Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 11:32   #1941
Odlično, hvala!
titanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 19:16   #1942
Quote:
titanika kaže: Pogledaj post
Pitanje - na osobnoj mi piše da vrijedi do 23.4.2017. (izrađena 23.4.2012.) a ja 22.4. idem na svadbu u BiH i vraćam se 23.4. - da li ću imati problema na granici?
Odnosno da li taj 23. znači da taj cijeli dan još vrijedi ili ne?
Moze se dogoditi da te ne puste da predjes u bih jer ti istjece sutradan osobna. Ako mozes odi koji dan ranije.
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 22:45   #1943
A ne mogu jer idemo na svadbu, 22. nakon crkve samo preko granice i u noći natrag.
Joj sad me frka, dug mi je put do Slavonije da bi na kraju izvisila.
Mislite da bi mogla nazvati granicu pa pitati?
titanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 10:41   #1944
Sestri istječe osobna i malo joj je problem doći doma jer je dost daleko. Rekli su joj da može dobiti osobnu i u drugom gradu di joj je trenutno boravište. Sad sam tu informaciju našao i sam: "Osoba koja uz prijavljeno prebivalište na području Republike Hrvatske ima i prijavljeno boravište, zahtjev za izdavanje osobne iskaznice može podnijeti i policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji mjesno nadležnoj prema mjestu svojeg boravišta."

Pretpostavljam onda da ako radi u drugom gradu, da će joj na osobnoj biti adresa prebivališta, a ne boravišta, čisto da znamo da ne bi bilo
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:05   #1945
Quote:
titanika kaže: Pogledaj post
A ne mogu jer idemo na svadbu, 22. nakon crkve samo preko granice i u noći natrag.
Joj sad me frka, dug mi je put do Slavonije da bi na kraju izvisila.
Mislite da bi mogla nazvati granicu pa pitati?
možeš nazvat BiH graničnu policiju.U pravili treba vrijedit 90 dana od planiranog izlaska ali može i manje zbog osobnih prilika.

Quote:
everest kaže: Pogledaj post
Sestri istječe osobna i malo joj je problem doći doma jer je dost daleko. Rekli su joj da može dobiti osobnu i u drugom gradu di joj je trenutno boravište. Sad sam tu informaciju našao i sam: "Osoba koja uz prijavljeno prebivalište na području Republike Hrvatske ima i prijavljeno boravište, zahtjev za izdavanje osobne iskaznice može podnijeti i policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji mjesno nadležnoj prema mjestu svojeg boravišta."

Pretpostavljam onda da ako radi u drugom gradu, da će joj na osobnoj biti adresa prebivališta, a ne boravišta, čisto da znamo da ne bi bilo
ostat će isto prebivalište na osobnoj bez obzira da li je izdana u mjestu prebivališta ili boravišta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:46   #1946
ljudi trebam pomoc, zivim s muzem i djetetom u njemackoj, beba ima tri mjeseca i sad joj trebamo vaditi putovnicu/osobnu. Putujem sama s bebom krajem mjeseca za hrvatsku s putnim listom, mogu li uz punomoc koju cemo napraviti na konzulatu sama predati zahtjev i podignuti dokument bez oceve prisutnosti? Na konzulatu su nam rekli da moze, medjutim moja adresa je razlicita od adrese djeteta (dijete je prijavljeno na ocevu adresu u hrvatskoj, a ja sam prijavljena na svojoj staroj adresi) hoce li nam to praviti probleme?
__________________
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
lilli7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 14:58   #1947
" Zahtjev za izdavanje putne isprave djetetu podnose osobno oba roditelja ili zahtjev podnosi jedan od roditelja, a drugi je preuzima, a ako je jedan od roditelja spriječen može dati ovjerenu pisanu suglasnost drugom roditelju da ishodi putnu ispravu za dijete."

Ali...živite u njemačkoj,što je sa prijavom privremenog odlaska?

