Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2014., 23:10   #3901
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Sula nije jednom preskočila psa kada ga nije stigla zaobići u punom trku.
Spusti težište a samo nogice pedaliraju, pa lijevo-desno i skok preko psa kao preko prepone po potrebi.
Sad manje ima takve akrobacije kako je starija i pazimo zglobove, ali da su stafici majstori u trčanju niskog tržišta a noge samo vrte i vrte...
Moj to radi velikim psima,al to mu je valjda neki đir. Kad se on i frendov SAO igraju to je smijeh čisti
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 13:07   #3902
Kaj nije?
Super ih je vidjeti u pokretu.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 14:01   #3903
ah, to su stafovi koji ne spadaju kategoriju "što širi, to bolje".
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 11:55   #3904
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Kaj nije?
Super ih je vidjeti u pokretu.
Milina.
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
ah, to su stafovi koji ne spadaju kategoriju "što širi, to bolje".
Ne kužim šta hoćeš reć.
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 21:11   #3905
da nisu bull tip pa ne trpe određene zakone fizike.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 23:08   #3906
Haha, što šire to bolje...da...to je ona priča o današnjem uzgoju gdje se mogu česti naći prekrupni, preteški i preveliki stafovi pa vrlo brzo ispucaju energiju i nema preskakanja, divljanja, energičnih šetnji na duže vrijeme.
No sva sreća da nisu ipak svi takvi, nađe se i ovih agilnih dosta, tko zna, možda s vremenom prestane potražnja za ovim prekrupnima pa se stanje jednog dana i opet promijeni u korist aktivnih, manjih i agilnijih stafića.
Živimo u nadi...

Btw. nemojte se smrznuti na ovim najavljenim temperaturama, blago vama koji imate stafiće koji podnose zimu.
Mojima ne paše zadnjih godina, jako im je zima a i uvijek se prehlade.
Tako da se mi pazimo od sutra ekstra dok ne prođu najavljeni minusi.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 12:56   #3907
Na stranu to što uzgajivači rade. Ali nije u njima problem, koliko u ljudima koji uzimaju AST-a (ili bilo koju radnu pasminu). Sve više i više ih uzimaju lijeni ljudi. Vode ih po 15 minuta vani, bace par puta lopticu i onda ih ostave čitav dan da budu sami u kući, onda ih odvedu na večer da se istovare i to je to. Ne može to tako.

Desit će se njima isto što i labradorima.
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 14:23   #3908
lijenost vlasnika je jedan problem, ali ne i jedini.
staf se treba puno kretati radi fizičkog i psihičkog zdravlja, no često čujemo ljude koji ih treniraju ovako ili onako iz trećeg razloga - da bi fizički izgledao onako kako se njima najviše sviđa. posebno je to nerazumno raditi štenetu. dečko je izrazio želju da mu staf koji je još štene bude razvijeniji u prsima. ja sam za ono - pusti psa da normalno živi i izrasti će onako kako mu geni nalažu, ne treba forsirati nešto što pas možda ima, a možda i nema u sebi. ako ima, ispoljit će se kad dođe vrijeme.

nedavno smo upoznali šestogodišnjaka, pravog stafa, bez primjese krvi mastifa koji ima ravnih 40 kg, bez trunke sala, meni se čak čini nešto niži od prosjeka, no to je možda optička varka njegove širine. kao mladog ga je nešto malo trenirao, natezanje i skokovi, ništa posebno. čista genetika. nekom se sviđa, nekom ne, to je manje bitno, no on ima masu koju neki drugi ne bi postigao ni uz svakodnevnu vuču koja bi mu samo uništila zglobove iz jednostavnog razloga jer su mu i roditelji takvi.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 14:43   #3909
Istina, dok je Sula bila mladja imala je jako lijepe misice i izgledala vrlo fit, a nismo bas nikakav poseban trening imali.
Samo normalne šetnje.
Sada za njene godine mnogi kažu da je isto fit a čak niti ne secemo satima kao nekada...genetika igra ogromnu ulogu.
Isto kako je Alba oduvijek mrsavko i puno uža od Sule.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 13:21   #3910
Vlasnici i fanovi ove pasmine, gdje kupiti plavo tj sivo stene ?
GoSSipGirl- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 09:09   #3911
http://www.index.hr/mobile/clanak.as...imci&id=808076
Evo jedne dobre akcije udruge indigo, pa da stavim obavijest ako ce netko biti u Zadru a zanima ga.

Jako mi je drago da konačno imamo ljude kod nas koji su se počeli aktivno baviti pitanjem ovih pasmina, tribinama, seminarima i educiranjem ljudi o pasmini.
Bas je to ono sto sam pričala jos davno da nam treba, evo izgleda da su ljudi počeli...Nevena znam, drugi predavač je čini mi se iz Flamewood uzg.

Ne znam osobno tko su ljudi iz indigo udruge, ali svaka im cast, ovo nije prva akcija po ovom pitanju, vidim da su vrlo aktivni.

