Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2012., 21:36   #1
LCHF i sport

Dakle molim stručnjake iz područja nutricionizma da napišu nekakva saznanja na ovu tematiku.
Znam dosta o ovom načinu prehrane i osobno sam ga isprobao/isprobavam.
Inače sam praktičar pa sva teoretska saznanja želim iskusiti u praksi...tako i ovo.
Brojna su znanstvena istraživanja pokazala kako stvari ne stoje onako kako se o njima "priča"...što se tiče samog kolesterola (dobrog i lošeg).
Inače za one koji ne znaju LCHF znači Low Carb High Fat.
Dakle, molim nutricioniste za stručno mišljenje (saznanje).
HVALA
LP,
Jura
JuraSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 08:51   #2
Quote:
JuraSB kaže: Pogledaj post
Dakle molim stručnjake iz područja nutricionizma da napišu nekakva saznanja na ovu tematiku.
Znam dosta o ovom načinu prehrane i osobno sam ga isprobao/isprobavam.
Inače sam praktičar pa sva teoretska saznanja želim iskusiti u praksi...tako i ovo.
Brojna su znanstvena istraživanja pokazala kako stvari ne stoje onako kako se o njima "priča"...što se tiče samog kolesterola (dobrog i lošeg).
Inače za one koji ne znaju LCHF znači Low Carb High Fat.
Dakle, molim nutricioniste za stručno mišljenje (saznanje).
HVALA
LP,
Jura
Ja osobno ne bih preporučio ovakav režim prehrane ako se radi o minimalnom unosu ugh kao kod Atkinsove dijete onda je to kroz duži period i štetno za organizam. Takve dijete su veliki šok za organizam. Ne bih u detalje, a najbolje će to obajsniti achileus koji je nutricionist pa neka ti to malo stručnije pojasni.
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 12:28   #3
Ne znam ništa o Atkinsonovoj dijeti,ali ovdje se ne radi o potpunom isključenju UH, nego o minimalnom unosu -oko 50g dnevno.
Cilj je ovdje povećati unos dobrih masnoća - životinjska mast, maslinovo ulje, kokosovo ulje, maslac, jaja (znanstveno dokazano kako masnoće iz ovih izvora nemaju štetne učinke za zdravlje).
Unos proteina ne povećan već preporučen kao u "normalnoj" prehrani čovjeka.
Stvar je u tome što nisu potrebni UH kao izvor glikogena već jetra iz UH i masti proizvodi onoliko glikogena koliko je čovjeku potrebno.
Ja sam u mjesec i pol dana na ovom načinu prehrane izgubio 3kg-a (masnoća, jer nisam dehidriran) ...s 88 na 85...visok sam 187. Kožni nabor na stomaku mi se smanjio za 4mm.
Nema gubitaka mišićne mase (opseg nadlaktice veći nego prije mjesec i pol s neznatno manjim kožnim naborom nadlaktice). Vježbam svakodnevno i ne osjećam nikakav gubitak snage/energije...štoviše imam više energije nego dok sam se "šopao" UH (preporučenih 60% kod prehrane sportaša)...treninzi nisu ništa "jači" nego što su to bili na "normalnoj" prehrani,a nije povećan ni opseg aerobnih treninga.
To su moja iskustva.
Zanima me što stručnjaci misle. Mislim još mjesec i pol nastaviti s ovim "režimom",a i nakon toga ću ostati na prehrani bez brašna, jednostavnih šećera i škroba.
UH ću unositi isključivo iz voća.
Osjećam se super i zadovoljan sam trenutnim stanjem pa ne osjećam potrebu za promjenama.
JuraSB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.