Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2006., 14:10   #401
Quote:
dravlic kaže:
Idemo ja i žena u New York na par dana i odbrili su nam vizu na 5 godina????? Mislim meni je to malo previše, ili je tako sa svima koji traže vizu za putovanje u Ameriku?

Duljina americke vize ovisi o tome kak je onaj stricek/teta na sateru raspolozen tog dana. Nekom daju na mjesec, nekom na 6, a nekom na 5 godina. Imao si ludu srecu.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 14:13   #402
Quote:
dadopg kaže:
jebenu vizu cekam pa mogu reci skoro 4-5mj.
Eh, ne kuzim ta imigracijska pravila. I najcesce najvise zajebavaju za vizu u nekim drzavama tipa Turkmenistan, Rusija, Obala Bjelokosti... Bas imam strasnu zelju preselit se u neku od tih drzava...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 15:44   #403
Quote:
nukac kaže:
Eh, ne kuzim ta imigracijska pravila. I najcesce najvise zajebavaju za vizu u nekim drzavama tipa Turkmenistan, Rusija, Obala Bjelokosti... Bas imam strasnu zelju preselit se u neku od tih drzava...
ma pravila su vrlo jasna
u konzulatu/ambasadi za mex ne rjesavaju nista osim ljepljenja papira. sve se salje u taj ured, tamo si ti jedan papir sa ostalih 50soma papira kineza,rusa, amera whatever. i ono, svako tolko nekom se sprdi pa ono, ajmo nekome sjebat malo plan.. nije bed,, on je samo papir, čovjek-papir.

mene je uhvatila promjena administracije zbog promjene predsjednika, tako da se jedan dio personala mijenja. i zbog toga se produzilo
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 19:57   #404
jel' vadio ko vizu za juznoafricku republiku na HR pasosh skoro?
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 20:01   #405
Quote:
dravlic kaže:
Idemo ja i žena u New York na par dana i odbrili su nam vizu na 5 godina????? Mislim meni je to malo previše, ili je tako sa svima koji traže vizu za putovanje u Ameriku?

kad? gdje? kako?


zna li netko moze li se izvaditi viza u ljubljani ili mora biti zagreb?


halo ljudi, stedim godinu dana za taj put i sad mi je ovo jesam procitala topic ali trazim male tips and tricks.

cak su mi savjetovali da mi netko potpise onaj papir o 6 placa, ali me strah ako krenu provjere.

itko umrem od tuge ako ne odem za bozic kod svojih
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 20:08   #406
ja sam imao prilike da radim US vizu u budimpesti... neke zemlje opet zahtevaju da radis vizu tamo gde si rezident... opet, imas slucajeve gde je odredjena ambasada zaduzena za vize ljudi iz odredjenog regiona, nebitno gde zive... dok je trebala viza za kolumbiju, morala se raditi u bechu, neovisno gde zhivish.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 16:11   #407
za redskinfana

Pozdrav mom Porečanu,


Ako si već naumijo krenuti za Mexico i ostale laino zemlje preporučujem ti da kreneš iz italije jer od tamo kreće največi broj čartera iz ovog djela europe a da ne kažem za onaj iznos koji ti misliš kupiti aviokartu tamo možeš naći čitav izlet od 7 dana pa kad ispucaš malo mora kreneš dalje . Cancun i Plaja de Carmen su ti dobra polazišta ako misliš krenuti južnije za Belize koji je vrlo blizu te kasnije za Honduras.

Vidim da si pustolov pa da ne radiš sve te vratolomije sa vizama zašto ne kreneš do Columbije , Venezuele te holandskih antilla . Doživljaj loom a vize nigdje.
U te zemlje se izde uzdignute glave sa hrvatskom putovnicom...

Pozdrav
Conan
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 16:15   #408
Za Noemi

Kad sam ja trazio vizu sa SAD zvao sam veleposlanstvo u Ljubljani jer mi je bilo bliže tamo otiči nego u ZG , ali su me tamo ljubazno preusmjerili na ZG.

Što se tiče papirologije to ne možeš izbijeći.


