Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2012., 11:30   #541
Quote:
angelicaxxx kaže: Pogledaj post
svi mi smo glupi u odnosu na Boga.
Nismo. Samo nam većini nedostaje širina pogleda da shvatimo svemir.

Pa se onda utječe bozima, vrazima itd.

Religija - najotvorenija interpretacija svega upravo zato da bi se svatko
mogao naći u tome. Jednom kad poželi prestati zdvajati.

O sebi. O životu. Ljudima. Svijetu. Svemiru.

A ja to ne želim. Sigurno utočište je stagnacija i neznanje. Ne rastem tako.

Vjerujem u sebe prvo i prvo.
__________________
"Ave Caesar, morituri te salutant"
Magnus_The_Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 18:49   #542
Quote:
Propovjednik x kaže: Pogledaj post
Što se tiče današnjih zakona,i oni se mogu tumačiti na sto načina.
ne mogu.
ali kad su nejasni onda se nadopunjavuju i mijenjaju, a božji nikad.


Quote:
Propovjednik x kaže: Pogledaj post
Na kraju jednog filma,zaboravio sam kojeg,advokat kaže da pobjedu na sudu ne donosi pravda,nego dobar advokat,dakle onaj koji ljepše i bolje "zamota" i prikaže slučaj.

to je pred američkim sudom gdje je porota koja odlučuje, kod nas u hrvatskoj nema porote, sudac odlučuje. nema ni zamatanja, a razlika dobrog i lošeg advokata je u poznavanju zakona i rupa u zakonu.

Quote:
Propovjednik x kaže: Pogledaj post
Dok je Božji zakon jasan:ne ubij,ne ukradi,ne sagriješi bludno,ne poželi tuđu imovinu...Šta je ovdje kontradiktorno i na koliko se ovo načina može tumačiti?
Ne ubij - osim u samoobrani ili u čast domovine? Vojnici idu u pakao čak i kad ginu u domovinskom ratu u obrani svoje obitelji?

Ne ukradi - od koga? ljudskog bića, životinje? bilo koga? ne ukradi ni kad ti sinu prijeti sigurna smrt jer neće dobiti injekciju inzulina na vrijeme, ili životno potreban lijek? ne ukradi - što je krađa, je li krađa ne isplaćivanje plaće na vrijeme i ne isplaćivanje kamata za kašnjenje?
je li krađa uzimanje bobice grožđa u trgovačkom centru radi kušanja zrelosti?
je li krađa zakonsko manipuliranje porezima, friziranje prihoda (tj trošenje u zadnji čas da se smanji porez na dobit - samo u svrhu izbjegavanja plaćanja poreza)?

je li krađa uzeti gladnoj životinji u šumi uhvaćenog zeca i speći ga na ražnju radi preživljavanja?
je li krađa dabrovima porušiti branu i uzeti drvo za gradnju?

je li krađa kupiti na ebayju predmet od 20 dolara pa ga prodati za 200kn?
je li krađa uskratiti nekome pomoć (financijsku) kada znaš da je to njemu biti ili ne biti?

je li krađa ako je tebi biti ili ne biti, a nemaš otkuda platiti?

postoje milijuni slučajeva koji su siva zona ovog zakona "božjeg".

ne sagriješi bludno - što je to? svaki seks danas je bludan čin, osim onog kad se seksamo radi stvaranja djece, je li bludni grijeh slučajno u novinama 24sata vidjeti golu ženu i osjetiti uzbuđenje? opet protuprirodni zakon, bezvezarija čista.

ne poželi tuđu imovinu - protuprirodni zakon, nemoguće je kontrolirati misli i osjećaje, nismo strojevi nego ljudi. to je kao da kažeš nekome da će ići u pakao ako ikad u životu osjeti ljutnju. zar će dijete ići u pakao jer se u vrtiću poželjelo igrati s prijateljevim igračkama jer su bolje nego njegove?
zar je grijeh pomisliti da susjed ima bolji traktor i da bi i meni trebao takav jer sa ovim svojim su muke isusove obraditi njivu, a ja bih htio od susjeda posuditi njegov? bezvezarija od zakona.

svi su božji zakoni dvosmisleni, imaju presedane i iznimke, a koje nisu navedene u njima.


