Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2008., 18:32   #1
Bol u jednoj strani glave

jel zna netko s cim se mogu povezati sljedeci simptomi:

bol s jedne strane glave (ona probadajuca kao da ti netko pletacu iglu pika u glavu)
pa ide s unutarnje strane oka kao kod upale sinusa al ne boli sinus nego cijelo podrucje oko oka i samo oko (to oko je jako osjetljivo na svjetlo)
pa pocinje boljeti i uho i prema grlu
i na kraju boli kod otvaranja usta, govora, gutanja (ali nije kao obicna upala grla nego vise refleksno)
i limfna zlijezda ispod celjusti s te strane
e, da, i vise boli kad se saginjem i uspravljam

popila sam lekadol, nakon otprilike sat vremena popustila je bol u glavi i oku, uho je ostalo.

a sad mi se cini da lekadol popusta jer me opet pocinje boljeti oko.

kaj bi to moglo bit?
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 19:29   #2
viš,to i mene muči

bol je u čeonom djelu,i uhvati jednu stranu, i onda oko na toj strane počne suzit,nosnica se začepi,mandule podivljaju
i s ničim ne prolazi,jedino da se zamračim i prespavam
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 21:26   #3
Navedeni simptomi upućuju na migrenu.

Ukoliko se simptomi pojave i sutradan, naraočito ako progrediraju obavezno posjetiti liječnika.
ZEUSICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 21:27   #4
Pa sve te simptome i ja imam........
Neodishimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 21:39   #5
Analgetike treba uzimati u najpočetnijoj fazi, dakle kod pojave prvih simptoma. Oni mogu varirati od osobe do osobe ali i kod iste osobe ponekad.Ako se glavibolja razbukta česo se ne može ničim djelotvorno suzbiti.

Na početku može pomoći dosta dobro kafetin, a kod jakih migrena zomig, ali on ide na preporuku specijaliste (neurolog).
ZEUSICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 22:19   #6
S obzirom na to da se migrena može zamijeniti i s upalom sinusa ili drugim oblicima glavobolje, dobro je ovim brzim testom ustanoviti je li ono što i vas muči zaista migrena?

Kad vas boli glava, da li:

* Katkad "znate" da dolazi, i prije nego što vas zaista zaboli?
* Osjećate li bubnjanje, duboko u glavi?
* Osjećate li bol u jednoj strani glave?
* Osjećate li mučninu ili možda povraćate kad vas boli glava?
* Plačete li ili mislite da ćete poludjeti od bola?
* Imate li problema s očima - vidite svjetlace, zvjezdice, isprekidane crte?
* Ili predmeti izgledaju tamni, ne vidite ih cijele ili su čudni?
* Tako ste blijedi i iscrpljeni da vaša obitelj ili prijatelji primjećuju da ste bolesni?
* Smeta li vam buka ili svjetlo?
* Smeta li vam da vas se dotakne?
* Rado biste bili sami (iako obično kad vam nije dobro volite da vas se tješi)?
* Primjećujete li da vam je osjet mirisa promijenjen?
* Primjećujete li da se bol pogoršava kada se krećete?
* Osjećate li mravce u rukama i nogama?
* Glavobolja obično traje između 4 sata i 3 sada?

Ako ste na nekoliko od ovih pitanja odgovorili sa "da" onda ipak patite od migrene i najvažnije je doznati kako spriječiti napadaj migrene, odnosno kako ga izliječiti!
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 22:33   #7
to ti je sugava migrena,isto je i meni sve pocelo.sljedeci put cim osjetis neku nelagodu na toj strani glave ili laganu mucninu povezanu s tim cudnim osjecajem u glavi odmah popij tabletu,nemoj cekati jer kad se glavobolja pojaca tesko je onda zaustaviti te napade migrene.s obzirom da nisi sigurna da li je to migrena ili ne tablete koje pomazu su kafetin,nalgesin i neofen forte,to kod mene pali e da i jos voltaren retard.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 19:21   #8
samo htjela javit da sam bila kod dokice i da je kod mene u pitanju ipak upala sinusa. sva sreca, jer mislim da je migrena gora stvar. hvala svima na savjetima.

