Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2007., 17:38   #41
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post


bum zdurala do kreveta i bez injekcije (ak je nisam nakon opercaije trazila, bogme nem ni sad ) a ak sutra ne popusti svakako doktorici
To se i meni dogodilo,radi se o išijasu,išla sam na terapije 2 tjedna i bilo mi je bolje,odi kod ortopeda a on će te vjerojatno uputiti kod fizijatra,nije za zezati se s tim stvarima,jednom me tako uklještilo da sam završila na hitnoj ,nije bilo tablete koja bi mi pomogla,užasna bol zato bolje spriječiti nego liječiti
smacek7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:47   #42
Angry Što kad se ukliješti živac u leđima?

Evo već 5 dana me živcira taj živac šta mi se ukliještio, pa osjećam bol u smjeru desne lopatice i ispod ramena.
Nisam još išao doktoru jer će mi vjerojatno dat uputnicu za fizijatra kod kojeg ću bit naručen za mjesec dana ili tako nešto. Tako da ću otić samo ako stvarno bude potrebno.

Ako je netko imao ovakav slučaj što mi preporučate? Da preležim to? Da radim neke fizioterapeutske vježbe za leđa i kralježnicu?

Hvala.
__________________
Vaša žvrljotina je cinkana vlastima foruma. Vaš IP je trajno ubilježen. Vaš omiljeni bend je Culture Club. Vi ste kurac od zeca. Zec bez kurca ima veći kurac od vas. Čak i da imate kurac ne bi vam se mogao dić. A čak i da vam se može dić dizao bi vam se na krive stvari. Nema kurca, nema žena. I zato vi pišete ovaj post. U nadi da će vam narasti kurac. A kurac nemože narasti. Spletom okolnosti, možete dobit kurac. U guzicu.
The Uništavač Topika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 10:59   #43
živac

Ako ti bol ide prema ramenu znaći da ti živac pritišći miogeloza ili više njih.To ti je nakupina u mišiću koja nastaje zbog različitih promjena,propuh,stres i sl. Zbog toga proteini iz mišića prelaze iz tekućeg u gel stanje i smetaju protok krvi.Ako se parkiraju kod živca dobije se uklještenje.Ne moraš ići fizijatru već odi na pravu sportsku masažu da ti to porazbijaju tj.vrate u tekuće stanje i bit ćeš kao novi.
jerba24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 20:20   #44
Quote:
The Uništavač Topika kaže: Pogledaj post
Evo već 5 dana me živcira taj živac šta mi se ukliještio, pa osjećam bol u smjeru desne lopatice i ispod ramena.
Nisam još išao doktoru jer će mi vjerojatno dat uputnicu za fizijatra kod kojeg ću bit naručen za mjesec dana ili tako nešto. Tako da ću otić samo ako stvarno bude potrebno.

Ako je netko imao ovakav slučaj što mi preporučate? Da preležim to? Da radim neke fizioterapeutske vježbe za leđa i kralježnicu?

Hvala.
Imam slična iskustva i mogu reći da mi je jedino kiropraktičar pomogao. Kombinacija masaža i namještanje kralježnice, ništa bolno, sve postepeno, mislim da je to vrlo važno!
__________________
Grgeč
grgeč is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 20:35   #45
Imam teška oštečenja diskova donjeg dijela kralježnice, te sam nakon dugotrajnog obilaženja specijalista, raznih terapija, masaža, kiropraktike shvatio da je fizicka aktivnost najbolji lijek.

Sjecam se da sam imao problema sa uklještenjem živca u podučju "opatice" - najčešći uzrok je pomaknuti disk u kralježnici koji pritšće korijen živca. Riješenje problema je uredno bio u vježbama istezanja. Pomagalo mi je gotovo trenutno. Postoje i specifične vježbe koja zaista pomažu
Probaj, nadam se da će ti pomoći
airbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 22:36   #46
Kod akutne boli je bitno posjetiti fizijatra, nakon terapija bitno je nastaviti vježbati!10 dana masažica, struja, i vježbi pod kontrolom terapeuta nije riješenje problema. Bitno je nastaviti svakodnevno vježbanje, po programu koji propiše fizioterapeut. Također kod oštećenih diskova, zabranjeno je pretjerano opterećivati kralježnicu. Svi koji imate ikakvih problema sa kralježnicom jednostavno zaboravite na teretanu...na pod i raditi vježbe istezanja i jačanja leđne muskulature.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 21:38   #47
Quote:
The Uništavač Topika kaže: Pogledaj post
Ako je netko imao ovakav slučaj što mi preporučate? Da preležim to? Da radim neke fizioterapeutske vježbe za leđa i kralježnicu?

