Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2017., 17:33   #4801
e-predmet tuđe ovrhe

Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Te ovrhe jesu tvoje, samo su očito išle preko javnog bilježnika (ovrha na temelju vjerodostojne isprave, vjerojatno neplaćenih računa), pa ih zato nema u e-predmetu, jer sud nema veze s njima. To što ti vidiš tamo su tuđi predmeti.
Nisi shvatio! Te ovrhe su postojeće i u očevidniku Fine i u e-predmetima! A kako rekoh, baš iz e-predmeta sam utvrdio kako se iste ne odnose na mene! Iz očevidnika sam izvadio brojeve predmeta na sudu, te ih pronašao u e-predmetima. Istina je to što tvrdiš, to su tuđi predmeti, ali su ovršili(blokirali) moj račun po tim predmetima!
DodyDody is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 08:38   #4802
svaki bilježnik ima svoje brojeve ovrv, tak da može bit pod istim brojem drugi ovršenik. I na ovrsi nije samo broj ovrv, ima tu i ime, prezime, oib, adresa. Prije dok nije bio oib onda datum rođenja, jmbg.....tak da traženje ovrhe samo po broju nije mjerodavno ...
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 19:00   #4803
Pozdrav, imam jedno pitanje za iskusne.

Znaci prica ide ovako, zenin brat je 2002. godine uzeo motor u motokuci za nekih 67000kn, suduznik mu je bila moja pokojna punica.

Buduci da je kratko nakon toga ostao bez posla prestao je placati rate tako da je bio godinama pod ovrhom.

Kako je on "poseban slucaj", godinama nije radio oni taj dug nikako nisu stigli naplatiti pa su mu 2013. godine ponudili da se nagodi sa njima i jednokratno plati 20 000kn i da PBZ zakljuci sva potrazivanja prema njemu.

Naravno, on je to zanemario i kroz ove cetiri godine je radio sezonski, 3/4mj kroz koje vrijeme su oni nesto sitni i stigli naplatiti.

Naravno, nakon toliko godina cekanja i nemogucnosti dogovora sa njima, "prodali" su dug Leku & co...

U medjuvremenu je njegova pokojna majka preminula u 07/2016. godine a kako je ona bila njegov suduznik, sjetili su se nakon 14 godina ovrsiti nju, tj. sadasnje njene nasljednike (prvog brata, drugog brata, njenog muza i moju zenu).

Brat koji je podigao kredu 2002. godine ima nekretninu na sebi, koju oni ne zele niti pogledati jer im je naravno zanimljiviji cash.
Problem je u tome sto su oni otkupili dug od 20000kn, nagomilali kamate i dug se popeo na 138 000kn do danasnjeg dana.
Nude 20% manju cifru ako se plati jednokratno ili 80000kn ako se donese cash u ZG.

Jel moguce da su kamate od 2013. godine do danas digli 115000kn cca?



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 19:17   #4804
zašto bi kamate bile od 2013?

meni je logično da Leko potražuje glavnicu i kamate od dospijeća svake pojedine rate, budući da je to i otkupio
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 19:51   #4805
Ovrha - postupak

Neznam, mislio sam da se "vezu" na ponudu od 2013. godine. Cisto sumnjam da idu na dug od 9000€ 2002. a pristaju na 80000kn nakon 15 godina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 21:30   #4806
Quote:
Juventino85 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam jedno pitanje za iskusne.

Znaci prica ide ovako, zenin brat je 2002. godine uzeo motor u motokuci za nekih 67000kn, suduznik mu je bila moja pokojna punica.

Buduci da je kratko nakon toga ostao bez posla prestao je placati rate tako da je bio godinama pod ovrhom.

Kako je on "poseban slucaj", godinama nije radio oni taj dug nikako nisu stigli naplatiti pa su mu 2013. godine ponudili da se nagodi sa njima i jednokratno plati 20 000kn i da PBZ zakljuci sva potrazivanja prema njemu.

Naravno, on je to zanemario i kroz ove cetiri godine je radio sezonski, 3/4mj kroz koje vrijeme su oni nesto sitni i stigli naplatiti.

Naravno, nakon toliko godina cekanja i nemogucnosti dogovora sa njima, "prodali" su dug Leku & co...

U medjuvremenu je njegova pokojna majka preminula u 07/2016. godine a kako je ona bila njegov suduznik, sjetili su se nakon 14 godina ovrsiti nju, tj. sadasnje njene nasljednike (prvog brata, drugog brata, njenog muza i moju zenu).

