Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2023., 07:23   #2081
Quote:
Plava orhideja kaže: Pogledaj post
Da li ima netko tko je bio na operaciji u KB Dubrava da mi kaze koliko je vremena proslo od kad je napravio obradu kod anesteziologa do operacije?
Na odijel sam se prijavila sredinom 4. mjeseca sa svim obavljenim nalazima i zvali su me za pregled kod anesteziologa sljedeci tjedan pa ne znam da li to znaci da ce i operacija biti uskoro ili moze proci jos par mjeseci do operacije.
Nebitno za operaciju i mjesto obicno ta anesteziolska obrada ne smije biti starija od tipa dva tjedna. Tako da ce i op biti uskoro .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2023., 14:45   #2082
odradila sam i anesteziologa. operacija bi trebala biti za 2-3 tjedna.
sad je tek krenula lagana panika ��
i pripreme svega prije bolnice. nadam se da cu se sjetiti svega sto mi treba ponijeti.

Ostat ce mi cijela neotvorena kutija Saxende jer sam zadnji put kupila dvije (nisam ocekivala da ce me ovako brzo zvati) pa cu je probati prodati
Plava orhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2023., 22:08   #2083
Wink

Quote:
Plava orhideja kaže: Pogledaj post
odradila sam i anesteziologa. operacija bi trebala biti za 2-3 tjedna.
sad je tek krenula lagana panika ��
i pripreme svega prije bolnice. nadam se da cu se sjetiti svega sto mi treba ponijeti.

Ostat ce mi cijela neotvorena kutija Saxende jer sam zadnji put kupila dvije (nisam ocekivala da ce me ovako brzo zvati) pa cu je probati prodati
Bokić...baš mi je drago da ti ide i da si blizu cilja-operacije!....kako si sada? Koliko si ukupno skinula za operaciju? Jesi obavila već zahvat ili jos čekaš poziv?? Molim te nemoj nas zaboraviti kad se operiras da čujemo kako ide i kako je sve prošlo??! Sretno..držim fige da sve bude odlično!!😄🤞🤞👏
__________________
Žena,majka,kraljica💋
suza2806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2023., 03:47   #2084
zvali su me brzo i jucer sam obavila operaciju. sve je proslo super.
detalje naravno napisem ali kad malo dodjem sebi
Plava orhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2023., 18:35   #2085
Plava orhideja, poslala sam ti poruku u inbox pa molim te pogledaj
electra36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2023., 11:28   #2086
Od ponedjeljka sam doma. Sama operacija je bila odlicna. Poslije nisam imala nikakve mucnine ili bolove od rupica. Cak bolovi koje sam imala u donjem dijelu ledja su bili potpuno nestali (ali sad su se vec vratili ). Bolove koje imam su u podrucju donjeg dijela jednjaka /zeludca. Prvi i drugi dan su u nekim trenucima bili malo jaci pa bi dobila analgetik i smirilo bi se. To je bilo izazvano kada sam pocela po malo piti vodu. Sada je puno bolje. Nemam potrebu za analgeticima ali i dalje osjetim slabasna probadanja koja traju 2 sec kad nesto popijem (ne svaki put).

U bolnici su svi divni i mogu sve samo pohvaliti. Najbolji je bio dr anesteziolog Jurisic. On je predobar doktor. Koliko se brine i ispituje da li imam kakve bolove. Ja sam bila u apartmanu pa da znate da ima i ta opcija. Kosta 50e po danu.

Od jucer sam mogla poceti uvoditi kasastu hranu ali me bilo dosta strah da li ce me boliti pa sam tek predvecer probala malo jogurta i proslo je ok.
Glad nemam nesto posebno. Ako je i bude traje min i bude slaba.

