Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2013., 01:04   #1401
...ja najveći užas danas osjećam od pripadnica ženskog roda...
od te mučne ogavne nesolidarnosti.
od te zle ljubomore, koja Asyie goni da polupa pola bolnice, jer je njen muškić kojega je ona silovala, silovao drugu ženu, pa tu prestaju njene molitve za dušu ove žene koja leži postiđena, pred kojom je dokaz njene izgubljene časti i ponosa,
Durije koja mrzi Narin jer joj je izludila sina,
Bahar koja leži na krevetu čovjeka koji je došao oprati svoju nemoć kod nje prodavačice "ljubavi"...
ah žene...
da bio je tu uvijek, on Serdar, koji je isto čovjek,
koji je priznao da zbog sebe nije odveo tu sirotu ženu iz pakla,
koji je shvatio, da je sve pogrešno, pa i njegova majka, pa i taj ogavni učo,
koji traži dokaze, da ona nije nevina...
ovo je poraz jedne pojmovnosti života, koji se sveo u ovim okvirima,
na krivljenje jedne žene jer nije htjela uzvratiti ljubav zaluđenom muškarcu,
a toga muškarca se brani jer eto nezamislivo voli,
dok drugog koji je pokazao slabost se obezvređuje jer,
nije oteo mladenku.
__________________
Uvijek su teže posljedice ljutnje, nego njeni uzroci.
Marko Aurelije

Zadnje uređivanje AKIF : 25.06.2013. at 02:08.
AKIF is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 01:05   #1402
Quote:
dasha1602 kaže: Pogledaj post
Prva i posljednja noć za Mustafu i Narin. Mustafa je to znao, Narin je to shvatila.
Otuda Mustafine suze i Narinino prepuštanje.
Ova noć, bila je njihov kismet.
Poslije ove noći, bila bi, ruka u ruci preko minskog polja ili meci u Narininom i Mustafinom čelu.
Bila bi smrt. Bio bi pakao.
Bio bi kraj...da nije bilo Serdara.
Mozda je ovo sto dashenka veli najblize istini.

ne mogu se sad sjetiti, ali mislim da je ovom epizodom zavrsena 1. sezona....emarina?
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 01:10   #1403
Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
al Serdar prvo mora posložiti neke kockice... a do tad nek se Narin strpi.. i preživi

volim ja jako Serdar (a i Engina Altana , ah mladosti).. al mu malo prošlost smeta...
Serdar je život shvaćao ozbiljno i odgovorno....čovjek od kojeg se od mladih dana tražila ozbiljnost i odgovornost teško je mogao i osjećaje otkriti.. dok sve nebude sigurno on je mislio... nije to loša osobina al ima manu... nema reagiranja impulzivno, srčano.. pa se zakasni..
Narin mu se podvukla pod kožu i on nije znao što bi s tim osjećajem.. a i sam na kraju prizna... uplašio se sebe /tih osjećaja
Zašto očekivat od Serdara ..bez obzira na sve njegove vrline kojima obiluje..još i da je svemoguć ..da može predvidit šta će se desit..iako niko to ne može..sve njegove namjere su bile zrele..promišljene kakve priliče jednom zdravom muškarcu..koji svojim doprinosom pomaže koliko god može ..na svim poljima.Kako je mogao predpostavit da će hijene napast plijen i komadat kako i koliko ko može i hoće.

Zar doc i sam nije jednom prilikom pitao njih-sebe ..kakvi ste vi to ljudi.

Apropo Narininog nereagiranja na Musrafin nasrtaj.. opirala se toliko dugo ..i sad je ..ali mislim da je bila spremna na sve ..i na smrt.
Riva Taš Ev is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 01:17   #1404
Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post



Mustafa je odjezdio.. ima snove..

Narin je snove prekinula realnošću... to je pakao... i on je poželio i taj pakao.

