Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2014., 21:47   #81
I onda se neko sjeti i opali direktoru kaznu zbog nepredavanja izvještaja PU, FINI i slično...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 05:51   #82
Pa dobro nije tesko predavat izvjestaje sa svim nulama
technorocker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 12:36   #83
Dan,ljudi!

Da li netko zna u kojem roku od osnivanja se mora javit u poreznu pripadajuće općine kako bi se dodjelio referent?
CHOBI is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 14:53   #84
Koji uvjeti moraju biti zadovoljeni da bih doo moglo obavljati knjigovodstvene usluge (doo već posluje u nekim drugim djelatnostima, ali ima među ostalim djelatnostima navedeno knjigovodstvene usluge kao jednu od djelatnosti)

sova003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 20:33   #85
Nije mi jasno kakav bi ti to bio knjigovoda, a ne znas stvari koje knjigovoda treba znati


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 07:40   #86
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno kakav bi ti to bio knjigovoda, a ne znas stvari koje knjigovoda treba znati


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zanima me ima li nešto posebno šta treba udovoljavati prostor, stručna sprema.... početnik sam zato pitam.....
sova003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 17:22   #87
Ne kuzis moje pitanje. Ako si knjigovoda i mislis se time baviti onda odgovore na svoja pitanja moras znati.

Nadi knjigovodu koji ce te u to uputiti samo mi nije jasno kakav ces ti knjigovoda onda biti


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 21:36   #88
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Ne kuzis moje pitanje. Ako si knjigovoda i mislis se time baviti onda odgovore na svoja pitanja moras znati.

Nadi knjigovodu koji ce te u to uputiti samo mi nije jasno kakav ces ti knjigovoda onda biti


Sent from my iPhone using Tapatalk
Što ne volim ovakve ispade. I kada se pravo trpa pod knjigovodstvo. Pa je informacija isto što i znanje.

Kakve veze to ima s knjigovodstvom? Knjigovodstvo je usmjereno na knjiženje poslovnih događaja, a ne na usvajanje informacija koje su u datom trenutku važeće u RH a koje se tiču zakonske regulative o tehničkim uvjetima poslovanja za određenu djelatnost.

To što knjigovođe rade neke pravne poslove, ne znači da je to knjigovodstveni posao. Nego popratni sadržaj kojega su svi shvatili zdravo za gotovo.

To je to, morala sam.
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 21:39   #89
stela, moj knjigovoda apsolutno sve takve informacije zna i ne treba joj za to nikakav pravnik vec rad, iskustvo i trud da usvaja takve informacije.

I bas zato ju smatram odlicnom jer i informaciju koju ne zna, za svog klijenta ce saznati. Knjigovoda nije samo osoba koja vodi knjige i račune. Najgore je to sto je mnogo knjigovoda koji misle da je to to i takvi su uzasno losi.
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 21:53   #90
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
stela, moj knjigovoda apsolutno sve takve informacije zna i ne treba joj za to nikakav pravnik vec rad, iskustvo i trud da usvaja takve informacije.

I bas zato ju smatram odlicnom jer i informaciju koju ne zna, za svog klijenta ce saznati. Knjigovoda nije samo osoba koja vodi knjige i račune. Najgore je to sto je mnogo knjigovoda koji misle da je to to i takvi su uzasno losi.
Samo jedna dopuna - to je računovođa, jer osim knjigovodstva (knjiženja poslovnih događaja) ti pruža i usluge savjetovanja, ali treba imati na umu da se takve usluge trebaju i platiti, i to je dodatna vrijednost koju dobivaš.

Knjigovođe koji to ne rade nisu loši već vrlo vjerovatno rade onaj posao koji su i dogovorili a to je vođenje poslovnih knjiga, pa su stoga cjenovno povoljniji.

A svaki poduzetnik treba znati što mu treba, i ne treba od knjigovođe očekivati bilo kakve informacije osim ako to nije ugovoreno i definirano u startu, ali onda treba biti svjestan da to i košta.

devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 22:01   #91
gle, meni knjigovođa naplaćuje 650 kn mjesečno s pdv-om
znaci, svaki mjesec mi pripremi papire za isplatu place i doprinosa, posalje mi mailom stanje zaliha, posalje i knjigu popisa (to je ona debela knjiga u koju pisem promet na dnevnoj bazi)

To je nesto sto je obvezno iz mjeseca u mjesec jer je to nesto sto se ne mijenja. No, ako trebam bilo sto, nazovem ju i pitam i ona mi veli.

Kad bih sutra otvarala ducan ili bih prosirivala biznis ili bilo sto, nju bih prvu nazvala i pitala

1. sto mi je potrebno od papira?
2. kog trebam zvat za ovo?
3. kakve dozvole trebam imat?

i hrpu drugih pitanja, ovisno o cem se radi.

Kad sam otvarala firmu zapravo sam htjela otvoriti obrt. Isla sam na savjetovanje u jedan servis. Zena je dala pola krivih informacija i nakon razgovora s njom mi je doslo da sjednem i placem.

Preko frendice sam dosla do sadasnje knjigovode i zena je potrosila doslovce minimalno 4 sata objasnjavajuci mi i savjetujuci me sto je najbolje. I da, nije to naplatila!

