Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2006., 18:42   #21
Quote:
tomy108 kaže:
Hrvoje Vukčić Hrvatinić (Kotor, danas Kotor Varoš, oko 1350. - 1416.), hrvatski ban, veliki vojvoda bosanski i herceg splitski
Po njemu je i naziv lijepe zemlje Hercegovine.
Ja ne znam da je on bio ban u Bosni(ispravi me ako grijesim),al najmocniji velikas da.


Ja i nije po njemu Hercegovina naziv dobila.Hercegovina je osnovana 1448 a on umro trideset godina ranije.Jedino da nisi mislio na Hercega Stjepana Kosacu
Diomed is offline  
Old 11.06.2006., 19:01   #22
Quote:
IRON_aida kaže:
povracam na neke izjave ovdje
Pristedi se malo. Ima toga jos dosta...i svaki dan jos vise...rasporedi muku na vise dana...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 11.06.2006., 19:09   #23
Quote:
Diomed kaže:
Ja ne znam da je on bio ban u Bosni(ispravi me ako grijesim),al najmocniji velikas da.


Ja i nije po njemu Hercegovina naziv dobila.Hercegovina je osnovana 1448 a on umro trideset godina ranije.Jedino da nisi mislio na Hercega Stjepana Kosacu
Krivo sam se izrazio, ispričavam se. Po tituli hercega (splitskog koji je u Hrvatskoj) je dobiven naziv Hercegovina. Tko je bio prvi, ne znam. I ja nisam rekao ban nego veliki vojvoda.

Ladislav Napuljski postavio je Hrvatinića za glavnog namjesnika u Ugarskoj, Hrvatskoj, Dalmaciji i Bosni te ga imenovao hercegom splitskim, darovavši mu uz to otoke Brač, Hvar i Korčulu. Otada je Hrvoje nosio titulu herceg Splita, potkralj Dalmacije i Hrvatske, veliki vojvoda bosanski i knez Donjih kraja.


Stanovništvo jezgrene Bosne je bilo slavensko, po svojim etničkim i vjerskim značajkama blisko ili istovjetno etničkom supstratu kao i Hrvati. To je vidljivo iz mnogobrojnih etno-kulturnih obilježja, kao što su jezik na narječnoj razini (čakavština i štokavsko-čakavska mješavina ikavskoga refleksa jata, te zapadna ijekavština, što su sve karakteristike hrvatskoga jezika), glagoljsko i zapadno-ćirilsko pismo (tzv.bosančica ili hrvatsko-bosanska ćirilica) kojim su pisane isprave, djela vjersko-nabožnog i umjetničkog sadržaja, a koje je istovjetno hrvatskoj ćirilici koja se rabila u srednjoj Dalmaciji i Dubrovniku, pripadnost zapadnom civilizacijskom krugu, što se očituje u zapadnom katoličkom kršćanstvu ( hrvatska Dalmacija i Bosna su potpadale pod istu vjersku jurisdikciju- bilo Splitsku, bilo Dubrovačku dijacezu), te umjetničkim oblicima zapadne provenijencije (Romanika i Gotika).

Politički, većina je sadašnje Bosne i Hercegovine (uz kratke intervale, kao za vrijeme srpskog župana Časlava Klonimirovića ), pripadala hrvatskoj državi, bilo za vrijeme hrvatskih narodnih vladara Trpimirovića (9.- 11. st.), bilo kao vazalni dio ugarsko-hrvatskoga kraljevstva. Jedan od simbola političkih veza Hrvatske i Bosne je i titula "ban", koju su bosanski vladari nosili od najranijih vremena, a koja je karakteristično hrvatska politička titula. Svi bosanski kraljevi su bili katolici, i često (ne uvijek) se nalaze u rodoslovima hrvatskih dinastija. Kulturna strujanja, pogotovo za vrijeme posljednjih 150 godina predosmanske Bosne, sve su više isticala te značajke, tako da najznačajnija djela bosanske umjetnosti i pismenosti čine u Splitu i Omišu nastali umjetnički rukopisi Hrvojev misal i Hvalov zbornik, iluminirani vjerski tekstovi stvoreni po narudžbi splitskog hercega i bosanskoga vojvode Hrvoja Vukčića Hrvatinića, "neokrunjenog kralja Bosne", te romanički zvonik i portal u Jajcu.
tomy108 is offline  
Old 11.06.2006., 20:25   #24
Quote:
tomy108 kaže:
Krivo sam se izrazio, ispričavam se. Po tituli hercega (splitskog koji je u Hrvatskoj) je dobiven naziv Hercegovina. Tko je bio prvi, ne znam. I ja nisam rekao ban nego veliki vojvoda.