Quote:
Propovjednik x kaže: Pogledaj post
I ne znam zašto misliš da su katolici,dakle po ovome se čini SVI katolici,teški grešnici?Naravno da ima i takvih.
zato jer svi katolici imaju isprane mozgove i šire propagandu kojom oštećuju tuđu psihu, prave komplekse u ljudima, tako da misle da su manje vrijedni i da neće u raj ako ne postupe kako im katolici kažu, što je velika laž.
zato jer osuđuju ljude koji ne postupaju kao oni, koji ne misle kao oni i koji se ne oblače kao oni.

zato jer na svakom koraku gdje dođu iza sebe ostavljaju atmosferu uštogljenosti, neopuštenosti, frustracije, prodike, ljutnje i straha. a to u drugim ljudima samo pobuđuje porive da sagriješe (po katoličkom shvaćanju) - u inat.

zato jer su katolici svojim prihvaćanjem propagande uzrokovali jadi i patnje milijuna ljudi u svijetu, drugih nacionalnosti, pripadnosti, vjera i religija, čak i plemena. dovoljno je da ne digneš glas protiv katoličkih poglavara koji šire vjersku mržnju i potežu rat u ime boga i ti si sudionik u tom ratu i teški griješnik, ne moraš ni primiti mač ili pušku.



Quote:
Propovjednik x kaže: Pogledaj post
Bit biblije je da ljude pouči redu,radu,miru i ljubavi,a kao što kažeš točno je da ju neki zlorabe.
bit biblije je da stvori u ljudima isprane mozgove koji će poslušno slušati što im kaže autoritet - svećenik tj katolički poglavar. bit biblije je ljudima upravljati i uništavati svaku individualnost i maštu, uništavati ljudski duh i znatiželju, obrazovanje i tehnološki napredak, kako bi se zauvijek zarobljena ljudska duša zadržala u okvirima koje vjerski poglavari mogu iskorištavati u svoje bolesne ciljeve, a sve to u ime boga.
tebi da bi bio dobar čovjek ne treba nikakva knjiga i ničija misao, dovoljno je voditi se vlastitim unutarnjim glasom koji ti govori što je za tebe i drugog, tj tvog bližnjeg dobro, a što nije. sve ostalo je propaganda i uništavanje individualnog u čovjeku.


Quote:
Propovjednik x kaže: Pogledaj post
A za tvoju konstataciju da je izašla iz pakla,blago ću reći da je u najmanju ruku neozbiljna.
iz ovog gornjeg pasusa proizlazi ta tvrdnja da je biblija iz pakla izašla.

Zadnje uređivanje NMT : 08.03.2012. at 18:55.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 13:43   #543
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post