Pozdrav
Conan
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 23:09   #409
Quote:
conan kaže:
Pozdrav mom Porečanu,
Ako si već naumijo krenuti za Mexico i ostale laino zemlje preporučujem ti da kreneš iz italije jer od tamo kreće največi broj čartera iz ovog djela europe a da ne kažem za onaj iznos koji ti misliš kupiti aviokartu tamo možeš naći čitav izlet od 7 dana pa kad ispucaš malo mora kreneš dalje . Cancun i Plaja de Carmen su ti dobra polazišta ako misliš krenuti južnije za Belize koji je vrlo blizu te kasnije za Honduras.
Vidim da si pustolov pa da ne radiš sve te vratolomije sa vizama zašto ne kreneš do Columbije , Venezuele te holandskih antilla . Doživljaj loom a vize nigdje.
U te zemlje se izde uzdignute glave sa hrvatskom putovnicom...
Pozdrav
Conan
Da, definitivno jesam pustolov. Bio sam npr. u divljini Tasmanije, kampirao 2 tjedna.

E al otkako sampročitao da za Mex radetolike komplikacije za vizu, odustajem od Mexica. Ne da mi se dat zahtjev za vizu, pa čekat ne znam koliko,a niti mi se ne ide do Budimpešte. A odbacio sam i Belize jerizatamo treba viza. Jako sam švorc za novcem, pa zato moram sasječi sve nepotrebne troškove (put do Budimp, viza), a žarko želim opet na neko tako ludo putovanje.
Nego reci mi to za avionske karte iz Italije. Di da pitam? Da idem u office Alitalieu Trst (tamo kod bivšeg Ponte Rossa)? Pazi, sad više nije u opciji Cancun, nego Guatemala City ili Tegucigalpa. Ti si već letio za tamo? Koliko je karta?
RedskinFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 23:23   #410
info o kartama mozes naci na netu... a ako imas karticu io kupiti ih... jeftinije i lakse nego preko agencije.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 12:09   #411
Postoje paket aranžmani za Honduras ..otok Roatan tako da možeš tamo ostati 7 dana u hotelu i onda krenuti dalje sa mogučnošću da ostaviš povratnu kartu na 1 mjesec . Inače, leti se uglavnom iz Milana . Možeš kupiti i samo let .
www.cisalpina.it

Ako poznaješ trst...skoči do piazze Unita DITALIA na obali i kad kreneš gore prema centru na kantunu trga ti je ta agencija. Oni prodaju sve....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 14:26   #412
Quote:
RedskinFan kaže:
E al otkako sampročitao da za Mex radetolike komplikacije za vizu, odustajem od Mexica. Ne da mi se dat zahtjev za vizu, pa čekat ne znam koliko,a niti mi se ne ide do Budimpešte. A odbacio sam i Belize jerizatamo treba viza. Jako sam švorc za novcem, pa zato moram sasječi sve nepotrebne troškove (put do Budimp, viza), a žarko želim opet na neko tako ludo putovanje.
Gledaj, ako ti je cilj otici u srednju ameriku po prihvatljivoj (a kamo li jeftinoj) cijeni, tada zaboravi egzibicije poput avionskog leta za Gvatemalu ili Honduras. To je jednostavno puno preskupo, i tesko ces pronaci kartu za takve destinacije ispod 1000 eura. I ja sam zelio uzeti kruznu kartu do Los Angelesa i od Honurasa natrag u Evropu. Jednostavno je preskupa, i rade sam se vracao natrag sve do Mexico Cityja. Cak i za Kostarika, koja je poznata kao najveca turisticka destinacija poslije Meksika u srednjoj Americi, cijene su jednostavno previsoke. Za kostariku su ionako letili samo KLM, i to po cijeni od cca 950 eura prije koju godinu.

Moj ti je savjet definitivno letjeti za Meksiko - financijski se itekako isplati sva ta procedura trazenja vize i put do Budimpeste. Ja nisam imao nikakvih problema oko dobivanja vize, samo sto je procedura trajala oko mjesec dana. Faksiras sve papire u Meksiko, cekas mjesec dana, nazoves ih, i kada su dobili odobrenje za izdavanje vize, jednostavno doded u Budimpestu. Vjerojatno se to moze srediti i bez odlaska u Budimpestu, slanjem putovnice FedExom i uplatom na devizni racun, ali meni se s time nije dalo natezati. Usput provedes i jedan dan u Pesti.

Kada imas vizu za Meksiko, tada ti doslovno vise ni ne treba druga viza. Honduras, Salvador i Gvatemala ne zahtijevaju vize. Za Belize dobijes vizu za 5 minuta, samo se pojavis u ambasadi bilo gdje (Mexico City, Gvatemala City), platis, i sve je gotovo u trenutku odmah. Ne rade ama bas nikakve probleme, niti ne zahtjevaju nikakve dodatne papire. Kada vide da imas meksicku vizu i avionsku kartu, vizu daju bez pitanja. Vizu za Belize mozes ishodovati i na granicnom prijelazu, ali to nisam isprobavao, pa ne znam.