zdravlje!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 03:35   #9
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
jel zna netko s cim se mogu povezati sljedeci simptomi:

bol s jedne strane glave (ona probadajuca kao da ti netko pletacu iglu pika u glavu)
pa ide s unutarnje strane oka kao kod upale sinusa al ne boli sinus nego cijelo podrucje oko oka i samo oko (to oko je jako osjetljivo na svjetlo)
pa pocinje boljeti i uho i prema grlu
i na kraju boli kod otvaranja usta, govora, gutanja (ali nije kao obicna upala grla nego vise refleksno)
i limfna zlijezda ispod celjusti s te strane
e, da, i vise boli kad se saginjem i uspravljam

popila sam lekadol, nakon otprilike sat vremena popustila je bol u glavi i oku, uho je ostalo.

a sad mi se cini da lekadol popusta jer me opet pocinje boljeti oko.

kaj bi to moglo bit?
Odi razgovarati sa svojim doktorom. Migrena je dosta vjerojatna u tvom slucaju. Svkako neka ti prepise prave lijekove, jer Lekadol samo pogorsava migrenu, ako se o njoj radi u tvom slucaju.
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 03:38   #10
Quote:
jasmine kaže: Pogledaj post
kafetin,nalgesin i neofen forte,to kod mene pali e da i jos voltaren retard.
Ovi lijekovi su dosta efikasni u pocetnim vremenima, medjutim cesto dovode do "rebound" glavobolja. Pa bi se trebalo odviknuti od svih nesteroidnih antiinflamatornih lijekova i poceti lijeciti specificnim lijekovima za migenu. Prijelazni period moze biti tezak, ali nakon nekog vremena dostici ce se bolja kontrola ucestalosti i intenziteta migrenskih glavobolja.
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 18:29   #11
Zanima me da li je tko od vas imao slican problem kao ja...dakle, na lijevoj strani glave, iznad uha, blizu vrha glave me boli glava...nije rijec o klasicnoj glavobolji nego osjecam pritisak na tom djelu i bolno je na dodir...koliko sam primjetila nema nikakve izrasline nego samo boli na dodir...ponekad znam u tom djelu osjecati kratkotrajnu ostru bol, kao da me netko pikne iglom i prestane...dakle, moj problem nije glavobolja nego bol na određenom djelu glave kada pritisnem...
srceko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 18:40   #12
Quote:
srceko23 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je tko od vas imao slican problem kao ja...dakle, na lijevoj strani glave, iznad uha, blizu vrha glave me boli glava...nije rijec o klasicnoj glavobolji nego osjecam pritisak na tom djelu i bolno je na dodir...koliko sam primjetila nema nikakve izrasline nego samo boli na dodir...ponekad znam u tom djelu osjecati kratkotrajnu ostru bol, kao da me netko pikne iglom i prestane...dakle, moj problem nije glavobolja nego bol na određenom djelu glave kada pritisnem...
Odi cim prije na MR ! Imala sam prije par godina slican problem, samo ne na lijevoj nego na desnoj strani bolove i samo iskljucivo tamo. Napravila sam sve pretrage kao i MR i nista mi nije nadeno ali sam mirna , sto je i najbitnije.

Meni su rekli da je migrena u pitanju na kraju. Proslo je s vremenom, zna mi se javiti recimo kod promjene vremena.
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 18:51   #13
Problem je u tome sto je kod mog ludog doktora problem dobiti uputnicu za bilo kaj...njemu je sve normalno kaj god da covjeka muci...a novaca za privatno nemam
srceko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 19:02   #14
Quote:
srceko23 kaže: Pogledaj post
Problem je u tome sto je kod mog ludog doktora problem dobiti uputnicu za bilo kaj...njemu je sve normalno kaj god da covjeka muci...a novaca za privatno nemam
Mjenjaj doktora u tom slucaju. Sa takvim stvarima nije se za igrati. On mora biti svijestan da neki oštri i iznenadni bolovi jasna su upozorenja tijela da nešto definitivno nije u redu.

Opisi mu simptome koji su, ostrinu i jacinu boli i zatrazi uputnicu i ne odustaj dok je ne dobijes!