Zbog nje nisam otvorila obrt vec firmu.. jer kad smo sve stavili na papir vidjeli smo da je isplativije.. i bolje za mene..
Koji god problem da se desi, ona je tu. Velim, rijetko je to ustvari jer mi posao ide ko po spagi ali kakva god da se promjena desi, ona mi javi.

Primjerice, da se sutra donese zakon u kojem pise nesto sto se tice mog posla, ona bi me odmah nazvata i obavijestila jer su to stvari o kojima ja ne vodim brigu.

Ljudi sa iskustvom su dobro rekli kad kazu da je "knjigovoda zlata vrijedan"...
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 22:12   #92
Drugo je informiranje oko promjena Zakona koji te se tiču, to je normalno da knjigovođa prati i informira klijente, kao i osnovno savjetovanje jer to većina ima uračunato u cijeni koju ti nudi, a sve temeljem opsega posla.

Ali sve van toga je dodatna vrijednost,
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 22:42   #93
pa ovo sto on sad pita.. to su informacije koje je meni knjigovoda u startu besplatno i rekla

i velim, mogu je pitati apsolutno sve sto mi treba. ako bas ne zna, bude se raspitala. u kontaktu je s frendicama koje rade isti posao pa joj nije problem. nije joj ni problem prosurfati i pogledati koji zakon. Kad pogledas mala je lova koju uzima ali opet s druge strane, svakom cu ju preporuciti + placam joj na vrijeme sto znam da jako cijeni jer nisu svi klijenti takvi i nikada ju bespotrebno ne davim. prolaze mjeseci kad samo knjizi moje racune i radi ono osnovno pa dode mjesec kad ju zagnjavim sa tisucu stvari. To je valjda tako
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 23:27   #94
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
stela, moj knjigovoda apsolutno sve takve informacije zna i ne treba joj za to nikakav pravnik vec rad, iskustvo i trud da usvaja takve informacije.

I bas zato ju smatram odlicnom jer i informaciju koju ne zna, za svog klijenta ce saznati. Knjigovoda nije samo osoba koja vodi knjige i račune. Najgore je to sto je mnogo knjigovoda koji misle da je to to i takvi su uzasno losi.
Ma jasno da zna, sve to stoji, ali je to onda dodatna vrijednost koju on kao stručnjak posjeduje, a ne osnovni preduvjet da je to što je - knjigovođa.

I zato mi nisu draga prozivanja ovakvog tipa, ništa drugo...
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 23:39   #95
meni knjigovoda bez tog znanja nista ne vrijedi jer bih i sama mogla nauciti knjiziti racune i radit u programu. ali sve ostale stvari koje knjigovoda zna su mi itekako bitne i ne stignem ih sama pratiti, a neke stvari jednostavno i ne kuzim.

Kad mi netko spomene knjigovodu/racunovodu to su sve stvari koje ja smatram potrebnima. Nisam jos dozivjela da bi mi knjigovoda davao dvije cijene za svoj rad
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 11:40   #96
ja sam postavila pitanje jer sam nova i uključujem se u posao, zaposlila bi se u firmi kojoj bi radila knjigovodstvene poslove
ali ovjde očito ima ljudi koji to ne shvaćaju....
A pitanje je bilo šta sa pravne strane treba firma udovoljavati (prostor, proglrami, uvjeti rada....)
Hvala onima koji razumiju, a isprika onima koji ovo krivo shvačaju
Dok je čovijek novi u nečem početnik je i ne može sve znati
sova003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 12:05   #97
Pa ne kuzim te. Ako se zaposljavas u nekoj tudoj firmi sto te briga koje uvjete firma treba zadovoljavati?

Ako ti otvaras firmu onda sam ti svoje misljenje rekla.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 12:22   #98
Odgovor nemaš, ali mišljenje imaš?

Nemamo svi sreću da se rodimo sa znanjem cijelog svijeta u malom prstu. Mnogi trebaju puno učiti, čitati i pitati da dođu do neke zadovoljavajuće razine znanja, te nikad neće reći za sebe da sve znaju.
Ukoliko, kako kažeš, tvoja knjigovođa sve zna, onda mi je nejasna cijena za koju prodaje to svoje znanje ili ona radi iz ljubavi, a ne da zaradi?

Kažu - nema glupih pitanja, samo glupih odgovora

Poslovni prostor mora imati minimalne tehničke uvjete, kontrolu mikroklime, svjetla, el. instalacija...
A knjigovođa - sprema ovisi o zahtjevima poslodavca za neke stvari nije važna, a za neke pozicije imaju zahtjeve od određenog stupnja stručne spreme, do određenog broja godina rada na određenim poslovima. Ovisi o dosta stvari
__________________
It could have been...

Zadnje uređivanje lili p. : 25.09.2014. at 12:35.
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 15:49   #99
O cemu ti pricas? Ja nisam knjigovoda ali moja knjigovoda zna odgovore na ova pitanja.

Ja samo velim da mi nije jasno kako ona zeli biti knjigovoda i baviti se tim poslom, a pita ovakva pitanja


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 15:51   #100
I da, preporucam ti citanje s razumijevanjem jer vidim da imas problema. Ja nisam napisala da zna sve nego vecinu, a ono sto ne zna za svog klijenta ce saznati i provjeriti te ju iz navedenih razloga smatram odlicnom.

Posto se pravis vazna mozes slobodno zeni i odgovoriti jer ovo sto si sad napisala zna i ona sama


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.