Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2009., 15:09   #1
Trinovum tablete

Cura mi ima 16 godina i pije te tablete 6 mjeseci. Mene sada zanima jel ona smije piti bas te tablete trinovum, jel puno sam citao da se bas ne preporucaju. Pa mozete li mi vi napisati o njima jel su stvarno tako lose i ostalo.
hgtr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 15:20   #2
ako joj ih je doktor prepisao nakon pretraga, a ona nema nuspojava, onda su joj dobre. ako ih uzima na svoju ruku, onda treba ići doktoru jer je to izrazito neodgovorno a može biti i opasno.

pilule su individualna stvar, nema onih koje su univerzalno loše ili univerzalno dobre. lijepo je što se brineš za nju, ali ne vjeruj svemu što pročitaš. osim toga, kada se već toliko informiraš, baci oko na temu hormonalna kontracepcija- pa ćeš vidjeti tko, što i koliko pije.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 15:37   #3
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
ako joj ih je doktor prepisao nakon pretraga, a ona nema nuspojava, onda su joj dobre. ako ih uzima na svoju ruku, onda treba ići doktoru jer je to izrazito neodgovorno a može biti i opasno.

pilule su individualna stvar, nema onih koje su univerzalno loše ili univerzalno dobre. lijepo je što se brineš za nju, ali ne vjeruj svemu što pročitaš. osim toga, kada se već toliko informiraš, baci oko na temu hormonalna kontracepcija- pa ćeš vidjeti tko, što i koliko pije.
puno ti hvala na odgovoru, ginekolog ih joj je prepisao.
hgtr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 15:41   #4
onda neka samo redovito ide na pretrage i to je to. ne brini
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 21:20   #5
evo glavni razlog zasto pije tablete je zato da ne zatrudni to je rekao joj ginekolog samo zbog toga
hgtr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 21:52   #6
paaaa...da, to bi bila poanta pilula. u čemu je problem?
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 00:51   #7
moje iskustvo s tim pilulama je grozno takvu mučninu kao kad sam njih pila nisam ni u trudnoći imala...to je moje iskustvo...
Skrivalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 23:39   #8
Ja ih pijem vec 5 godina, preporuku ginekologa nakon obavljenih krvnih pretraga i genekoloskog pregleda...nisam imala nikakvih problema.
Liddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 00:58   #9
Quote:
Liddy kaže: Pogledaj post
Ja ih pijem vec 5 godina, preporuku ginekologa nakon obavljenih krvnih pretraga i genekoloskog pregleda...nisam imala nikakvih problema.
da al mene nije slao na nikakve pretrage...ubuduce ako se odlucim za pilule obavezno idem prvo na pretrage....
prvo mi propisao te,kad mi nisu pasale on kaže pa dobro ajde pokušat cemo s drugima....isto bez pretraga...moš si misliti....
Skrivalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 02:16   #10
I ja sam trošila Trinovum nekih 5 godina bez prestanka, sve pod kontrolom, onda mi je liječnik rekao da bi sada bilo dobro, da su kao Trinovum malo već "zastarjele" pa sam prešla na Minulet. Nakon nekih par godina opet, sve uz preporuke liječnika, prešla sam na Yasmin, da bi mi prije dvije godina liječnica opet promijenila i dala Cilest. Inače, moram napomenuti da nisam uz ove sve tbl. imala nikakve probleme, jedino mi je Yasmin počeo raditi probleme, počela su mi se javljati nepravilna krvarenja, dakle krvarenja usred ciklusa. Zbog toga mi je promijenila Yasmin u Cilest.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 13:01   #11
ahhh..Trinovum..pila ih prije puno godina...promjena raspoloženja, postala poludepresivna, udebljala se...jako su mi bile teške pa sam morala odustati.
ali moj ginekolog u to vrijeme nije baš čuo za druge kontracepcijske
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 12:54   #12
hey ljudi...ono,poludit cu od tog Trinovuma...muka mi je,zeludac me boli-i tako wec otkad sam ih pocela pit...a doktorica mi je prepisala ih...dali da joj kazem sve to,i da mi da neke druge,ili..?
CountessBathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 19:54   #13
Quote:
CountessBathory kaže: Pogledaj post
hey ljudi...ono,poludit cu od tog Trinovuma...muka mi je,zeludac me boli-i tako wec otkad sam ih pocela pit...a doktorica mi je prepisala ih...dali da joj kazem sve to,i da mi da neke druge,ili..?
Ja ih godinama koristim i nemam probleme s njima,a ukoliko ti imaš toliko problema ma odmah ih prestani pit...postoje i druge,neke če ti odgovarat!
__________________
U okrutnim kandžama okolnosti nisam ni trepnula niti glasno zaplakala...

Anila`s HPV....
ANILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 14:06   #14
curi je doktor prepisao Trinovum i prije par dana ih je pocela pit, jer joj je tad bio prvi dan menge, jer kao najbolje je pocet s njima na prvi dan menge, ali nismo nigdje na onim uputstvima uspjeli nac nakon koliko pocinju djelovat?? mislim nakon koliko dana se mozemo pohvatat bez kondoma??
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 14:19   #15
Žene, djevojke.

Vi sami možete tražiti kod ginekologa koju kontracepciju hoćete.

Trinovum. To vam je vrlo zastarjela hormonska bomba. A cilj bi bio što manje hormona....

Ima par boljih.... Logest npr. Ili, za probleme s aknama diane 35.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 14:40   #16
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Žene, djevojke.