iz ovog gornjeg pasusa proizlazi ta tvrdnja da je biblija iz pakla izašla.
Napoleon Hill je još 1938 u svojoj knjizi Outwitting the devil opisao svoj intervju sa Sotonom. (to je alegorija, Hill nije kako ga vjernici zamišljaju)
Tamo mu se Sotona pohvalio kako ordinira putem religije i školstva, i tamo upravo zarobi najveći broj ljudi.
Religiozni odgoj temeljen na strahu i neznaju je jedan od njegovih najvažnijih instrumenata.
No kako su religiozni ljudi mahom tolerantni, Hill se nije usudio objaviti knjigu za svoja života, a kada je umro njegova žena nije dala da se objavi dok ona i njena djeca ne umru. Tako da je knjiga vidjela svjetlo danaa tek 2011.
Inače još jedan način na koji ljudi padaju pod Sotonu je tzv. driftanje, odnosno lutanje, zgubidanjenje bez ikakvog većeg cilja. (ne prozivam nikoga, ali mogli bi se oni koji imaju po nekoliko tisuća postova na forumu zapitati)
BigBasterd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 13:07   #544
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
zato jer svi katolici imaju isprane mozgove i šire propagandu kojom oštećuju tuđu psihu, prave komplekse u ljudima, tako da misle da su manje vrijedni i da neće u raj ako ne postupe kako im katolici kažu, što je velika laž.
zato jer osuđuju ljude koji ne postupaju kao oni, koji ne misle kao oni i koji se ne oblače kao oni.
Super post,mislim na cijeli kojim si komentirao.Iz njega sam izdvojio ovaj odlomak da samo priupitam nešto,naime,čini mi se da si se obrušio samo na katolicizam,ako se ne varam?
Izgleda da ti vjeru,bilo koju vjeru,tj religiju,poistovječuješ s katolicizmom.A znaš,ima još puno puno religija i ispranih mozgova,nismo mi katolici jedini.
A i pripadnici,NEKI,drugih religija također su u ime vjere ubijali.Npr,Inke,Maje,Asteci,nisu li zarobljenima na živo vadili srce u ime svojih bogova;ne tuku le se Hindusi i Muslimani u Indiji;nije li Muhamed vodio tzv svete ratove protiv nemuslimana;itd,itd?Nisu li protestanti po Engleskoj ubijali katolike,a katolici po Francuskoj protestante tijekom srednjeg vijeka?
Vidiš kako imaš uske poglede i kako si ograničen.Pun si mržnje i frustracije,a to ti ne čini nikako dobro.
I još nešto u vezi zakona,da,ljudski se stalno preuređuju jer su loši i falični.
A Božji NIKAD jer su SAVRŠENI,samo kada bi se svi toga pridržavali.
Mir tebi,odoh sada malo k Isusu i Bogu da dobijem još jednu dozu današnjeg ispiranja mozga,bar se mogu pohvaliti da mi je od tog ispiranja mozak savršeno čist a ne prljav,pa ću se pomoliti za tebe i takve poput tebe naka vam Bog udjeli milost i mir.
Hajd zbobgom!
Propovjednik x is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 15:15   #545
Quote:
Propovjednik x kaže: Pogledaj post
Super post,mislim na cijeli kojim si komentirao.Iz njega sam izdvojio ovaj odlomak da samo priupitam nešto,naime,čini mi se da si se obrušio samo na katolicizam,ako se ne varam?
Izgleda da ti vjeru,bilo koju vjeru,tj religiju,poistovječuješ s katolicizmom.A znaš,ima još puno puno religija i ispranih mozgova,nismo mi katolici jedini.
A i pripadnici,NEKI,drugih religija također su u ime vjere ubijali.Npr,Inke,Maje,Asteci,nisu li zarobljenima na živo vadili srce u ime svojih bogova;ne tuku le se Hindusi i Muslimani u Indiji;nije li Muhamed vodio tzv svete ratove protiv nemuslimana;itd,itd?Nisu li protestanti po Engleskoj ubijali katolike,a katolici po Francuskoj protestante tijekom srednjeg vijeka?
Vidiš kako imaš uske poglede i kako si ograničen.Pun si mržnje i frustracije,a to ti ne čini nikako dobro.
I još nešto u vezi zakona,da,ljudski se stalno preuređuju jer su loši i falični.
A Božji NIKAD jer su SAVRŠENI,samo kada bi se svi toga pridržavali.
Mir tebi,odoh sada malo k Isusu i Bogu da dobijem još jednu dozu današnjeg ispiranja mozga,bar se mogu pohvaliti da mi je od tog ispiranja mozak savršeno čist a ne prljav,pa ću se pomoliti za tebe i takve poput tebe naka vam Bog udjeli milost i mir.
Hajd zbobgom!
1. pretpostavio si da samo katolicima zamjeram, a onda si izrekao boldano. to je tipično za tebe i takve, stereotipi i predrasude koje siju isprani katolički mozgovi.
ne, nije točno, i drugima zamjeram, ali katolička je crkva učinila NAJVIŠE zla.
nije ni nelogično jer je najbrojnija. zato uglavnom vas šijem, a i zato jer ste mi najbliži, najpoznatiji, jer imam osobno iskustvo odrastanja kroz katolicizam pa mu najbolje znam mane.

