Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2013., 23:35   #6561
Quote:
sunny honey kaže: Pogledaj post
Što je hipster?
Kako znati jesi li hipster?
Što je hipster wannabe?

Kako se općenito ograđuju "prave" od "wannabe" subkultura (etika, porijeklo, pismenost, percepcija...)?
Klik
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Old 29.07.2013., 23:42   #6562
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Ups
hipsteru
dire Dawn is offline  
Old 30.07.2013., 00:07   #6563
Šteta video je presmiješan

Kod mene ima hipstera na izvoz, užas. Klonovi posvuda.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Old 30.07.2013., 00:09   #6564
Quote:
sunny honey kaže: Pogledaj post
@dire Dawn zahvaljujem na opisu, prilično si vjerno to dočarala (ako ne uzmem u obzir komentar o naočalama bez stakala što do sad ni na kome (iznad deset godina) nisam imala prilike uočiti )
ar ju kiding mi?
ove zime je jedan bar u zagrebu (ne mogu se sjetit koji sad, al jedan od onih fensi barova) dijelio te okvire i onda su se svi s njima naslikavali i bili najkul ikad. no naravno, one se njima samo ironično sviđaju :doh:

evo ti upute kako biti hipster
dire Dawn is offline  
Old 30.07.2013., 01:13   #6565
a evo i olimpijada
jednokratna nika is offline  
Old 30.07.2013., 01:21   #6566
i naravno hipsterska himna -> being a dickhead's cool
dire Dawn is offline  
Old 30.07.2013., 01:21   #6567
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
ar ju kiding mi?
ove zime je jedan bar u zagrebu (ne mogu se sjetit koji sad, al jedan od onih fensi barova) dijelio te okvire i onda su se svi s njima naslikavali i bili najkul ikad. no naravno, one se njima samo ironično sviđaju :doh:
Pitali su jednog poznatog sportaša zašto nosi okvire bez stakala. Njegov odgovor je bio da bolje vidi bez stakala. Pošteno Nije bio ironičan

Ali nema mi zamornijih ni ispraznijih osoba od ovih koje prema svemu imaju ironičan odmak. Osjećaj da pričaš s ljudima koji stalno glume sami sebe. Sve je poza, i to pretenciozna poza
Zoe is offline  
Old 30.07.2013., 01:30   #6568
slažem se Zoe

još malo hipstera:
dire Dawn is offline  
Old 30.07.2013., 01:40   #6569
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Meni doma trese prozore, a parkić iza zgrade izgleda ko da je neko pomahnitao sa motorkom i prošao kroz krošnje drveća, grana je popadalo čudo jedno.
baš ovo.
lokalni park izgleda ko da su vlasnici motornih pila imali partey.
plus palo je velko drvo. na dva mjesta vatrogasci uklanjali debla.
meni je misterija, je li to zbog jakog vjetra, ili netko u Zrinjevcu ne radi svojposao i ne reže opasne grane/cijela stabla?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 30.07.2013., 01:54   #6570
ne znam za tvoj kvart, ali vjerujem da je u mom kvartu to samo zbog vjetra. tu se zbilja cesto kosi i uredjuje, bas i ne vidjam trulo drvece, i svejedno je dosta granja popadalo. i to je normalno, vjetrusina je bila fakat gadna. di bi stigli kad bi rezali sve sto bi, eto, moglo popustiti pod olujnim vjetrom, a nije trulo. kod mene ima dosta mladih zdravih stabala pa su svejedno padale grane, a neka stabalca su prelomljena kao sibice, cisto zato sto su mlada. ne mozes sve predvidjeti i sprijeciti.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 30.07.2013., 02:09   #6571
Quote:
Zoe kaže: Pogledaj post
Ali nema mi zamornijih ni ispraznijih osoba od ovih koje prema svemu imaju ironičan odmak. Osjećaj da pričaš s ljudima koji stalno glume sami sebe. Sve je poza, i to pretenciozna poza
Sto ako ti se neke stvari svidjaju i bez ironicnog odmaka?