Njegov molba „budi moja“.... što ima Narin u očima... Strah..ne, molbu „nemoj“..možda... recite vi..

http://img18.imageshack.us/img18/7058/budimojakakosmall.png
vidim tugu za oboje...
dasha je lijepo objasnila

Quote:
dasha1602 kaže: Pogledaj post
Vikala, ne vikala, opirala se, ne opirala se, molila, ne molila...šta god da bi Narin uradila, ove noći, desilo bi se, ovo što se desilo.
Ova noć bila je maktub.
Noć bez uzmaka.
Prva i posljednja noć za Mustafu i Narin. Mustafa je to znao, Narin je to shvatila.
Otuda Mustafine suze i Narinino prepuštanje.
Ova noć, bila je njihov kismet.
Poslije ove noći, bila bi, ruka u ruci preko minskog polja ili meci u Narininom i Mustafinom čelu.
Bila bi smrt. Bio bi pakao.
Bio bi kraj...da nije bilo Serdara.
Spadalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 01:20   #1405
Quote:
witch69 kaže: Pogledaj post
bleso jedna! da ofkors da je mislila na Mustafinu dobrobit

A ovo za daljinski, da, to mislim, da ona vecinom upravlja s njim kad hoce i kako hoce.


Tako mi Akyurekova crnog brka..Narin će izrast u ŽMK.

Nadam se da će Narin iz ovog izaći još jača...

Zadnje uređivanje Riva Taš Ev : 25.06.2013. at 01:27.
Riva Taš Ev is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 01:25   #1406
Quote:
bulería kaže: Pogledaj post
I zanimljivo mi je bilo još nešto: ono bacanje crvenog pojasa ujutro kad su odlazili. Bacila ga je kao da govori "Ah, napokon sam se i toga riješila."
Taj crveni pojas je pretpostavljam znak nevinosti mlade koja ga nosi - koja je ostala zgazena na tlu, pa tamo nek ostane i pojas.

Mogla se nevinosti rijesiti u te dvije godine nebrojeno puta da joj je bila teret.
A mogla je, kao sto neko napisa, da je manupulativna kucka, zaleci sa Serdarom na haubu, pa nek doktor pregleda "motor".

Na zalost stigla sam na pred kraj epizode. Na FTV snimku se ne vide dobro izrazi lica, barem ja ne vidim dobro...ali sutra gledam reprizu...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 01:26   #1407
I ja sam sklona vjerovati da je Narin slutila skoru smrt, a i ovo silovanje kao nezbježno.Ovdje se barata pojmom prepustla se , ta me riječ podsjeća na voljni pristanak.A ovo sigurno nije bio.Nakon početnog otpora, kao da je obamrla od užasa i izgubila zadnji atom snage i nade da će biti drugačije, da se mora desiti i ovo i na koncu smrt.To što nije vrištala ne amnestira krivca nimalo.
Manolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 01:29   #1408
Vristanje...valjda svi misle da bi vristali iz sveg glasa...i izvodili Brus Li poteze, kao od sale...
Zanemaruju sok, nevjericu, da snagu mozda treba sacuvati za moguci trenutak nepaznje, da je ona pritisnuta njegovim tijelom, jos u onoj vjencanici koja je sputava, a i kome vristati u onoj nedodjiji...

Vjerovatno je ocekivala da ce stati, opirale se nijemo kao i uvijek do tada, nije popizdio, nije dobio napad, nije prestao...
Nemocna, izdana i od Boga kojem se moli, prepustila se sudbini koju nije mogla izbjeci...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 01:30   #1409
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
...ja najveći užas danas osjećam od pripadnica ženskog roda...
Ah to je neizbjezni element svake turske serije .... obavezno su zenski likovi katastrofalni, a ako im se slucajno desi da naprave jedan dobar zenski lik, do kraja serije ju moraju "poglupiti" ....nazalost.

Quote:
Riva Taš Ev kaže: Pogledaj post

Tako mi Akyurekova crnog brka..Narin će izrast u ŽMK.
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 01:33   #1410
Quote:
witch69 kaže: Pogledaj post
Mozda je ovo sto dashenka veli najblize istini.