2. nisu božji zakoni ni blizu savršenstva. božji zakoni su baš zbog toga dvosjekli mač. božji zakoni zabranjuju osnovne ljudske karakteristike i individualnosti, a to je kao da govore "ne pij", "ne jedi", "ne yebi".
objasnio sam gore zašto. nemoguće je kontrolirati misli a to ti božji zakoni govore "ne poželi tuđeg ženidbenog druga", "ne poželi nikakve tuđe stvari".

božji zakoni ne pokrivaju ni polovicu grijeha, tj ne zna se pokrivaju li jer nisu jasno izrečeni. gdje u božjim zakonima piše da je grijeh na wall streetu kupovati jeftino, nabijati cijenu i prodavati skupo? a grijeh bi trebao biti, kao što bi trebao biti grijeh sve ono što sam naveo u gornjim postovima, ne isplata plaće, itd, što sve može a ne mora ići pod zakon "ne ukradi", zato jer nije jasan božji zakon i nema objašnjenja što se misli pod njime nego si ga svako sam mora tumačiti i na svoj način može prema svojim zaključcima djelovati na štetu treće osobe. a to se kroz povijest stalno i događalo.

i onda ti veliš da je božji zakon savršen

3. da ti je mozak savršeno čist, bio bi u kontaktu sa svojim unutarnjim ja, bio bi svjestan svojih dobrih i loših osobina, a ne bi pokušavao kloniti se tj kontrolirati svoje loše osobine. tako si nesvjestan svoje "zle" strane i ona kad tad tobom prevlada, bilo onda kad osuđuješ susjeda radi "bludnih radnji" pa klafraš iza leđa nekome, ili onda kada vodiš vjerski rat. tebi je mozak odvojen od svijesti, ti živiš polusvjesno. svjestan si samo toga što radiš taj tren, ne i svih ostalih osobina i kvaliteta koje posjeduješ kao individua. pokušavaš se povoditi "božjim" zakonima i na taj način živjeti ali tako nikada ne upoznaš sebe i svoje mogućnosti, jer ti božji zakoni to ne dopuštaju, uvijek ti u životu nešto fali i uvijek za nečim možeš žaliti, iako se prema van praviš da ne žališ i da ti to ne treba.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 17:00   #546
Quote:
BigBasterd kaže: Pogledaj post
Napoleon Hill je još 1938 u svojoj knjizi Outwitting the devil opisao svoj intervju sa Sotonom. (to je alegorija, Hill nije kako ga vjernici zamišljaju)
Tamo mu se Sotona pohvalio kako ordinira putem religije i školstva, i tamo upravo zarobi najveći broj ljudi.
Religiozni odgoj temeljen na strahu i neznaju je jedan od njegovih najvažnijih instrumenata.
No kako su religiozni ljudi mahom tolerantni, Hill se nije usudio objaviti knjigu za svoja života, a kada je umro njegova žena nije dala da se objavi dok ona i njena djeca ne umru. Tako da je knjiga vidjela svjetlo danaa tek 2011.
Da je bio pravi čovjek, trebao je knigu za života objaviti. Ovako je ispao kukavica.
Quote:






Inače još jedan način na koji ljudi padaju pod Sotonu je tzv. driftanje, odnosno lutanje, zgubidanjenje bez ikakvog većeg cilja. (ne prozivam nikoga, ali mogli bi se oni koji imaju po nekoliko tisuća postova na forumu zapitati)
To ti podjebavaš ljude koji su često na forumu. Možda ovdje traže božansku istinu. Jer još nisu uspjeli postati pravi zen budisti: Cijepam drva,vučem vodu iz bunara,Oh kako divno,oh kako čudesno.