Reci mi simptome , koji su? Imas li recimo ovakve simptome ili slicne:
- mucninu
- povracanje
- osjetljivost na svijetlo
- mozda da ti smetaju neki zvukovi oko tebe

Ukoliko imas ove simptome moze biti zabrinjavajuce ali i samo migrena. No, prvo odi po tu uputnicu.
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 19:13   #15
Quote:
kety05 kaže: Pogledaj post
Mjenjaj doktora u tom slucaju. Sa takvim stvarima nije se za igrati. On mora biti svijestan da neki oštri i iznenadni bolovi jasna su upozorenja tijela da nešto definitivno nije u redu.

Opisi mu simptome koji su, ostrinu i jacinu boli i zatrazi uputnicu i ne odustaj dok je ne dobijes!

Reci mi simptome , koji su? Imas li recimo ovakve simptome ili slicne:
- mucninu
- povracanje
- osjetljivost na svijetlo
- mozda da ti smetaju neki zvukovi oko tebe

Ukoliko imas ove simptome moze biti zabrinjavajuce ali i samo migrena. No, prvo odi po tu uputnicu.
Da, razmisljala sam u zadnje vrijeme da promjenim doktora...ne bi bilo prvi put da kaze da nje nista a zapravo postoji ociti problem...
od navedenih simptoma nemam nijedan...dakle niti mi je lose, niti mi smetaju svjetlo ili zvuk...primjetila sam jedino da se brzo umaram i da mi se zna ponekada vrtjeti...ali to opravdavam losom kondicijom i promjenama vremena...
dakle, moj problem je bol na tom mjestu prilikom dodira...nakon dodira osjetim jos par minuta bol na tom mjestu i onda prestane...dakle problem je u tome sto me boli na dodir..
srceko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 19:21   #16
Quote:
srceko23 kaže: Pogledaj post
Da, razmisljala sam u zadnje vrijeme da promjenim doktora...ne bi bilo prvi put da kaze da nje nista a zapravo postoji ociti problem...
od navedenih simptoma nemam nijedan...dakle niti mi je lose, niti mi smetaju svjetlo ili zvuk...primjetila sam jedino da se brzo umaram i da mi se zna ponekada vrtjeti...ali to opravdavam losom kondicijom i promjenama vremena...
dakle, moj problem je bol na tom mjestu prilikom dodira...nakon dodira osjetim jos par minuta bol na tom mjestu i onda prestane...dakle problem je u tome sto me boli na dodir..
Ne bih rekla da je migrena u pitanju.
Takoder ne bih se upustala u neke dijagnoze no zaista bi bilo potrebno napraviti par pretraga osim MR bih ti preporucila i VB i TCD color doppler.

Ako ti doktor opce prakse ne da uputnicu jednostavno ga promjeni , obavi sve pretrage da sebe smiris.

Nadam se da ce sve biti u najboljem redu!

Sretno!
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 19:29   #17
Quote:
kety05 kaže: Pogledaj post
Ne bih rekla da je migrena u pitanju.
Takoder ne bih se upustala u neke dijagnoze no zaista bi bilo potrebno napraviti par pretraga osim MR bih ti preporucila i VB i TCD color doppler.

Ako ti doktor opce prakse ne da uputnicu jednostavno ga promjeni , obavi sve pretrage da sebe smiris.

Nadam se da ce sve biti u najboljem redu!

