Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2008., 22:04   #81
necu iznositi konacne ocjene , sutra cu dati konacan sud , ovo je za mene dosada najvažnije pitanje do sada ovdje postavljeno, zivotinje iskreno maksimalno cjenim, da mi netko zlostavlja Hansa mislim da bi atomsku na toga lika bacio.

mislim da nije vise ziv, stradao prije tjedan dana ili mjesec dana. jedno od to dvoje.

no s obzirom da je zivot ipak u pitanju ovo NIJE moja konacna ocjena. Sutra cu priloziti kartu i sve ostalo.
Suspirium is offline  
Old 25.08.2008., 22:14   #82
thnx, i ja cijenim životinje maksimalno.
AnimalArmy is offline  
Old 28.08.2008., 12:33   #83
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ali bako reci mi za mjesec dana to mora biti prodano

vjeruj stričeku

ma ja sam te uvijek htio upoznati ali nikako i nikako i mene su jebali na tom net.hr itd.

svako dobro i javljaj mi !

drago mi je da sam ti pomogao !
Evo baka prodala danas kućuDobila stan i još lovu.I jedno prijateljsko upozorenje, nikada ne tumači horar kad je AC na 0 st, bolje neki drugi dan.Svejedno Suspirium puno hvala.
ion321 is offline  
Old 28.08.2008., 17:43   #84
ion,

ja sam rekao jedan tjedan ili jedan mjesec, i rekao sam da sam prije sklon 1 mjesecu. To je označeno kao krajnja granica. Dakle unutar tog perioda.

I znam ja ion bez brige za pravila o radikalnosti karte i naglasio sam u uvodu teksta da ne uzmeš sto posto jer je ac pitanja bio na nultom stupnju.
Suspirium is offline  
Old 28.08.2008., 17:45   #85
Ma sto se ne bi moglo tumaciti ako je asc na 0*,ne preporucuje se u vreme praznog hoda meseca.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Old 28.08.2008., 17:46   #86
istina je za 0 stupanj i za posljednje stupnjeve, jer karta nije tada radikalna. možeš ti i za vrijeme praznog hoda samo je onda odgovor na pitanje ne, status quo. ali onda gledaš prvi aspekt kada mjesec uđe u sljedeći znak no u tom slučaju se radi o dužem periodu vremena.
Suspirium is offline  
Old 28.08.2008., 17:50   #87
Dobro,ja sam mislila da je nulti bolji od 29,tek sam pocela da citam Frolijevu knjigu,pa mi jos tu neke stvari nisu jasne,zato sam i ja postavila pitanje,jer ne umem sama.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Old 28.08.2008., 18:05   #88
Molio bih vas sve od sada ako mozete da sami stavite horarnu kartu trenutka kad ste postavili pitanje:

JER

- samo ja ovdje odgovaram, za druge je valjda presmiono.
- jer nemam dovoljno vremena.
- i brže ćete doći na red
Suspirium is offline  
Old 28.08.2008., 18:08   #89
Nema problema,evo za pocetak meni reci koju kartu da postavim.Vreme kada si procitao pitanje? i onda mi reci koje mesto da stavim?

__________________
Etme
Lutijena is offline  
Old 28.08.2008., 18:20   #90
svejedno je.

vi postavite kartu za trenutak kada ste ga zamislili.
Suspirium is offline  
Old 28.08.2008., 18:44   #91
Onda ću ja postaviti kartu kada sam postavila pitanje i staviću mesto u kojem sam.Kažu da nema neke bitnije razlike.

Evo kartice

Hoce li
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Old 28.08.2008., 20:40   #92
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ion,

ja sam rekao jedan tjedan ili jedan mjesec, i rekao sam da sam prije sklon 1 mjesecu. To je označeno kao krajnja granica. Dakle unutar tog perioda.