Brat koji je podigao kredu 2002. godine ima nekretninu na sebi, koju oni ne zele niti pogledati jer im je naravno zanimljiviji cash.
Problem je u tome sto su oni otkupili dug od 20000kn, nagomilali kamate i dug se popeo na 138 000kn do danasnjeg dana.
Nude 20% manju cifru ako se plati jednokratno ili 80000kn ako se donese cash u ZG.

Jel moguce da su kamate od 2013. godine do danas digli 115000kn cca?



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ako ste priznali dug jbga... Što je bila punica? Sudužnik ili jamac? Ako je bila jamac (vrlo vjerovatno obzirom na visinu kredita) onda ni u snu priznavati dug, a ako je bila sudužnik onda su stvari malo kompliciranije. Nadalje dug nipošto ne smije biti veći od visine naslijeđene imovine.
knedlaugrlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 23:28   #4807
Nasljednik nasljeđuje dugove u maksimalnoj visini nasljeđene imovine. To nema veze s visinom duga, on može biti veći ali se u tom slučaju vjerovnik neće naplatit u punom iznosu. Samo s obzirom da je punica imala nekretninu, čisto sumnjam da je vrijednost iste niža od iznosa dugovanja. On je kredit podigao 2002. (i to ne za kruh i mlijeko već za čisti luksuz, kupnju motora) i nije ga vraćao. Jasno da će od 2002. odnosno od trenutka kad je prestao vraćati kredit do 2017. dug narasti za iznos kamata.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 08:12   #4808
Istina, nasljedjena je nekretnina, tako da ovo pada u vodu.

Nije mi jasno zasto kroz ovih 15 godina banka/ Leko & co nisu nikad blokirali pok. punicu, nikad joj niti lipe nisu uzeli sa racuna dok nije preminula. Tada su cijeli dug "natovarili" njoj na ledja, kao da su planski cekali da se taj dug rasporedi na cijelu obitelj.





Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 21:55   #4809
Eto i mene ovršilo
Daklem....2011.g. prodala sam stan. Nisam nikad dobila niti jedan račun, opomenu u vezi tog stana niti sam bila u kontaktu s novom vlasnicom. Prošli tjedan dobila sam kovertu u kojoj se nalazila obavijest da sam ovršena od Hrvatskih voda za slivne vode od 01.01.2011.-31.12.2016.


Iste godine kad sam prodala taj stan promjenila sam i adresu i grad(nisam živjela u predmetnom stanu) i vidim na papirima da svi glase na moje ime i adresu koju sam promjenila krajem 2011. Nisam nikad bila u kontaktu ni sam ljudima koji su kupili stan u kojem sam živjela, da su javili da je stigla neka pošta.

Dva dana nakon te pošiljke ovršen mi je račun na cca 1500kn od čega je 675kn dug vodama, a ostalo troškovi sve i svačega oko ovrhe.
U Hrvatskim vodama rekli su da su podatke dobili od općine gdje se vodim kao obveznik komunalne naknade i iz katastra.
Sudilo dva suda u gradovima gdje sam živjela nekad i sad.

Šta sad? Poslala sam im dokumente da vide gdje živim od 2011.g., kupoporodajni ugovor i rekli u Vodama da će se javiti.
U općini u kojoj se nalazi stan rekli su da je krajem 2016.g. plaćen zaostatak komunalne naknade i da je osoba koja je kupila stan konačno postala zadužena za komunalije. Da sam ja trebala obavijestiti općinu nakon prodaje da sam prodala stan.

Ukoliko Hrvatske vode priznaju pogrešku hoću li ja dobiti nazad kompletne novce ili?
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:30   #4810
Ovisi o hrvatskim vodama, možda, teoretski, odluče na tvoj račun uplatiti tih 1500kn. Ali mislim da su veće šanse da postaneš sljedeća predsjednica. Možeš ići u finu i tražiti rješenje po kojem su te ovršili, nakon toga imaš 8 dana za žalbu (plaća se 100kn, navodno) te slučaj ide na sud. Tako su meni rekli, ne znam detalje jer se nisam htio žalit, mislim da nema smisla. Iz pričuve su mi predložili da se ne žalim i da slučaj ne vodim na sud već će mi oni vratiti dio novca, naravno, to nisu napravili, a rok za žalbu je davno prošao. Pa pazi i na to.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 06:54   #4811
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ovisi o hrvatskim vodama, možda, teoretski, odluče na tvoj račun uplatiti tih 1500kn. Ali mislim da su veće šanse da postaneš sljedeća predsjednica. Možeš ići u finu i tražiti rješenje po kojem su te ovršili, nakon toga imaš 8 dana za žalbu (plaća se 100kn, navodno) te slučaj ide na sud. Tako su meni rekli, ne znam detalje jer se nisam htio žalit, mislim da nema smisla. Iz pričuve su mi predložili da se ne žalim i da slučaj ne vodim na sud već će mi oni vratiti dio novca, naravno, to nisu napravili, a rok za žalbu je davno prošao. Pa pazi i na to.