A ja osobno mislim da je driftanje veliko blaženstvo, a ne proklestvo.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 17:07   #547
ne moramo mi kriticizirati samo katoličanstvo, tu su i druge vjere. ali zasada 90 % građana RH pripada hrvatskoj katoličkoj crkvi i njezinoj religiji, a činjenica je da smo upravo mi ateisti najviše na udaru takvog društva (svi osim mene, jer ja nabijem na k**** svakog onog tko me osuđuje i stvara mišljenje o meni na takav način). i zašto bi se ja onda osvrnuo na druge religije i vjere kad i one same pripadaju manjini poput mene. i oni su potlačeni od strane većine. i onda smo mi ograničeni i puni frustracije, samo zato što ste vi licemjeri...
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 20:28   #548
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
i onda ti veliš da je božji zakon savrše

3. da ti je mozak savršeno čist, bio bi u kontaktu sa svojim unutarnjim ja, bio bi svjestan svojih dobrih i loših osobina, a ne bi pokušavao kloniti se tj kontrolirati svoje loše osobine. tako si nesvjestan svoje "zle" strane i ona kad tad tobom prevlada, bilo onda kad osuđuješ susjeda radi "bludnih radnji" pa klafraš iza leđa nekome, ili onda kada vodiš vjerski rat. tebi je mozak odvojen od svijesti, ti živiš polusvjesno. svjestan si samo toga što radiš taj tren, ne i svih ostalih osobina i kvaliteta koje posjeduješ kao individua. pokušavaš se povoditi "božjim" zakonima i na taj način živjeti ali tako nikada ne upoznaš sebe i svoje mogućnosti, jer ti božji zakoni to ne dopuštaju, uvijek ti u životu nešto fali i uvijek za nečim možeš žaliti, iako se prema van praviš da ne žališ i da ti to ne treba.
Što se tiče zakona,ostajem pri svome mišljenju.Božji zakon ni jednom nije dorađen,super je jednostavan i nema začkoljica kao naš ljudski,da ga tako nazovem,koji se stalno uređuje i time govori sam za sebe.
Ja sam u kontaktu sa svojim unutarnjim "ja",nosim u sebi istočni grijeh(mogućnost razlikovanja dobra i zla i odabira šta ću od toga dvoga izabrati činiti,a što sam nasljedio od prvih ljudi Adama i Eve-spoznaju),kao i svi ostali,samo ga veliko mnoštvo ne prizna,misle da su sami sebi dovoljni i da sve znaju o svemu.Svoje loše strane nastojim promijeniti,i uspijevam u tome.Zatvarati oči pred njima ili ih stavljati pod nadzor nije dovoljno.Ne vidim ništa loše u tome ako mi vjera pomaže da budem bolji čovjek,što iznova nastojim biti.Ja nisam osoba koja će govoriti nekome iza leđa,jer ne volim da i meni netko govori iza leđa nego ako ima što reći neka mi kaže u lice,pa ću razmisliti o tome i korigirati se ako je potrebno.A to što ljudima kažem u lice svoje mišljenje,donijelo mi je dosta problema u životu.Da ne bi pogrešno pomislio,nisam nikoga vrijeđao i govorio bez veze nego na osnovu činjenica.
Ovo dalje što si rekao da mi je mozak odvojen od svijesti,da nisam svjestan svojih kvaliteta i mogućnosti,da mi to Božji zakoni ne dopuštaju,da negiram da mi nešto u životu nije potrebno su tvoja proizvoljna tumačenja moje osobe,koja smatram neozbiljnima s obzirom da me ne poznaš uživo,a iznenadio bi se,eto sad malo pričam o sebi jer se osjećam prozvan.Ali naravno da si ti sretan što me ne poznaješ jar ja sam samo jedan supergriješni katolik ispranog mozga koji je mnogim ljudima pomogao na puno načina,jer pomaganje nije samo dužnost vjernika nego i svih ljudi bez obzira kome ili čemu pripadaju.A vidiš,mnogi od tih mi danas okreću leđa,a ima ih i ateista,i katolika,i pripadnika drugih vjera i nacija.Ali Bog me nije ostavio niti će.Sorry ako sam koga uvrijedio ovom samohvalom,ali osjetio sam se prozvanim pa je to zato,iako Sveto Pismo kaže da kada dajemo neka nam ljevica ne zna što radi desnica i da se nije lijepo hvaliti svojim dobri djelima.Ali Bog će mi oprostiti jer zna zašto sam ovo iznijeo.
P.S.
Hvalite me usta moja jer ću vas poderat,ha ha ha!

