Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2008., 17:04   #681
Ja nemam ektopij, i svi brisevi su čisti tako i papa. Znam da od prije imam HPV i HSV. E sad nakon svega toga rekli su mi da je upala nastala od virusa, nisu znali koga. Ali su rekli u principu HPV ne izaziva spontani jedino da može mutirat, pa da je vjerojatno to i moj slučaj. Sad pijem lactogyn i stanje se smirilo nema više iscjetka, a ponovno sam počela piti i solnu, možda i to utječe.
Nego me zanima jer neznam ništa o HSV: imala ga prije par godina vidljivog po ranicama, i to je prošlo sa virolexom. Ali sam čula da se kasnije zna javit u padu imuniteta i da više se ne pojavljuju ranice.
danci1980 is offline  
Old 14.12.2008., 18:54   #682
u biti šta je ta ranica, kako dođe i može li proći sama od sebe?

i meni je nešto spomenuo ranicu prošli put, ali ne izričito da je imam već za krvarenje koje nije mogao objasniti kaže možda je iz ranice koja se pozlijedi spolnim odnosom
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 15.12.2008., 10:25   #683
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
u biti šta je ta ranica, kako dođe i može li proći sama od sebe?

i meni je nešto spomenuo ranicu prošli put, ali ne izričito da je imam već za krvarenje koje nije mogao objasniti kaže možda je iz ranice koja se pozlijedi spolnim odnosom
ranica može nastati prirođeno ili nakon čestih upala za koje nisi ni morala znati da ih imaš

to je promjenjen epitel koji se više sam od sebe nemože promijeniti u prvobitni,znači ne povlači se sama od sebe

ta ranica luči svoju sluz koja u dodiru s vaginalnom sluzi ruši ph vagine i to je onda idealno za bakterije a ranica kao ranica baš radi toga što je to promjenjen epitel je ulazno mjesto za hpv

ukucaj u tražilicu tu na fporumu ektopij i izbaciti će ti,lara je otvorila tu temu i onda sam tamo sve ljepo objasnila
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 15.12.2008., 10:26   #684
Quote:
meelitaa kaže: Pogledaj post
V. šta misliš jel oni maknu ektopij biopsijom??
a čuj neznam stvarno,zavisi dali biopsiju uzima baš sa tih mjesta gdje je ranica što čisto sumnjam da oni uzimaju po cijeloj ranici uzorke jer to bi onda bilo kao da rješavaju nju a ne da rade biopsiju
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 15.12.2008., 10:59   #685
ne znam mislila sam joj reć da mi i to skloni i zaboravila
možda je i maknula, sve je sklanjala omčom i palila rubove pa moguće da je i to
meelitaa is offline  
Old 15.12.2008., 11:02   #686
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
u biti šta je ta ranica, kako dođe i može li proći sama od sebe?

