Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2011., 17:34   #21
Katolicke duhovne obnove, seminari

Mozda bi bilo zgodno kada bi imali jedan topic gdje mozemo pisati koje su katolicke duhovne obnove i gdje. Moze i ovaj topic, samo ga treba malo preimenovati
Evo ja mogu dati primjer. U Šurkovcu blizu Prijedora (BiH) fra Ivo Pavic, veliki karizmatik, drzi mise za izlijecenje. Kod njega mnogi počivaju u Duhu i desavaju se ozdravljenja. On je inace svaki tjedan negdje - Hrvatska, Njemacka,... i drzi karizmatske susrete, a SVAKU nedjelju u Surkovcu prima hodocasnike.

Evo linka na one koji organiziraju hodocasce, cijena karte je 100 kn:
http://www.zupa-surkovac.com/index.php?menu=28&lang=hr

To je malo mjestasce, skromno, Crkva je tek napola napravljena, smrzli smo se, jedva da ima prozore i vrata (ponesite deke i dobro se obucite, ne zezam se ). Al vidi se da ima velikog potencijala i da ce se tamo dogadjati cudesne stvari. Odite i vidite!
__________________
Ne cini drugom sto ne zelis da drugi cini tebi!
AuroraXXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 20:30   #22
Duhovna obnova-pater Zvjezdan Linić

zanima me iskustvo nekoga tko je bio na Duhovnoj onovi patera Zvjezdana Linića? nikad nisam bila na Duhovnoj obnovi pa me zanima kako to izgleda, što se radi..pretpostavljam molitva i propovijed 2/3 sata ili?
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 20:35   #23
Quote:
cmok_1 kaže: Pogledaj post
molim vas dali mi može itko reći da je bio na duhovnoj obnovi?!kakva su vam iskustva?! da li znate da li će se išta održati u splitu?!tnx
u Splitu će biti duhovna obnova patera Zvjezdana Linića 17-19.06.2011. za duhovnu obnovu udruge Padre Pio-ali otvoreno i za druge

imaš na stranicama Tabor Samobor raspored
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 21:30   #24
Quote:
cmok_1 kaže: Pogledaj post
molim vas dali mi može itko reći da je bio na duhovnoj obnovi?!kakva su vam iskustva?! da li znate da li će se išta održati u splitu?!tnx
Neku vecer sam gledao na TV, kako izgleda boravak na duhovnoj obnova p. Zvjezdana Linica, Tabor.
Djeluje ugodno, nema nista loseg u tome, cak me je umirilo pred spavanje
Ima i dosta mladih, starijih, roditelja sa djecom. Okolis je lijepo ureden. Inace u Crkvama, na misi su pretezno stariji, pa je dosadno. Ovo je bilo iznenadujuce, ima gostiju iz inozemstva, Italija, Svicarska itd.
Ali mislim da, ako se sam nisi u stanju promijeniti, ni on ti ne moze pomoci.
To je i sam rekao, kada je ovisnicima o nikotinu izjavio: "ako niste cvrsto spremni odreci se pusenja, nemojte izigravati i stvarati cirkus, ostavljajuci cigarete i upaljace u kosaru."

Ako ocekujes cudo, bez vlastitog angazmana, onda se cudu ne nadaj.
Ako ces poslije raditi na sebi, djelovati pravedno, kao istinski pripadnik Crkve, vjerujuci u Boga, Sveto Trojstvo, Sveto Pismo, ako vjerujes u prastanje, a ne u mrznju i sukobe, tada se zasigurno moze osjetiti utjeha.

Ali bez vlastitog rada na sebi, ne trebas ici.
Louisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 09:32   #25
Quote:
Louisi kaže: Pogledaj post
Neku vecer sam gledao na TV, kako izgleda boravak na duhovnoj obnova p. Zvjezdana Linica, Tabor.
Djeluje ugodno, nema nista loseg u tome, cak me je umirilo pred spavanje
Ima i dosta mladih, starijih, roditelja sa djecom. Okolis je lijepo ureden. Inace u Crkvama, na misi su pretezno stariji, pa je dosadno. Ovo je bilo iznenadujuce, ima gostiju iz inozemstva, Italija, Svicarska itd.
Ali mislim da, ako se sam nisi u stanju promijeniti, ni on ti ne moze pomoci.
To je i sam rekao, kada je ovisnicima o nikotinu izjavio: "ako niste cvrsto spremni odreci se pusenja, nemojte izigravati i stvarati cirkus, ostavljajuci cigarete i upaljace u kosaru."

