Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2008., 08:00   #701
Quote:
bubo28 kaže: Pogledaj post
Bok svima! Evom mene opet nakon 100 g. na ovom forumu.

Netko me prethodno uvrijedio da nisam odgovorio na mail 3 mjeseca...ha, ha, koji luzer ceka na odgovor tolko, zlocesti ljudi.

By the way, napravili smo remake nase stranice www.ktmservices.com

upravo smo u fazi sirenja crew managment-a sa par firmi iz Houstona, demand za ljudima je strasan, pa ako imate vremena, skocite na APPLY FOR JOBS i prijavite se, ponuditi cemo vas sa svim trenutno otvorenim poslovima za koje konkurirate s obzirom na napisano u CV-u,

Za sva pitanja slobodno raspalite od pon do petka od 9 do 17 h :

Ljubomir Druskovic, M.Sc. in Management
KTM SERVICES, INC.,
Croatian Office
Tel./Fax.: +385 51 264 028
Cell: +385 91 6 77 77 02
Cell: +1 281 46 81 643

Skype: Bubo2805
[email protected]

www.ktmservices.com
www.energija.com.hr
a ti si onaj koji se ovdje oglašava, a onda se nemože udostijiti ni na mail odgovoriti... bravo, vrlo si korektan...
dammi777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 08:24   #702
Quote:
bubo28 kaže: Pogledaj post
>>Na svaki poziv i mail upit u firmi odgovaramo, čak i krajnje neobzirnim ljudima koji zovu u subotu i nedjelju navečer!!! I , by the way, ima 4 tel.broja, na koja možeš zvat, ukoliko se ja trenutno ne javim (ja, Antonio, Daniela, Kristina -> pogledaj na našem web-u), da ne spominjem skype, e-mail-ove...A svaki neodgovoreni upit, ako je zabilježen, naknadno se odgovara. By the way, imam od 40-50 poziva na dan iz oglasa, think ybout that, a ima i jako "teških" ljudi sa druge strane žice, najsetniji sam kad onaj azdnji poziv, prije 17h, odradim ljubazno prema čovjek koji nazove! Zbog čega si ti stekao dojam da sam ja lijen??? Please elaborate...[/B]

B]
zašto lažeš. meni nisi odgovorio iako sam ti poslao pristojan mail...
dammi777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 08:34   #703
100 nekih kompanija, agencija, a nijedna da lijepo možeš otići i dogovoriti s čovjekom na hrvatskom jeziku uvjete i sve što ide uz to.. znam da je u ovom poslu potrebno minimalno znanje engleskog i to nije problem, ali s obzirom na velik broj prevaranata u ovome poslu nije baš svejedno dogovarati se i potpisivati nekakve formulare na stranim jezicima, pa još na kraju završiti u rukama nekih trgovaca organima i raznih prevaranata kojih ima na bacanje i koji koriste ovo kao krinku za mutne poslove i varanje ljudi...

potrebno je položiti nekakve certifikate koji i nisu baš jeftini i usput ne jamče ti da ćeš dobiti posao, iako si iskeširao koju tisuću eura...sve u svemu lov u mutnom...jedina šansa je ako imaš nekoga poznatog koji će te uputiti, jer na ovome forumu ima sto oprečnih mišljenja, pa neznaš kome uopće vjerovati, a tko je prevarant...
dammi777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 11:57   #704
da li je to stvarno tako tesko za naci