Sretno!
Inace nisam panicar po tom pitanju, ali mi je vec svasta palo na pamet... pa cak i tumor u jednom trenu...
u svog doktora vise nemam povjerenja jer ocito nije strucan ili si ne zeli dati truda...vec sam jednom zavrsila u bolnici s upalom pluca nakon sto mi je on rekao da je rijec o obicnoj prehladi...
dakle, kod njega ne zelim ici jer mi se neda s njim natezati...definitivno cu ga promijeniti, prvom prilikom...
a do toga mi jedino preostaje nagađati o cemu je rijec...do sad mi nije zadavalo nikakve posebne poteskoce osim tog bola na dodir...
hvala
srceko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 19:41   #18
Quote:
srceko23 kaže: Pogledaj post
Inace nisam panicar po tom pitanju, ali mi je vec svasta palo na pamet... pa cak i tumor u jednom trenu...
u svog doktora vise nemam povjerenja jer ocito nije strucan ili si ne zeli dati truda...vec sam jednom zavrsila u bolnici s upalom pluca nakon sto mi je on rekao da je rijec o obicnoj prehladi...
dakle, kod njega ne zelim ici jer mi se neda s njim natezati...definitivno cu ga promijeniti, prvom prilikom...
a do toga mi jedino preostaje nagađati o cemu je rijec...do sad mi nije zadavalo nikakve posebne poteskoce osim tog bola na dodir...
hvala
Za pocetak nije dobro misliti negativno i stvarati sebi konfuzije u glavi
Opusti se i smiri. Prvi korak je otici po uputnicu. Opisi doktoru kakve simptome imas, poseban naglasak neka bude na vrtoglavicama. Ako ti ne zeli dati uputnice za sve potrebne pretrage reci da ces promjeniti lijecnika te ga prijaviti . Slobodno!

Potrebno je prvo ustanoviti da li radi o primarnoj ili sekundarnoj glavobolji.
Kod tebe mi najvise slici na Cluster glavobolju koja spada u primarnu.
Dakle, bol je najčešća u predjelu čela, iza oka ili u predjelu sljepoočnica, lokalizirana je na jednoj strani glave, ne širi se na drugu polovicu niti mijenja stranu.
U napadaju cluster glavobolje tipični su prateći simptomi koji nastaju kao posljedica aktivacije autonomnoga živčanog sustava i prisutni su na onoj strani glave na kojoj se javljaju bolovi (npr curenje nosnice i zacepljenost, otecenost vjede i slicno).

Ne brini se , nije nista strasno
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 19:56   #19
Quote:
kety05 kaže: Pogledaj post
Za pocetak nije dobro misliti negativno i stvarati sebi konfuzije u glavi
Opusti se i smiri. Prvi korak je otici po uputnicu. Opisi doktoru kakve simptome imas, poseban naglasak neka bude na vrtoglavicama. Ako ti ne zeli dati uputnice za sve potrebne pretrage reci da ces promjeniti lijecnika te ga prijaviti . Slobodno!

Potrebno je prvo ustanoviti da li radi o primarnoj ili sekundarnoj glavobolji.
Kod tebe mi najvise slici na Cluster glavobolju koja spada u primarnu.
Dakle, bol je najčešća u predjelu čela, iza oka ili u predjelu sljepoočnica, lokalizirana je na jednoj strani glave, ne širi se na drugu polovicu niti mijenja stranu.
U napadaju cluster glavobolje tipični su prateći simptomi koji nastaju kao posljedica aktivacije autonomnoga živčanog sustava i prisutni su na onoj strani glave na kojoj se javljaju bolovi (npr curenje nosnice i zacepljenost, otecenost vjede i slicno).

Ne brini se , nije nista strasno
Hval na trudu i savjetima. Definitivno cu inzistirati na uputnicama. Ako nista drugo onda da se uvjerim da je sve ok.
Da budem preciznija, bol se javlja nekih 5-6 prsti iznad sljepoocnice. Čelo i sljepoocnice me ne bole. Dakle bol je uvijek na istom mjestu.
Hvala jos jednom za trud i objasnjenje
srceko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 20:08   #20
Quote:
srceko23 kaže: Pogledaj post
Hval na trudu i savjetima. Definitivno cu inzistirati na uputnicama. Ako nista drugo onda da se uvjerim da je sve ok.
Da budem preciznija, bol se javlja nekih 5-6 prsti iznad sljepoocnice. Čelo i sljepoocnice me ne bole. Dakle bol je uvijek na istom mjestu.
Hvala jos jednom za trud i objasnjenje
Zaista nema potrebe da mi se zahvaljujes Drago mi je sto sam mogla pomoci barem na neki nacin !

Ako bilo sto bude trebalo barem podrska, tu sam

Saljem ti jedan virtualni

Drzi se i nemoj misliti negativno .
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.