Ladislav Napuljski postavio je Hrvatinića za glavnog namjesnika u Ugarskoj, Hrvatskoj, Dalmaciji i Bosni te ga imenovao hercegom splitskim, darovavši mu uz to otoke Brač, Hvar i Korčulu. Otada je Hrvoje nosio titulu herceg Splita, potkralj Dalmacije i Hrvatske, veliki vojvoda bosanski i knez Donjih kraja.


Stanovništvo jezgrene Bosne je bilo slavensko, po svojim etničkim i vjerskim značajkama blisko ili istovjetno etničkom supstratu kao i Hrvati. To je vidljivo iz mnogobrojnih etno-kulturnih obilježja, kao što su jezik na narječnoj razini (čakavština i štokavsko-čakavska mješavina ikavskoga refleksa jata, te zapadna ijekavština, što su sve karakteristike hrvatskoga jezika), glagoljsko i zapadno-ćirilsko pismo (tzv.bosančica ili hrvatsko-bosanska ćirilica) kojim su pisane isprave, djela vjersko-nabožnog i umjetničkog sadržaja, a koje je istovjetno hrvatskoj ćirilici koja se rabila u srednjoj Dalmaciji i Dubrovniku, pripadnost zapadnom civilizacijskom krugu, što se očituje u zapadnom katoličkom kršćanstvu ( hrvatska Dalmacija i Bosna su potpadale pod istu vjersku jurisdikciju- bilo Splitsku, bilo Dubrovačku dijacezu), te umjetničkim oblicima zapadne provenijencije (Romanika i Gotika).

Politički, većina je sadašnje Bosne i Hercegovine (uz kratke intervale, kao za vrijeme srpskog župana Časlava Klonimirovića ), pripadala hrvatskoj državi, bilo za vrijeme hrvatskih narodnih vladara Trpimirovića (9.- 11. st.), bilo kao vazalni dio ugarsko-hrvatskoga kraljevstva. Jedan od simbola političkih veza Hrvatske i Bosne je i titula "ban", koju su bosanski vladari nosili od najranijih vremena, a koja je karakteristično hrvatska politička titula. Svi bosanski kraljevi su bili katolici, i često (ne uvijek) se nalaze u rodoslovima hrvatskih dinastija. Kulturna strujanja, pogotovo za vrijeme posljednjih 150 godina predosmanske Bosne, sve su više isticala te značajke, tako da najznačajnija djela bosanske umjetnosti i pismenosti čine u Splitu i Omišu nastali umjetnički rukopisi Hrvojev misal i Hvalov zbornik, iluminirani vjerski tekstovi stvoreni po narudžbi splitskog hercega i bosanskoga vojvode Hrvoja Vukčića Hrvatinića, "neokrunjenog kralja Bosne", te romanički zvonik i portal u Jajcu.


Jos mi nisi odgovorio koji bosanski ban ili kralj u svojim dokumentima istice da je Hrvat i da je narod kojim on vlada hrvatski.

O jeziku ne bi da diskutujem jer se zaista ne razumijem ni malo u tu oblast,ali ono sto sigurno znam da isti jezik ne podrazumijeva uvijek i isti narod.


Pa svi su bili slaveni,i naravno iz toga mozemo izvuci da su imali slican etnicki substrat.I jos kad znamo da su na podruciju Bosne i Hrvatske prije dolaska slavena egzistirali iliri,logicno je da su imali slican eticki substrat.i da napomenem Prve skupine slavena na podrucije Bosne dolaze prije plemana Hrvata i Srba.Cak sta vise ta skupina slavena je veca od Hrvatsko i Srpskog plemana zajedno.Nemoj me pogresno shvatiti pa misliti da ja sad hocu dokazati neko pleme Bosnjaka,ne naprotiv samo zelim da napomenem da se tu vec pocela obrazovati jedna skupina.