Procitala sam sve vase blogove oko rada na platformi i otisla na sve web stranice ali nikako da nadem sta mi treba.Ovako imam prijatelja koji je profesionalni ronioc i radio je za firmu iz HR.vukao mreze,podvodnu gradnju,klao tune ha ha svasta uglavnom i u Libiji i na Malti,Africi svugdje i to z oko 7.000,00 kn.Mislim da je to malo premalo.sada bi htjeo ici na naftne platforme kao ronioc a ne znamo kome se obratiti,jedino nam se javio lik iz www.ktmservices.tk ali nista od toga.zato molim lijepo najljepse ako netko zna kontakt adresu ili osobu da mu to upali neka mi se javi.thx.svima.
a.mladina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 09:13   #705
Quote:
dammi777 kaže: Pogledaj post
100 nekih kompanija, agencija, a nijedna da lijepo možeš otići i dogovoriti s čovjekom na hrvatskom jeziku uvjete i sve što ide uz to..
potrebno je položiti nekakve certifikate koji i nisu baš jeftini i usput ne jamče ti da ćeš dobiti posao, iako si iskeširao koju tisuću eura...sve u svemu lov u mutnom..
Evo, kod nas se možete dogovoriti na hrvatskom, kroz mjesec otvaramo office u Rijeci. Što se tiče certifikata, naravno da ih se mora imati!

Dnevno se javim na 30-50 tel.poziva od oglasa, najčešće ljude buni što misle da STCW (pomorski) braveti i certifikati su kompatibilni sa OFFSHORE RIG bravetima, e pa nisu! Po stadardu OPITO važni su H.U.E.T (Helicopter under water escape training) i B.O.S.I.E.T (Basic offshore safety). Najblizi trening centar je u Sibeniku kod Barake, ADRIAMAR (ali jos im nije HUET certificiran od OPITO-a), Paviji, kraj Milana, a uskoro i u Rijeci. Kostaju oko 2.800kn HUET i BOSIET par tisućaka...

Ti "nekakvi" certifikati u svakom pa i ovom poslu trebaju, čemu čuđenje?
Jos cu jednom jasno i glasno reći, kod nas su MALE šanse za za zaposlenje ljudi bez iskustva (prethodnog rada na rig-ovima) i certifikata, budući da kompanije za koje radimo NEMAJU od nas potražnju za početnim i POMOĆNIM pozicijama. Osim za poslove remonta i novogradnji platformi koje obavljamo. ...no bez obzira na to, svakom čovjeku pnudimo da se prijavi na našoj stranici www.ktmservices.com na način da ispuni i pošalje CV, naravno našu uslugu prijave i nuđenja posla, ni u kom vidu NE NAPLAĆUJEMO!!!
__________________
______
Bubo

Zadnje uređivanje bubo28 : 20.11.2008. at 09:35.
bubo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 09:17   #706
Quote:
dammi777 kaže: Pogledaj post
zašto lažeš. meni nisi odgovorio iako sam ti poslao pristojan mail...
E moj dammi777, stvarno nemaš sreće, dnevno me dobije 30-50 ljudi na telefon, odgovorim na 100tinjak mail-ova, a bas tebi ne...
__________________
______
Bubo
bubo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 10:45   #707
e

Najprije da pozdravim sve vrijedne ljude i ljude koji su sa svojim radnim iskustvom pomogli nekim neodlucnim ljudima da odluce gdje,kako,koliko i zasto:Naime imam 23 god.i imam 3 godine iskustva kao brodomonter i jednu godinu rada sa cjevarijom na brodu.Velik sam,jak,sposoban i zelja mi je otici negdje sto dalje od ovih nasih privatnika.E sad koja firma bi bila za mene zamolio bi da me netko uputi za pocetak gdje da krenem,molim vas.Zainteresiran sam za Ktm jer koliko vidim ovdje nije bilo bas nekih problema s njima.Unaprijed hvala
leko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 10:55   #708
e

zaboravio sam reci da sam po struci finomehanicar i jako dobro govorim i pisem engleski
leko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 11:15   #709
Quote:
bubo28 kaže: Pogledaj post
Evo, kod nas se možete dogovoriti na hrvatskom, kroz mjesec otvaramo office u Rijeci. Što se tiče certifikata, naravno da ih se mora imati!