Ovdje je netko savjetovao kako treba otici po vizu za Belize u Veneciju. Ako se leti za bilo koju drugu srednjoamericku drzavu prije odlaska u Belize, to je potpuno nepotrebno, jer u svakoj od njih vizu mozete dobiti brzo i efikasno. Uostalom, u tom slucaju ne trebate potezati na put sve do Venecije.

Jos jedna prednost leta za Meksiko - charter karte za Cancun moguce je dobiti po smjesnim cijenama od 550 eura. Takvu ponudu necete pronaci ama bas nigdje. Za kartu po toj cijeni itekako se isplati povuci do Budimpeste.

Ako si stvarno dobar i vjest u trazenju karata, tada mozes u kombinaciji s Meksikom dobiti karte po smijesnoj cijeni. Ja sam za 450 dolara dobio open jaw kartu do Los Angelesa i od Mexico Cityja na dva mjeseca, usred turisticke sezone.

Ako ti treba jos koja informacija oko srednje Amerike, samo pitaj. Otidi, neces se razocarati, to je podrucje uz juznu ameriku meni najljepse iskustvo s putovanja (kako u prirodnim ljepotama, tako i s ljudima).
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 21:25   #413
Quote:
Noemi kaže:
kad? gdje? kako?


zna li netko moze li se izvaditi viza u ljubljani ili mora biti zagreb?


halo ljudi, stedim godinu dana za taj put i sad mi je ovo jesam procitala topic ali trazim male tips and tricks.

cak su mi savjetovali da mi netko potpise onaj papir o 6 placa, ali me strah ako krenu provjere.

itko umrem od tuge ako ne odem za bozic kod svojih
ja sam zasad napravila slijedeće
1) ispunila oni formular
2) ugovorila razgovor
3) uzela na poslu potvrdu o stalnom zaposlenju i koliko starog i novog godišnjeg imam
4) dala zahtjev da mi na poslu izdaju potvrdu o prosjeku zadnje 3 plaće

još trebam
1) zvat da mi pošalju granatno pismo
2) slikat se
3) uplatit lovu - onih oko 600 kuna za vizu

e, da, mislim ponit i ugovor o kupnji stana

valjda je to sve od papirologije
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 23:25   #414
a kako za vizu ako leti s presedanjem u LA?
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 13:33   #415
Quote:
aaston kaže:
Ma kakav 1:0

Sorry ako je pitanje izgledalo s visoka ali previše puta sam pročitao razna planiranja putovanja bez poznavanja osnovnih informacija tako da mi je izgledalo da je to i ovaj put.
Inače uvijek cijenim ekipu koja se zaleti na takva mjesta, pogotovo samostalno

Što se mene tiče bio sam samo u Južnoj Americi, tako da ti ja nisam od neke pomoći osim za taj vizni režim kojeg možeš provjeriti na www.mvp.hr
She je mjesecima boravila u srednjoj americi tako da ako ti se ne javi na forumu PM-aj je. Ona bi trebala biti dobar izvor informacija
Baci pogled na temu ''Mexico-Panama''


Inače ova tvoja pretpostavka za jedinstvenu vizu me podsjetila da zbilja takav sistem i postoji u zap. Africi za Ganu, Niger, Benin, Togo i još nešto. Zove se Entete viza, napraviš je u jednom od tih veleposlanstva i vrijedi ti za svih tih 4-5 zemalja. Nebitno za ovu temu ali eto, već kad pamtim sto pizdarija bar da ih negdje napišem
Eto vidiš da takve stvari postoje - ujedninjeno veleposlanstvo za više zemalja

Daj mi reci ko je ta "she"? To je neka članica foruma kojoj je to nick? Kako je nadjem? Sorry al novi sam na svim tim forumima pa još ne znam sve te važnije stvari.

Ti isto voliš putovati u vlastitoj režiji? Čime se baviš u životu? Gdje si sve bio dosad (od avanturističkih putovanja). Ja inače i tražim neke nove ljude-frendove s istim interesima u životu. U budućnosti ću ići na pustolovna putovanja - Južna Amerika, središnja Afrika, Kanada, opet Australija/Tasmanija/N.Zeland gdje sam već bio, Skandinavija, Baltilčke zemlje... pa tražim suputnike... ja, cura, možda 2-3 moja frenda i još 3-4 neka nova frenda... Plan je uzet rent, pa putovat po zemljama u EUropi ili letjeti na druge kontinente i ista šema - rent sa 2 vozila, dijelimo benzu, samo si kupujemo za jest i kuhamo putem i stanemo gdje nam se sviđa. Spavamo u šatorima, vrećama ili kod nekih mojih frendova koej imam preko neta. Ak nekog zanima, nek se javi
RedskinFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 13:55   #416
Quote:
dadopg kaže:
pa i ja sam :P
ovako, bio sam 8mj u kolumbiji prosle godine, ako te zanima taj dio, za turisticku vizu, koje nema, nego dobijes pocetak na 30-60 dana na granici.