i meni je nešto spomenuo ranicu prošli put, ali ne izričito da je imam već za krvarenje koje nije mogao objasniti kaže možda je iz ranice koja se pozlijedi spolnim odnosom
to ti je siguno od ranice i ja sam tako znala krvarit malo nakon odnosa i nisu mi znali reć od čega jer osim ranice je unutra bilo sve ok. išla sam zbog toga prije nego sam otkrila hpv par puta pa su mi rekli da je ginekološki sve uredu i da se ne moram brinut. a sad sam zaključila i sama da je od ranice
meelitaa is offline  
Old 15.12.2008., 11:40   #687
ali ja sam imala ta krvarenja i nevezano za spolni odnos, mislim da je kod mene svašta po malo, možda i ta ranica, ali i e. coli koja mi je izolirana u brisu, jer piše da i ona može tako djelovati +PCOS sa kojim nikad ne znaš na čemu si
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 15.12.2008., 14:42   #688
i ja sam imala neobjašnjiva krvarenja ni danas ne znam od čega su bila al nestala su
vadila sam hormone i sve al sve je uredu bilo tako da na kraju nisu ni oni znali zbog čega se to dogodilo pa su to pripisali stresu
meelitaa is offline  
Old 15.12.2008., 16:26   #689
....Lijep pozdrav drage cure,žene....Danci1980 odogvor ti je da Hpv ne uzrokuje spontani ali da može uzrokovati upalice može...
A koji je slučaj kod mene......?Papa je savršen.....kao da sam djevica i da nisam nikada imala nikakav odnos....a bris na Hpv pokazuje HPV srednjeg rizika....i onda mi dr kaže da nemam upala....jer da imam i da mi je hpv aktivan pokazao bi se u nekom od cinova al ja nemam NIŠTA........I sad mi recite....kako da se ponašam.....imunitet mi pao jer sa preforsirala u zadnje vrijeme...a ja i dalje imam neki barem meni čudan iscjedak...
Katrina is offline  
Old 15.12.2008., 18:09   #690
Quote:
Katrina kaže: Pogledaj post
....Lijep pozdrav drage cure,žene....Danci1980 odogvor ti je da Hpv ne uzrokuje spontani ali da može uzrokovati upalice može...
A koji je slučaj kod mene......?Papa je savršen.....kao da sam djevica i da nisam nikada imala nikakav odnos....a bris na Hpv pokazuje HPV srednjeg rizika....i onda mi dr kaže da nemam upala....jer da imam i da mi je hpv aktivan pokazao bi se u nekom od cinova al ja nemam NIŠTA........I sad mi recite....kako da se ponašam.....imunitet mi pao jer sa preforsirala u zadnje vrijeme...a ja i dalje imam neki barem meni čudan iscjedak...
nemoraš imati cin,možeš imati kondilome koji se ne vide na papi

tako je blo kod lare,njoj papa ćist,tipizacija pozitivna i kažemo joj da ode na kolposkopiju i imala je kaj vidjeti

zato pravac na kolposkopiju ,bez nje ti papa ne vrijedi jer jedno nadopunjuje drugo
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 15.12.2008., 18:33   #691
Quote:
Katrina kaže: Pogledaj post
....Lijep pozdrav drage cure,žene....Danci1980 odogvor ti je da Hpv ne uzrokuje spontani ali da može uzrokovati upalice može...
A koji je slučaj kod mene......?Papa je savršen.....kao da sam djevica i da nisam nikada imala nikakav odnos....a bris na Hpv pokazuje HPV srednjeg rizika....i onda mi dr kaže da nemam upala....jer da imam i da mi je hpv aktivan pokazao bi se u nekom od cinova al ja nemam NIŠTA........I sad mi recite....kako da se ponašam.....imunitet mi pao jer sa preforsirala u zadnje vrijeme...a ja i dalje imam neki barem meni čudan iscjedak...
hej meni je slicna situacija-papa uredan (vec drugi), negativan bris i na nisko i visokorizicne, a imam kondilome vani-uopce ne kuzim, al idem ih spalit u sri
mozda imam taj srednjerizicni?
nixa9 is offline  
Old 15.12.2008., 20:04   #692
Quote:
nixa9 kaže: Pogledaj post
hej meni je slicna situacija-papa uredan (vec drugi), negativan bris i na nisko i visokorizicne, a imam kondilome vani-uopce ne kuzim, al idem ih spalit u sri
mozda imam taj srednjerizicni?
Ako imaš kondilome onda ti je niskorizični i on se sa spaljivanjem povuče. Ali napravi tipizaciju na HPV da vidiš koje sve tipove imaš. I ja imala kondilome, i sve se povuklo ali uz niskorizični imam i visokorizični. A papa uvijek uredan.
danci1980 is offline  
Old 15.12.2008., 20:17   #693
Quote:
nixa9 kaže: Pogledaj post
hej meni je slicna situacija-papa uredan (vec drugi), negativan bris i na nisko i visokorizicne, a imam kondilome vani-uopce ne kuzim, al idem ih spalit u sri
mozda imam taj srednjerizicni?
papa i tipizacija ti mogu biti uredni pogotovo ako imaš kondilome vani,zašto?zato jer se papa i tipizacija uzimaju s cervixa A tebi je očito cervix čist i nemaš tamo promjena i onda se nemože na papi vidjeti ili na tipizaciji kad nema materijala jer nema promjena jer su one tebi vani,kad bi ti uzeli tipiazciju s kondiloma da vidiš kak bi bila pozitivna,vrlo je to jednostavno,znači nemožeš biti na nešto pozitivan ako tamo nema nekih naznaka u ovom slučaju promjena tj. promjenjenih stanica koje bi onda ukazale na hpv kad se sve to radi s cervixa a tebi su kondilomi vani