Hvala.
Deadlift(mrtvo dizanje).Pomaže


I drugi put.
__________________
Sredijo sam Bandu!
jebate led is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 01:39   #48
Možda tebi pomaže, no mrtvo dizanje nikako nije vježba koja se preporučuje u rehabilitacijske svrhe, pogotovo kod problema s donjim dijelom leđa.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 19:27   #49
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Možda tebi pomaže, no mrtvo dizanje nikako nije vježba koja se preporučuje u rehabilitacijske svrhe, pogotovo kod problema s donjim dijelom leđa.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sarcasm
__________________
Sredijo sam Bandu!
jebate led is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 16:51   #50
re

ja sam zbog istog problema bio u klinici LIGAMENT. prvi posjet mi je jako pomogao i sastojao se od nekoliko udaraca laktom u predjelu kralježnice
(500,00 hrk). poslije su me naručivali do beskonačnosti na terapije (struja + neka vrsta jake masaže) i za to uzimali po 300,00 hrk/posjet dok nisam jednog dana izjavio da idem na putovanje i da ne mogu više dolaziti ... :-)

pomoglo je!
kavali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 17:08   #51
Imam 28 godina i 3 puta sam do sad imao prolaps diska u donjem dijelu kraljeznice. Svaki put se nisam mogao ni pomaknuti od bola, bio sam svaki put vise manje paraliziran. Prosao sam i fizioterapeute i masaze, i lijekove. Prije par mjeseci sam se poceo baviti pilatesom, i mogu reci da meni jedino to pomaze. Sad mi je super. Dovoljno je 10-20 minuta dnevno, samo se mora raditi precizno. Ali dok se ude u stos, nema problema. Prednost je da svi mogu raditi pilates, jer su vjezbe jednostavne i cuvaju kraljeznicu, a istodobno jacaju sve djelove tijela, sto je jako bitno kod problema s kraljeznicom, da se misici ne treniraju izolirano, nego svi odjednom.
Novogovornik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 17:53   #52
I meni je koma. Već 3. put u zadnjih pola godine mi se uklještio živac ili nahladio, ne znam. Znam samo da sam ukočenog vrata i gornjeg djela leđa i da vraški boli.

Mažem deep-reliefom, ne pomaže. Sad sam počela sa voltaren kremom, ni to bas nema efekta.

Osjećam se kao baba od 50 god, a jedva da sam prešla polovicu tih godina

Sad ću čekati da bol presane, pa ću krenuti na pilates.

Quote:
Novogovornik kaže: Pogledaj post
... baviti pilatesom, i mogu reci da meni jedino to pomaze. Sad mi je super. ...
Novogovornik, jel vježbaš na lopti?
Mene strah da si ne zeznem lumbalni dio kralježnice s nekim hard vježbama (i s tim imam još gorih problema).

Definitivno moram na RTG slikanje. A i kiropraktičara sam mislila posjetiti. Jesu vama pomogle kiro-terapije?

Imate neki savjet za instant help?
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 13:58   #53
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
I meni je koma. Već 3. put u zadnjih pola godine mi se uklještio živac ili nahladio, ne znam. Znam samo da sam ukočenog vrata i gornjeg djela leđa i da vraški boli.

Mažem deep-reliefom, ne pomaže. Sad sam počela sa voltaren kremom, ni to bas nema efekta.

Osjećam se kao baba od 50 god, a jedva da sam prešla polovicu tih godina

Sad ću čekati da bol presane, pa ću krenuti na pilates.


Novogovornik, jel vježbaš na lopti?
Mene strah da si ne zeznem lumbalni dio kralježnice s nekim hard vježbama (i s tim imam još gorih problema).

Definitivno moram na RTG slikanje. A i kiropraktičara sam mislila posjetiti. Jesu vama pomogle kiro-terapije?