sto se tice mexica, ako se sve moguce sile svijeta poklope, letim sljedecu srijedu. posto idem invidualno, na poziv frenda, jebenu vizu cekam pa mogu reci skoro 4-5mj. trazili su nezamislive stvari, tipa fotografiju frenda i mene, telefonske pozive (skype), ispis mejlova (?!) itd.. i naravno angaziranje odvjetnika koji je te papire nosio tamo u 'oficina de migracion'

tako da ti toplo preporucam da ides na neku rezervaciju hotela i te sheme, prije ces dobiti, i manje si sumljiv kada ne ides na pozivno pismo. al je mene riba trazila u konzulatu da donesem potvrdu iz banke na 3soma dollara da ima kao garanciju, naravno te pare se skinu al treba to skupit, al posto frend radi onda je garantirao sa svoje 3 place za mene..

uzas zivi, svatko ima drugacije iskustvo, mene je uhvatilo ono lose
al eto,, brijem da cu u utorak po vizu a u srijedu na avion.

ajd javi se ako te jos sta zanima
Ej, jesi kupio kartu? Gdje si je kupio? Koliko para? I gdje letiš?
Kako to da uopće ideš u Mexico? Ili si ti onaj koji ima curu tamo? Ako jesi, gdje ste se upoznali?

I kako to da si bio u Kolumbiji?

Za ovaj moj put u Srednju Ameriku, mislio sam skočit do kolumbijskog otoka Sa Andres, najbliži je obali Nicaragve. Jel neko čuo za taj otok? Dal mi znate reći kako do njega? Dal se može iz Kostarike/Nikaragve i to brodom ili avionom i koja je cijena?
Treba li viza Hrvatima za Kolumbiju?
RedskinFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 14:09   #417
Quote:
El Tomo kaže:
Gledaj, ako ti je cilj otici u srednju ameriku po prihvatljivoj (a kamo li jeftinoj) cijeni, tada zaboravi egzibicije poput avionskog leta za Gvatemalu ili Honduras. To je jednostavno puno preskupo, i tesko ces pronaci kartu za takve destinacije ispod 1000 eura.

Moj ti je savjet definitivno letjeti za Meksiko - financijski se itekako isplati sva ta procedura trazenja vize i put do Budimpeste.

Kada imas vizu za Meksiko, tada ti doslovno vise ni ne treba druga viza. Honduras, Salvador i Gvatemala ne zahtijevaju vize. Za Belize dobijes vizu za 5 minuta, samo se pojavis u ambasadi bilo gdje (Mexico City, Gvatemala City), platis, i sve je gotovo u trenutku odmah. Ne rade ama bas nikakve probleme, niti ne zahtjevaju nikakve dodatne papire. Kada vide da imas meksicku vizu i avionsku kartu, vizu daju bez pitanja. Vizu za Belize mozes ishodovati i na granicnom prijelazu, ali to nisam isprobavao, pa ne znam.

Ovdje je netko savjetovao kako treba otici po vizu za Belize u Veneciju. Ako se leti za bilo koju drugu srednjoamericku drzavu prije odlaska u Belize, to je potpuno nepotrebno, jer u svakoj od njih vizu mozete dobiti brzo i efikasno.

Jos jedna prednost leta za Meksiko - charter karte za Cancun moguce je dobiti po smjesnim cijenama od 550 eura. Takvu ponudu necete pronaci ama bas nigdje.

Ako si stvarno dobar i vjest u trazenju karata, tada mozes u kombinaciji s Meksikom dobiti karte po smijesnoj cijeni. Ja sam za 450 dolara dobio open jaw kartu do Los Angelesa i od Mexico Cityja na dva mjeseca, usred turisticke sezone.
Ej bok care!
Najljepša ti hvala na svim info.
Sad si me oraspoložio što se tiče Belizea. Al pazi, ipak neću ići u Mexico. RAdim u drž.službi i ne mogu tek tako dobit g.o. pa ni ne znam ako ću dobit 4 tjedna godišnjeg, a to ću znati u zadnji tren i zato ne mogu dat zahtjev za vizu puno prije putovanja pa da na kraju skužim da ne mogu ići, kapiraš?