Poveselila sam se da je u Zagrebu, osobno ne mogu nikako sad do Zadra a nadam se da ce biti lijepo i na smotri i na predavanju.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 20:59   #3912
Pozz,imam muskog amstaffa.
Starost 13 mjeseci.
Volio bih ako mi neko moze reci,kakve vjezbe sa njim da radim da mu se prsa sire,tj da idu u sirinu?
Krikspitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 16:56   #3913
Da li zna netko provjerenu uzgajivačnicu staforda otprilike po dalmaciji, idealno što bliže Dubrovniku? )
__________________
Doubt kills more dreams than failure will ever will.
kokolo91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 18:02   #3914
Gromača, uzgajivačnica King of Gladiators.
__________________
I've got a long way to go before I get there, I've got a lot of field to hoe with the sun so high, I've got a lot of miles to roll, and the next few only show that there's still such a long way to go
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 21:39   #3915
Quote:
surefire kaže: Pogledaj post
Gromača, uzgajivačnica King of Gladiators.
Zahvaljujem, imaju li kakvu web stranicu, nemogu ih nać nikako, jedino ima jedan istekli oglas sa njuškala...
__________________
Doubt kills more dreams than failure will ever will.
kokolo91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 22:23   #3916
Nažalost, nemaju web stranicu, ali ću ti u privatnoj poruci dati kontakt koliko mogu.
__________________
I've got a long way to go before I get there, I've got a lot of field to hoe with the sun so high, I've got a lot of miles to roll, and the next few only show that there's still such a long way to go
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 12:12   #3917
ovako, kod sebe imam staffordicu staru 10 mjeseci. Imam ju 4 dana. Imamo dvije mačke i ne slaže se s njima da ju pustim s lajne zaletila bi se na njih. Kad idemo spavati djelimo kuću na pasji i mačji dio, pas je samnom u sobi, a mačka ima dnevni i hodnik. Idemo svaki dan u šetnju ali mirnim putem bez pasa i ljudi, dobro se ponaša. Danas sam primjetila da njuška po asfaltu ko divlja svinja doslovno. Nisam išla za tim dok nisam primjetila na povratku doma da njuška nekakav krvavi trag po cesti, onda sam vidjela da taj krvavi trag radi ONA. Stala sam odmah i pogledala zube i usta da nije pojela nešto, sve je bilo ok, ali valjda od onog nasilnog njuškanja poderala je usne na sfalt.

Situacija druga. Po danu je u dvorištu ograđenom, ima prostor za leć vodu i hranu, i odem skoknut do susjede po neku jaknu 2 kuće dalje, pričam s njom nekih 5-6 min, pozdravim se i krenem prema doma kad srce mi pobjegne u petu, vidim nju stoji nasred ceste i traži mene kamo sam otišla.

Spava samnom u sobi tj ona spava i meni neda mira po noći, želi skočit na krevet moram bit stalno u stanju pripravnosti sa rolom novina jer inače ne sluša kad joj kažem: mjesto. Valjda se boji bit sama. Neznam kako da se postavim jer neće moć zauvijek spavat samnom u sobi nego će morat u dnevnom, jako je stresno pogotovo jer imam problema s anksioznosti i treba mi san da budem koliko toliko normalna.

Inače, pametna je i sluša, malo je tvrdoglava ali posluša. Ina netko savijet nekakav?
Oxidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 17:09   #3918
Šta se prije navikneš da će spavat na tebi to će ti bit lakše

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 11:36   #3919
Ponekad ljudi uz najbolju volju uzmu pasminu koja karakterno ipak nije ono sto traze.
Iako svaki pas teži biti uz ljude neke pasmine jesu samostalnije od drugih i nije im jako tesko ako su u dvoristu ili ne spavaju uz svog vlasnika.
Staf nije takva pasmina.
Nije da ne moze, ali mu jako tesko pada odvojenost od vlasnika i poznati su po tome da su takozvani krevetari.
Vole biti bas tamo gdje je vlasnik a posebno na krevetu, kauču itd.
Veliki broj staforda se ne slaže naj sa mačkama iako ima lijepih primjera suzivota.
Ipak su to terijeri.
Postoji mogucnost neslaganja sa psima istog spola.
Nista me ne čudi da vuče i hoda ludo sa nosom na podu, sa njima treba puno raditi da bi prebacili fokus na vlasnika, ima puno načina kako ih animirati kroz igru i nagrade.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 15:19   #3920
Pozz ekipa!
Ozbiljno sam zainteresirana za nabavku jedne cure (AMSTAF) iz provjerenog legla koja bi bila 5-ti član domaćinstva (tako žive psi u mojoj obitelji). Kako se može znati da li je leglo testirano na Ataxiu i slično (možda sam se nespretno izrazila, ali mislim da ćete me shvatiti). Naletila sam preko neta na leglo ove www.amstaff-kennel.webs.com uzgajivačnice i ukoliko imate saznanja da li je OK molila bih vas za savjet ili preporuku neke druge.. hvala!
(nadam se da nisam prekršila nikakva pravila objavom linka)
LillyRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.