Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2005., 13:07   #1
prava djece

molim za pomoć, obratila sam se već na miljun adresa ali nigdje pravog odgovora. naime radi se o tome da sam samohrana majka , otac ne daje ni lipe za uzdržavanje a od kad mu je dostavljen poziv za sud prijeti ubojstvom. djeci daje lažna obećanja a i to malo vremena što provedu s njim (svaki drugi vikend), fizički ih kažnjava i dere se na njih, daje obećanja koja redovito ne želi ostvariti i opisuje me kao najveću rospiju koristeći užasne izraze., a da ne spominjem da većinu vremena djecu ostavi sa svojom mamom ili ih čak dovede mojoj mami ( i tamo me kleveće). Djeca jesu mala ali nisu glupa i predobro sve to shvaćaju. kad trebaju ići kod njega redovito plaču.obratila sam se centru za soc. rad ali oni jednostavno ne žele donjeti novo rješenje i kažu da mu djecu u njegovom terminu moram dati. Pomozite , ne znam što da radim
mina_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 13:24   #2
nažalost ima takvih primjera više. osobno sam bio svjedokom takvih radnji roditelja
samo u mom slučaju svaki je drilao dijete sa svoje strane, užas.
najviše tu stradavaju upravo djeca.
državni aparat je kod nas truo i trom.
obrati se ženskim udrugama one ti imaju iskustva sa time, npr babe www.babe.hr
nije da lobiram nešto za njih no tamo sigurno ima žena sa sličnim iskustvom.
kakvi su to ljudi, ne mogu shvatiti. kada i dodje do razlaza, pa zar se to ne može ljudski riješiti?
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 13:28   #3
tu bi pomogao razgovor neutralne osobe s njim.
a s tvoje strane nebi škodilo ni jedno kratko i razumno pismo upućeno njemu na tu temu.. samo, nešt sumnjam da je i s tvoje strane situacija idealna..
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 16:11   #4
ma gle daleko da je situacija od idealne ali nikad im ne govorim protiv njega dapače.
ali problem je jer ih ja učim poštovanju a on sam to uništava svojim ponašanjem.
a što se tiče razgovora s neutralnom osobom, zaboravi. tražila sam da idemo u savjetovalište ali nije htio dok ga nisu uputili po službenoj dužnosti. zaključak psihijetra nakon 3 seanse je bio da nema potrebe da više dolazimo jer on ne odstupa od svojih stavova i nije spreman na kompromis. što više reči?
ne znam kak bu se to sve riješilo
mina_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 17:47   #5
Re: prava djece

Quote:
mina_zg kaže:
molim za pomoć, obratila sam se već na miljun adresa ali nigdje pravog odgovora. naime radi se o tome da sam samohrana majka , otac ne daje ni lipe za uzdržavanje a od kad mu je dostavljen poziv za sud prijeti ubojstvom. djeci daje lažna obećanja a i to malo vremena što provedu s njim (svaki drugi vikend), fizički ih kažnjava i dere se na njih, daje obećanja koja redovito ne želi ostvariti i opisuje me kao najveću rospiju koristeći užasne izraze., a da ne spominjem da većinu vremena djecu ostavi sa svojom mamom ili ih čak dovede mojoj mami ( i tamo me kleveće). Djeca jesu mala ali nisu glupa i predobro sve to shvaćaju. kad trebaju ići kod njega redovito plaču.obratila sam se centru za soc. rad ali oni jednostavno ne žele donjeti novo rješenje i kažu da mu djecu u njegovom terminu moram dati. Pomozite , ne znam što da radim
Obrati se opet centru za soc. rad. Mojoj prijateljici su puno pomogli i rekli joj ako im ona ne prijavi ono sto on radi, da oni o nicemu pojma nemaju i prema tome ne mogu ni reagirati.
Tako ih je ona par puta nazvala kad bi on sa zakasnjenjem dovodio dijecu kuci i intervencijom "centra" postalo je cak upitno njegovo buduce vidjanje sa dijecom. On djecu nema sta ostavljati kod tvoje ili njegove majke, vec tocno tamo gdje mu stoji napisano i u tocno vrijeme.
Mozes zatraziti i da se nad njim provede psihicko vjestacenje.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 18:46   #6
tražila sam psihičko vještačenje ali ništa od toga, jako su indiferentni po tim pitanjima, doduše tražila sam vještačenje usmeno. mislite li da bih mogla napisati nekakav službeni zahtjev ili zamolbu i bih li to mogla poslati ili uruđbirati nekoj višoj distanci?
mina_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 19:03   #7
Quote:
mina_zg kaže:
tražila sam psihičko vještačenje ali ništa od toga, jako su indiferentni po tim pitanjima, doduše tražila sam vještačenje usmeno. mislite li da bih mogla napisati nekakav službeni zahtjev ili zamolbu i bih li to mogla poslati ili uruđbirati nekoj višoj distanci?
Ništa, ali baš ništa se ne traži usmeno, osim usmeno na zapisnik.