Prije op skinula sam cca 17 kg. Od operacije sam sada na -5 kg. Ok se osjecam. Imam dovoljno energije iako sam zadnji pravi obrok pojela u proslu srijedu i do jutros bila sam na caju i vodi.
Ako jos nekog nesto zanima neka slobodno pita.
Plava orhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2023., 12:42   #2087
Cestitam . Super da sve dobro prolazi .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2023., 17:54   #2088
Quote:
Plava orhideja kaže: Pogledaj post
Od ponedjeljka sam doma. Sama operacija je bila odlicna. Poslije nisam imala nikakve mucnine ili bolove od rupica. Cak bolovi koje sam imala u donjem dijelu ledja su bili potpuno nestali (ali sad su se vec vratili ). Bolove koje imam su u podrucju donjeg dijela jednjaka /zeludca. Prvi i drugi dan su u nekim trenucima bili malo jaci pa bi dobila analgetik i smirilo bi se. To je bilo izazvano kada sam pocela po malo piti vodu. Sada je puno bolje. Nemam potrebu za analgeticima ali i dalje osjetim slabasna probadanja koja traju 2 sec kad nesto popijem (ne svaki put).

U bolnici su svi divni i mogu sve samo pohvaliti. Najbolji je bio dr anesteziolog Jurisic. On je predobar doktor. Koliko se brine i ispituje da li imam kakve bolove. Ja sam bila u apartmanu pa da znate da ima i ta opcija. Kosta 50e po danu.

Od jucer sam mogla poceti uvoditi kasastu hranu ali me bilo dosta strah da li ce me boliti pa sam tek predvecer probala malo jogurta i proslo je ok.
Glad nemam nesto posebno. Ako je i bude traje min i bude slaba.

Prije op skinula sam cca 17 kg. Od operacije sam sada na -5 kg. Ok se osjecam. Imam dovoljno energije iako sam zadnji pravi obrok pojela u proslu srijedu i do jutros bila sam na caju i vodi.
Ako jos nekog nesto zanima neka slobodno pita.
Pa čestitam...jako mi je drago da je sve iza tebe što se tiče operacije!! I hvala Bogu da je sve dobro proslo...sada polako ali sigurno u skidanje ostatka kilica!! Pa puno si skinula prije op.17 kg!!!!to je odlicnoo...jel to uz pomoć saxende ? Izvjestavaj nas i dalje kako ide i koliko skidaš mjesečno? Koliko si dana bila u bolnici nakon op? Sorry ako si negdje napisala.. nisam onda vidjela.sqmo hrabro i sretno dalje!!! Pratimo napredak.🥰💥👌👌👌
__________________
Žena,majka,kraljica💋
suza2806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2023., 16:04   #2089
Uz Saxendu sam skinula kile prije op. Bez nje nebi ni 5 kg skinula poznavajuci sebe
U bolnicu sam dosla u cet, u pet je bila operacija a u ponedjeljak sam isla kuci. Inace ako je sve ok ides doma dan nakon operacije. Ali kako je meni to bila subota morala sam cekati do pon. Sto mi je na kraju bilo super jer sam jos u sub dobivala infuziju i inj za bolove u zeludcu.
Plava orhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2023., 17:06   #2090
Quote:
Plava orhideja kaže: Pogledaj post
Uz Saxendu sam skinula kile prije op. Bez nje nebi ni 5 kg skinula poznavajuci sebe
U bolnicu sam dosla u cet, u pet je bila operacija a u ponedjeljak sam isla kuci. Inace ako je sve ok ides doma dan nakon operacije. Ali kako je meni to bila subota morala sam cekati do pon. Sto mi je na kraju bilo super jer sam jos u sub dobivala infuziju i inj za bolove u zeludcu.
Pa super ti ispalo!!😆....bome super ta saxenda...ja se trudim ovako sama skinuti što imamo.. sad sam skinula za 2 mj.8kg....ide polako ...zadovoljna sam..gladna nisam..jedem sve..samo sam smanjila sve porcije..Al jbg,teško nekad bude i boris se svaki dan....pogotovo kad klincima stalno nesto moram nakuhavati-e onda je prava napast!! Najlakše mi na poslu-jedem što donesem i drugo nema!!🫣🤣
__________________
Žena,majka,kraljica💋
suza2806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2023., 23:20   #2091
Quote:
Plava orhideja kaže: Pogledaj post
Od ponedjeljka sam doma. Sama operacija je bila odlicna. Poslije nisam imala nikakve mucnine ili bolove od rupica. Cak bolovi koje sam imala u donjem dijelu ledja su bili potpuno nestali (ali sad su se vec vratili ). Bolove koje imam su u podrucju donjeg dijela jednjaka /zeludca. Prvi i drugi dan su u nekim trenucima bili malo jaci pa bi dobila analgetik i smirilo bi se. To je bilo izazvano kada sam pocela po malo piti vodu. Sada je puno bolje. Nemam potrebu za analgeticima ali i dalje osjetim slabasna probadanja koja traju 2 sec kad nesto popijem (ne svaki put).

