Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2015., 21:42   #2861
to sam figurativno rekao sat vremena i ne da upalim nego pojacam mozda sam se krivo izrazio, kad ga jednom upalimo preko zime nema gasenja...trenutno ga ne koristim jer sam u stanu...po cijeloj kuci su plocice i podno je svuda provuceno.
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 15:06   #2862
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ako se dolje stalno grije onda ne bih postavljao izolaciju jer nema gubitaka prema dolje, samo grijanje odozdo ali zato potkrovlje treba dooobrooo izolirati.
Šta bi se podrazumijevalo pod doobrooom izolacijom? Koji materijali i koliko?

tnx!
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 19:28   #2863
Mineralna vuma (stiropor) i čim deblje!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 11:22   #2864
mislim da je trenutno neki standard 30cm vune ukupno, između rogova i na rogove s unutarnje strane

ja imam 10-15 i to je ništa, točno se kuži da nije bogzna šta
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 13:11   #2865
uselio u svoju novoizgrađenu kuću, i pod krovom je 22.5 - 30 cm kamene vune... super zadovoljan. Kao i podnim grijanjem...
solat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 20:02   #2866
Preuređujem stan koji ima grijanje na toplanu. Ukoliko netko ovdje ima iskustva sa podnim grijanjem na toplani, molila bih da mi se javi i da mi da savijet vezano za takvo grijanje. Sve dobre i lose strane istog. Šta treaba od opreme imati, da li su potrebni posebni razdjelnici za smanjivanje temperature buduci da namjeravam staviti laminat.
Placanje grijanja je trenutno paušalno, ali će se to mijenjati. Uvode se kalorimetri ove godine.
Kako će podno grijanje utjecati na moju potrošnju?

Zadnje uređivanje Vlatka1 : 08.02.2015. at 20:10.
Vlatka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 21:39   #2867
Hmm... podno u stan...
Trebat će ti termo ventil da spusti temperaturu na cca 38°C. Bit će nešto jeftinije, ali ne značajno.
Ne znam jel se isplati utući toliko love i posla za podno u stanu... i pod će se podignuti za koji cm...
solat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 09:30   #2868
Quote:
solat kaže: Pogledaj post
Hmm... podno u stan...
Trebat će ti termo ventil da spusti temperaturu na cca 38°C. Bit će nešto jeftinije, ali ne značajno.
Ne znam jel se isplati utući toliko love i posla za podno u stanu... i pod će se podignuti za koji cm...
Kak znaš?
To ovisi o gubicima stana pa temperatura vode može biti od npr. 30°C pa do 50°C. I svoje podno ne bih nikad mjenjao za neko drugo!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 17:16   #2869
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Kak znaš?
To ovisi o gubicima stana pa temperatura vode može biti od npr. 30°C pa do 50°C. I svoje podno ne bih nikad mjenjao za neko drugo!
ne može biti npr. 50°C u podu jer:
a) ako imaš pločice, hodaš po jako vrućem i nije baš ugodan osjećaj
b) ako imaš parket, uništiti ćeš si taj parket

Temperatura vode od bojlera do termoventila može biti od 30-50 (i 70), ali od termoventila i kroz pod, ne bi smjela prelaziti 30 i kusur. Zato i treba termoventil.

Ne bi ni ja mijenjao svoje podno, samo kontam da u stanu (ako imaš grijani stan ispod sebe) omjer uloženo/dobiveno nije na nivou kao kod kuće.

A i znam iskustvo prijatelja čiji je susjed iznad išao ugrađivati podno u stanu. Susjed je štemao pod da bi si stavio podno, pa je prijatelju otpala žbuka sa plafona. Neugodno...
solat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 17:40   #2870
Tomsto tvrdis je naprosto netocno

Da je tako kao sto kazes ne bi se rtl ventili stavljali na povrat nego na polaz

Ja na istom krugu imam i radijatore i podno

Ujutro kad treba nadoknaditi po 2 stupnja sobne, grijanje mi krene i sa polazom 50-60c, ovisno,o vanjskoj temp. To ude i u podno. Rtl ventil mi je nariktan na nekih 32c. To znaci da odmah zatvori, prekine cirkulaciju i,tih 50-60 c ostaje zarobljeno u podnom. Temp se predaje u prostor i temp. Povrata pada i cim padne ispod 32 rtl ventil otvara cirkulaciju. To tak funcionira jedno 7 godina implocicama nije bas nista. A ne otpada ni zbuka.

Ovo sto ti pises spada u znanstvenu fantastiku i urbane legende i lokalnu mitologiju
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 18:28   #2871
Quote:
solat kaže: Pogledaj post
ne može biti npr. 50°C u podu jer:......
Tko priča o temperaturi poda (preporuka je do 27°C) - pričamo o temperaturi vode!
Ako si tako rasporedio cijevi u podu, možda trebaš upravo 50°C!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 19:12   #2872
o hebo me, već sam zažalio što sam opet počeo pratiti forum...
Pročitajte pitanje od Vlatke pa moj odgovor... kakvo pitanje, takav i odgovor!

