Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2010., 01:15   #1
farbanje furnira

pozdrav, imam neku kuhinju bljak boje koju ipak ne bi mijenjao samo iz estetskir razloga jer je stara par godina i u dobrom stanju, moj je plan sljedeći premazati sa filerom u par slojeva sa sve finijim fazama brušenja i tada nabaciti boju u spreju(nemam kompresor) za aute isto tako u par slojeva sa međubrušenjem 1000, 2000? šmirglom i završno ispolirati 3m polir pastom....već sam prije radio sa filerom na kutijama za zvučnike i super se dade šmirglati tj obraditi, mene zanima još kako će furnir prihvatiti sve te radnje...pozdrav i hvala!
jovani is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 09:49   #2
Jesi li siguran da se radi o furniru? Ako je zaista lakirani furnir, slobodno obrusi lak, ali pazi da ne pobrusiš previše, jer je furnir debljine tek kojih 0,4 mm. Ako pak je riječ o frontama od iverala kantiranim ABS-om, jeftinije i brže ih je zamijeniti novima.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 14:21   #3
mene to isto zanima ali za sobna vrata.
Naime prije par godina smo imali prikile i kupili sva sobna vrata sa štokovima...vrata su furnirana i tamno smeđe boje... ali sad kako se kuća uređuje, htjeli bi ih prelakirati prije postavljanja

da li se to može? recimo da budu bijela...
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 12:08   #4
Prefarbaj štokove a krila kupi nova bijela, koštaju oko 280 kn/kom. Za to se ne isplati farbati...
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 12:50   #5
Quote:
Ananke kaže: Pogledaj post
mene to isto zanima ali za sobna vrata.
Naime prije par godina smo imali prikile i kupili sva sobna vrata sa štokovima...vrata su furnirana i tamno smeđe boje... ali sad kako se kuća uređuje, htjeli bi ih prelakirati prije postavljanja

da li se to može? recimo da budu bijela...
normalno da moze,lagano ih prslajfas,jedanput temeljnom farbom i dva puta lakiras i bit ce kao nova.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 13:18   #6
Quote:
V.Sipak kaže: Pogledaj post
normalno da moze,lagano ih prslajfas,jedanput temeljnom farbom i dva puta lakiras i bit ce kao nova.
super... inače to jesu nova novcata vrata, još nisu postavljena..., samo prva stvar koju smo kupili nako što je projekt bio gotov su bila sobna vrata... bila su jeftina, kaj da vam velim... sniženje s 900 kn, na 100 kn za vrata sa štokom se isplati, ne?
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 14:17   #7
Kod takvih prefarbavanja zna biti nuspojava, valjda nećete bit te (ne)sreće
Probajte prvo sa jednim vratima, ako novi lak ne reagira sa starim
(ne smežura se ili ispuca) krenite i sa ostalim vratima
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.