U bolnici su svi divni i mogu sve samo pohvaliti. Najbolji je bio dr anesteziolog Jurisic. On je predobar doktor. Koliko se brine i ispituje da li imam kakve bolove. Ja sam bila u apartmanu pa da znate da ima i ta opcija. Kosta 50e po danu.

Od jucer sam mogla poceti uvoditi kasastu hranu ali me bilo dosta strah da li ce me boliti pa sam tek predvecer probala malo jogurta i proslo je ok.
Glad nemam nesto posebno. Ako je i bude traje min i bude slaba.

Prije op skinula sam cca 17 kg. Od operacije sam sada na -5 kg. Ok se osjecam. Imam dovoljno energije iako sam zadnji pravi obrok pojela u proslu srijedu i do jutros bila sam na caju i vodi.
Ako jos nekog nesto zanima neka slobodno pita.
Bokić,kako si? Kako ide? Sve čekam ne bi li nešto napisala da ne dosađujem..ali ništa!!..pa rekoh idem pitati....kako ide napredak? Koliko si skinula od op? Kakav je osjećaj gladi?? Intenzivan kao prije ili se ipak osjeti razlika pa manje "boli"želudac kad su gladna? I općenito....dali si zadovoljna učinkom ..bar zasada.operacije?? Lijepo te pozdravljam i radujem se tvom odg.🤞👏👏😄🫶
__________________
Žena,majka,kraljica💋
suza2806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2023., 14:03   #2092
sve ide ok. sada je prsolo 6 tj od operacije i skinula sam 15 kg. u jednom trenu je bas bilo stalo i tjedan dana se nije micalo ali mislim da je razlog bio sto sam skroz mirovala jer sam dobila duboku vensku trombozu pa dok bol nije popustila nisam mogla nista bas raditi.
glad je prisutna tu i tamo na kratko i nimalo intenzivna. vecinom se ipak moram natjerati da jedem redovno. kolicina hrane koju mogu pojesti je jako mala. max 100 g ili 100 ml
s unosom tekucine se isto mucim. treba piti cca 1l dnevno a ja bas ne doguram do toliko
okus neke hrane se promijenio pa mi je to dosta cudno. nije onako kako sam navikla
u pocetku sam znala imati neke cudne zudnje za hranom za koju me inace uopce nije prije bilo briga ali je prestalo. slatko me uopce ne privlaci. imala sam samo jednu vecer jaku zelju i srecom doma niceg nije bilo . ali salim se ne bi ni bila uzela

ja sam za sada jako zadovoljna napredkom. ide taman ritmom koji mi odgovara. sada sam na nekih 1.5 kg tjedno.
Plava orhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2023., 17:31   #2093
Quote:
Plava orhideja kaže: Pogledaj post
sve ide ok. sada je prsolo 6 tj od operacije i skinula sam 15 kg. u jednom trenu je bas bilo stalo i tjedan dana se nije micalo ali mislim da je razlog bio sto sam skroz mirovala jer sam dobila duboku vensku trombozu pa dok bol nije popustila nisam mogla nista bas raditi.
glad je prisutna tu i tamo na kratko i nimalo intenzivna. vecinom se ipak moram natjerati da jedem redovno. kolicina hrane koju mogu pojesti je jako mala. max 100 g ili 100 ml
s unosom tekucine se isto mucim. treba piti cca 1l dnevno a ja bas ne doguram do toliko
okus neke hrane se promijenio pa mi je to dosta cudno. nije onako kako sam navikla
u pocetku sam znala imati neke cudne zudnje za hranom za koju me inace uopce nije prije bilo briga ali je prestalo. slatko me uopce ne privlaci. imala sam samo jednu vecer jaku zelju i srecom doma niceg nije bilo . ali salim se ne bi ni bila uzela