Hipstere je tesko definirati kao subkulturu, jednostavno, izmicu definiciji, ako nista drugo, a onda time sto im izostaje samoidentifikacija s navodni pokretom. I to je dobro jer dovodi nase poimanje mainstream kulture, subkulture i kontrakulture u pitanje.
klonka is offline  
Old 30.07.2013., 06:43   #6572
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
baš ovo.
lokalni park izgleda ko da su vlasnici motornih pila imali partey.
plus palo je velko drvo. na dva mjesta vatrogasci uklanjali debla.
meni je misterija, je li to zbog jakog vjetra, ili netko u Zrinjevcu ne radi svojposao i ne reže opasne grane/cijela stabla?
Ovakav kaos je zbog vjetra, ali kod nas je prosli tjedan pala ogromna grana, a nije bilo ni povjetarca u zraku. Kad su dosli iz Zrinjevca odrezali su jos dvije s istog drveta.

Meni je uzasno zao gledati drvece ovako slomljeno, pogotovo mi je mladaca zao.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Old 30.07.2013., 09:53   #6573
Drvo jabuke koje imam u dvorištu ima nekoliko suhih grana koje nikako porezati, ali jučer dok je puhao vjetar otkinuo je nekoliko zdravih grana, a ove još uvijek stoje
__________________
svakog jutra budi svjestan da možda nećeš preživjeti dan, a svake večeri da možda nećeš preživjeti noć
mišel12 is offline  
Old 30.07.2013., 09:55   #6574
Zbog vjetra je. Prepolovilo nam je zdravo mlado drvo iz drvoreda. Di ćemo sad nać isto
Morat ćemo izvadit svako drugo da izgleda namjerno
Gilda. is offline  
Old 30.07.2013., 10:14   #6575
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Zbog vjetra je. Prepolovilo nam je zdravo mlado drvo iz drvoreda. Di ćemo sad nać isto
Zašto bi tražila isto?

Do sada si imala drvored, sad imaš konceptualnu umjetnost. Samo trebaš pod prvo stablo zabosti ploču s natpisom "Diskontinuitet".
Lord Byron is offline  
Old 30.07.2013., 10:18   #6576
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
...
Ja volim kad tak malo zapuše, grmi, sijeva itd. OK, ne bi mi bilo svejedno da sam u prirodi negdje di me munja može stepsti, ali ovako kroz prozor je super.
i nije mi bilo svejedno; uletjela sam u nevrijeme u šumi iza zaprešića
stvarno je bilo uzbudljivo
vidjela sam i vatrogasce na djelu jer si je pametna baba išla malo potpaliti draču po dvorištu
eto, to mi nije jasno - mislila je da će joj vjetrić pomoći raspirivanjem?!?
baja is offline  
Old 30.07.2013., 10:19   #6577
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Sto ako ti se neke stvari svidjaju i bez ironicnog odmaka?

Hipstere je tesko definirati kao subkulturu, jednostavno, izmicu definiciji, ako nista drugo, a onda time sto im izostaje samoidentifikacija s navodni pokretom. I to je dobro jer dovodi nase poimanje mainstream kulture, subkulture i kontrakulture u pitanje.
Hipsterka
Gazda is offline  
Old 30.07.2013., 10:30   #6578
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zašto bi tražila isto?

Do sada si imala drvored, sad imaš konceptualnu umjetnost. Samo trebaš pod prvo stablo zabosti ploču s natpisom "Diskontinuitet".
Pa nešto sam slično jučer objašnjavala familiji ali ostadoh neshvaćena dapače onaj batrljak koji je ostao je baš cool al eto..
Gilda. is offline  
Old 30.07.2013., 10:33   #6579
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Pa nešto sam slično jučer objašnjavala familiji ali ostadoh neshvaćena dapače onaj batrljak koji je ostao je baš cool al eto..
OKP

Stavi tablu sa natpisom itd ili 3 točkice

Ja se nadal da će vjetar potrgati ono što ne valja i meni skratiti posao, ali ništa od toga
__________________
svakog jutra budi svjestan da možda nećeš preživjeti dan, a svake večeri da možda nećeš preživjeti noć
mišel12 is offline  
Old 30.07.2013., 10:38   #6580
Misterija - za koji kuki zakonski rok za promjenu prezimena nakon udaje traje 15 dana??? ja se šokirah... bila uvjerena da je 6 mjeseci.

jel koja od vas putovala nakon udaje avionom s neizmjenjenom putovnicom?
Gzena is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.