I znam ja ion bez brige za pravila o radikalnosti karte i naglasio sam u uvodu teksta da ne uzmeš sto posto jer je ac pitanja bio na nultom stupnju.
Suspirium,
ako mogu da malo doprinesem ovom tvom pogledu, kad je horarna karta u pitanju, a vidim da želiš da poštuješ osnovna pravila, pa me to navelo da ti ipak nešto kažem u vezi toga...a što se može podvesti pod tim...

-Kao prvo, pitanje postaje validno tek kad stigne do astrologa, bilo na koji
način...i kad ga astrolog pročita i shvati...zapiše vrijeme i radi kartu za svoje mjesto gdje se tada nalazi...
pa prema tome, otpada mogućnost da se uzima vrijeme kada ga je neko sam sebi postavio...

-ovo sa početnim i zadnjim stepenima za horarne karte i njihove asc... je davno razriješeno i danas nema nikakve potrebe da se tako dobivene karte ne tumače...a to je i Froli lijpo objasnio i zašto se nekada to praktikovalo...
zamisli stare astrologe koji samo gledaju u nebo i prave karte i sve sami računaju...nema nikakvog drugog objašnjenja kod takvih slučajeva, nego strah od pogrešno izračunate karte i mogućnost dobivanja pogrešnih signifikatora, pa tako i tumačenja...zbog toga je bilo ono...bolje odustani...

i nije loša zamisao, da ti se olakša kad daš vrijeme i mjesto da pitači po tome urade kartu i pripreme link...ako smijem primjetiti vidim jedan već pripremljen na svom vremenu i u Placidusu...što jednostavno ne ide...
Horarne karte se rade u sistemu kuća po Regiomontanusu...
i ništa ti nisam novo rekla sve je to veoma jasno definisano...i piše...

nadam se da se nećeš naljutiti...
Terezina is offline  
Old 28.08.2008., 20:53   #93
ma daleko od toga da se ja ljutim

glede posljednjih stupnjeva i vremena karte.

Postoje razni autori koji validnim smatraju različito vrijeme. Froly nije jedini autor. Ja osobno uzimam i jedno i drugo jer su u praksi pokazale iste rezultate. Naravno da se sve radi u Regiomontaneus sistemu tako i ja radim, eventualno ako netko sam ide postavljati pa ostavi Placidus onda ja to ispravim.
Suspirium is offline  
Old 28.08.2008., 21:55   #94
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ma daleko od toga da se ja ljutim

glede posljednjih stupnjeva i vremena karte.

Postoje razni autori koji validnim smatraju različito vrijeme. Froly nije jedini autor. Ja osobno uzimam i jedno i drugo jer su u praksi pokazale iste rezultate. Naravno da se sve radi u Regiomontaneus sistemu tako i ja radim, eventualno ako netko sam ide postavljati pa ostavi Placidus onda ja to ispravim.
ako mogu da zamolim da navedeš nekog od tih autoriteta, jer sigurno da Froli nije jedini...iskreno ja nisam naišla na takvog...koji ovo dovodi u pitanje, kad je validnost vremena po kojem se radi...ovdje mislim isključivo na tradicionaliste...
Terezina is offline  
Old 29.08.2008., 11:23   #95
Ja mislim da se oprez pri tumačenju karte koja počinje na zadnjim stupnjevima ili pak početnim nije sugerirao samo zbog opreznosti. Naime, Ako nešto počinje na 28 Bika, cijelo prvo polje ide kroz znak Blizanaca, i onda imamo problem sa vladarima. Onda pitatelj ima dva vladara, što se ovisno o znaku može dosta iskomplicirati. Nisam strogo ovisan, barem ja o tradicionalnom sistemu tumačenja horarne , nisam se samo ograničio na pitanje da i ne, mislim da je svuda korisna sinteza tradicionalne i moderne.

Znaš i sama da se i dan danas spore koje vrijeme treba uzeti. Ja nisam okorjeli tradicionalist, mada za predikcije maksimalno poštujem upravo tradicionalnu astrologiju, jer moderna nema blage veze o tome. Međutim u nekim stvarima se barem meni ZA pokazala prekrutom.
Suspirium is offline  
Old 29.08.2008., 11:37   #96
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ion,

ja sam rekao jedan tjedan ili jedan mjesec, i rekao sam da sam prije sklon 1 mjesecu. To je označeno kao krajnja granica. Dakle unutar tog perioda.