Imate neki savjet za instant help?

Nista na lopti za sad, dok ne ojacam trbusne misice, bas zbog ovog sto si napisala, previse riskantno, jer i ja imam u donjem dijelu kicme problema, i onda sam gotov. Tako da sve radim polako na strunjaci, pretezno ravnih leda, pa kad ojacas misice, prijedes na nesta gdje mozes malo savijati kicmu, ali naravno ne pretjerivati, i ne zuriti s tim. Ali vec sad se puno bolje osjecam i ne mogu vjerovat da je i kicma postala savitljivija.

Za kiroprakticare ne znam, nemam iskustva, ali citao sam da su bolji nego sto se misli, samo nisu svi priznati, pogotovo ne od skolske medicine. Sto je i u neku ruku jasno. Jer su rezultati sigurno trajniji, a time i manje love ostavis njima, pa se tradicionalna medicina mozda boji konkurencije. Probaj, vidjet ces dali ti se svida. Koliko ja znam prvi sat gdje utvrduju sto nije u redu kod tebe bi trebao biti besplatan. Raspitaj se!
Privatizator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 11:27   #54
Negdje u ljeto 2007.poceli su mi problemi s desnim ramenom i rukom..otisla sam fizijatru koji mi je odredio/la fizikalnu terapiju strujom , 10 puta plus vjezbe za rame, naravno da je pomoglo u minimalnoj kolicini..s tim da napomenem da imam problema s vratnom kraljesnicom i svako malo ukocen vrat, nakon toga ponovna terapija mi je odredjena za vise od 2 mjeseca sto je apsurdno..odlucila sam se za alternativnu metodu i otisla kiroprakticaru, na nagovor, bila sam vec 4 puta, moram priznat da me na pocetku bilo strah onog zakretanja vratom i slicno..al ok..200 kn za 20tak minuta..medjutim nakon 3 puta poceli su mi trnut prsti lijeve ruke , s kojom nisam imala do tad nikakve probleme, rekoh to kiroprakticaru, nije obratio pozornost, desna ruka mi je nekaj bolje..e sad..ja ne radim..nemam primanja..a osim toga cini mi se da to sve ili ide sporo ili se moze i pogorsat a ja placam za zdravlje a ne da me jos sj..., inace covjek ljubazan i sve OK..sad se pitam dal da idem dalje i sve mi se cini kao da ce to trajat unedogled..pls dajte neki savjet, hvala puno
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 15:01   #55
Quote:
The Uništavač Topika kaže: Pogledaj post
Evo već 5 dana me živcira taj živac šta mi se ukliještio, pa osjećam bol u smjeru desne lopatice i ispod ramena.
Nisam još išao doktoru jer će mi vjerojatno dat uputnicu za fizijatra kod kojeg ću bit naručen za mjesec dana ili tako nešto. Tako da ću otić samo ako stvarno bude potrebno.

Ako je netko imao ovakav slučaj što mi preporučate? Da preležim to? Da radim neke fizioterapeutske vježbe za leđa i kralježnicu?

Hvala.

