Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2011., 00:11   #1
Sestrin dečko lijenčina

Ovako, 31 mi je godina. Imam sestru kojoj je 19. S obzirom da je između nas 11 godina razlike, uvijek sam se postavljala vrlo zaštitnički spram nje. Moji su roditelji gotovo sve „uložili“ u mene i mama bi mi često znala onako diskretno natuknuti da očekuje da se ja pobrinem za sestru kad stanem na noge. S obzirom da sam dosta dobro materijalno potkovana, ne dvoumim se kada trebam potrošiti novac na svoju sestru. Kad se zbog fakulteta preselila u Zagreb, kupila sam joj stan, kupila auto, platila vozački. Trenutno je studentica te joj svaki mjesec dajem pozamašan džeparac. Problem je u njezinom dečku. Tip ne studira (kako on kaže ne da mu se) , ne radi. Ponudila sam mu posao u firmi jednog mog kolege gdje bi vodio nekakve papire, odbio je (također mu se ne da). Kad ga pitam ima li kakvih planova, kaže da mu je dobro i ovako. Naime, nekih godinu dana on ne živi s roditeljima već se preselio u stan moje sestre i živi od novca koji joj ja dajem. To mi se ne sviđa i to je srž problema. Ne znam kako se postaviti prema svemu tome. Kada započnem ovu temu sa prijateljima, svi mi govore da nisam normalna, tamo-vamo. Ne pada mi napamet ucjenjivati sestru novcem (kako su mi neki predložili), jer zapravo i nije problem u tome. Da je i on student ili da radi za minimalac, ponudila bih da im dam i više, samo da im pomognem, ali tip je totalna lijenčina. Po cijele dane valjda samo spava i gleda tv. Sestra je zaljubljena do ušiju i ukoliko kažem nešto protiv njega, dođe do prepirke koja nikamo ne vodi. Što biste radili da ste na mom mjestu?
boudoir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 00:45   #2
Nemoj shvatiti negativno, iako će vjerojatno tako zvučat.. ako je dečko tvoje sestre ljenčina, što je ona? nigdje nisi napisala da ona išta radi, a materijalno ste je zbrinuli do kraja života. I zašto bi pobogu onda njen dečko radio ako se tako fino uvalio?
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 01:06   #3
Quote:
boudoir_ kaže: Pogledaj post
kupila sam joj stan,
Možes biti i moja sestra ako hoces?

Ostalo cu sve sam platiti....

Pa ima 19 godina, ono sumnjam da će ostati s sadašnjim dečkom zauvjek, pricekajte da joj dosadi ili da prekinu zbog nečega i to je to.

Drugi put će valjda birati bolje.
SadnessMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 01:12   #4
Želim napomenuti da si izvrsna sestra!
A sada situacija oko tvoje mlađe sestre. Ona je punoljetna, ali možda sa svime što si joj pružila nema potrebe za materijalnim stvarim, jelte...

U ovom slučaju zna se koji je sljedeći tijek akcije kojeg si i napisala gore, ali naravno nije pravedan, a i to se ne radi bliskim ljudima. No bilo bi zgodno ako joj nekako pomogneš da uvidi važnost novca, važnost rada.
Ako ona postane marljiva i radišna i spremna cijeniti novac, možda će i drugačije gledati na svog dečka i potaknuti ga da se i on mrdne guzicom.
Sogeking is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 01:14   #5
Mlad je još to par.

Ne možeš sve uzimati zdravo za gotovo.

Dečko se još traži...trenutno mu je samo do veze i izlazaka.

Uostalom, tko voli raditi?
__________________
logika je da nema logike
felga is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 01:18   #6
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Mlad je još to par.

Ne možeš sve uzimati zdravo za gotovo.

Dečko se još traži...trenutno mu je samo do veze i izlazaka.