Molim te kad vec pominjes rodoslov hrvatskih dinastija i kazes da se u istim nalaze bosanski kraljevi,molim te da mi kazes koji su to.

Dokaz da je podrucije Bosne a i sama Bosna koja se spominje u desetom stoljecu prvi put,bila u sastvau Hrvatske drzave ne govori amam bas nista.U srednjem vijeku preosvajanja su zaista cesta.Znaci tu treba pridodati i Bizantiju,Rasku,Ugarsku.

Titula "ban" je avarskog porijekla a neki cak spominju da su joj korijeni jos za vrijeme ilira.Takodje avari su tu bili oko dvjesto godina sto nije uopste zanimarljiv vremenski period.Dalje titula ban u Hrvatskoj drzavi je dosta nizi cin nego u Bosni.
Znaci iz ovo cinjenice da su bosanski srednjovjekovni vladari nosili titulu "ban",moze se izvuci vise razlicitih zakljucaka.Naravno i ja i ti cemo stajati kod svog.
Diomed is offline  
Old 11.06.2006., 20:29   #25
pitanje je vrlo parcijalno postavljeno, najviše nesreće ovom narodu su nanjela braća katolici, pa muslimani, pa pravoslavci, pa protestanti zadnji, a najzadnji židovi
udical is offline  
Old 11.06.2006., 23:10   #26
Opet jedan tipicni podmukli muslimanski pokusaj nekakvog saveznistva i stvaranja simpatija medju Hrvata i muslimana.

Muslimani su daleko najveci licemjeri i suncokreti sto postoje. Na srpskim forumima pisu o Jasenovcu, na Hrvatskim forumima o Bleiburgu i Vukovaru.

I dan danas ostaje neodgovoreno pitanje zasto Armija BiH i SDA nikada niti jednu vecu vojnu ofanzivu nisu pokrenuli protiv Srba u istocnoj Bosni ?

Zasto se nije islo na oslobadjanje Srebrenice i Gorazda, vec na Travnik i Vitez ?

Niti jedan musliman na to pitanje nce dati odgovor, a nit ce ga ikada dati.
Juda Iškariot is offline  
Old 12.06.2006., 00:18   #27
Quote:
Imperativ kaže:
Ma lazes , muslimani su oduvjek radili o glavi Hrvatskoj. Oduvjek su imali zelju da podijele Hrvatsku i u to ime su saradivali sa cetnicima i to od prvog svjetsko pa na ovamo....

nek se zna
Ako je historija ičiteljica života,ona sasvim drugčije govori,nego što ti ovdje pišeš po Forumu.
Svako ko iole pozna historiju bar noviju,unazad 2 st. ,zapaža da ili ne znaš historijske činjenice,i razloge,ili pokušavaš historijske događaje izvrtati.
Neuspješno.
U Prvom i u Drugom svjet. ratu ko se je rame uz rame borio protiv četnika?
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Old 12.06.2006., 00:37   #28
Quote:
Juda Iškariot kaže:
Opet jedan tipicni podmukli muslimanski pokusaj nekakvog saveznistva i stvaranja simpatija medju Hrvata i muslimana.

Muslimani su daleko najveci licemjeri i suncokreti sto postoje. Na srpskim forumima pisu o Jasenovcu, na Hrvatskim forumima o Bleiburgu i Vukovaru.

I dan danas ostaje neodgovoreno pitanje zasto Armija BiH i SDA nikada niti jednu vecu vojnu ofanzivu nisu pokrenuli protiv Srba u istocnoj Bosni ?

Zasto se nije islo na oslobadjanje Srebrenice i Gorazda, vec na Travnik i Vitez ?