ne mogu se sad sjetiti, ali mislim da je ovom epizodom zavrsena 1. sezona....emarina?
prva sezona završava njegovim pitanjem "je li gotovo?" i odgovorom Narin "bite".. on još stoji na nogama..
ja danas nisam gledala od početka što je Nova priredila.. pa me zanima jesuli uopće mogli staviti ozet.. priča ga Mustafa i pita nas na kraju "što mislimo?"
eMarina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 01:35   #1411
Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
al Serdar prvo mora posložiti neke kockice... a do tad nek se Narin strpi.. i preživi

volim ja jako Serdar (a i Engina Altana , ah mladosti).. al mu malo prošlost smeta...
Serdar je život shvaćao ozbiljno i odgovorno....čovjek od kojeg se od mladih dana tražila ozbiljnost i odgovornost teško je mogao i osjećaje otkriti.. dok sve nebude sigurno on je mislio... nije to loša osobina al ima manu... nema reagiranja impulzivno, srčano.. pa se zakasni..
Narin mu se podvukla pod kožu i on nije znao što bi s tim osjećajem.. a i sam na kraju prizna... uplašio se sebe /tih osjećaja



doktor je ruka spasa.. kad se nešto dogodi ..

a Meral nas pita..

eMarina I meni smeta što nema kod njega srčanosti. Očekivala sam od njega večeras da će onog Asila što je pomagao Mustafi, da će ga stjerati u kut, izmlatiti ga, nešto napraviti da ovaj što prije progovori. On ništa! i tako su tek pred jutro saznali gdje se nalaze Mustafa i Narin
Ledolinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 01:37   #1412
Priča Mustafe i Narin..... nije svijet realnosti,logike,razuma....to je parallele universe u kojem on živi....i nikakvi razgovori i logika njemu nisu mogli objasniti da griješi,da se ljubav ne može silom dobiti,ne vidi bezumnost ideje o odlasku preko granice i stvaranju novog života za njih...u trenutku kad joj silom okreće lice sebi mislim da postaje svjestan da gubi,da ni taj zadnji čin neće pomoći da postane njegova...ali više nema natrag...udala se za drugoga ali ovako će barem biti njegova
Narin ne viče,ne grabi kamenje,ne pokušava pobjeći...bori se šutnjom,kao i do sada...ali ovaj puta ne uspijeva...i ona se predaje....većina žena bi se otimala,vikala,pokušavala nešto,bez obzira što ju neće nitko čuti...ali napravila bi to zbog sebe,da znam da sam pokušala,ne bi se predala.Pitam se zašto se nije javila kad je Asil dovezao auto?

Svi prebacuju krivicu i odgovornost nekom drugom-Asiye Serdaru i Narin,Hatun Durije-ova njoj,Serdar majci i Harunu,Harun Mustafi i Serdaru,Aslan naravno Mustafi ali koluta očima i na Narin...i činjenica je da svi i imaju dio odgovornosti u svemu što se dogodilo...kod Mustafe je jasno što je kriv,kod ostalih će trebati vremena da se iskristaliziraju stvari-ako će neki uopće uspjeti uvidjeti svoje greške i propuste.

Tužne i bolne scene Narin u bolnici...muke koje silovana žena proživi ne samo samim činom,već i nakon njega...tek su počele,sudeći po ponašanju njenog muža
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...

Zadnje uređivanje masal : 25.06.2013. at 01:42.
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 01:38   #1413
Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
prva sezona završava njegovim pitanjem "je li gotovo?" i odgovorom Narin "bite".. on još stoji na nogama..
i onda pocinje "Turnam..." ....mocan kraj sezone nakon samo 11 epizoda.
Ovo je stvarno jedna od najboljih serija koju sam gledala.
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 01:43   #1414
Quote:
adalet kaže: Pogledaj post
I ne vidim razlog da se ljutis na mene sto ne volim Narin i doktora a volim Mustafu.
Aman, aman ... voli koga hoćeš, tako mi svejedno
Otkud izroni ta ljutnja?? Da bih se ja ljutila moralo bi biti nešto bitno, a ovo je svjetlosnim godinama daleko od bitnog.
__________________
Su Olsan Taşa Değsen Olur Safir / Yol Olsan Yürünsen Cennet’e Gidilir / Tam Olur Herşey Yanımdaysan Eğer / Yok Olur Gidersen Eksilir Tükenir..
ComboBox is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 01:50   #1415
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Vristanje...valjda svi misle da bi vristali iz sveg glasa...i izvodili Brus Li poteze, kao od sale...
Zanemaruju sok, nevjericu, da snagu mozda treba sacuvati za moguci trenutak nepaznje, da je ona pritisnuta njegovim tijelom, jos u onoj vjencanici koja je sputava, a i kome vristati u onoj nedodjiji...