ja sam za sada jako zadovoljna napredkom. ide taman ritmom koji mi odgovara. sada sam na nekih 1.5 kg tjedno.
Wowww pa super...gubitak 15 kg za 6 tj je extra!!... ja sam za 3 mj.izgubila nekih 10 kg..Al me sad voće muci....jedem ga i naravno sad stoji kilaža..a šta ću kad mi se jede..pogotovo lubenica...ne jedem baš puno konkretnu hranu Al mi po ovim vrucinama jako paše voće.. i to je problem ..znam..baš sutra imam redovnu kontrolu kod nutricioniste i mjerenja...oni su zadovoljni...bitno im da se ne debljam ...Al meni sporooooooo🫣🤪....a duboka v tromb.je od operacije neka komplikacija ili ?? Drago mi je da si sad dobro. Nastavi molim te da nas informiraš...zaista sam oduševljena tvojim rezultatima!!👏👏👏😊
__________________
Žena,majka,kraljica💋
suza2806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2023., 20:06   #2094
ja sam vec imala tromboze pa je ovo bilo pomalo i ocekivano kao posljedica operacije. iako sam se nakon op odma ustala, hodala kako su mi preporucili svaki sat vremena, pikala se injekcijama doma 10 dana. ali dva dana nakon prestanka pikanja nastao je tromb
i ti imas dobar napredak od 10 kg za tri mjeseca
voce je ok imati u prehrani. ja oba međuobroka dnevno imam u obliku voca
Plava orhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2023., 00:19   #2095
Quote:
Plava orhideja kaže: Pogledaj post
ja sam vec imala tromboze pa je ovo bilo pomalo i ocekivano kao posljedica operacije. iako sam se nakon op odma ustala, hodala kako su mi preporucili svaki sat vremena, pikala se injekcijama doma 10 dana. ali dva dana nakon prestanka pikanja nastao je tromb
i ti imas dobar napredak od 10 kg za tri mjeseca
voce je ok imati u prehrani. ja oba međuobroka dnevno imam u obliku voca
Uh dobro je da si na vrijeme riješila taj tromb...uzas!...sad već sigurno jedeš sve...ali malo..koliko sam skuzila ni ne stane ti puno?...ma ja imam preddijabetes i pijem metformin i pikam se 1×tj.trulicity injekc.pa eto stalno mi govore da izbjegavan voće zbog secera...🫣...ajme...pa ti si dosad sve ukupno skinula cca 30-ak kg!!👏👏👏👏...uh....kad se spustim ispod 100-ke!!-to će biti tulum...a imam još do nje dobrih 25 kg🤪🤣🤣....ali polako...nije ni došlo preko noći...samo što mi to *polako*nekad ide jakoooo na živce pa bi ja sad to sve da sam već riješila..mogu misliti koliko si sretnija i zadovoljnija sobom nakon gubitka toliko kg🙏😄
__________________
Žena,majka,kraljica💋
suza2806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2023., 17:00   #2096
kod izlaska iz bolnice dobije se od nutricionista upute za prehranu. jos uvijek se drzim tog njihovog preporucenog i ne jedem ono sa zabranjene liste. to je vecinom kuhano povrce i meso. jogurt, posni sir, riba, jaja, voce. ili svjeze ili kuhano. nista przeno. i nista slatko. na to jako pazim a i nemam zudnju pa nije tesko.
i da kolicinaki jako malo se moze pojesti. jednostavno ne stane. nekad i pola jogurta jedem po 20 min

da imam manjak od oko 30 kg od pocetka godine ali kako ja imam veliki visaka ne mogu reci da tih 30 nesto osjetim. vizualno da ali da mi je lakse hodati ili nesto raditi bas i ne primjecujem ��
Plava orhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2023., 10:19   #2097
Quote:
Plava orhideja kaže: Pogledaj post
kod izlaska iz bolnice dobije se od nutricionista upute za prehranu. jos uvijek se drzim tog njihovog preporucenog i ne jedem ono sa zabranjene liste. to je vecinom kuhano povrce i meso. jogurt, posni sir, riba, jaja, voce. ili svjeze ili kuhano. nista przeno. i nista slatko. na to jako pazim a i nemam zudnju pa nije tesko.
i da kolicinaki jako malo se moze pojesti. jednostavno ne stane. nekad i pola jogurta jedem po 20 min