Zadnje uređivanje Propovjednik x : 10.03.2012. at 20:51.
Propovjednik x is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 20:38   #549
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
ne moramo mi kriticizirati samo katoličanstvo, tu su i druge vjere. ali zasada 90 % građana RH pripada hrvatskoj katoličkoj crkvi i njezinoj religiji, a činjenica je da smo upravo mi ateisti najviše na udaru takvog društva (svi osim mene, jer ja nabijem na k**** svakog onog tko me osuđuje i stvara mišljenje o meni na takav način). i zašto bi se ja onda osvrnuo na druge religije i vjere kad i one same pripadaju manjini poput mene. i oni su potlačeni od strane većine. i onda smo mi ograničeni i puni frustracije, samo zato što ste vi licemjeri...
Osobno nemam ništa ni protiv ateista ni pripadnika drugih religija.Ja samo govorim zašto sam vjernik.Niti osuđujem ljude po pripadnosti nekoj vjeri.Poštujem svačiji odabir njegovih pogleda na život ukoliko nije ispunjen mržnjom prema drugima.A prijatelja imam i među vjernicima i među ateistima.
Meni je kao vjerniku žao što neki odbijaju vjerovati u Boga i u vjeri nalaze milijarde loših strana,dok za dobre strane ne žele ni čuti.Neću o njima govoriti jer nema smisla,mislim o tim dobrim stranama,i ova konstatacija je dovoljna da me se sada popljuje.
I ja nisam licemjer,moj način življenja govori tome u prilog.
Da,još nešto,ti nabijaš na k...one koji te osuđuju jer si ateist,i na osnovu tvoga ateizma grade svoj stav i mišljenje o tebi.Naravno da to nipošto nije u redu,i na takve se ne trebaš obazirati,kao što i činiš.Eto vidiš iz nekih komentara na moje postove da zbog toga što sam ja vjernik neki stvaraju negativne slike o meni.Meni je bitno da ja znam kakav sam,kao što i ti znaš za sebe,mislim da čovjeka prvo treba gledati kao čovjeka.U tome se s tobom slažem.Ne bih želio da ove moje zadnje misli shvatiš kao licemjerstvo jer nisu.

