Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 13:35   #3721
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
sad mi je još jasnije zašto je ljudima lakše prihvatiti i plaćati nego ulaziti u ovakve procese sa HRTom, nažalost je tako

bio je neki načelnik prije govorio kako izbjeći plaćanje pretplate ako se dobro sjećam...
Na sudu bi vjerojatno i dobio spor ali kad ljudi odvagnu koliko to vremena i živaca bude koštalo naspram 80kn mjesečno obično se odabere jednostavnija opcija.

Načelnik je bio Stipe Petrina.
Lasher667 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 13:07   #3722
Ova tema postoji već neko vrijeme. Koliko znam nitko se nije još javio da je završio na sudu radi neplaćanja pretplate.

Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 13:25   #3723
U mojoj se kući plaća preplata negdje od 1965 , baš mi stari govori, pokojna baka je plaćala i mi na katu, 2 hrt preplate znači, pa sad
smo mislili prestati napokon plaćati ako bi prošli nekažnjeno ..

naišao sam na neke članke na netu

ovo je stariji članak, ali zanima me je li bi ovo funkcioniralo

http://www.narodni-list.hr/posts/13007

napraviti sve kako tu piše pa vidjeti .. hm

čitam malo ovu temu, pa jednostavno ne pustiti nikoga u kuću

i odjaviti prijamnik kako tu piše ..


- Najprije odjavite TV uređaj dopisom na adresu HRT-a, obavezno sa povratnicom na kojoj će vrlo čitko pisati “odjava TV uređaja te i te marke”.
Dopis bi trebao izgledati ovako: “Ja XY dana (upisati datum) odjavljujem svoj televizor marke (navesti marku) iz razloga jer ne želim više pratiti tv program HRT-a”. Slijedeće što trebate učiniti je da odbijete platiti TV pretplatu kad dođe inkasator. Uostalom, zabranite mu da uopće ulazi
u Vaš posjed ili stan.

Uskoro ćete dobiti opomenu, koju naprosto ignorirajte! Ona samo služi da vas zastraši (važno je da imate povratnicu kojom ste odjavili
televizor na kojoj se jasno vidi kad je zaprimljena u Prisavlju).
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 16:03   #3724
Ne, to ne pali. Jer ne plaćaš gledanje programa nego posjedovanje prijemnika. Pretplatu nisi obavezan placat jedino ako ne posjedujes prijemnik.
Sve piše na temi.

Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 16:35   #3725
Quote:
aspirin kaže: Pogledaj post

Ne, to ne pali. Jer ne plaćaš gledanje programa nego posjedovanje prijemnika. Pretplatu nisi obavezan placat jedino ako ne posjedujes prijemnik.
Sve piše na temi.

Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk
Ok

Meni su djedu skidali sa penzije jer nije plaćao godinama tv pretplatu ..

Nisu nikad dolazili u kuću, jednostavno skidali sa penzije, prvo ovrhe stalno dolazile i onda kasnije skidali ... isto mi se dogodilio i ovoj drugoj baki, prestala plaćati, nije joj nikad nitko dolazio gledati što ima, nego isto ovrhe, pa od odvjetničkog društva dolazilo, i na kraju skidanje od mirovine,
jer je nabila dosta duga ..

i što onda treba, napisati prigovor kad dođe ovrha da ne posjedujem ništa, ni komp, ni tv, ni radio .. antene se vidu na krovu kuće normalno

čitao sam unatrag par stranica, i vidim da su drugi pisali da oni nesmiju ući u kuću/stan bez naloga .. kojeg ne mogu dobiti hm

ma ne znam, očito plaćati i dalje preplatu
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 23:43   #3726
Naravno da su im skidali kad su bili pretplatnici a nisu plaćali. Tada lako ide i ovrha.
Na temi je već bilo dosta uputa kako odjaviti pretplatu, nisu sve bile dobre niti su sada valjane. Jedini način je hrt obrascem. Problem s njim je ta famozna, po mnogima čak protuustavna, stavka da ih moraš pustiti u kuću inače te stavljaju nazad u pretplatnike. Pravo da ti kažem, ne znam kako su ljudi ti zaobilazili. Neki su brisali taj dio, potpisali i poslali, neki ostavili računali da ih neće pustiti kad dodju. Ne znam šta sigurno pali.
Jedino sam siguran da nitko nije napisao da su mu došli na vrata s nalogom od suda.
Sudski nalog neće dobit nikad a antena nije nikakav dokaz.

Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 18:56   #3727
Quote:
aspirin;67498991Na temi je već bilo dosta uputa kako odjaviti pretplatu, nisu sve bile dobre niti su sada valjane. [B kaže:
Jedini način je hrt obrascem[/B].
Nije istina. To definitivno ne treba na tom obrascu napraviti.

Samo ja ne kužim šta bi on odjavljivao? Na koga glasi ta pretplata?
3 posta filozofiranja, a osnovne podatke nije metnuo.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 19:01   #3728
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post

Nije istina. To definitivno ne treba na tom obrascu napraviti.

Samo ja ne kužim šta bi on odjavljivao? Na koga glasi ta pretplata?
3 posta filozofiranja, a osnovne podatke nije metnuo.

Ajme meni, pa normalno da filozofiranje kad nitko konkretno mi nije napisao kako odjaviti preplatu i proći nekažnjeno, roditelji mi plaćaju hrt
preplatu i htjeli bi to odjaviti i ne plaćati .. na staroga mi glasi preplata, nismo dosad to nikad pokušavali i normalno da ne znam svu
proceduru kvragu.

Čitao sam par stranica unatrag neko tvrdi ovako netko onako ..

članak koji sam našao na netu i linkao stranu prije rekli su mi da to ne funkcionira ..

evo ovako:

http://www.hrt.hr/273520/pristojba/k...je-pristojbe-2

Neposjedovanje prijamnika u domaćinstvu .. razlog odjave

i ako dođu vidjeti je li imam tv, radio, komp itd. jednostavno ih neću pustiti i reći svojima da ne puštaju nikoga -.-

ili treba još nešto napraviti :/
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 16:07   #3729
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Nije istina. To definitivno ne treba na tom obrascu napraviti.

Samo ja ne kužim šta bi on odjavljivao? Na koga glasi ta pretplata?
3 posta filozofiranja, a osnovne podatke nije metnuo.
Napiši kako onda odjaviti. Zašto ne njihovim obrascem?

Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:43   #3730
Quote:
Stranger kaže: Pogledaj post
Neposjedovanje prijamnika u domaćinstvu .. razlog odjave

i ako dođu vidjeti je li imam tv, radio, komp itd. jednostavno ih neću pustiti i reći svojima da ne puštaju nikoga -.-

ili treba još nešto napraviti :/
Upravo tako - složiš svoju izjavu, tj u tatino ime, da odjavljuje preptlatu, jer se stari tv prijemnik pokvario, novi neće nabavljati jer im financijske mogućnosti ne dopuštaju, a niti ne posjeduju nikakav drugi prijemnik u domaćinstvu, potpiše, nek i ovjeri kod bilježnika i pošalje na hrt.
I to je to.
Uz ne puštanje u stan/kuću kad dođu.

Quote:
aspirin kaže: Pogledaj post
Napiši kako onda odjaviti. Zašto ne njihovim obrascem?
A zašto da na njihovom obrascu?
Ukoliko na tom obrascu još uvijek stoji ta izjava o "moranju" puštanja u vlastiti dom (a vidim da stoji), ona je protuustavna prema presudi Vrhovnog suda.
Složiš neku svoju izjavu, potpišeš, ovjeriš i pošalješ.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 22:38   #3731
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post

Upravo tako - složiš svoju izjavu, tj u tatino ime, da odjavljuje preptlatu, jer se stari tv prijemnik pokvario, novi neće nabavljati jer im financijske mogućnosti ne dopuštaju, a niti ne posjeduju nikakav drugi prijemnik u domaćinstvu, potpiše, nek i ovjeri kod bilježnika i pošalje na hrt.
I to je to.
Uz ne puštanje u stan/kuću kad dođu.