Uostalom, tko voli raditi?
Kako je moj frend rekao:" Ja bih da sjedim doma u fotelji, a pare samo da dolaze."
Mudar čovjek .
Sogeking is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 01:22   #7
Quote:
boudoir_ kaže: Pogledaj post
Ovako, 31 mi je godina. Imam sestru kojoj je 19. S obzirom da je između nas 11 godina razlike, uvijek sam se postavljala vrlo zaštitnički spram nje. Moji su roditelji gotovo sve „uložili“ u mene i mama bi mi često znala onako diskretno natuknuti da očekuje da se ja pobrinem za sestru kad stanem na noge. S obzirom da sam dosta dobro materijalno potkovana, ne dvoumim se kada trebam potrošiti novac na svoju sestru. Kad se zbog fakulteta preselila u Zagreb, kupila sam joj stan, kupila auto, platila vozački. Trenutno je studentica te joj svaki mjesec dajem pozamašan džeparac. Problem je u njezinom dečku. Tip ne studira (kako on kaže ne da mu se) , ne radi. Ponudila sam mu posao u firmi jednog mog kolege gdje bi vodio nekakve papire, odbio je (također mu se ne da). Kad ga pitam ima li kakvih planova, kaže da mu je dobro i ovako. Naime, nekih godinu dana on ne živi s roditeljima već se preselio u stan moje sestre i živi od novca koji joj ja dajem. To mi se ne sviđa i to je srž problema. Ne znam kako se postaviti prema svemu tome. Kada započnem ovu temu sa prijateljima, svi mi govore da nisam normalna, tamo-vamo. Ne pada mi napamet ucjenjivati sestru novcem (kako su mi neki predložili), jer zapravo i nije problem u tome. Da je i on student ili da radi za minimalac, ponudila bih da im dam i više, samo da im pomognem, ali tip je totalna lijenčina. Po cijele dane valjda samo spava i gleda tv. Sestra je zaljubljena do ušiju i ukoliko kažem nešto protiv njega, dođe do prepirke koja nikamo ne vodi. Što biste radili da ste na mom mjestu?
ti si sestri pomogla za cijeli život

a ti bi njoj svejedno davala taj novac. onda neka troši to kako želi. kad malo poraste već će birati drugačije dečke. stoga po meni ti je bolje ne ulaziti u prepirke s njom zbog toga. budi joj prijateljica i sestra, a ne roditelj