@ Edgar - ne trebati ti ventil na ulazu jer (kako sam kažeš) imaš priključak s povrata kad se već desio temperaturni pad na radijatoru. Ako nemaš prethodni pad, onda ti treba ventil na ulazu. Da bi pokrio svaki mogući slučaj spajanja podnog grijanja, trebao bih napisati elaborat, a to nemam u planu.
Gdje će se Vlatka spojiti? Nemam pojma, nije napisala, pa kakvo generalno pitanje, takav i 'generalni' odgovor.
A ako PAŽLJIVO pročitaš što sam napisao, onda bi vidio da je žbuka otpala od ŠTEMANJA, a da se od visoke temperature u podu ošteti PARKET a ne pločice.

@ Lee Champa - ne znam o čemu ti pričaš, ali ako PAŽLJIVO pročitaš što sam napisao, nisam rekao da 30 i kusur mora biti temperatura ulazne vode iz bojlera ili toplane, tako da je diskusija apsolutno nepotrebna.
A što se ukupnog toplinskog proračuna i temperature vode tiče, da bi pokrio svaki mogući slučaj spajanja podnog grijanja, trebao bih napisati elaborat, a to nemam u planu.
Dakle odgovor je išao Vlatki i kakvo generalno pitanje, takav je i 'generalni' odgovor.

Zadnje uređivanje solat : 10.02.2015. at 19:24.
solat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 19:29   #2873
Ak si mislio na ovo:
Temperatura vode od bojlera do termoventila može biti od 30-50 (i 70), ali od termoventila i kroz pod, ne bi smjela prelaziti 30 i kusur. Zato i treba termoventil.

Ovo 30 i kusur ne možeš odrediti unaprijed! To ovisi o gubicima i gustoći polaganja cijevi u podu.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 19:45   #2874
Slažem se, ali generalno/uobičajeno je '30 i kusur' jer je jeftinije grijati vodu na 30 nego na 50... kao što rekoh, možemo sad ovdje sastavljati elaborat, uključujući izračun vremenskih konstanti jel idemo 30 gusto ili 50 rijetko, ali niti ima smisla niti je to bilo Vlatkino pitanje.

Zadnje uređivanje solat : 10.02.2015. at 21:05.
solat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 21:43   #2875
Eto ljudi, hvala vam na odgovorima...molim bez svadje...... digla sam trenutno parket i moram cijeli stan iznivelirati sa glazurom..pa sam zato mislila to iskoristiti za podno, ali mozda i odustanem..obzirom da je ispod stan i ...kao sto ste napisali nema neke ustede....
Hvala...puno..pozzz
Vlatka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 11:05   #2876
solarni kolektori za PTV i/ili grijanje

Ima li netko od vas kolektore?
Koliko komada? tj. koja je površina?
Na koliko L/min vam je namješten protok antifirza?
Koliko izlazi iz kolektora ovih dana (16.02. do 21.02. 2015.) i na koliko zagrije spremnik?
Nagib krova?
Čisto da razmjenimo iskustva
makos11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 19:28   #2877
Kolektori su mi u planu za ovu godinu. Jedino tražim "vodoravne" (glumit će ogradu na balkonu) - u HR su skoro duplo skuplji.
Ne mislim ih upotrebljavati za grijanje, jedino po ljeti za TV. I prema tome nema antifriza jer se voda ispušta iz sustava.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 12:36   #2878
pozdrav :-)
pitnje.pročitali smo dosta toga ,ali rijetko se spominje tapison kao obloga na glazuru..
adaptirali bi sobu koja je u "zraku" (dogradnja na stupovima ispod je terasa).
ima veliki radijator u sobi i dodali bi podno grijanje da u zimi kad se mala igra na podu ne bude hladno.. neću laminat/parket,a najmanje pločice..ako stavimo tapison hoće li to funkcionirati da pod ne bude hladan? :-)
hvala
__________________
***EVA 03.10.2010***
luma1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 19:32   #2879
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Kolektori su mi u planu za ovu godinu. Jedino tražim "vodoravne" (glumit će ogradu na balkonu) - u HR su skoro duplo skuplji.
Ne mislim ih upotrebljavati za grijanje, jedino po ljeti za TV. I prema tome nema antifriza jer se voda ispušta iz sustava.
Nisam siguran da je dobro staviti vodu u takve kolektore.
S obzirom na nacin montaze ne mogu biti termosifonski pa to nema nikakvog smisla. Glikol, antifriz, solarna tekucina nije tako skupa. A ako kupujete paket Dobije se ionako u solarnom paketu. To je dodatni posao svake godine koji je bespotreban, a moze se nesto i dogoditi, odes na put zaboravis....
Takodjer kamenac bi mogao biti problem.
Inace kolektori tako postavljeni su pogodni za zimsko sunce, a ne za ljeto.
Netko sa iskustvom? - Na moja pitanja
makos11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 08:34   #2880
Quote:
makos11 kaže: Pogledaj post
S obzirom na nacin montaze ne mogu biti termosifonski

Inace kolektori tako postavljeni su pogodni za zimsko sunce, a ne za ljeto.
O onom neprikazanom možemo imati različita mišljenja, ali ovo črno ne razumijem!
Montiraju se kako treba, a kak utječe zimsko/ljetno sunce?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.