Dnevno se javim na 30-50 tel.poziva od oglasa, najčešće ljude buni što misle da STCW (pomorski) braveti i certifikati su kompatibilni sa OFFSHORE RIG bravetima, e pa nisu! Po stadardu OPITO važni su H.U.E.T (Helicopter under water escape training) i B.O.S.I.E.T (Basic offshore safety). Najblizi trening centar je u Sibeniku kod Barake, ADRIAMAR (ali jos im nije HUET certificiran od OPITO-a), Paviji, kraj Milana, a uskoro i u Rijeci. Kostaju oko 2.800kn HUET i BOSIET par tisućaka...

Ti "nekakvi" certifikati u svakom pa i ovom poslu trebaju, čemu čuđenje?
Jos cu jednom jasno i glasno reći, kod nas su MALE šanse za za zaposlenje ljudi bez iskustva (prethodnog rada na rig-ovima) i certifikata, budući da kompanije za koje radimo NEMAJU od nas potražnju za početnim i POMOĆNIM pozicijama. Osim za poslove remonta i novogradnji platformi koje obavljamo. ...no bez obzira na to, svakom čovjeku pnudimo da se prijavi na našoj stranici www.ktmservices.com na način da ispuni i pošalje CV, naravno našu uslugu prijave i nuđenja posla, ni u kom vidu NE NAPLAĆUJEMO!!!

sve ok. ali nezaposlenoj osobi je puno dati za te certifikate, a i nakon što uloži lovu u njih nitko mu ne jamči da će dobiti posao...
dammi777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 11:16   #710
Quote:
bubo28 kaže: Pogledaj post
E moj dammi777, stvarno nemaš sreće, dnevno me dobije 30-50 ljudi na telefon, odgovorim na 100tinjak mail-ova, a bas tebi ne...
nisam ja još obrisao taj neodgovoreni mail...
dammi777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 13:24   #711
Thumbs down e

Quote:
bubo28 kaže: Pogledaj post
Evo, kod nas se možete dogovoriti na hrvatskom, kroz mjesec otvaramo office u Rijeci. Što se tiče certifikata, naravno da ih se mora imati!

Dnevno se javim na 30-50 tel.poziva od oglasa, najčešće ljude buni što misle da STCW (pomorski) braveti i certifikati su kompatibilni sa OFFSHORE RIG bravetima, e pa nisu! Po stadardu OPITO važni su H.U.E.T (Helicopter under water escape training) i B.O.S.I.E.T (Basic offshore safety). Najblizi trening centar je u Sibeniku kod Barake, ADRIAMAR (ali jos im nije HUET certificiran od OPITO-a), Paviji, kraj Milana, a uskoro i u Rijeci. Kostaju oko 2.800kn HUET i BOSIET par tisućaka...

Ti "nekakvi" certifikati u svakom pa i ovom poslu trebaju, čemu čuđenje?
Jos cu jednom jasno i glasno reći, kod nas su MALE šanse za za zaposlenje ljudi bez iskustva (prethodnog rada na rig-ovima) i certifikata, budući da kompanije za koje radimo NEMAJU od nas potražnju za početnim i POMOĆNIM pozicijama. Osim za poslove remonta i novogradnji platformi koje obavljamo. ...no bez obzira na to, svakom čovjeku pnudimo da se prijavi na našoj stranici www.ktmservices.com na način da ispuni i pošalje CV, naravno našu uslugu prijave i nuđenja posla, ni u kom vidu NE NAPLAĆUJEMO!!!