s druge pak strane možda imaš srednjerizični jer postoji i ta skupina na koju jako mali broj privatnika testira a socijalci uopće ne
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 15.12.2008., 21:35   #694
taj srednje-netipizirani rizični imam ja i nemam kondilome nikakve ni ravne ni šiljaste i za to sam da bi otkrila radila tipizaciju u modernoj dijagnostici oni testiraju na 49 genitalnih tipova (a jeftiniji su od privatnika tako da se stvarno isplati) inače ne bi sa sigurnošću ni znala imam li hpv koji je papa pokazao. ostali privatnici uključujući i moju doktoricu testiraju samo na visoke a onda ako nije u onoj navedenoj skupini visokih i srednje visokih kako sam ih ja nazvala onda oni pretpostave da je niski rizik.
nije mi jasno zašto ti gin ne testiraju ljude na sve tipove nije isto ako osoba ima jedan tip il više, to bi im pomoglo u istraživanjima
nixa možda katarina priča o srednje-visoko rizičnom al on ti se pokaže na tom brisu gdje imaš 14 il koliko tipova zaboravila sam navedenih tako da to nemaš ako si negativna
možeš imat il taj srednji ko i ja na koji nitko osim dijagnostike koliko ja znam ne radi tipizaciju- mada sumljam mislim da on nema kondilome nikako il tip niskog rizika vrlo vjerojatnije
V ti je dobro rekla možda da odeš tamo u dijagnostiku pa nek ti uzmu i s cerviksa i s kondiloma bris
i da taj srednji je kod mene napravio cin i vidilo se u papi da imam hpv

Zadnje uređivanje meelitaa : 15.12.2008. at 21:42.
meelitaa is offline  
Old 15.12.2008., 21:55   #695
Quote:
meelitaa kaže: Pogledaj post
taj srednje-netipizirani rizični imam ja i nemam kondilome nikakve ni ravne ni šiljaste i za to sam da bi otkrila radila tipizaciju u modernoj dijagnostici oni testiraju na 49 genitalnih tipova (a jeftiniji su od privatnika tako da se stvarno isplati) inače ne bi sa sigurnošću ni znala imam li hpv koji je papa pokazao. ostali privatnici uključujući i moju doktoricu testiraju samo na visoke a onda ako nije u onoj navedenoj skupini visokih i srednje visokih kako sam ih ja nazvala onda oni pretpostave da je niski rizik.
nije mi jasno zašto ti gin ne testiraju ljude na sve tipove nije isto ako osoba ima jedan tip il više, to bi im pomoglo u istraživanjima
nixa možda katarina priča o srednje-visoko rizičnom al on ti se pokaže na tom brisu gdje imaš 14 il koliko tipova zaboravila sam navedenih tako da to nemaš ako si negativna
možeš imat il taj srednji ko i ja na koji nitko osim dijagnostike koliko ja znam ne radi tipizaciju- mada sumljam mislim da on nema kondilome nikako il tip niskog rizika vrlo vjerojatnije
V ti je dobro rekla možda da odeš tamo u dijagnostiku pa nek ti uzmu i s cerviksa i s kondiloma bris
i da taj srednji je kod mene napravio cin i vidilo se u papi da imam hpv
ma idem spalit te kondilome (eventualno kolposkopiju) i to je to-necu radit ponovo tipizaciju ak sam danas dobila da je negativna-a za vanjske je ionak svejedno ako ih spalim...otici cu radije za koja 3 mj opet na sve te testove da provjerim cervix dal je i dalje cist
joj tako mi je lakse da se ta nocna mora blizi kraju
drzim fige i vama svima za dobre vijesti...
nixa9 is offline  
Old 15.12.2008., 23:01   #696
odi na kolposkopiju u svakom slučaju ako nisi dosad
meelitaa is offline  
Old 16.12.2008., 19:42   #697
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
hpv ne izaziva upalu nikakvu,on izaziva promjene
moj kolposkopski nalaz je glasio odprilike ovako: na tri mjesta cin (vjerovatno visoki 2ili3) i infekcija na cerviksu i u rodnici (najvjerovatnije uzrokovana hpv-om)