Niti jedan musliman na to pitanje nce dati odgovor, a nit ce ga ikada dati.
Koja je razlika izmedju bukve i ovog uda Iškariot?
Nikakva

Pa mozes li se covjece drzati teme ili si blesav od rodjenja?
KAMI666 is offline  
Old 12.06.2006., 00:38   #29
Quote:
tomy108 kaže:
Hrvoje Vukčić Hrvatinić (Kotor, danas Kotor Varoš, oko 1350. - 1416.), hrvatski ban, veliki vojvoda bosanski i herceg splitski
Po njemu je i naziv lijepe zemlje Hercegovine.
Hrvoje Vukčić je bio vojvoda bosanski,a ne hrvatski,
jer Hrvatska kao država nije ni postojala.
Isto tako i vojvoda Stjepan Kosača je vladao 1848 g. Humskom zemljom ,
kao bosanski vojvoda,kraljevine Bosne,
a od kuda mu titula "hercega",to je samo on znao?.
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103

Zadnje uređivanje Bosniac : 12.06.2006. at 01:26.
Bosniac is offline  
Old 12.06.2006., 02:33   #30
Quote:
KAMI666 kaže:
Koja je razlika izmedju bukve i ovog uda Iškariot?
Nikakva

Pa mozes li se covjece drzati teme ili si blesav od rodjenja?

Njegove postove nije potrebno citati,svi su isti.
Diomed is offline  
Old 12.06.2006., 02:54   #31
Quote:
Diomed kaže:
Njegove postove nije potrebno citati,svi su isti.
Zato što mu niko ne odgovara na postavljena pitanja!!!
__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Old 12.06.2006., 03:11   #32
Bok tomy108

Znaš li nam reči od kud titula "herceg"
onom problematičnom tipu sa kamenjara
što je u ono vrijeme šurovo sa srbima,
bosanskom vojvodi Stjepanu Kosači
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Old 12.06.2006., 03:37   #33
Quote:
Bosniac kaže:
Hrvoje Vukčić je bio vojvoda bosanski,a ne hrvatski,
jer Hrvatska kao država nije ni postojala.
Isto tako i vojvoda Stjepan Kosača je vladao 1848 g. Humskom zemljom ,
kao bosanski vojvoda,kraljevine Bosne,
a od kuda mu titula "hercega",to je samo on znao?.
Bosna je prije turaka bila hrvatska zemlja, kojom su vladali hrvati.Jedini argument koji koristite da pravite razliku izmedju hrvata u Hrvatskoj i hrvata u Bosni je taj sto su bosanski vladari (hrvatske narodnosti) nosili titulu "bosanski", sto i nije cudno jer je Bosna bila hrvatska zemlja, nista manje nego Hrvatska.
Onda su dosli turci i neki bosanci su se poturcili, tako ste nastali vi muslimani i to vam je sva istina.Mozete vi ovdje na forumu iskrivljavati povijest izmisljati sebi plemena , piramide i jezik, nitko vam ne moze zabraniti, sta vam drugo ostaje kad ste kao narod stari svega 15-tak godina.
 
Old 12.06.2006., 03:43   #34
Quote:
tomy108 kaže:
Hrvoje Vukčić Hrvatinić (Kotor, danas Kotor Varoš, oko 1350. - 1416.), hrvatski ban, veliki vojvoda bosanski i herceg splitski
Po njemu je i naziv lijepe zemlje Hercegovine.
Hrvoje Vukčić Hrvatinić, namjestnik ugarsko-hrvatskog kralja Ladislava Napuljskog u Ugarskoj i Hrvatskoj (Ladislavu je konkurent bio Žigmund Luksemburžki), ban hrvatsko-dalmatinsko-slavonski, splitski knez, gospodar Dolnjih krajeva i Lašve, veliki vojvoda bosanski i ktomu.
A Hercegovina je dobila ime po Stjepanu Vukčiću Kosači (nisu u rodu s Hrvatinićima, čak su bili u sukobu) koji je vladao Humom i Primorjem (današnja Hercegovina plus dio današnjega dubrovačkoga primorja). Bio je u sukobu i s bosanskim kraljem Stjepanom Tomašom Kotromanićem. Da bi izgladio taj sukob svoju kćerku Katarinu Kosaču daje za ženu kralju Stjepanu Tomašu. Proširivši svoju vlast na Podrinje (Raška koja je bilo u sastavu Bosanskoga kraljevstva još od kralja Tvrtka) uzima sebi naslov:... Gospodar Huma i Primorja, herceg Sv. Sabe (Save) i veliki vojvoda rusaga (kraljevstva) bosanskoga i k tomu! Po onoj tituli "herceg" područja kojim je vladao postupno dobivaju ime "zemlja hercegova" t.j. Hercegovina. Srami se, veliš da si Hercegovac a ne poznaš poviest svoga kraja!
dracoachroetbos is offline  
Old 12.06.2006., 04:03   #35
Quote:
gentleman kaže:
Bosna je prije turaka bila hrvatska zemlja, kojom su vladali hrvati.Jedini argument koji koristite da pravite razliku izmedju hrvata u Hrvatskoj i hrvata u Bosni je taj sto su bosanski vladari (hrvatske narodnosti) nosili titulu "bosanski", sto i nije cudno jer je Bosna bila hrvatska zemlja, nista manje nego Hrvatska.
Onda su dosli turci i neki bosanci su se poturcili, tako ste nastali vi muslimani i to vam je sva istina.Mozete vi ovdje na forumu iskrivljavati povijest izmisljati sebi plemena , piramide i jezik, nitko vam ne moze zabraniti, sta vam drugo ostaje kad ste kao narod stari svega 15-tak godina.
Bosna ,kao država nastala je u 6. stoljeću (šestom st.),onda kada od Raške (Srbije),i od Rvacke (Hrvatske) nije bilo ni spomena.
Bosna ima povijesni kontinuitet 14 stoljeća.
Bošnjaci,kao narod i kasnije nacija stari preko 14 vjekova.
Poćetkom 19. st. nazivali ste se Ilirima - rodonačelnik:Josip Juraj Štrosmajer-veliki Ilir.
Tek vam je jedan bosanski fratar sredinom 19. st. i još kasnije. rekao da se trebate nazivati Rvatima,
Od koje godine imate svoju samostalnu državu? Odskora.
Kažeš Bosna bila hrvatska zemlja?!