Ako ocekujes cudo, bez vlastitog angazmana, onda se cudu ne nadaj.
Ako ces poslije raditi na sebi, djelovati pravedno, kao istinski pripadnik Crkve, vjerujuci u Boga, Sveto Trojstvo, Sveto Pismo, ako vjerujes u prastanje, a ne u mrznju i sukobe, tada se zasigurno moze osjetiti utjeha.

Ali bez vlastitog rada na sebi, ne trebas ici.
ja sam isto čula samo za pozitivna iskustva s tih Duhovnih obnova u Samoboru ali i kad ide po gradovima..vjerovatno je drukčiji doživljaj gore jer si cijelo vrijeme tamo i pričaš s drugima ...

mene baš vuče otić na Duhovnu obnovu
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 22:55   #26
Odem često
Kad zalutam u ovom materijalizmu to mi je potrebno da se vratim bitnim stvarima u životu ....
Ivančić ,Pavić ,Linić ...
Ako ništa slušam ih na C.D-u
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 02:15   #27
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Odem često
Kad zalutam u ovom materijalizmu to mi je potrebno da se vratim bitnim stvarima u životu ....
Ivančić ,Pavić ,Linić ...
Ako ništa slušam ih na C.D-u
Koliko cesto? Ako se to odrzava 2x godisnje mozda?

Gdje ima kupiti CD-e i po kojoj se cijeni krecu, kao i literatura, koje su cijene u pitanju?
Louisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 12:49   #28
Quote:
Louisi kaže: Pogledaj post
Koliko cesto? Ako se to odrzava 2x godisnje mozda?

Gdje ima kupiti CD-e i po kojoj se cijeni krecu, kao i literatura, koje su cijene u pitanju?
ja sam bila u Istri na duhovnoj obnovi svećenika Bolobanića-on je inače u Zadru -tamo mu ja sjedište...bilo je u trećem mjesecu..sad pred malo.jako lijepo iskustvo..3 dana...

i kod fra Z.Linića sam bila..

što se tiče fra Z.Linića-na stranicama Tabora je raspored d.obnova..a ove druge d.obnove-barem ova u Istri-uopće nije bila razvikana....dapače jednim pouzdanim kanalom sam stigla do te info ..i nije bilo too much ljudi-manja crkvica-puna ljudi..taman..ugodno je bilo .

što se tiče cd-pogledaj isto na stranicama Tabora malo...i na tim d.obnovama možeš kupit knjige il preko neta il pitaj u knjižnici...od M.Bolobanića imaš dvije knjige: Kako prepoznati zamke zloga" mislim oko 70 kn i Hrabro naprijed-ne daj se oko 50 kn...tako su bile cijene na obnovi...mada nisam kupila knjige jer ne radim sad i onda pazim ipak na troškove.
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 14:35   #29
Ako se slavi TRODNEVNICA, jel to isto kao duhovna obnova ili koja je razlika?
deisler is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 01:51   #30
Quote:
deisler kaže: Pogledaj post
Ako se slavi TRODNEVNICA, jel to isto kao duhovna obnova ili koja je razlika?
Trodnevnica ti je isto kao i devetnica samo traje tri dana.Recimo imas devetnicu Boznaskom Milosrdu i onda molis krunicu i odredenu molitvu uz to.
Recimo imas trodnevnicu Blazenom Ivanu Merzu.

Duhovne obnove traju isto tri dana ali onda stoji naznaceno recimo duhovna obnova fra Zvjezdana Linica trodnevnica ili traje tri dana npr. petak,subota i nedjelja.
__________________
ODBACI SOTONU DA TE NE ZAVEDE.....PRUZI RUKE KRISTU NEKA TE POVEDE!!!!!
angelicaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 11:03   #31
Quote:
angelicaxxx kaže: Pogledaj post
Trodnevnica ti je isto kao i devetnica samo traje tri dana.Recimo imas devetnicu Boznaskom Milosrdu i onda molis krunicu i odredenu molitvu uz to.
Recimo imas trodnevnicu Blazenom Ivanu Merzu.