na nalazu biopsije materijala koje je skinut kiretazom cerviksa izmedju ostalog je pisalo: infekcija, poz hpv16.


ako mi mozes molim te pojasnit razliku izmedju upale i infekcije
clarity is offline  
Old 16.12.2008., 20:17   #698
Quote:
clarity kaže: Pogledaj post
moj kolposkopski nalaz je glasio odprilike ovako: na tri mjesta cin (vjerovatno visoki 2ili3) i infekcija na cerviksu i u rodnici (najvjerovatnije uzrokovana hpv-om)

na nalazu biopsije materijala koje je skinut kiretazom cerviksa izmedju ostalog je pisalo: infekcija, poz hpv16.


ako mi mozes molim te pojasnit razliku izmedju upale i infekcije
upala ili infekcija je jedno te isto

ali ne izaziva hpv kao virus upalu nego te stanice koje su promjenjene od njega su izazvale upalu svopjom promjenom ali virus kao virus ne izaziva upalu

jer koliko žena ima koje imaju hpv a nemaju upalu jer ni nemogu imati kad nemaju sve promjene koje bi upalu uzrukovale,jer da virus kao birus izaziva upalu onda bi se otkrio samo tako,nebi bile potrbna kolposkopija i tipiazcija,koliko je samo žena pozitivno na hpv a pape im čiste i nemaju nikakvu upalu što je i normalno,znači ne izaziva hpv kao hpv upalu nego te promjenjene stanice su te na koje se sve kelji i koje su osjetljive i onda rezultiraju upalom

znači hpv izaziova promjene koje se mogu inficirati i rezultirati upalom ali i nemoraju,zašto često izazovu upalu je razlog baš u tome što su te stanice promjenjene a ne u prvobitnom stanju
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.

Zadnje uređivanje valneahana : 16.12.2008. at 20:25.
valneahana is offline  
Old 16.12.2008., 20:30   #699
ja nekako mislim, u mom neznanju, da se prvo javi upala pa tek onda promjene.
a to sto se prave ozbiljnije pretrage kao kolposkopija i biposija tek kad nastanu promjene je druga stvar.
vidis da i danci kazu da ima upalu izazvanu virusom.
kazes da ima toliko zena koje imaju hpv i nemaju upalu, istina , nemaju ni promjene, jednostavno virus im nije aktivan. ili mozda jednostavno ne osjecaju simptome upale... puno njih ima i bakterijske upale bez simptoma.
clarity is offline  
Old 16.12.2008., 20:34   #700
sad sam se sjetila, kad smo vec ustvrdili da je infekcija i upala ista stvar, ginekolog mi je prije par mjeseci rekao da nakon sto ''dobijes'' virus infekcija pocinje nakon 3 do 6 mjeseci a neki kazu i do 18 mjeseci. promjene mogu nastati i godinama kasnije.
clarity is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.