Vi sami možete tražiti kod ginekologa koju kontracepciju hoćete.

Trinovum. To vam je vrlo zastarjela hormonska bomba. A cilj bi bio što manje hormona....

Ima par boljih.... Logest npr. Ili, za probleme s aknama diane 35.
ne mogu one tražiti što žele...ako im nešto ne odgovara, onda mogu tražiti promjenu, i mogu odlučiti hoće li prihvatiti savjet liječnika ili ne, ali proizvoljno tražiti pilule jer im se ta kutijica sviđa ili su čule da je to jako dobro je idiotski.
vjerujem da je doktor sasvim dovoljno odgovoran i da zna zašto prepisuje određeni lijek. tko zna kakva je hormonalna slika tih djevojaka.

volverine- trebale bi početi djelovati odmah, prvi dan, odnosno, već prvi mjesec neće doći do ovulacije.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 14:45   #17
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
ne mogu one tražiti što žele...ako im nešto ne odgovara, onda mogu tražiti promjenu, i mogu odlučiti hoće li prihvatiti savjet liječnika ili ne, ali proizvoljno tražiti pilule jer im se ta kutijica sviđa ili su čule da je to jako dobro je idiotski.
vjerujem da je doktor sasvim dovoljno odgovoran i da zna zašto prepisuje određeni lijek. tko zna kakva je hormonalna slika tih djevojaka.

volverine- trebale bi početi djelovati odmah, prvi dan, odnosno, već prvi mjesec neće doći do ovulacije.
Vjerovanje ti je pogrešno. Na žalost, većina ginekologa prepisuje one tablete koje je "propagirao" medicinski predstavnik one farmaceutske firme koja je nudila besplatni kongres.

Ajde najljubaznije pozivam da mi netko objasni od vas žena koliko puta vam je ginekolog provjerio "hormonalnu sliku".

Naravno da je poanta što manje hormona. A ti vjeruj što hoćeš.

NIKADA se nije desilo da je žena pitala kod ginekologa za što bolje tablete, sa što manje nuspojava, da je dobila nešto s VIŠE hormona. OK?

A što se tiče toga da tablete djeluju odmah, točno je. Osim činjenice, da je moguće da u tom prvom ciklusu ipak dođe do ovulacije. Kako? Lijepo, povraćanje, probavne tegobe ili terapija antibioticima smanjuje djelovanje oralne kontracepcije, te se u tom slučaju svakako preporuča dodatna zaštita.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 15:01   #18
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Vjerovanje ti je pogrešno. Na žalost, većina ginekologa prepisuje one tablete koje je "propagirao" medicinski predstavnik one farmaceutske firme koja je nudila besplatni kongres.

Ajde najljubaznije pozivam da mi netko objasni od vas žena koliko puta vam je ginekolog provjerio "hormonalnu sliku".

Naravno da je poanta što manje hormona. A ti vjeruj što hoćeš.

NIKADA se nije desilo da je žena pitala kod ginekologa za što bolje tablete, sa što manje nuspojava, da je dobila nešto s VIŠE hormona. OK?

A što se tiče toga da tablete djeluju odmah, točno je. Osim činjenice, da je moguće da u tom prvom ciklusu ipak dođe do ovulacije. Kako? Lijepo, povraćanje, probavne tegobe ili terapija antibioticima smanjuje djelovanje oralne kontracepcije, te se u tom slučaju svakako preporuča dodatna zaštita.
dakle, tvoj savjet nije- tražite od ginekologa pretrage, nego tražite one tablete koje vi želite, nema veze što vam ginekolog kaže? ajde molim te...
nije poanta što manje hormona, nego uskladiti hormonsku terapiju sa stanjem u tijelu. jer tablete s "manje" hormona mogu napraviti jednak rusvaj kao i one s "više".

btw, ako želiš nastaviti ovaj razgovor, nastavi ga na chatu.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 15:17   #19
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
dakle, tvoj savjet nije- tražite od ginekologa pretrage, nego tražite one tablete koje vi želite, nema veze što vam ginekolog kaže? ajde molim te...
nije poanta što manje hormona, nego uskladiti hormonsku terapiju sa stanjem u tijelu. jer tablete s "manje" hormona mogu napraviti jednak rusvaj kao i one s "više".

btw, ako želiš nastaviti ovaj razgovor, nastavi ga na chatu.
Ne, nije. Moj savjet je bio da se traži modernija kontracepcija od trinovuma. Zašto ljudi uvijek traže sukob gdje nije željen?

Kod zdrave žene je poanta u manje hormona. I da, moguće je da nekome nešto bolje paše. Od niskohormonske moderne kontracepcije. Pa valjda se zna zašto je trinovum spadao u one "na recept".

Ali odustajem. Sestra mi je product manager u Scheringu. Nije bitno. Divno je kako iz dobronamjernih savjeta netko može iščitati negativno.

http://www.vasezdravlje.com/printabl...e/clanak/1559/

I ne, ne želim nastaviti ovaj razgovor. Hvala.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 16:48   #20
ja pijem trinovum već četvrtu godinu sada, prije toga sam koristila yasmin i imala užasne nuspojave(tlak 160/105 pod normalno, glavobolje do neizdrživosti, debljanje ....)ali moja doktorica mi nije htjela promjeniti yasmin ,pa sam ja promjenila nju(doktoricu).
moj sadašnji ginekolog mi je napravio pretrage i dao mi trinovum. prvih mjesec -dva sam se udebljala 5 kg i to je to. ostalih nuspojava nemam i nikakvih problema s njima.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.