zbog cega gosp.Bubo vi u svojim postovima niste niti spomenuli napominjem SPOMENULI da nemate slobodnih mjesta nego ljudi zovu sa nadom da cete vi kao predstavnik ktma bar malo pomoci i objasniti neke stvari kad su ljudi vec nazvali.Kakva je to firma kad nema TRENUTNO posla a vi pozivate ljude da dodju kod vas u rijeku na razgovor.Po vasim postovima bar ja sam se uvjerio da ja kao brodomonter imam sanse za posao a vi meni kazete da nema mjesta.Bez ikakve ljutnje molim.Vi onda izgleda volite kad vas ljudi zovu po 50 puta na dan,zbog cega ne kazete da nema mjesta i kad se otvori mjesto da javite pa nek vas onda ljudi zovu.Napisite nema mjesta i nemojte zvati.Eto toliko nemojte se ljutiti
leko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 14:57   #712
Quote:
bubo28 kaže: Pogledaj post
E moj dammi777, stvarno nemaš sreće, dnevno me dobije 30-50 ljudi na telefon, odgovorim na 100tinjak mail-ova, a bas tebi ne...
A da ti malo prestanes sebe reklamirati ..... muljas tu sa brojem mailova i telefonskih poziva, bas si se pretrgao.

Reci konkretno koliko si ljudi bez rig iskustva zaposlio na rigu.

Ili reci ljudima koji su bez platformaskog iskustva gdje da se obrate za posao, ako ti takve ne primas, onda nemas sta da izgubis.
Ako neces da pomognes onda si beskorisran ovdje, jer oni koji su radili na plarformama znaju kako ce promjeniti kompaniju i bez tebe.

Koji ce vam vrag Office?
abercrombie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 18:36   #713
Može jedno pitanje?

Ima li kakvog posla za građevinskog inženjera na platformi ili slično?
jedan_bauštelac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 19:04   #714
pozdrav
jedno pitanje za znalce
dali pad cijene barela nafte utječe na plače radnika na platformama i opčenito na rad platforme?
mene isto kao i večinu ljudi na forumu zanima rad na platformi,imam završenu ugostiteljsku školu(kuhar),s kojom se baš i nemogu ukrcat na platformu,pa me zanima dali se može završit neki tečaj za električara,dizaličara,ili neko drugo zanimnje a da to vrijedi na platformi .?
piron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 23:57   #715
piron, cijena nafte ne utječe na plaće, kao kuhar se javi firmi GOSS iz njemačke, oni kod nas ukrcavaju makedonce i litvance a znam da ima i neki Grobničan zaposlen preko njih, a ovo ostalo zaboravi, takvi tečajevi ako i postoje neće puno pomoć.
El BaXuZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 10:57   #716
Quote:
abercrombie kaže: Pogledaj post
A da ti malo prestanes sebe reklamirati ..... muljas tu sa brojem mailova i telefonskih poziva, bas si se pretrgao.

Reci konkretno koliko si ljudi bez rig iskustva zaposlio na rigu.

Ili reci ljudima koji su bez platformaskog iskustva gdje da se obrate za posao, ako ti takve ne primas, onda nemas sta da izgubis.
Ako neces da pomognes onda si beskorisran ovdje, jer oni koji su radili na plarformama znaju kako ce promjeniti kompaniju i bez tebe.

Koji ce vam vrag Office?
Ha, ha, imamo para na bacanje od zaposlenih ljudi pa otvaramo office ;-)

E da ti odgovorim, nismo zaposlili NIKOGA tko nema iskustva na rig-u ali ni nikakvog drugog iskustva tipa mehanike elektrike elektronike...i remontnih zanimanja...kako cudno? Da je to tako kako ljudi misle, veruj mi JA BI PRVI otišao zaradit koji dolar...