Moram ti reči da su te povijest učili skroz pogrešno.
Uzmi knjigu iz osnovne škole i naući povijest Bosne i Hrvatske,
inaće svaki razgovor s takvima je samo gubljenje vremena.

Čak ni u srednjem vijeku nije postojala Samostalna država Hrvatska.Postoji odskora.
Hrvati kao polit. nacija -kada?
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Old 12.06.2006., 04:30   #36
Quote:
Bosniac kaže:
Hrvoje Vukčić je bio vojvoda bosanski,a ne hrvatski,
jer Hrvatska kao država nije ni postojala.
Isto tako i vojvoda Stjepan Kosača je vladao 1848 g. Humskom zemljom ,
kao bosanski vojvoda,kraljevine Bosne,
a od kuda mu titula "hercega",to je samo on znao?.
Izkrivljavaš poviest! Hrvatinići (za koje neki kažu da su grana starih Kačića) su vladali starim hrvatskim župama Pliva, Vrbanja i Luka koje su u 13. st. kao "Dolnji Kraji" ušli u sastav banovine Bosne. Kasnije su priznavali vrhovnu vlast Pavla Šubića Bribirskog koji je bio hrvatsko-dalmatinski ban i gospodar ciele Bosne ... nakon pada Bribirskih, na vlast u banovini Bosni učvršćuje se Stjepan Kotromanić ... koji kao "veliki ban bosanski" svojom poveljom jamči sva prava, posjede i povlastice Hrvatinićima ako "sa svoimi Hrvatimi pridu k nami" ...dakle po etnogenezi Hrvatinići su bili Hrvati (što im govori i geneza prezimena) ali i bosanski plemići, vojvode ... ! A o naslovu "hercega" (germanizam koji je preko Ugarske i Hrvatske došao u Bosnu i Hum a u doslovnom prievodu znači "vojvoda") pročitaj u komentaru gore! I Hrvatska je kao država postojala ali je bila u personalnoj zajednici s Ugarskom. Naslovi njihovih vladara glasili su :....rex Hungariae, Dalmatiae et Chroatiae (diplomatičko ime "Hrvatskoga kraljevstva" od Drave do Jadranskoga mora, kojim je vladao herceg, uglavnom kraljevskoga roda, a koje je bilo podieljeno u dvie upravne cjeline t.j. banovine, Slavonija i uža Hrvatska s Dalmacijom ... ) etc! I da ... kroz cielo vrieme postojanja, banovina Bosna, kasnije kraljevina (srednjovjekovna Bosna), priznavala je vrhovničtvo ugarsko-hrvatskoga kralja u većoj ili manjoj mjeri ...što ne znači da nije bila banovina/kraljevstvo/država t.j. "regnum" u širem značenju te rieči! Nemaš pojma ili ne želiš znati!
dracoachroetbos is offline  
Old 12.06.2006., 05:00   #37
Quote:
Bosniac kaže:
Bosna ,kao država nastala je u 6. stoljeću ...
Prvi spomen koji govori o Bosni je u djelu A.I. bizantskoga cara Konstantina Porfirogeneta, pisanog polovicom X stoljeća! Naravno to ne znači da prvobitna Bosna (područje oko gornjeg toka rieke Bosne) nije postojala i nešto prije ali nema zapisa! Za Hrvate je pak po istim izvorima znamo da su zauzeli Dalmaciju, Panoniju i Ilirik u VI. stoljeću. Do franačkog osvajanja na tim su područjima živjeli kao "federati" Bizanta. Tek dolazkom Franaka (početak IX st.) počinje se po uzoru na Franke oblikovati i prva hrvatska kneževina s velikim stupnjem autonomije (samostalno biranje "duxa" iliti u slobodnom prievodu "kneza", uz carsku potvrdu) koja će kasnije sa slabljenjem Franačke države ostvariti samostalnost i etc.
