Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2017., 13:40   #201
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
Pitanje, već sam 3 mjeseca na plači od 1 sat dnevno, znači nepuno radno vrijeme.
Imam jdoo, jedini sam zaposlen.

Sad trebao bih preći u drugu firmu jer prvi biznis radi kojega sam otvorio firmu nije išao, a ovaj drugi tek gradim na iskustvu, a proći će godina dvije dok to razviknem.

Ta druga firma bi veoma voljela da budem mjesec dana na burzi, očito radi njima nekih povlastica bla bla.

Mene sad zanima - na koji način mogu ja sebe odjaviti iz firme i biti na burzi a da ne zatvaram firmu?

Pretpostavljam da bih morao zaposliti nekoga drugoga da on bude direktor, barem na nepuno radno vrijeme?
Ne moraš zaposliti, već postaviti nekoga za direktora, ako taj netko već radi negdje, onda u tvojoj firmi ima samo funkciju direktora i ne radi se prijava, nema doprinosa...

To moraš preko bilježnika odraditi, i upisati u sudski registar.I onda se možeš odjaviti.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 10:12   #202
Vidiš zanimljivo, idem sutra debeljucku na mirovinsko i manjoj debeljuci na burzu mater spominjat, jer oni su meni tvrdili da to nije moguće, da ja nemogu biti odjavljen nikako a da netko drugi bude direktor.

Da jedino je moguće naravno kad me neka druga firma zaposli bla bla.

Ok, ali ova osoba nigdje ne radi, ja bi nju stavio kao direktora - znači isto joj mogu uplačivati plaću na nepuno radno vrijeme?
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 11:14   #203
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
Vidiš zanimljivo, idem sutra debeljucku na mirovinsko i manjoj debeljuci na burzu mater spominjat, jer oni su meni tvrdili da to nije moguće, da ja nemogu biti odjavljen nikako a da netko drugi bude direktor.

Da jedino je moguće naravno kad me neka druga firma zaposli bla bla.

Ok, ali ova osoba nigdje ne radi, ja bi nju stavio kao direktora - znači isto joj mogu uplačivati plaću na nepuno radno vrijeme?
Da, ali prvo moraš promijeniti direktora, kad dobiješ rješenje suda onda s tim ideš u mirovinsko, prijavljuješ nju/njega i sebe odjavljuješ.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:20   #204
Poštovani,
Ne znam jesam li na pravom topicu ali trebam pomoć vezano za prijavu djelatnosti. Naime, ovu zimu započela sam s izradom vjenčića za blagdane budući da sam taman završila sa stručnim osposobljavanjem i prodaja je išla iznad očekivanja.
Međutim , naravno da me netko u tih 3tj koliko sam sveukupno radila prijavio za što sam dobila kaznu od 2700kn (obavljanje neregistrirane djelatnosti putem Facebooka).
Razmatrala sam sve opcije kako taj oblik poslovanja učiniti legalnim (udruge, jdoo, kućna radinost, obrt..) no sve informacije koje sam dobila toliko su oprečne. Budući da je to nešto što bih izrađivala 2 mjeseca u godini osnivanje firme, plaćanje doprinosa i sl mi se nikako ne isplate jer sam ustrajna u potrazi za poslom u struci i ovo bi bio sekundarni izvor prihoda i između ostalog moj hobi.
Ako me možete uputiti na nekoga sa sličnom problematikom bit ću vam od srca zahvalna.
hotsummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 16:29   #205
Dali je tko trazio kreditiranje od hbora za pokretanje firme? Koje su procedure
dijana52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:34   #206
da li može knjigovodstveni servis raditi bez zaposlenih?
gtrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 14:20   #207
Quote:
gtrap kaže: Pogledaj post
da li može knjigovodstveni servis raditi bez zaposlenih?
kako neka firma moze raditi i poslovati bez osobe koja je prijavljena da je to napravila?

jedino ako je firma u stanju mirovanja onda postoje opcije kako..
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 00:06   #208
Quote:
HrGa2112 kaže: Pogledaj post
kako neka firma moze raditi i poslovati bez osobe koja je prijavljena da je to napravila?
Svaka firma ima direktora, koji ne mora biti zaposlenik firme.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 03:22   #209
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Svaka firma ima direktora, koji ne mora biti zaposlenik firme.
istina.. ali direktor nemoze obavljati poslove ako nije placen za to.. smije samo raditi papirologiju.. tipa ugovori i potpisivanje dogovaranje poslova i slicno ...
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 16:15   #210
Quote:
gtrap kaže: Pogledaj post
da li može knjigovodstveni servis raditi bez zaposlenih?
Može. Npr. ugovaranje isporuke usluge od strane trećih osoba koji su poslovni partneri. Ili na način bez ljudskog faktora, recimo nekim naprednim softverskim rješenjem...
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 21:17   #211
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
Može. Npr. ugovaranje isporuke usluge od strane trećih osoba koji su poslovni partneri. Ili na način bez ljudskog faktora, recimo nekim naprednim softverskim rješenjem...
ako ce nekome naplacivat usluge rada a nema zaposlenih to onda moze samo (pretpostavljam) raditi usluge posrednistva
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 16:52   #212
znam dosta firmi koje rade bez zaposleni, a trebaju im ljudi za obavljanje posla
sad neznam da li to neka služba kontrolira?
i kad bi firmu u poreznoj prijavio vidi da je glavna djelatnost knjigovodstveni servis da li bi oni tražili da ima zaposleni?
ili neka druga služba?
gtrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:19   #213
Pitanje iz usluge,da ne prekopavam cijeli thread a lega me sad cimnuo s pitanjem :