Vjerovatno je ocekivala da ce stati, opirale se nijemo kao i uvijek do tada, nije popizdio, nije dobio napad, nije prestao...
Nemocna, izdana i od Boga kojem se moli, prepustila se sudbini koju nije mogla izbjeci...
Odlično si ovo rekla.Ovdje nikako ne treba secirati njene poteze, reakcije.

Mene jedino malo kopka Serdarova reakcija.Očekivala sam da će biti malo žešća, da će, kad je skužio što se desilo, biti ljući, užasnutiji, tužniji, da će je malo više tješiti...Dobra je stvar da je pribrano reagirao i da ju je htio poštedjeti kopanja i po tjelesnim i po duševnim ranama, za razliku od onog ljige koji je dramatizirao, prijetio,a od njega nikakve korsti, ali ostavi mi Serdar nekako mlakušast dojam.Doduše, bila sam ometana u gledanju baš u tom dijelu, pa će mi se nakon odgledane reprize valjda dojmovi posložiti.
Manolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 01:54   #1416
Quote:
witch69 kaže: Pogledaj post
i onda pocinje "Turnam..." ....mocan kraj sezone nakon samo 11 epizoda.
Ovo je stvarno jedna od najboljih serija koju sam gledala.
Turnam gidersen Mardine

http://www.youtube.com/watch?v=6RJQmTAvmro
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 01:57   #1417
Quote:
witch69 kaže: Pogledaj post
i onda pocinje "Turnam..." ....mocan kraj sezone nakon samo 11 epizoda.
Ovo je stvarno jedna od najboljih serija koju sam gledala.
ispravak krivog navoda... 13. epizoda .. malo si brzala..
a serija ne da me oduševila lani nego me zapalila toliko da sam pristala na odlazak u Kapadokyu i tamo našla Guzelyurt.. i ruševine sličen ovima u Daru.. i letila balonom..

a ono što si napisala o ženskim likovima.. evo ja do sad odgledala 5 njihovih serija a onu 6 još nije kraj.. i mogu reči da mi jedino Fatmagul nikad nije bila pogrešna i imala sam full razumijevanje za njeno ponašanje.. ostale.. od jako teško/nikako do podnošljivo.. O Narin evo ni danas nemam preciznog stava.. Za 6. ipak imam više opravdanja..
eMarina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 02:04   #1418
Quote:
Manolina kaže: Pogledaj post
Odlično si ovo rekla.Ovdje nikako ne treba secirati njene poteze, reakcije.

Mene jedino malo kopka Serdarova reakcija.Očekivala sam da će biti malo žešća, da će, kad je skužio što se desilo, biti ljući, užasnutiji, tužniji, da će je malo više tješiti...Dobra je stvar da je pribrano reagirao i da ju je htio poštedjeti kopanja i po tjelesnim i po duševnim ranama, za razliku od onog ljige koji je dramatizirao, prijetio,a od njega nikakve korsti, ali ostavi mi Serdar nekako mlakušast dojam.Doduše, bila sam ometana u gledanju baš u tom dijelu, pa će mi se nakon odgledane reprize valjda dojmovi posložiti.
meni je Serdar ostao trezven i pribran... jer što je trebao početi vikati i mlatiti se s manijakom Mustafom ili ljigom učiteljem .. pa koja korist …Serdar je meni postupio krajnje odgovorno , savjesno i jako emotivno …najteža scena mi je bila kad je došao do ginekologa i pitao ga “zašto ste ju dirali …više je pokazao emocija u onom pogledu dok Narin leži na stolu “ nego tisuće poljubaca…Serdarovi postupci i emocije večer su me fascinirali
nije dozvolio da bijes i gnjev upravlja s njim , i kad su ga zovnuli da Mustafa ima temperaturu pristupio je krajnje profesionalno , odlazi i liječi ga …tu nije gledao tko je na krevetu već samo da je to osoba kojoj treba pomoći pa makar bio i silovatelj, u Mustafi je gledao čovjeka kojem treba pružiti liječničku pomoć …ni jednog trenutka u tom liječenju nisam osjetila da mu je nadvladao bijes ili gnjev… nije se svetio zbog svega proživljenog i viđenog… ostao je pribra i smiren, otišao je do njega skidao mu temperaturu tijela ali na žalost ne može skinuti Mustafi „temperaturu mozga“ taj lik je izgorio