Zadnje uređivanje Propovjednik x : 10.03.2012. at 20:48.
Propovjednik x is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 23:07   #550
Quote:
Propovjednik x kaže: Pogledaj post
Osobno nemam ništa ni protiv ateista ni pripadnika drugih religija.Ja samo govorim zašto sam vjernik.Niti osuđujem ljude po pripadnosti nekoj vjeri.Poštujem svačiji odabir njegovih pogleda na život ukoliko nije ispunjen mržnjom prema drugima.A prijatelja imam i među vjernicima i među ateistima.
Meni je kao vjerniku žao što neki odbijaju vjerovati u Boga i u vjeri nalaze milijarde loših strana,dok za dobre strane ne žele ni čuti.Neću o njima govoriti jer nema smisla,mislim o tim dobrim stranama,i ova konstatacija je dovoljna da me se sada popljuje.
I ja nisam licemjer,moj način življenja govori tome u prilog.
Da,još nešto,ti nabijaš na k...one koji te osuđuju jer si ateist,i na osnovu tvoga ateizma grade svoj stav i mišljenje o tebi.Naravno da to nipošto nije u redu,i na takve se ne trebaš obazirati,kao što i činiš.Eto vidiš iz nekih komentara na moje postove da zbog toga što sam ja vjernik neki stvaraju negativne slike o meni.Meni je bitno da ja znam kakav sam,kao što i ti znaš za sebe,mislim da čovjeka prvo treba gledati kao čovjeka.U tome se s tobom slažem.Ne bih želio da ove moje zadnje misli shvatiš kao licemjerstvo jer nisu.
evo brate onda si prvi na ovome forumu od tvojih pristaša koji je to napisao i rekao, sve 5 !
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 23:40   #551
Quote:
Propovjednik x kaže: Pogledaj post
Što se tiče zakona,ostajem pri svome mišljenju.Božji zakon ni jednom nije dorađen,super je jednostavan i nema začkoljica kao naš ljudski,da ga tako nazovem,koji se stalno uređuje i time govori sam za sebe.
Ja sam u kontaktu sa svojim unutarnjim "ja",nosim u sebi istočni grijeh(mogućnost razlikovanja dobra i zla i odabira šta ću od toga dvoga izabrati činiti,a što sam nasljedio od prvih ljudi Adama i Eve-spoznaju),kao i svi ostali,samo ga veliko mnoštvo ne prizna,misle da su sami sebi dovoljni i da sve znaju o svemu.Svoje loše strane nastojim promijeniti,i uspijevam u tome.Zatvarati oči pred njima ili ih stavljati pod nadzor nije dovoljno.Ne vidim ništa loše u tome ako mi vjera pomaže da budem bolji čovjek,što iznova nastojim biti.Ja nisam osoba koja će govoriti nekome iza leđa,jer ne volim da i meni netko govori iza leđa nego ako ima što reći neka mi kaže u lice,pa ću razmisliti o tome i korigirati se ako je potrebno.A to što ljudima kažem u lice svoje mišljenje,donijelo mi je dosta problema u životu.Da ne bi pogrešno pomislio,nisam nikoga vrijeđao i govorio bez veze nego na osnovu činjenica.
Ovo dalje što si rekao da mi je mozak odvojen od svijesti,da nisam svjestan svojih kvaliteta i mogućnosti,da mi to Božji zakoni ne dopuštaju,da negiram da mi nešto u životu nije potrebno su tvoja proizvoljna tumačenja moje osobe,koja smatram neozbiljnima s obzirom da me ne poznaš uživo,a iznenadio bi se,eto sad malo pričam o sebi jer se osjećam prozvan.Ali naravno da si ti sretan što me ne poznaješ jar ja sam samo jedan supergriješni katolik ispranog mozga koji je mnogim ljudima pomogao na puno načina,jer pomaganje nije samo dužnost vjernika nego i svih ljudi bez obzira kome ili čemu pripadaju.A vidiš,mnogi od tih mi danas okreću leđa,a ima ih i ateista,i katolika,i pripadnika drugih vjera i nacija.Ali Bog me nije ostavio niti će.Sorry ako sam koga uvrijedio ovom samohvalom,ali osjetio sam se prozvanim pa je to zato,iako Sveto Pismo kaže da kada dajemo neka nam ljevica ne zna što radi desnica i da se nije lijepo hvaliti svojim dobri djelima.Ali Bog će mi oprostiti jer zna zašto sam ovo iznijeo.
P.S.
Hvalite me usta moja jer ću vas poderat,ha ha ha!
Koja je to vražja volja pisati ovoliko dugo i široko. Samo mi nije jasan taj tvoj Božji zakon. Ti misliš da su neki Adam i Eva jedenjem jabuke napravili svijet ovakvim kako je danas. Inače bi bilo sve idealno. Nitko ne bi umirao , nitko se ne bi razbolio.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 01:02   #552
Quote:
Propovjednik x kaže: Pogledaj post
Osobno nemam ništa ni protiv ateista ni pripadnika drugih religija.Ja samo govorim zašto sam vjernik.Niti osuđujem ljude po pripadnosti nekoj vjeri.Poštujem svačiji odabir njegovih pogleda na život ukoliko nije ispunjen mržnjom prema drugima.A prijatelja imam i među vjernicima i među ateistima.
Meni je kao vjerniku žao što neki odbijaju vjerovati u Boga i u vjeri nalaze milijarde loših strana,dok za dobre strane ne žele ni čuti.Neću o njima govoriti jer nema smisla,mislim o tim dobrim stranama,i ova konstatacija je dovoljna da me se sada popljuje.
I ja nisam licemjer,moj način življenja govori tome u prilog.
Da,još nešto,ti nabijaš na k...one koji te osuđuju jer si ateist,i na osnovu tvoga ateizma grade svoj stav i mišljenje o tebi.Naravno da to nipošto nije u redu,i na takve se ne trebaš obazirati,kao što i činiš.Eto vidiš iz nekih komentara na moje postove da zbog toga što sam ja vjernik neki stvaraju negativne slike o meni.Meni je bitno da ja znam kakav sam,kao što i ti znaš za sebe,mislim da čovjeka prvo treba gledati kao čovjeka.U tome se s tobom slažem.Ne bih želio da ove moje zadnje misli shvatiš kao licemjerstvo jer nisu.
za ovaj post i dio onog gornjeg posta u kojem opisuješ sebe i svoje djelovanje, a koji je odgovor na moj post, ti skidam kapu, ispričavam ti se ako sam te krivo ocijenio, ali takav sam dojam stekao iz postova gore. nemam ništa protiv ljudi koji vjeruju i to drže za sebe, kojima je vjera nešto osobno i privatno i NE NAMEĆU je nikome, niti druge ljude gledaju kroz prizmu svoje vjere ili biblije te na taj način i osuđuju, bilo riječima, bilo pogledima, bilo djelima.