Ovaj dio na kraju = tipicni modus operandi banana drzave gdje sluzbene prijevare sada postaju metode pomocu kojih se prehranjuju uhljebi. Porazno i skandalozno Jesi se poslije cuo s njima i pitao sto je s obecanjem o povratu novca?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 11:51   #4812
Update, danas zvali iz Voda da su povukli zahtjev za ovrhom. Navodno mi trebaju leći svi novci osim Finine naknade koju nisam shvatila tko bi trebao platiti, ili se moram žaliti.

Rekli su da se strpim dva tjedna oko povrata love.

Inače gospođu koja je novi vlasnik teretit će od 2014. jer je ono prije u zastari. Za mene nije bilo u zastari jer ne mogu ni probati razumjeti što je rekla...nešto o relativnoj i apsolutnoj.

Inače općina koja je dala podatke da sam ja obveznik plaćanja rekla je da je prije koji mjesec plaćena komunalna naknada od strane nove vlasnice, valjda su uspjeli nakon 5.god neki klinac povezat i da su me vodili kao obveznika plaćanja poreza za kuću za odmor jer nisam imala prebivaište u stanu.

I tako...
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 12:07   #4813
Ajde malo pojasni cjelu situaciju...govorimo o slivnim vodama???? ili govorimo o naknadi za uređenje voda? Šta si ti dobila? kakvu obavijest? rješenje? Koliko znam iste naplaćuje jedinica lokalne samuprave a ne Hrvatske vode (tj za njih naplaćuju prihod). Ako si uredno prijavljena.. Koji postupak?? upravni po poreznom zakonu ili preko suda??? Tolko bitnih stvari je ispušteno? Ne mogu oni nikog retroaktivno teretit ako rješenje o obvezi nije izdano na vrijeme... ukratko ajmo redom počni odgovarati pa ti možda mogu više pomoći?
ps. " termin slivne vode napušten Izmjenama i dopunama Zakona o financiranju vodnog gospodarstva 2005.. No, ljudi i dalje kolokvijalno takve uplatnice zovu računi za slivne vode. "
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 21:57   #4814
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
Ajde malo pojasni cjelu situaciju...govorimo o slivnim vodama???? ili govorimo o naknadi za uređenje voda? Šta si ti dobila? kakvu obavijest? rješenje? Koliko znam iste naplaćuje jedinica lokalne samuprave a ne Hrvatske vode (tj za njih naplaćuju prihod). Ako si uredno prijavljena.. Koji postupak?? upravni po poreznom zakonu ili preko suda??? Tolko bitnih stvari je ispušteno? Ne mogu oni nikog retroaktivno teretit ako rješenje o obvezi nije izdano na vrijeme... ukratko ajmo redom počni odgovarati pa ti možda mogu više pomoći?
ps. " termin slivne vode napušten Izmjenama i dopunama Zakona o financiranju vodnog gospodarstva 2005.. No, ljudi i dalje kolokvijalno takve uplatnice zovu računi za slivne vode. "
U pravu si, u pitanje je uređenje voda. Znači od papira sam dobila kopiju rješenje od suda iz Osijeka iz kojeg oni misle da ja živim, i koju adresu imaju, a ja prebivalište u Rijeci prijavila u 8. mjesecu 2011.g. Rješenje suda doneseno u studenom 2016.g.
Ja papire dobila 03.05.2017.

Period 2011-2016

Na papirima suda ja se navodim na osječkoj adresi.
Kaže da su podatke dobili od općine u kojoj se nalazi predmetni stan, kao obveznika komunalne naknade i katastra

Znači žena koja ga je kupila nije kao ni ja prijavila općini našu transakciju, a općina se ne usklađuje s katastrom i gruntovnicom.