Ok hvala ti

jedino ovo što piše na stranicama hrt u vezi već spomenutog obrasca

c/p sa HRT službene stranice:

Zahtjev za odjavu prijamnika podnosi se isključivo na službenom obrascu HRT-a koji je priložen ovoj odluci i čini njezin sastavni dio.

http://www.hrt.hr/media/uploads/odlu...prijamnika.pdf

pa sad ne znam hoće li uvažiti ako nije preko njihovog obrasca, a opet ako
je preko njihovog onda im dopuštaš da ti dođu provjeriti je li imaš prijamnik kao što si i napisala, i piše na tom linku u dnu ..
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 16:18   #3732
Ti samo složi svoju izjavu i pošalji. Uz povratnicu.
A možeš i skenirati i na mail.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:44   #3733
I obavezno javi na temu šta je ispalo od toga. Ako im u pravilniku piše da prihvaćaju odjavu isključivo njihovim obrascem, kao šta si napisao, ne vjerujem da će ovo proc, al valjda je moguće.

Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:37   #3734
Da li pretplatnik koji ima 2 stana na različitim adresama mora plaćati dvije pretplate ili samo jednu?
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 17:57   #3735
Ok, sad mi je došao na vrata HRT kontrolor, rekao da imam TV na što sam rekao da nemam, ali onda je nastavio s mobitelima, radiom, šta sve ne... Ugl, rekao sam da sam tu par mjeseci, dao sam mu osobnu, potpisao. Naravno nisam trebao, ali ne trebam nikakva sranja jer sam podstanar i neprijavljen, pa da gazda ne bi imao nekih problema, ako se ovo razvuče. Moje pitanje je sad kako da ja ovo skinem s vrata. Pretpostavljam da ću platiti za tih par mjeseci, ali mogu li jednostavno odjaviti uređaj ili ne znam, učiniti bilo što?
surabenu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 18:34   #3736
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
Da li pretplatnik koji ima 2 stana na različitim adresama mora plaćati dvije pretplate ili samo jednu?
Samo jednu pretplatu? Uvijek možeš reći da prijemnik nosiš sa sobom s adrese na kojoj plaćaš. Možeš imati više prijemnika a plaćaš samo jedan! (Barem mislim da sam u pravu)
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 18:36   #3737
Quote:
surabenu kaže: Pogledaj post
Ok, sad mi je došao na vrata HRT kontrolor, rekao da imam TV na što sam rekao da nemam, ali onda je nastavio s mobitelima, radiom, šta sve ne... Ugl, rekao sam da sam tu par mjeseci, dao sam mu osobnu, potpisao. Naravno nisam trebao, ali ne trebam nikakva sranja jer sam podstanar i neprijavljen, pa da gazda ne bi imao nekih problema, ako se ovo razvuče. Moje pitanje je sad kako da ja ovo skinem s vrata. Pretpostavljam da ću platiti za tih par mjeseci, ali mogu li jednostavno odjaviti uređaj ili ne znam, učiniti bilo što?
Ako nisi prijavljen onda će kazna i pretplata doći na adresu na kojoj si sada tj. gazdi!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 18:41   #3738
Ma lako za to, samo me zanima kako da se sad riješim toga.
surabenu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 19:24   #3739
Odjavi tako da kažeš da neces više tu zivit nego ideš nazad živit sa roditeljima koji plaćaju pretplatu.
I ne otvaraj vise vrata nepoznatima za boga miloga.

Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:27   #3740
Quote:
surabenu kaže: Pogledaj post
Ma lako za to, samo me zanima kako da se sad riješim toga.
Čemu? I ako se riješiš opet će ti sutra na vrata naleći neko kontrolor, ti ćeš mu dat osobnu jer "ne želiš sranja" i opet će se cijela priča zavrtit otpočetka.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:21.