko brava
Kupi u apoteci 25% amonijak i pokušaj s njim.

U litru vode stavi dvije žljice 25% amonijaka i spužvicom nanesi na to što želiš očistiti ,pa pricekaj 5-6 min, malo istrljaj i onda isperi vodom.
Amonijak otapa sve što je organskog porijekla(masnoča),a pritom ne oštečuje površinu.
Ja njime cistim gotovo sve površine drvene,metalne,keramiku,plastiku...sve dubinski odmasčuje,jedino što ima štipkav miris!
Uvijek amonijak dodaš u vodu,a nikad obratno!!!!!
PICPIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 23:09   #3258
Quote:
romanticna kaže: Pogledaj post
Ako baš želiš očistiti kuhinju od packica, možeš to napraviti industrijskim čistilom, ima za kupiti u Iverpanu. Stolar mi je rekao da time prebrišem novu kuhinju nakon što ju je ugradio. Jedino mislim da se to ne smije koristiti često. To ono da očistiš i dalje održavaš. Možeš probati i tekućinom za staklo, ali isto tu i tamo.
I naravno, uvijek čisti u smjeru "rebara"
Razrijeđenim amonijakom,dubinski odmašćuje
u litru vode dodaj 2 žljice 25% amonijaka(u apoteci)
nanesi spužvicom i malo pričekaj ,pa istrljaj i operi cistom vodom.
Ja s tim održavam sve površine,na lak i jednostavan naćin.
Kad radiš otopinu,uvijek amonijak dodaš u vodu,a ne obratno!!!
PICPIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 20:23   #3259
ne znam di da postavim pitanje pa cu vas znalce pitati
imam jaknu od brusene koze no ima neki miris, nije tipican po kozi koj je meni poznat nego...ne znam...intenzivan neki i nikako da ju pocnem nositi . imate li savjet kako ublaziti, ukloniti miris?
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 12:51   #3260
S cim cistite sudoper od inoxa (ili od cega je vec onaj srebrni)? Mrzim te fleke od vode koje ostaju na njemu...
mare11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.