I znam ja ion bez brige za pravila o radikalnosti karte i naglasio sam u uvodu teksta da ne uzmeš sto posto jer je ac pitanja bio na nultom stupnju.

Ma, hvala tebi za ono što si napisao i mislim da si sve u svemu pogodio.Čitam sve toje postove i vidim da si vrlo vrijedan mladi čovjek.To treba cijeniti.Mislim da su nam Merkuri sličnog značenja u odnosu na karte i druge osobe, pa ako se ponekad "zakrbamo" verbalno nemoj uzeti za zlo.
ion321 is offline  
Old 29.08.2008., 12:19   #97
ma sve je ok ion nema nikakvog beda na pravilan način sam shvatio tvoj post
Suspirium is offline  
Old 29.08.2008., 17:38   #98
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Ja mislim da se oprez pri tumačenju karte koja počinje na zadnjim stupnjevima ili pak početnim nije sugerirao samo zbog opreznosti. Naime, Ako nešto počinje na 28 Bika, cijelo prvo polje ide kroz znak Blizanaca, i onda imamo problem sa vladarima. Onda pitatelj ima dva vladara, što se ovisno o znaku može dosta iskomplicirati. Nisam strogo ovisan, barem ja o tradicionalnom sistemu tumačenja horarne , nisam se samo ograničio na pitanje da i ne, mislim da je svuda korisna sinteza tradicionalne i moderne.

Znaš i sama da se i dan danas spore koje vrijeme treba uzeti. Ja nisam okorjeli tradicionalist, mada za predikcije maksimalno poštujem upravo tradicionalnu astrologiju, jer moderna nema blage veze o tome. Međutim u nekim stvarima se barem meni ZA pokazala prekrutom.
Tako reci, da budem načisto...prvi put čujem da pitač može na taj način, kako ti reče, da ima dva vladara...pitača predstavlja samo vladar Asc. bez obzira gdje je Asc...a to je ovdje u tvom primjeru VE...i to je njegov signifikator...

A što se tiče vremena spore se samo oni što ne mogu da shvate u čemu je tu suština...a to nisu autoriteti...
Ali pošto ti kažeš da kombinuješ, onda nemoj da taj svoj pristup pripisuješ tradicionalnoj astrologiji, jer sam kažeš da ona ima svoja pravila...pa, ako ih se ne držimo onda to treba i da se zna...
konačno, zašto ne, ako imaš iskustva da to ide...samo, radi nekih drugih nemoj tvrditi nešto što nije u skladu sa tradicionalnom horarnom astrologijom...
Terezina is offline  
Old 29.08.2008., 19:25   #99
dopuštam mogućnost da sam možda ostao nejasan i nedorečen, no u mnogim stvarima kad tumačim horarnu poštujem tradicionalnu i radim tako, ali ne u potpunosti u svemu.

ima jedan jako dobar primjer horarne astrologije gdje je jedan moj kolega odgovorio na pitanje jednoj ženi "tko je moj djed" . inače, kao što i sama znaš horarna ne odgvara na takav tip pitanja.

što se tiče natalne astrologije mislim da je tu TA donekle ograničena. Ono što najviše zamjeram TA u analitičkom smislu je odbacivanje tri vanjska planeta, bez Urana nema tesle, bez Neptuna Mate Hari, a bez Plutona atomske bombe.

Naša svijest se širi, i kako se ona širi otkrivaju se novi objekti koji na nju utječu. Tek kad razina spoznaje naraste do točke kada je um sposoba usvojiti više sisteme i izdići se na razinu iznad prethodne na scenu stupaju 3 nova planeta.
Suspirium is offline  
Old 29.08.2008., 21:42   #100
Suspirium,nisi nas zaboravio?
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.