Duhovne obnove traju isto tri dana ali onda stoji naznaceno recimo duhovna obnova fra Zvjezdana Linica trodnevnica ili traje tri dana npr. petak,subota i nedjelja.
a jel se treba ci i sva 3 dana da bi obnova bila efikasna ili moze samo jedan dan?
deisler is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 23:01   #32
Quote:
deisler kaže: Pogledaj post
a jel se treba ci i sva 3 dana da bi obnova bila efikasna ili moze samo jedan dan?
Najbolje ti je ici sva tri da efekt bude potpun.Jer ako odes samo na jedan dan nije to dovoljno.Ako si u mogucnosti odi sva tri dana.
__________________
ODBACI SOTONU DA TE NE ZAVEDE.....PRUZI RUKE KRISTU NEKA TE POVEDE!!!!!
angelicaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 05:38   #33
evo ja san bia kod linica o taboru na duhovnoj obnovi prosli mjesec. bilo je odlicno. pjevanje, moljenje, slusanje predavanja, ispovjed, polaganje ruku, bolesnicko pomazanje.

svaki dan se ima par sati slobodno pa mozete obic samobor (iako nema puno) i isprobat najbolju kremsnitu u HR.

mi smo krenuli ujutro iz kastela, dosli tamo popodne, i stajali do nedjelje oko 2 sata popodne, nakon rucka.

tamo dodu prodavaci drugi, treci dan pa mozete kupit razne krunice, glazbene CD-e, knjige od samog linica i drugih, majice, i sl.

na raspolaganju bude posvecena voda koju mozete pit koliko hocete, mozete i odnijet kuci malo.

hranu sprema sestra od linica. jako dobra hrana.

sve skupa san platia 520kn sta i nije puno za 4 dana.

obavezno otidite i sami se uvjerite
petko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 13:37   #34
Quote:
petko23 kaže: Pogledaj post
evo ja san bia kod linica o taboru na duhovnoj obnovi

tamo dodu prodavaci drugi, treci dan pa mozete kupit razne krunice, glazbene CD-e, knjige od samog linica i drugih, majice, i sl.

hranu sprema sestra od linica. jako dobra hrana.

sve skupa san platia 520kn sta i nije puno za 4 dana.
"Divna" su ta crkvena druženja, samo treba imati puno slobodnog vremena i viška novaca...
Ivan Ahilej is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 00:32   #35
što je s ljudima koji padaju u nesvjest i vrište na tim obnovama?
meni to nije normalno..
Party_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 19:03   #36
Quote:
Party_girl kaže: Pogledaj post
što je s ljudima koji padaju u nesvjest i vrište na tim obnovama?
meni to nije normalno..
Ja sam čuo da se mnogo toga dešavalo kod gore spomenutog Pavića.
Štoviše,u razgovoru sa par svećenika o takvim ljudima,mnogi ga kao ne odobravaju.U to neću ulazit.

Nego;
mene zanima,od vas koji su išli na duhovne obnove sljedeće;

a) zašto ljudi idu na duhovne obnove
b) kad ili kako su osjetili potrebu da odu
c) kakvo je iskustvo
d) kod koga ste išli.
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 23:40   #37
Citiram neki tekst koji po meni jako dobro definira duhovnu obnovu:
Quote:
U obzir treba uzeti i dva druga aspekta ispiranja mozga. Prvi od njih
je snaga uvjerenja i njihova povezanost s emocijama, kako za vrijeme
samog ispiranja mozga tako i poslije, kad žrtva reagira na napad na
njezina nova uvjerenja. Ljudi koji rade sa žrtvama kultova često opažaju
da su nova uvjerenja povezana sa snažnim emocijama. Racionalno
osporavanje takvih uvjerenja teško je, ako ne i nemoguće. Žrtva ne
samo da svako takvo osporavanje doživljava kao napad, nego odbija
svaku racionalnu raspravu; svoja nova uvjerenja smatra “svetima” i
izvan dosega razuma. To je nešto što u određenoj mjeri svi mi činimo,
ali otpor navodne žrtve ispiranja mozga može biti ekstreman. Sadržaj
novih uvjerenja može njenoj okolini također djelovati bizarno – premda
je i to stvar perspektive.
Tko se želi baviti takvim kursevima evo mu i upustva po koracima:

Quote:
1. Kontrola miljea - Kontrola komunikacije pojedinca s vanjskim
svijetom, stoga i njegova poimanja stvarnosti.

2. Mistična manipulacija - Izazivanje određenih obrazaca ponašanja i
emocija tako da se doimaju spontanim.


3. Zahtjev za čistoćom - Vjerovanje da elemente izvan odabrane
skupine treba eliminirati kako ne bi onečistili
um pripadnika skupine.