Serdar je pokazao najsavršeniji i najljepši karakter …

Serdar, nemoj da me više diraju molim te... pretužno Narin
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 25.06.2013. at 02:51.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 02:17   #1419
Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post
meni je Serdar ostao trezven i pribran... jer što je trebao početi vikati i mlatiti se s manijakom Mustafom ili ljigom učiteljem .. pa koja korist …Serdar je meni postupio krajnje odgovorno , savjesno i jako emotivno …najteža scena mi je bila kad je došao do ginekologa i pitao ga “zašto ste ju dirali …više je pokazao emocija u onom pogledu dok Narin leži na stolu “ nego tisuće poljubaca…Serdarovi postupci i emocije večer su me fascinirali
nije dozvolio da bijes i gnjev upravlja s njim , i kad su ga zovnuli da Mustafa ima temperaturu pristupio je krajnje profesionalno , odlazi i liječi ga …tu nije gledao tko je na krevetu već samo da je to osoba kojoj treba pomoći pa makar bio i silovatelj, u Mustafi je gledao čovjeka kojem treba pružiti liječničku pomoć …ni jednog trenutka u tom liječenju nisam osjetila da mu je nadvladao bijes ili gnjev… nije se svetio zbog svega proživljenog i viđenog… ostao je pribra i smiren, otišao je do njega skidao mu temperaturu tijela ali na žalost ne može skinuti Mustafi „temperaturu mozga“ taj lik je izgorio …

Serdar j pokazao najsavršeniji i najljepši karakter …
Meni bi bilo logično (i očekivala sam) da će pokazati bijes i emocije dok su pokušavali saznati gdje su Mustafa i Narin-i bilo bi mi sasvim prirodno da je stisnuo uz zid Asila i natjerao ga da kaže gdje su-zaljubljeni muškarac ne zna gdje je oteta žena koju voli,svaka sekunda je važna...
Da ne govorim da bi to i te kako imalo utjecaja na događaje-da su ih našli navečer,umjesto ujutro.
Ponašanje prema Narin u bolnici je bilo puno osjećaja i razumijevanja...liječenje Mustafe totalno profesionalno....pomalo nerealno,čak...nakon što je saznao da je Narin silovana,očekivala bi da muškarac nadvlada liječnika u njemu i da osjećaji izbiju...ali nisu.On traži odvjetnicu,brine o pravnim stvarima...brine o Narin kao i ranije...ovdje bi mi i te kako pasale one njegove suze iz Istanbula...ali ih nije bilo
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 02:18   #1420
Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post
meni je Serdar ostao trezven i pribran... jer što je trebao početi vikati i mlatiti se s manijakom Mustafom ili ljigom učiteljem .. pa koja korist …Serdar je meni postupio krajnje odgovorno , savjesno i jako emotivno …najteža scena mi je bila kad je došao do ginekologa i pitao ga “zašto ste ju dirali …više je pokazao emocija u onom pogledu dok Narin leži na stolu “ nego tisuće poljubaca…Serdarovi postupci i emocije večer su me fascinirali
nije dozvolio da bijes i gnjev upravlja s njim , i kad su ga zovnuli da Mustafa ima temperaturu pristupio je krajnje profesionalno , odlazi i liječi ga …tu nije gledao tko je na krevetu već samo da je to osoba kojoj treba pomoći pa makar bio i silovatelj, u Mustafi je gledao čovjeka kojem treba pružiti liječničku pomoć …ni jednog trenutka u tom liječenju nisam osjetila da mu je nadvladao bijes ili gnjev… nije se svetio zbog svega proživljenog i viđenog… ostao je pribra i smiren, otišao je do njega skidao mu temperaturu tijela ali na žalost ne može skinuti Mustafi „temperaturu mozga“ taj lik je izgorio …

Serdar j pokazao najsavršeniji i najljepši karakter …
Teuta, i ja ti mnogo volem Doktora. Da, njegova veličina i jest u tome što je pribrano, trezveno odreagirao misleći na njenu dobrobit, a pogotovo čin pomaganja Mustafi(za razliku od ljige koji ga ide daviti).Doduše, Doc je izrigao vatru na mater, i neka je.
Manolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.