da imam manjak od oko 30 kg od pocetka godine ali kako ja imam veliki visaka ne mogu reci da tih 30 nesto osjetim. vizualno da ali da mi je lakse hodati ili nesto raditi bas i ne primjecujem ��
Ma osjetit će se to...ja manjak ovih 10-ak osjetim na koljenima...najviše...Al kako ja imam inzul.rezistenciju...meni je najveći problem vraziji trbuh-stalno izgledam ko trudnica!! A to me jako ne rvira...valjda će i on otići kad se riješim ostale kilaze...kako si ti? Kako tebi ide? Koliko si još skinula? Imaš li još problema sa ugruscima?
__________________
Žena,majka,kraljica💋
suza2806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2024., 00:14   #2098
Lijepi pozdrav!
Vidim da je tema pomalo zamrla, ali cu ipak pisati, pa mozda netko bude imao volje odg.
Dakle, u srijedu, 03.04., idem na operaciju zeluca i, ako se ne varam, to je sleeve op. Naime, zivim u Njemačkoj i tamo se takva operacija zove Schlauchmagen OP. Znaci, odstranit ce mi 70-80% zeluca. Malo sam citala tu na Forumu stare postove i skuzila kako su upute skoro 100% potpuno drugacije. Ja sam u De isla samo kod endokrinologa i psihologa. A uputa prije operacije je da 10 dana prije OP moram samo piti i to tocno odredjeno sto su naveli: tocno odredjene proteinske praskove i evtl ponekad zamjena sa jogurtom, kefirom ili sl., sa malim % masti. Nisam morala nista smrsaviti prije OP. Jedino sto je slicno je da nakon OP prvo slijedi faza kad se samo pije, i to 7-14 dana. Nakon toga kasasto pa kruto. Treba osluskivati zeludac. I rekli su mi da mozda vise necu smjeti jesti odredjenu hranu, da ce mi smetati, kao npr. kozica paprike ili paradajza. Pretpostavljam zbog zgaravice. I da, sa ostrom i zestokom hranom trebam pricekati. I ne smijem istovremeno jesti i piti, mora biti 30 min pauze izmedju tog dvoje. I jako vazno: cjelozivotno uzimanje suplemenata, posebno kalcija.
E sad....mene su bas zeznuli jer sam operaciju trebala imati u prosli ponedjeljak, 25.03., i pripremala se za nju, sto znaci nisam jela, samo pila, da bi mi 3 dana ranije javili da mi se operacija odgadja, ali da nastavim sa postom. Ono...19 dana na tocno odredjenim tekucinama i tocno odredjenoj kolicini....grozno....a to je kao u svrhu smanjenja jetre do operacije.
Ja vec pomalo posustajem pa sam i sinoc i veceras pojela po jednu konzervu tunjevine. Cisti proteini.
Ima li tko od vas takvih iskustava ili kakav komentar? Svaki je dobrodosao. Jer, koliko vidim, tu u RH nitko ne zahtjeva 10 dana tekuce dijete prije operacije.
Ugl, tema je zamrla ali se nadam da ce se ipak javiti forumasi koji imaju iskustva sa ovakvim operacijama.
A moze i u inbox, ako se nekome ne pise tu.
thinkpinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2024., 07:03   #2099
Samo bi ti obratila paznju da zapravo s tom tekucom dijetom prije zapravo i mrsavis prije, tako da ne traze to izricito, al se ipak dogodi . I poanta "nasih" dijeta prije je bilo oteretiti jetru maksimalno. Tako da vjerojatno s tunom nisi nista zeznula.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2024., 09:00   #2100
Hvala lijepa na odg
A je, jasno da cu smrsaviti nesto sitno ako 10 dana samo pijem, a pogotovo 19 dana, u mom slucaju. Ali onak, recimo kao da trazim "odobrenje" da i pojedem nesto konkretno, ali pazeci da ipak bude hrana puna proteina, a sa minimalno ugljikohidrata ili masti.
Ima li tko da je bio na ovoj operaciji u zadnje vrijeme?
Da napise koju rijec ohrabrenja i poticaja
thinkpinky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.