A ako nešto u vezi djece pišeš Centru, pošalji kopiju Pravobraniteljici za djecu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 19:10   #8
hvala, dakle bez obzira kome pišem , javljam se i pravobraniteljici?
mina_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 20:04   #9
Quote:
mina_zg kaže:
hvala, dakle bez obzira kome pišem , javljam se i pravobraniteljici?
Njoj se možeš javiti i ovako - i potrudi se biti što preciznija sa svojim problemom. Pravobranitelj istina nema izravnih ovlasti za nešto napraviti, njegovo je da nadgleda, savjetuje i izvješćuje Sabor, ali niti jedno tijelo ne voli previše kada mu moraju pisati izvješća o svom (ne)radu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 21:29   #10
zanimljivo kako svi apriori odmah stajete na stranu žene.
i njemu treba pomoć, ovakvim guranjem zakona samo na jednu stranu, ne rješava se problem na nepristan i pošten način.
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 21:39   #11
Quote:
nn-st1 kaže:
zanimljivo kako svi apriori odmah stajete na stranu žene.
i njemu treba pomoć, ovakvim guranjem zakona samo na jednu stranu, ne rješava se problem na nepristan i pošten način.
Da se otac javio i rekao da supruga ne daje ni kune za uzdržavanje te vrši kaznena djela prijetnje i uvrede, savjetovali bi jednako.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 22:19   #12
na naravno..
samo što taj sigurno nije nikad ni čuo za internet, a kompjuter je za njega čudna kutija..
kolika je ravnopravnost u sistemu govori jednostavna činjenica da ima desetak raznoraznih udruga koje pomažu i savjetuju žene, a niti jedna za muškarce.
i stoga dolazi do zatvorenog kruga s poznatim krajem.
jadan pojedinac neupućen u svoja prava i obaveze bori se sam protiv i protivnika s debelom poleđinom i sistema koji ni u startu nije nepristan.
i tu bitku može samo izgubit.
eto, neću niti spomenut opći stav društva: muškarac = zlostavljač, žena = sirota i nedužna žrtva..
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 00:29   #13
Quote:
nn-st1 kaže:
kolika je ravnopravnost u sistemu govori jednostavna činjenica da ima desetak raznoraznih udruga koje pomažu i savjetuju žene, a niti jedna za muškarce.
i stoga dolazi do zatvorenog kruga s poznatim krajem.
jadan pojedinac neupućen u svoja prava i obaveze bori se sam protiv i protivnika s debelom poleđinom i sistema koji ni u startu nije nepristan.
i tu bitku može samo izgubit.
eto, neću niti spomenut opći stav društva: muškarac = zlostavljač, žena = sirota i nedužna žrtva..
U mojem užem krugu postoje dva muška samohrani očevi iste udruge će to učinit za njih, ako im se obrate.
Rješenje ne leži u sukobu nego u treznoj glavi, a tu na žalost žene imaju podršku sustava jer one to bez daljnjeg bolje prezentiraju, a možda su i u pravu.

Podcrtavam drugu rečenicu u tvom postu "bori se sam...." , ako to kažeš muškm onda to većina tumači šaka, ako kažeš ženskoj većina misli ko me može spasiti.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 00:30   #14
vojky hvala, puno mi to znači

a što se tiče tebe nn, ne znam što bih ti rekla.....nisi upučen u sitaciju i očito je da gledaš iz svoje perspektive

činjenično stanje je da muškarci djecu uglavnom (čast racionalnim iznimkama) , djecu gledaju kroz lik majke, pa misleči da će nauditi majci zapravo naude vlastioj djeci .......
druga stvar.....kontrola, no mogla bih sad o tome do sutra
jednostavno nije vrijedno

vojky thanks još jednom
mina_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 00:35   #15
Quote:
d@d@ kaže:
U mojem užem krugu postoje dva muška samohrani očevi iste udruge će to učinit za njih, ako im se obrate.
Rješenje ne leži u sukobu nego u treznoj glavi, a tu na žalost žene imaju podršku sustava jer one to bez daljnjeg bolje prezentiraju, a možda su i u pravu.

Podcrtavam drugu rečenicu u tvom postu "bori se sam...." , ako to kažeš muškm onda to većina tumači šaka, ako kažeš ženskoj većina misli ko me može spasiti.