Kako sad stoji ta plaća direktora jdoo-a ako je zaposlenik novoosnovanog jdoo-a? Misli se na to koliki je minimum, koliko je neto a koliko ide državi.

Hvala unaprijed na odgovoru i oprostite na lijenosti da pregledavam sve
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 15:59   #214
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Pitanje iz usluge,da ne prekopavam cijeli thread a lega me sad cimnuo s pitanjem :

Kako sad stoji ta plaća direktora jdoo-a ako je zaposlenik novoosnovanog jdoo-a? Misli se na to koliki je minimum, koliko je neto a koliko ide državi.

Hvala unaprijed na odgovoru i oprostite na lijenosti da pregledavam sve
Ukupan trošak plaće je 5.895,56 kn ( bruto 1-5.030,35 kn ) od toga direktoru na tekući ide 3.960,76 državi 1.934,80
__________________
I'm an accountant... What's your super power? :D
mala-vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 20:13   #215
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Pitanje iz usluge,da ne prekopavam cijeli thread a lega me sad cimnuo s pitanjem :

Kako sad stoji ta plaća direktora jdoo-a ako je zaposlenik novoosnovanog jdoo-a? Misli se na to koliki je minimum, koliko je neto a koliko ide državi.

Hvala unaprijed na odgovoru i oprostite na lijenosti da pregledavam sve
...obrati samo pažnju da li se radi o plaći za puno ili za nepuno radno vrijeme, točnije osnovici za puno ili nepuno radno vrijeme.

Možeš u oba slučaja podesiti propisanu osnovicu za obračun doprinosa,a neto isplatu neovisno o tome, kako već odlučiš.
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 20:15   #216
Quote:
gtrap kaže: Pogledaj post
znam dosta firmi koje rade bez zaposleni, a trebaju im ljudi za obavljanje posla
sad neznam da li to neka služba kontrolira?
i kad bi firmu u poreznoj prijavio vidi da je glavna djelatnost knjigovodstveni servis da li bi oni tražili da ima zaposleni?
ili neka druga služba?
Za radno pravo je nadležna inspekcija rada.
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 20:20   #217
Quote:
HrGa2112 kaže: Pogledaj post
ako ce nekome naplacivat usluge rada a nema zaposlenih to onda moze samo (pretpostavljam) raditi usluge posrednistva
Ne, jer ovisi o naravi usluga. Kažeš računovodstvene usluge, onda naplaćuje tu vrstu usluga. A, sad na koji način je poduzetnik organiziran da ih pruži, nema veze s vrstom djelatnosti. To je organizacijska cjelina koja uključuje metode rada, alate za rad, radno vrijeme, principe itd. pa je on organiziran da pruži računovodstvene usluge na način recimo putem neke inovacije u obliku automatiziranog softverskog rješenja, ili kupnjom usluge od poslovnih partnera...
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 09:10   #218
Quote:
mala-vidra kaže: Pogledaj post
Ukupan trošak plaće je 5.895,56 kn ( bruto 1-5.030,35 kn ) od toga direktoru na tekući ide 3.960,76 državi 1.934,80
tako je.. ali ima neka caka koju mi je moja knjigovođa napravila...
ugl. na ovi iznos placam doprinose ali neto koji ide meni (direktoru) na racun je i dalje minimalac iznosom kao i prije... sad iskreno neznam tocno na pamet.. mislim oko 1000kn manje..
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 20:36   #219
Quote:
HrGa2112 kaže: Pogledaj post
tako je.. ali ima neka caka koju mi je moja knjigovođa napravila...
ugl. na ovi iznos placam doprinose ali neto koji ide meni (direktoru) na racun je i dalje minimalac iznosom kao i prije... sad iskreno neznam tocno na pamet.. mislim oko 1000kn manje..
Da, doprinose je obracunala na minimalnu osnovicu za direktora a neto placa je minimalac, pa ispadne 2.269 i neto kuna
__________________
I'm an accountant... What's your super power? :D
mala-vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 08:59   #220
Preporuka za javnog bilježnika za otvaranje firme?
Nažalost čima na facebook stranicama ili Google profilima da određeni javni bilježnici neznaju što treba sve raditi ili daju ne točne informacije.
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.