A o genezi današnjih modernih nacija ne možemo govoriti jednako kao i o genezama starih narodima ... osim u politikantske svrhe! A onda je sve moguće ... pa i to da su pingvini podrietlom Srbi, pa onda Srbija ima pravo na Antarktik!
dracoachroetbos is offline  
Old 12.06.2006., 05:15   #38
Quote:
Juda Iškariot kaže:
Opet jedan tipicni podmukli muslimanski pokusaj nekakvog saveznistva i stvaranja simpatija medju Hrvata i muslimana...
Seronjo usrani! Pljuješ po čovjeku koji je svoj život izložio pogibelji i ranjen je kao dragovoljac u obrani naše Hrvatske. Marš "svojim" saveznicima Srbima u RS ako ti se to ne sviđa. Svatko tko je branio Hrvatsku za mene je jednako vriedan, bio on Bošnjak ili netko drugi! Hrvatska je bila u ratu ... a ti ... Island, "Dojčland", Greenland možda??? Malo te jebu kvačice na nekim slovima .....! I suncokret si ti koji navijaš za RS samo da bi dobio HB, pizdo prodana! Takvi kao ti su ubili Blaža Kraljevića ... i još da nam poviest pišete! Ma nemoj!
dracoachroetbos is offline  
Old 12.06.2006., 07:29   #39
Quote:
Juda Iškariot kaže:
Opet jedan tipicni podmukli muslimanski pokusaj nekakvog saveznistva i stvaranja simpatija medju Hrvata i muslimana.

Muslimani su daleko najveci licemjeri i suncokreti sto postoje. Na srpskim forumima pisu o Jasenovcu, na Hrvatskim forumima o Bleiburgu i Vukovaru.

I dan danas ostaje neodgovoreno pitanje zasto Armija BiH i SDA nikada niti jednu vecu vojnu ofanzivu nisu pokrenuli protiv Srba u istocnoj Bosni ?

Zasto se nije islo na oslobadjanje Srebrenice i Gorazda, vec na Travnik i Vitez ?

Niti jedan musliman na to pitanje nce dati odgovor, a nit ce ga ikada dati.
Evo pokusat cu ja:
Koristila se linija manjeg otpora. Isto kao i Hrvati sa Srbima. Umjesto da ih gone preko Drine, zadovoljili su se napadom s ledja na jedinog saveznika.
Isto tako i Bosnjaci....doduse nakon Prozora, G. Vakufa i Mostara.
 
Old 12.06.2006., 07:31   #40
Quote:
Srbislav kaže:
Vazno je vidjeti kako se Muslimani ponasaju prema ostalim narodima gdje su vecina, a nije toliko vazno kakav odnos imaju prema narodima gdje su manjina.
A na vecinskim muslimanskim podrucjima, pucaju glave od prevelike multietnicnosti
Jadnicak, gdje god su muslimani vecina, tu uzivali su drugi nemuslimani i dan danas uzivaju, cak i u opkoljenom Sarajevu je tako bilo.

Da nisi mislio s tom izjavom na krvavu Banja Luku ?
Prolaznik_ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.