Ali nije mi "bad", naprotiv. Umjesto Yucatana i trošenja love za benzu i rent, biti ću na nekim karipskim otocima i uživat u suncu usred naše zime, npr. na nekim cayos u Belizeu. Daj mi reci, dal je problem u Guatemali zatražit vizu za Belize ako NEMAM meksičku vizu? I koliko dođe izdavanje vize za Belize?

Treba li viza Hrvatima za odlazak u Kostariku? Neko je tu napisao da su je nedavno ukinuli. U Panamu neću ići a znam da za nju treba viza, ali za svaki slučaj dal mi neko zna reći ako se viza za PAnamu može zatražiti na isti način - dok sam u Srednjoj Amerci, npr. u Kostarici?

Ne, nisam vičan traženju karti preko neta, mislim, tražim ja, preko španjolskih, talijanskih, engleskih, slovenskih sajtova, al uvijek dobijem od 6.000 kn pa na dalje za Cancun ili Guatemalu. Ja sam našao u Zg avio-karti za Guatemala City za 950 eura koji ću plačat u 9 rata.
RedskinFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 14:22   #418
Quote:
RedskinFan kaže:
Ne, nisam vičan traženju karti preko neta, mislim, tražim ja, preko španjolskih, talijanskih, engleskih, slovenskih sajtova, al uvijek dobijem od 6.000 kn pa na dalje za Cancun ili Guatemalu. Ja sam našao u Zg avio-karti za Guatemala City za 950 eura koji ću plačat u 9 rata.
Pogledaj za karte na www.kayak.com. Ili iz Njemacke za Karibe imas na www.condor.de.
Pokusaj pogledati iz Londona, ili Frankfurta, jer do Londona mozes Ryanairom iz Pule, do Frankfurta se moze doci Germanwingsom do Koelna ili Stuttgarta, a onda vlakom.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 15:03   #419
Quote:
RedskinFan kaže:
Treba li viza Hrvatima za odlazak u Kostariku?
Gore sam ti bio dao link (ističe se plavom bojom usred teksta) gdje možeš vidjeti sve o viznom režimu za hrvatske državljane. Sad ne znam da li nisi vidio ili...?

Quote:
RedskinFan kaže:
Eto vidiš da takve stvari postoje - ujedninjeno veleposlanstvo za više zemalja
Pa nije baš, prije međusobni dogovor o podjeli turista. Mada tko zna da li taj dogovor još postoji, ipak je to Afrika

Ono šta si me gore pitao: redovno zaposlen u sasvim običnoj firmi, ako gledamo ''divljaštine'' bijah u juž.am., bliski istoki i indijski podkontinent, i uvijek i isključivo samostalno

Ako već nisi, pogledaj si gore u topicu ''destinacije'', imaš linkove na dosta tema o zemljama koje te zanimaju i tamo možeš naći dosta korisnih informacija
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 15:03   #420
Quote:
RedskinFan kaže:
Ej, jesi kupio kartu? Gdje si je kupio? Koliko para? I gdje letiš? Kako to da uopće ideš u Mexico? Ili si ti onaj koji ima curu tamo? Ako jesi, gdje ste se upoznali?
I kako to da si bio u Kolumbiji?
jesam, kupio sam je u sta agenciji. 5300kn, ljubljana-pariz-mexico city. ja sam onaj koji ima curu tamo haha. upoznali smo se u kolumbiji.
isao sam na strucnu praksu tamo.

Quote:
RedskinFan kaže:
Za ovaj moj put u Srednju Ameriku, mislio sam skočit do kolumbijskog otoka Sa Andres, najbliži je obali Nicaragve. Jel neko čuo za taj otok? Dal mi znate reći kako do njega? Dal se može iz Kostarike/Nikaragve i to brodom ili avionom i koja je cijena?
mi smo htjeli otici tamo, ali nam je bio malo trosak jer je isao samo avion. uglavnom, ako imas priliku i para, odi, ako je bilizu mozda mozes i brodom to ti ne bi znao. ali na tom otoku ti je uglavnom zabava, nazi ono, pjesak, piva, palme itd.. nema nekih kulturnih obiljezja osim lokalnih zena

Quote:
RedskinFan kaže:
Treba li viza Hrvatima za Kolumbiju?
ne treba, na ulazu u zemlju dobijes pecat sa danima obicno daju oko 40tak dana.

da si racunas na to, placa ti se izlaz iz zemlje ako letis avionom. ovisi o tiu avio karte ali racunaj si od 40-55 dollara
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.