ako si takav onda sve povlačim, nije ti ispran mozak, ali samo ako si takav kako je opisano.
dapače, protiv takvih vjernika ne bih nikad imao ništa protiv. drži to za sebe i ne moraš se ničeg stidjeti, ali nemoj nikome ni nepozvan propovjedati.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 18:37   #553
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
i upravo tu je biblija opasna i upravo tu je biblija podložna tumačenjima i upravo tu počinju vjerski ratovi i upravo zato ju treba šutnut u ropotarnicu povijesti.
ja ne prihvaćam krista kao spasitelja, mene treba pravedničkim mačem sasjeći.
Mozda ti nije dobro objasnjeno, a moguće ne zelis shvatiti. Mač koji "mene" probode zato sto sam Krsćanin je KRISTOV MAČ. Oni i danas bodu. Čini mi se??
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 23:40   #554
Vjerujem u razum, covjekovo razmisljanje. Vjerujem u sebe, vjerujem u znanost. Vjerujem u ono što vidim vlastitim očima. Vjerujem u sreću i vjerujem da mi jako male sitnice mogu popraviti dan. Vjerujem da vrijeme ne postoji. Vjerujem u ljudski dodir i lijepu riječ. Vjerujem da postoje posebni ljudi na ovom svijetu. Vjerujem da ne vjerujem televiziji i vijestima. Vjerujemo mi u svašta..
Divnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 00:57   #555
Quote:
Divnost kaže: Pogledaj post
Vjerujem u razum, covjekovo razmisljanje. Vjerujem u sebe, vjerujem u znanost. Vjerujem u ono što vidim vlastitim očima. Vjerujem u sreću i vjerujem da mi jako male sitnice mogu popraviti dan. Vjerujem da vrijeme ne postoji. Vjerujem u ljudski dodir i lijepu riječ. Vjerujem da postoje posebni ljudi na ovom svijetu. Vjerujem da ne vjerujem televiziji i vijestima. Vjerujemo mi u svašta..
Pristupam Tvojoj vjeri!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 11:32   #556
Quote:
Divnost kaže: Pogledaj post
Vjerujem da vrijeme ne postoji. Vjerujem da ne vjerujem televiziji i vijestima. Vjerujemo mi u svašta..
Uh, to ste vi, gospodine Mišak?
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.