4. Kult ispovijedanja - Inzistiranje na ispovijedanju kako bi se pravo
pojedinca na privatnost svelo na minimum.


5. Sveto znanje - Poimanje temeljnih ideoloških dogmi kao
moralno neupitnih i znanstveno točnih, čime se
povećava njihov prividni autoritet.


6. Opterećivanje jezika - Sažimanje složenih ideja u kratke fraze
neupitnog prizvuka, “klišeje za dokidanje
misli.”


7. Prvenstvo doktrine - Ideja da je dogma istinitija i stvarnija od bilo
čega što pred osobom proživljava pojedinac.


8. Krojenje sudbine - Pravo da se kontrolira kvaliteta života i krajnja
sudbina, kako pripadnika skupine, tako i onih
koji to nisu.
:klap:
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 10:37   #38
Quote:
Zazum kaže: Pogledaj post
Citiram neki tekst koji po meni jako dobro definira duhovnu obnovu:


Tko se želi baviti takvim kursevima evo mu i upustva po koracima:



:klap:
Na koliko si duhovnih obnova bio?
Ja sam bi na onoj fra Zvjezdana Linića i nisam doživio ništa od spomenutog.
A ovo su provjerene definicije sekta, kultova i brainwashinga: http://www.hermetizam.com/index.php?...268&Itemid=134
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 12:44   #39
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Na koliko si duhovnih obnova bio?
Ja sam bi na onoj fra Zvjezdana Linića i nisam doživio ništa od spomenutog.
A ovo su provjerene definicije sekta, kultova i brainwashinga: http://www.hermetizam.com/index.php?...268&Itemid=134
Na niti jednoj, svoj zaključak sam dobio iz priče s ljudima koji su bili (inače jedno vrime je u kraju vladala manija duhovnih obnova), ako su bili samo jednom još si moga s njima pričati i dio ih se složio da se radi o ispiranjima, oni koji su duže odlazili imaju potpuno zatvoren um za bilo kakvu raspravu (nemogu niti saslušati pitanje do kraja, imaju nametnuto mišljenje, to nije njihovo mišljenje, poznam ih), ja nikog ne napadam samo volim racionalnost i realnost, moj osjećaj je da se manipuliralo njihovim osjećajima.
Moje mišljenje da su sva društva gdje vlada i postoji bilo kakva dogma i gdje postoji ograničenje zdravog razmišljanja i zabrana propitkivanja sasvim u rangu sekti i kultova.
Doduše i RKC ima poneki kult npr.
http://hrcak.srce.hr/74294
Evo ti i def. kulta:
http://www.gotquestions.org/Hrvatski...ija-kulta.html
Evo ti i definicija sekti:
http://www.gotquestions.org/Bosanski...ija-sekte.html
Dakle svaka religija koja te udaljuje od istine je sektaška religija, a sad je nemogu niti jednu navesti koja to nebi bila, naravno iz mog kuta gledišta.
Nemoj se opterećivat mojim gledištima.
Mir s tobom, brate.
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 14:03   #40
Quote:
Zazum kaže: Pogledaj post
Na niti jednoj, svoj zaključak sam dobio iz priče s ljudima koji su bili (inače jedno vrime je u kraju vladala manija duhovnih obnova), ako su bili samo jednom još si moga s njima pričati i dio ih se složio da se radi o ispiranjima, oni koji su duže odlazili imaju potpuno zatvoren um za bilo kakvu raspravu (nemogu niti saslušati pitanje do kraja, imaju nametnuto mišljenje, to nije njihovo mišljenje, poznam ih), ja nikog ne napadam samo volim racionalnost i realnost, moj osjećaj je da se manipuliralo njihovim osjećajima.
Moje mišljenje da su sva društva gdje vlada i postoji bilo kakva dogma i gdje postoji ograničenje zdravog razmišljanja i zabrana propitkivanja sasvim u rangu sekti i kultova.
Doduše i RKC ima poneki kult npr.
http://hrcak.srce.hr/74294
Evo ti i def. kulta:
http://www.gotquestions.org/Hrvatski...ija-kulta.html
Evo ti i definicija sekti:
http://www.gotquestions.org/Bosanski...ija-sekte.html
Dakle svaka religija koja te udaljuje od istine je sektaška religija, a sad je nemogu niti jednu navesti koja to nebi bila, naravno iz mog kuta gledišta.
Nemoj se opterećivat mojim gledištima.
Mir s tobom, brate.
Ovdje si pomiješao kult kao štovanje s kultom kao zajednicom gdje vođa zajednice gaji kult ličnosti prema sebi.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.