Zadnje uređivanje ivan13 : 23.03.2011. at 01:31.
ivan13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 01:27   #8
@ Zlipa Tuljak Sestra studira, napisala sam gore.
@ Sogeking Sjećam se kada sam bila otprilike njezinih godina i kako sam kao student morala prebirati svaku kunu jer sam znala da je novac koji mi šalju roditelji kredit. Baš zato što danas jesam u prilici da mogu sestri omogućiti da se ne brine oko takvih stvari, kao da na taj način nadoknađujem ono što sama nekad nisam imala.
boudoir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 01:39   #9
Samo ćeš postići kontra efekat ako je budeš ucjenjivala. Kao što su ti ljudi gore napisali, samo im je 19 godina, ima vremena da shvati da je on ljenčina. Kako njoj ide na faksu?
zLo_kRme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 01:58   #10
Quote:
boudoir_ kaže: Pogledaj post
@ Zlipa Tuljak Sestra studira, napisala sam gore.
@ Sogeking Sjećam se kada sam bila otprilike njezinih godina i kako sam kao student morala prebirati svaku kunu jer sam znala da je novac koji mi šalju roditelji kredit. Baš zato što danas jesam u prilici da mogu sestri omogućiti da se ne brine oko takvih stvari, kao da na taj način nadoknađujem ono što sama nekad nisam imala.
Pa da, al ne radi ništa konkretno osim studiranja. U kranjoj liniji, zašto i bi, pa sve ste joj omogućili a od čega je on živio prije nje? I nisam primijetila da si rekla da joj, otkad on živi s njom, daješ nešto više love nego inače. Mislim, šta te boli briga na što troši lovu, njena je ako si joj dala, zar ne?
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 02:01   #11
@ zLo kRme Sestra je na prvoj godini novinarstva. Zasad joj ide dobro, nije to težak fakultet. Meni se njihova veza ne čini klimavom uopće. On je sretan i zadovoljan, njoj čini mi se isto nije loše i onda ja kao babaroga želim rastaviti sretan par.
@ Nanida Ne razumijem što želiš reći. Da lažem? Zanimljivo, imam novca pa ti misliš da lažem, u stvarnom životu ljudi misle da kradem. Ja znam da je stanje općenito teško, ali ja sam svoj novac pošteno zaradila i ne vidim zašto bih se opravdavala. Nisam osoba koja inače traži savjete po forumima, ali s obzirom da mi svi koji pitam za mišljenje na pristojan način kažu da sam luda, mislila sam da netko tko ne poznaje niti mene niti moju sestru, a zna kostur priče, može reći nešto pametno i objektivno o tome.
boudoir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 08:07   #12
koliko otvoreno možeš razgovarati sa sestrom? čisto da joj konstatiraš neke činjenice, između ostalog da si ti ta koja financira i nju i njega. ona ti je sestra i voliš ju, želi joj pomoći, to je super, ali nisi caritas. osim toga, osoba sa 19 g. bi već trebala iz roditeljskog doma ponijeti neke vrijednosti, te bi joj i samoj trebalo biti zabrinjavajuće ponašanje njenog dečka. di je zapelo??
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 08:22   #13
A ako im ne daješ više love nego prije, možda je zaista najbolje da ju pustiš na miru. Dala si joj taj novac i koja je razlika potroši li ga ona na sebe i na njih dvoje?
Razumijem da tebe to ljuti (i mene bi), ali, poznavajući te godine i slijepu ljubav, bojim se da nećeš puno postići pokušaš li se upetljati tu. Možeš ju samo otjerati od sebe.
Tek joj je 19, sumnjam da će ta ljubav potrajati.


A da pokušaš njemu reći da to baš više neće ići tako
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 09:48   #14
Quote:
zLo_kRme kaže: Pogledaj post
Samo ćeš postići kontra efekat ako je budeš ucjenjivala. Kao što su ti ljudi gore napisali, samo im je 19 godina, ima vremena da shvati da je on ljenčina. Kako njoj ide na faksu?
Ne bih se složila. Jer znam jednu od 25 istog stila ponašanja. Najprije su oboje živjeli na grbači njene majke, a zatim je ona sama počela raditi da bi njemu plaćala putovanja!
Ne poznajem tvoju sestru i nemam pojma kakva je, ali mislim da da sam u tvojoj situaciji da bih lijepo rekla "ili moj novac ili lijeni dečko", pa nek se ona misli. Ako je novac moj, ja ga imam pravo ne trošiti na neku lijenu guzičetinu, a ona nek odluči što će. I što će joj takav tip? Što joj se prije otvore oči, to bolje.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 10:05   #15
A da kažeš sestri da su ti se smanjila primanja pa da adekvatno tome moraš smanjit i njena?

Odredi neku sumu za koju misliš da je dovoljna da jedna osoba s njom može neloše živit (ne bezbrižno), ali dvoje nikako. Kažeš da je student pa ima načina da pojeftini život. Pretpostavljam pošto žive skupa da se zajedno i hrane, ona kao student može smanjiti trošak spize tako da ode u menzu, a on kako zna i umije.