ne znam kakav je tebi intenzitet boli, al ja sam bila toliko ukocena kad se uklijestio da nisam mogla drzat ni cigaretu u ruci kamoli vjezbat... pa su me nakljukali nekim tabletama protiv bolova (koje btw nisu nista pomagale) i lezala nepomicno oko 7 -10 dana, tako da mozes odlezat jednostavno, proci ce. naravno bol ce te iznervirat jedno 100 puta dnevno, al prezivit ces
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 15:25   #56
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
Negdje u ljeto 2007.poceli su mi problemi s desnim ramenom i rukom..otisla sam fizijatru koji mi je odredio/la fizikalnu terapiju strujom , 10 puta plus vjezbe za rame, naravno da je pomoglo u minimalnoj kolicini..s tim da napomenem da imam problema s vratnom kraljesnicom i svako malo ukocen vrat, nakon toga ponovna terapija mi je odredjena za vise od 2 mjeseca sto je apsurdno..odlucila sam se za alternativnu metodu i otisla kiroprakticaru, na nagovor, bila sam vec 4 puta, moram priznat da me na pocetku bilo strah onog zakretanja vratom i slicno..al ok..200 kn za 20tak minuta..medjutim nakon 3 puta poceli su mi trnut prsti lijeve ruke , s kojom nisam imala do tad nikakve probleme, rekoh to kiroprakticaru, nije obratio pozornost, desna ruka mi je nekaj bolje..e sad..ja ne radim..nemam primanja..a osim toga cini mi se da to sve ili ide sporo ili se moze i pogorsat a ja placam za zdravlje a ne da me jos sj..., inace covjek ljubazan i sve OK..sad se pitam dal da idem dalje i sve mi se cini kao da ce to trajat unedogled..pls dajte neki savjet, hvala puno
Čini mi se da ti uzima lovu za ništa.Nema što 20 minuta raditi.
Okrene te na jedan bok,na drugi na trbuh i malo izravna vratnu kralježnicu i to ti je to.Maksimalno 2 minute traje i odmah mora doci do olakšanja.Čim on 20 minuta čarobira i stvara neki dojam da radi bog zna što, izgleda da ne radi ništa.
Isto tako ako ti je prvi put kod kiropraktičara dovoljno je 5 puta i kasnije jednom mujesečno održavanje.Sve ostalo je mužnja love .
Govorim ti to iz iskustva jer sam se i ja nadavao para za ništa.
Ako nakon ova tri puta ne osječaš zamjetno olakšanje nemoj više niti odlaziti kod njega.
gorak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 21:13   #57
meni se nekoliko puta ukliještio živac (bar sam ja tako percipirala) u križima...to je dakle bila koma. noge su mi počele klecat i kad sam zalegla, nisam se dizala 3 dana...doktorica mojima dala voltaren (tablete i čepiće)+ myoflex il itako nekako, za opuštanje mišića i moram priznati da je ta kombinacija upalila. još neko vrijeme osjećam bol u tom dijelu, ali izdrživo je. meni je najvažnije da profunkcioniram kad se to desi, neću uzimat bolovanje radi toga
__________________
Halben trinken,
halben Scharzu geben
milijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 10:29   #58
Quote:
gorak kaže: Pogledaj post
Čini mi se da ti uzima lovu za ništa.Nema što 20 minuta raditi.
Okrene te na jedan bok,na drugi na trbuh i malo izravna vratnu kralježnicu i to ti je to.Maksimalno 2 minute traje i odmah mora doci do olakšanja.Čim on 20 minuta čarobira i stvara neki dojam da radi bog zna što, izgleda da ne radi ništa.
Isto tako ako ti je prvi put kod kiropraktičara dovoljno je 5 puta i kasnije jednom mujesečno održavanje.Sve ostalo je mužnja love .
Govorim ti to iz iskustva jer sam se i ja nadavao para za ništa.
Ako nakon ova tri puta ne osječaš zamjetno olakšanje nemoj više niti odlaziti kod njega.
ma kakvi zamjetno olaksanje..cini mi se da mi je i gore..sad sam javila da me nema..da sam na putu a sestra je bila tako neljubazna uzas..a nijednom nisam uzela ni racun..al ok..budale se uce na svojim greskama..vise necu ni ici..cudo da sam se ja koja vjerujem samo u medicinu..uspjela nagovorit na te alternativne fantazije..uglavnom svakom bih preorucila..pazite kom idete i sta radite!!ko zna kaj mi je sj..jos..
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 10:52   #59
Možda bi ti bilo pametnije da se obratiš nekom dobrom fizioterapeutu u privatnoj praksi.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 11:59   #60
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
ma kakvi zamjetno olaksanje..cini mi se da mi je i gore..sad sam javila da me nema..da sam na putu a sestra je bila tako neljubazna uzas..a nijednom nisam uzela ni racun..al ok..budale se uce na svojim greskama..vise necu ni ici..cudo da sam se ja koja vjerujem samo u medicinu..uspjela nagovorit na te alternativne fantazije..uglavnom svakom bih preorucila..pazite kom idete i sta radite!!ko zna kaj mi je sj..jos..
Nisam mislio da je kirpraktika fantazija.Stvarno može puno pomoc samo nisu svi kiroprakticari dobri.Nije ti vjerojatno ništa dodatno sjebao ali nije ti niti pomogao,
a da ga jebeš preskupi su svi od prvog do zadnjeg.
gorak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.