Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2015., 16:43   #1
Fiat punto 1.2 16v trokira

Pozdrav
Imam fiat punto 1.2 16v seriju 1 .
Motor ima 150000 km
Auto trokira kad mu se naglo da gasa digne okretaje na cca 2000 i onda počne trokirat sve do oko 5000 i poslije normalno diže okretaje bez trokiranja.
Sad neznam u čemu je problem pred malo vremena sam promijenio svijećice i radi malo bolje ali svejedno trokira.
Svaki savjet je dobrodošao.
k-šćulac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 17:15   #2
kablovi svjećica ili čak i bobine.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 19:13   #3
Točno tako kako I wonder kaže. Svjećice, ako nisi dugo mijenjao, nemaš se što misliti. Po preporuci svog majstora, na tom ih motoru mijenjam svakih 25 k km. Rade u gadnim uvjetima.
Kablovi su oko 600 kn, svjećice cca 200 (NGK)... Možeš sam zamijeniti ako imaš nešto alata (trebaš dugačak ključ za svjećice jer su ful duboko).

Sad vidim da si mijenjao svjećice. Koje si stavio? Sljedeća stanica su ti kablovi...
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 20:16   #4
Quote:
Insp. Harry Callahan kaže: Pogledaj post
Točno tako kako I wonder kaže. Svjećice, ako nisi dugo mijenjao, nemaš se što misliti. Po preporuci svog majstora, na tom ih motoru mijenjam svakih 25 k km. Rade u gadnim uvjetima.
Kablovi su oko 600 kn, svjećice cca 200 (NGK)... Možeš sam zamijeniti ako imaš nešto alata (trebaš dugačak ključ za svjećice jer su ful duboko).

Sad vidim da si mijenjao svjećice. Koje si stavio? Sljedeća stanica su ti kablovi...
stavio sam svijećice od NGK
gledao sam u knjizi od fiata i tamo piše da idu baš fiatove ali ih nigdje nema
k-šćulac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 11:05   #5
Quote:
k-šćulac kaže: Pogledaj post
stavio sam svijećice od NGK
gledao sam u knjizi od fiata i tamo piše da idu baš fiatove ali ih nigdje nema
Odgovarajući NGK je super, ne brini. Ostani na njemu. Sada kablove vidi sljedeće. Kada je meni jedan kabel probijao, baš se je lako skužilo da auto radi na tri cilindra. Već od lera.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 16:48   #6
Quote:
Insp. Harry Callahan kaže: Pogledaj post
Odgovarajući NGK je super, ne brini. Ostani na njemu. Sada kablove vidi sljedeće. Kada je meni jedan kabel probijao, baš se je lako skužilo da auto radi na tri cilindra. Već od lera.
ma meni na minimumu radi dobro ali svejedno ću zamjenit kablove kupit ću od NGK
k-šćulac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 21:06   #7
Quote:
k-šćulac kaže: Pogledaj post
ma meni na minimumu radi dobro ali svejedno ću zamjenit kablove kupit ću od NGK
Da, to je malo čudno. Kod mene se je drugačije manifestiralo... Ipak, kablovi nisu na odmet, bez obzira jesu li uzročnik kvara, pogotovo ako ih nisi dugo mijenjao.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 23:19   #8
Quote:
Insp. Harry Callahan kaže: Pogledaj post
Da, to je malo čudno. Kod mene se je drugačije manifestiralo... Ipak, kablovi nisu na odmet, bez obzira jesu li uzročnik kvara, pogotovo ako ih nisi dugo mijenjao.
ok javim situaciju kad zamijenim
k-šćulac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.