naravno d@d@ da je tako
osim toga nisam ovdje došla moliti za pomoć kao žena već kao netko tko treba pomoć, i kako vojky kaže jednako bih savjetovala muškarca u mojoj situaciji s obzirom da smo vjerojatno svi ovdje svjesni da opsesija osobom bilo s muške ili ženske strane za onog drugog može biti itekako mučna
mina_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 00:45   #16
mina_zg

djeca su mali ljudi, ja sugeriram politiku ne miješanja, pusti..
ono što je tebi tako teško oni možda lakše nose, ako te brine njegov uticaj na njih najlakše ćeš dobit odgovore ako postaviš pitanje i čekaš na njihov odgovor (jako je bitno da se ne mrštiš i da ne pokazuješ neslaganje), dobro je postavit pitanje kako bi oni to riješili (bez uplitanja i sugestija) samo vodi razgovor i pusti da kažu da bi ga pretukli ili .... (šta već), pa je na to dobro pitanje zašto, kad daju odgovr stavi ih u njegove cipele pa ih pitaj šta bi onda napravili (daj im priliku da osjete) malo će duže trajat ali ide.
Djeca nisu glupa, a tvoj cilj nije odgojit djecu koja mrze svoga oca.
Polako i pažljivo, držim fige.
A možda ni lova nije najvažnija, ma koliko ti povrijeđena bila.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 01:02   #17
gle d@d@ u potpunosti se slažem s tobom ili sam se slagala.
ali nakon toliko vremena neke su stvari trebale doći na mjesto a ne da kako vrijeme prolazi njegovo ponašanje i reakcije bivaju sve gore i koliko se ja god trudila ne uplitati se unjihov odnos, mislim njega i djece (jer i sama znam kako je to živjeti bez oca, iako je moj umro a ne otišao) i govoriti djeci da ih on voli itd on sve to sam uništava

a kaj se love tiiće, znam da kunu nebu dal dok je živ, ali kao zakonski zastupnik svoje djece a u svrhu zaštite njihovih prava morala sam ga tužiti jer u protivnom bi ga tužio centar a ja bih snosila posljedice jer kao njihov zastupnik i roditelj moram brinuti za prava svoje djece

to je još jedna glupost u našem famoznom zakonodavstvu jer zašto se to ne odnosi i na druge stvari ne tako opipljive

ne znam jer me možeš pratit jer nemrem baš sasvim prisebno napisati milijun stvari koje su mi ovog momenta preletilo kroz glavu
mina_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 09:15   #18
Quote:
ne da kako vrijeme prolazi njegovo ponašanje i reakcije bivaju sve gore i koliko se ja god trudila ne uplitati se unjihov odnos, mislim njega i djece (jer i sama znam kako je to živjeti bez oca, iako je moj umro a ne otišao) i govoriti djeci da ih on voli itd on sve to sam uništava
ovo je samo dokaz da se on ne zna nosit sa sistemom.

Quote:
ali kao zakonski zastupnik svoje djece a u svrhu zaštite njihovih prava morala sam ga tužiti jer u protivnom bi ga tužio centar a ja bih snosila posljedice jer kao njihov zastupnik i roditelj moram brinuti za prava svoje djece
ma da..
prije godinu bila je vjest u novinama o presuđenoj alimentaciji od 10 kn. i objašnjenje zašto.. žena jednostavno nije htjela nikakve alimentacije, pa je sud presudio minimalnu - 10 kn mjesečno..
a tebe izgleda više zanima alimentacije nego prava..
inače, neplaćanje je refleksna radnja.
ona meni ne dopušta pristup djeci - ja neću plačat..

Quote:
mojem užem krugu postoje dva muška samohrani očevi iste udruge će to učinit za njih, ako im se obrate.
ti su izuzetak a ne pravilo.
u prvom redu , očevima nitko ne pomaže.
opći stav okoline je negativan pa neće ni pomoć (prvo po defaultu - "da si tu muško, nebi ona tebe zajebavala", drugo - "da valjate, nebi ste se tukli", treće - "di ima dima ima i vatre, dakle, kriv si" )
drugo, muški će teže i pitati pomoć.
treće, ipak su to ženske udruge, i teže će njima doć neki muškarac za pitat pomoć. ženama je to lakše- ženske su udruge..


Quote:
a što se tiče tebe nn, ne znam što bih ti rekla.....nisi upučen u sitaciju i očito je da gledaš iz svoje perspektive
normalno da gledam iz svoje, neću valjda iz tvoje?
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 10:24   #19
Quote:
mina_zg kaže:

a kaj se love tiiće, znam da kunu nebu dal dok je živ, ali kao zakonski zastupnik svoje djece a u svrhu zaštite njihovih prava morala sam ga tužiti jer u protivnom bi ga tužio centar a ja bih snosila posljedice jer kao njihov zastupnik i roditelj moram brinuti za prava svoje djece
Ne brini, dati će kada ga država prisili.

Ti se kao zakonski zastupnik djece moraš boriti za njihova prava - jer to je njihov novac. Zakonski zastupnik koji se ne bori za alimentaciju - ne obavlja svoju ulogu zakonskog zastupnika kako spada, jer se ne trudi priskrbiti djeci ono što toj djeci pripada. Čak i da sama imaš dovoljno za hranu i druge potrebe, možeš im uplaćivati stambenu štednju i sl.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 10:25   #20
Quote:
nn-st1 kaže:
ovo je samo dokaz da se on ne zna nosit sa sistemom.
Ako prijeti i vrijeđa - vrši kaznena djela i treba za to odgovarati.

Također, alimentaciju mora plaćati.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.