S logikom dijela ljudi koi zovu, ja bi se javio u NASA-u i rekao im da nemam nikakvog iskustva, ali da bi rado letio na mjesec jer me to zanima i uvijek sam to želio, inače znam sve radit (ta mi je konstatacija najdraža...) i da, čuo sam da su odlične plaće.
__________________
______
Bubo
bubo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 11:04   #717
Quote:
leko kaže: Pogledaj post
zbog cega gosp.Bubo vi u svojim postovima niste niti spomenuli napominjem SPOMENULI da nemate slobodnih mjesta nego ljudi zovu sa nadom da cete vi kao predstavnik ktma bar malo pomoci i objasniti neke stvari kad su ljudi vec nazvali.Kakva je to firma kad nema TRENUTNO posla a vi pozivate ljude da dodju kod vas u rijeku na razgovor.Po vasim postovima bar ja sam se uvjerio da ja kao brodomonter imam sanse za posao a vi meni kazete da nema mjesta.Bez ikakve ljutnje molim.Vi onda izgleda volite kad vas ljudi zovu po 50 puta na dan,zbog cega ne kazete da nema mjesta i kad se otvori mjesto da javite pa nek vas onda ljudi zovu.Napisite nema mjesta i nemojte zvati.Eto toliko nemojte se ljutiti
G.Leko, ne ljutim se,imamo otvorenih mjesta koliko hoćeš, ali AKO imaš HUET i BOSIET, ako si: Rig electronic tech., Ass.Driller, Driller, Toolpusher, Rig Manager, O.I.M., Rig Mechanic, Rig Electrician, Rig Chief Electrician, Chief Mechanic ITD...i zamisli, sve te pozicije ili radna mjesta su navedena u oglasima, postovima...trenutno nemamo otvorenih projekata remonta koje izvodimo, pa ni potražnju za ljudima, iako ih je u fazi pregovora nekoliko, koji bi se trebali realizirati.

Što se tiče oglašavanja, reci mi tko ljude tjera da zovu? Tko kaže ljudima da dođu u Rijeku na razgovor??? Nemo' da lazes! Ljudi su izmislili telefone, mobitele i mailove, da mogu brzo komunicirati bez potrebe da se nalaze... Svih vuče želja za poslom i dobrom lovom...

A kompanije za koje mi radimo (većinom US) nisu balkanskog tipa pa kad ti demand za ljudima, ti onda daš oglase, pa se ljudi jave, pa prođe 2-3 dana u najboljenm sljučaju dok ti pošalju CV, pa ga ti moraš preuredit tj.slati na doradu...i dok pošalješ CV klijentu, vidi čuda, prođe 2 tjedna! A kompanijama obično treba odgovor ODMAH!!! Zamisli, to tako funkcionira...

BTW, vidim ovdje na ovom postu, drugi agenti DRUGIH kompanija sve se trgaju da pomognu ljudima i daju koji dobar savjet...pa sam ja u k...al nema veze, treba malo i ovoga
__________________
______
Bubo

Zadnje uređivanje bubo28 : 22.11.2008. at 11:20.
bubo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 11:16   #718
znači za mene sa ovom školom nema šanse niti da budem neki potrčko (roughneck) , sa kuhanjem nemam veze .,10 god.radim nešto drugo,?
piron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 11:24   #719
Quote:
piron kaže: Pogledaj post
znači za mene sa ovom školom nema šanse niti da budem neki potrčko (roughneck) , sa kuhanjem nemam veze .,10 god.radim nešto drugo,?
Ne, htio sam reći da konkretno preko KTM Servicesa nema šanse da>>sa ovom školom nema šanse niti da budem neki potrčko (roughneck) , sa kuhanjem nemam veze .,10 god.radim nešto drugo,?

A za druge kompanije, agencije - to morate njih pitati.

Već sam objasnio u prijašnjim postovima zašto...zato što nemamo potražnju-upite od kompannija za nižim (početnim i pomooćnim) pozicijama.

Uglavnom, te kompanije za koje radimo, krcaju na niža, pompćna i radnja mjesta osoblja (kuhari, konobari...) lokalno stanovništvo npr. na sjeveru Kanade Eskime, u golfu mexikance...iz 2 razloga: jeftiniji su i po zakonu se mora zaposliti određeni broj lokalnog stanovn. - to ovisi o legislativi svake zemlje ponaosob...
__________________
______
Bubo
bubo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 11:36   #720
nije mi jasno kako doći do pozicije npr. driller, ass. driller...ako se nemožeš ubacit bez iskustva.Kako su oni došli do iskustva(ne vjerujem da ima škola za napr.driller-a)izgleda da se moraš rodit sa iskustvom ili imat debelu vezu
piron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.