A putovnica se mogla napravit i u inozemstvu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 15:26   #1948
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
" Zahtjev za izdavanje putne isprave djetetu podnose osobno oba roditelja ili zahtjev podnosi jedan od roditelja, a drugi je preuzima, a ako je jedan od roditelja spriječen može dati ovjerenu pisanu suglasnost drugom roditelju da ishodi putnu ispravu za dijete."

Ali...živite u njemačkoj,što je sa prijavom privremenog odlaska?

A putovnica se mogla napravit i u inozemstvu.
Odjavljeni smo na 5 godina, ovdje se rodni list i domovnica ceka 3-4 mjeseca, dok se napravi i putovnica to nam je dugo.
Znaci pitanje je samo mogu li sama predati zahtjev uz punomoc, i moze li se u punomoc navesti i taj podatak da su adrese razlicite i da otac dopusta upisivanje djeteta na svoju adresu
__________________
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
lilli7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 15:51   #1949
Možeš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 23:24   #1950
dobila sam onaj listić (karton mali )na kojem piše da vrijedi 30 dana, a na šalteru su mi rekli da imam 120 dana da dođem po izrađenu osobnu (od dana davanja zahtjevA)

što je istina? stvar je u tome da neću moži po nju naredno vrijeme pa me to sad muči

hvala
winter1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 09:22   #1951
Točno je oboje.Karton ti vrijedi uz staru osobnu pa to vrijeme nema kazne ako te netko pita osobnu jer je to ujedno i rok do kada ti moraju istu i napravit.

120 dana je rok za podizanje a ako ne podigneš poništavaju je i moraš tražit i platit novu

Nakon 30 dana smatra se da nemaš osobnu kod recimo legitimiranja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 12:23   #1952
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Točno je oboje.Karton ti vrijedi uz staru osobnu pa to vrijeme nema kazne ako te netko pita osobnu jer je to ujedno i rok do kada ti moraju istu i napravit.

120 dana je rok za podizanje a ako ne podigneš poništavaju je i moraš tražit i platit novu

Nakon 30 dana smatra se da nemaš osobnu kod recimo legitimiranja.
aha, znači od 31.-og do 120-og dana vrijedi pravilo - kako mi se posreći? tj. mogu je podići i 119. dan, ali ako me legitimiraju u tih 90 dana - nahebala sam?

kolika je kazna ako nemam osobnu?

puno hvala
winter1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 10:18   #1953
200 kn
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 18:22   #1954
sivkić, puno hvala ne bih se snašla bez vas... ja sam mislila da je 3000 pa nadalje, tako sam našla neki strašan podatak. onda mi se isplati riskirati tjedan dana jer poslovno idem dalje od svog mjesta. hvala puno još jednom
winter1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 09:28   #1955
Ono je ako ne daš zahtjev na vrijeme,kod tvoje će pisat neuručena da znaju kad počinje teći onaj rok i da znaju kad se ide u póništenje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:56   #1956
Jedno pitanje. Stara osobna iskaznica mi ističe za 30-tak dana i nova iskaznica mi je u izradi no možda sam izgubio onaj karton sa potvrdom izrade nove osobne iskaznice. Što me otprilike čeka ako ne pronađem taj karton, jel kojim slučajem dovoljno da na šalter dođem samo sa starom osobnom?
elbado is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 07:17   #1957
Vjerojatno malo prodike od službenice, ali trebali bi ti je bez problema pronaći po imenu.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 22:44   #1958
Po prvi put se susrećem s novom verzijom osobne iskaznice koja ima čip na sebi. Čemu to služi, da nije možda dobivanje nekakvih dokumenata i tako se izbjegne čekanje u redu? Uz to sam dobio i papir za aktivaciju, je li to uopće potrebno/preporučljivo imati?
TajnovitCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 22:52   #1959
Može se koristiti na servisu e-građani kao vjerodajnica razine 4.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:02   #1960
Može li se zahtjev za izradu nove osobne iskaznice predati dok stara još uvijek vrijedi (2-3 mjeseca npr.)? Radi se o tome da bi htjela napraviti novu jer ovoga ljeta planiram putovati i ne bi htjela da me negdje vrate s granice jer mi osobna vrijedi kraće od 6 mjeseci.
mima7891 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.