Ja bi za početak postupila tako pa da vidim gdje će nas to odvest
whirlygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 10:06   #16
razumijem tvoju brigu i ja bih brinula. mislim da je PRERANO za brige tj. da trebaš pustiti da se odnos potroši. nemoj davati baš više love, nego toliko koliko je SAMO NJOJ dovoljno, a ne za njih pet. glupo je sad smanjivati, ali nemoj ni povećavati. ili kreni s izgovorima za extra izdatke, reci da nemaš, da si dala, oročila, kupila auto....

stvar će sama od sebe puknuti s vremenom ili će se ona ohladiti pa će za godinu, dvije, ako ne pukne, moći s tobom realnije razgovarati....dakle, prolaskom vremena dobivaš, kako god okreneš....pusti, oni su još klinci....kad ona završi faks i krene u život (najkasnije) shvatit će da ima i drugih frajera, pametnijih, fakultetskih obrazovanih, koji zaradjuju i mogu ženi priušititi svašta, a ne leže smrdljivi cijele dane na kauču...pusti vrijeme da učini svoje...
activia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 10:21   #17
Uz ovoliku sestrinsku brigu kad završi sa sadašnjim dečkom naći će si sličnoga.Nema tu promjene.
Barbim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 10:22   #18
Ma možeš misliti kako je mala od 19 godina zaljubljena. Smrtna ljubav. Otkrila kak se te stvari delaju pa joj ugodno. Sve je dobila živo na gotovo i još ima za među noge. I sad joj ti zaposli tipa da mu od umora odmah padne libido. Ohladi malo, pusti ih same da žive. Ti bi mam nametnula ozbiljne veze, brak, posao, djecu šta ti ja znam. Fakini se jebuckaju, zanimaju se i to je sve. 99% da tu nema niš trajno.
Muciqa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 11:34   #19
Sestra ga smatra žrtvom. Njegovi roditelji su mu bili postavili ultimatim, ili će se „trgnut“ ili nek se seli jer oni nemaju novaca. U to vrijeme njegova sestra je imala problema u braku, pa se doselila natrag roditeljima sa dvoje male djece, to je palo na leđa njegovima. S obzirom da on nije htio raditi, doselio se mojoj sestri. Koliko sam ja shvatila to je trebalo biti dok se on ne snađe, mjesec, najviše dva. Nisam gore napisala pa je većina unaprijed zaključila da je i njemu 19 godina, njemu je 23 ili 24, tako nešto. On više nije u nekim „ludim“ godinama. Što se tiče ovoga, da ja njoj svejedno dajem novac, pa nek ga troši kako želi, s time se ne slažem. Ukoliko ja novac dam njoj, meni je drago ukoliko ga ona potroši na sebe. (Pomalo bedast primjer, ali ako ja nazovem jedan od onih 060 telefona te time doniram novac nekoj humanitarnoj akciji, ja želim da taj novac ode u prave ruke, kome je namijenjen, a ne da ga usput u džepove pokupe razni posrednici.) Ne želim njemu financirati cigarete i pivo dok on drži noge u zraku. Ukoliko bih rekla da izabere, izabrala bi njega, sigurna sam. I što sam onda napravila? Jedino mogu čekati valjda da se nešto posvađaju. Najgora opcija (koliko god ovo ružno zvučalo) je da nekim slučajem ostane trudna s njim. Onda sam mu sponzor do groba.
boudoir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 11:40   #20
Quote:
KujaBI na lanac kaže: Pogledaj post
A ne, nije problem u njnom dečku već u tebi. Materijalno is potkovana, nerazumno tošiš novac na sestru, kupuješ, plaćaš, daješ pozamašan novac na stvari koje jednoj studentici ne trebaju. Iskvarrila si ih.

Njen dečko je samo iskoristio prigodu koja mu se pružila da bude profesionalni dečko i ljubavnik i da uživa u životu.

Zabriula bih se da sam na tvom mjestu jer nesebično davati ne znači da činimo dobro. Ti si primjer toga.
Jednostavno ne bih mogla mirno spavati da znam da ona razmišlja, hoće li si danas moći priuštiti da naruči pizzu ili da ode pogledati neki film u kino. Upravo zato što ja ne dajem i svoj posljednji novčić za nju. Ja također solidno živim i svota koju joj dajem mene ne ugrožava. Pa zar da ja trošim dok gledam kako ona sklapa kraj s krajem?
boudoir_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.