Ona je navodno početkom ove godine(barem tako kaže općina) platila zaostalu komunalnu naknadu i sada se vodi kao obveznik i vlasnik stana, ali hrvatske vode su očito dobile drugačiju informaciju.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 07:59   #4815
Ukratko (pretpostavljam) nisu proveli urednu dostavu, ja bi uložio žalbu i napisao isto (jer rješenje nije moglo biti pravomoćno jer nije dostavljeno na adresu prebivališta pa nisu realno ni rokovi mogli teći).. neznam kako je JB mogao lupit pravomoćnost a da nije traženo uvjerenje... mene redovto je... zbog toga... Ja bi svakako tražio povrat novaca i trošak blokade fine. I ne daj da te preveslaju za ostali dug naknada za uređenje voda i komunalna naknada se prema novijoj praksi mogu samo retroaktivno tražit za tekuću godinu (ako je došlo do promjene obveznika) čak iako zakon nameće tebi obvezu da si bila dužna prijavit promjenu a isto si propustila napraviti. (nije pošteno al u zdanje vrijeme se sve više ide na ruku građanima).
ps. nisam znao da Hrvatske vode rade sami ovrhu naknade za uređenje voda (iako mogu po zakonu) jer redovito sve su poslove uvalili jedinicama lokalne samouprave...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 08:34   #4816
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
Ukratko (pretpostavljam) nisu proveli urednu dostavu, ja bi uložio žalbu i napisao isto (jer rješenje nije moglo biti pravomoćno jer nije dostavljeno na adresu prebivališta pa nisu realno ni rokovi mogli teći).. neznam kako je JB mogao lupit pravomoćnost a da nije traženo uvjerenje... mene redovto je... zbog toga... Ja bi svakako tražio povrat novaca i trošak blokade fine. I ne daj da te preveslaju za ostali dug naknada za uređenje voda i komunalna naknada se prema novijoj praksi mogu samo retroaktivno tražit za tekuću godinu (ako je došlo do promjene obveznika) čak iako zakon nameće tebi obvezu da si bila dužna prijavit promjenu a isto si propustila napraviti. (nije pošteno al u zdanje vrijeme se sve više ide na ruku građanima).
ps. nisam znao da Hrvatske vode rade sami ovrhu naknade za uređenje voda (iako mogu po zakonu) jer redovito sve su poslove uvalili jedinicama lokalne samouprave...
E i ovdje si u pravu glede pravomoćnosti. Naime novci koji su uzeti s mog računa uopće još nisu otišli na odrađene adrese nego su čekali moj potpis u FINI da pristajem ili pravomoćnost presuda. Dakle novci stoje u nekom međuprostoru. To sam saznala u FINI. Meni isto, kod mene nisu.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 11:31   #4817
zapravo ovdje sve izlgeda da je po zakonu, ta sredstva su rezervirana do okončanja presude, piši žalbu ili odi odma do odvjetnika jel vidim da će ti rok isteći... sve mi je sad jasno... to što adresa nije dobra nema veze... vidiš da su te našli...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:51   #4818
Pozdrav! Imam jedno pitanje (kao pravna osoba) i molim pomoc ako netko zna odgovor. Naime, imam 3 dospjele fakture prema drugoj pravnoj osobi koja nije blokirana i dobro stoji. Znam da su fakture vjerodostojna isprava i da onda ovrha ide preko Javnog biljeznika, no isto tako znam da cim druga strana ulozi bilo kakav prigovor - slucaj ide na Sud i onda to ode u nedogled...a to zelim izbjeci. I sad slijedi moje pitanje: ukoliko im ja posaljem IOS i oni ga potvrde - da li onda Ovrha moze ici bez odlaska na Sud, odnosno ako su oni potvrdili da je imaju dugovanje prema meni u iznosu XY kn - imaju li pravo prigovora na Rjesenje o ovrsi izdano od strane Javnog biljeznika?
Slavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 17:37   #4819
imaju pravo prigovora.

glede ios-a, evo zgodan člančić na šta obratiti pažnju http://www.iusinfo.hr/DailyContent/Topical.aspx?id=7709
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 18:52   #4820
Pozdrav,

nije mi jasno ako mi je došlo rješenje o ovrsi od javnog bilježnika za plaćanje računa za telekomunikacije iz 2015. da li imam pravo na prigovor zastare prema članku 232 ZOO jer je zastarni rok za takve usluge 1 godina ili se primjenjuje čl. 233 pa je zastarni rok 10 godina? Imam pravo na prigovor u roku od 8 dana.

Unaprijed hvala na odgovoru
interdescant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.