Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2008., 20:28   #221
Quote:
matt750 kaže: Pogledaj post
Fantastična rola, ako je u rangu sa Roces s202, Crosfire kod mene nosi apsolutnu pobjedu. Rola je lagana, uski kalup tak da se rola pripije uz nogu. Jednostavno savrešno. Imaju sniženje 30% tak da je sa 1100kn cijena sad 824kn - 100kn bon 724kn.
Nego jedno pitance, za ljude koji već dulje rolaju (Allexis ). Naprijed imam osjećaj da imam mjesta za prste, tj. ima ga ne pretjerano puno, al ga ima. Kolko je to presudno?
odličan izbor

kod mene ima mrvicu mjesta naprijed....taman toliko da mi je udobno i da mi noga nije stisnuta niti mi se prsti zabijaju u cipelu, kao kod nekih rola koje sam probala...

kako ti se čini kad ti je na nozi...prevelike ili udobne...jesi probao napraviti krug po trgovini...ja sam to obično radila kad bi isprobavala role...baš zbog tog da vidim jel mi veličina odgovara...možda imaju pola broja manje pa da usporediš...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 20:48   #222
Quote:
matt750 kaže: Pogledaj post

Nego jel ti muž ima taman ili je uzeo sa malo prostora naprijed za prste?

E da, jel mu još uvijek patent za zatezanje čitav? Kolko dugo ima dotične role?
Kaže da su mu taman - cipele nosi 43, role su 43. Ja cipele nosim 37, role su mi 24 cm (37,5). Prema mom iskustvu, role ti trebaju biti taman - kasnije se spužva formira pa ti budu prevelike.

Što se TFS-a tiče, role MM su srazmjerno nove. Međutim, ja imam Activu s tim sustavom - i super je. Ako ti slučajno ode (ja sam jedan uspjela olabaviti na svojim rolama jer sam pokušavala zategnuti čvršće nego što ide) kupiš zamjenski (manje od 150 kn u Sport4Sport) i za daljnjih 20 ti promjene u Zlatnom medvjedu na Šalati (oni su servis za Rollerblade).
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 09:31   #223
Ma super. Nosim pumin br. 41, a ove role su 42.5. To je znači, ako se ide po pola broja 5mm, znači 15mm ili 1,5cm. Inače rolu mogu stisnuti tak da mi zglob i peta ne mrdaju, što nije bio slučaj sa roces. Inače roces su bile 43, i bilo je lufta također, al ni upola tolko čvrstoće kod vezanja ko u crossfire. Napravio sam nekih 6 krugova, ako ne i više u cisalfi, i bio je mrak osjećaj. Nego, kao što sam napisao, probao sam u level dva Spark i to br 42. Al to je bilo na mjeru. S prstima sam mogao jako malo lupkali po gornjem djelu papuće, dok kod 42,5, imam isto lufta ko i kod crosfire-a. Eh u level 2 nemreš probati kak je to u vožnji, barem nisam pitao. Nego, zakapario sam crosfire za srijedu. Možda otiđem do level 2 pa ako još ima 42, probam a tih 200kn koje sam dao za kaparu iskoristim za neke tene. Makar sumnjam da ću odustati od crosfirea.


edit: prbao bi ja 42, al nemaju ništa manje od 42.5
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe urađaj više ne radi!
matt750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 10:38   #224
Nisam sigurna, ali nije li Cisalfa i u Mandiju?
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 11:29   #225
A di je mandij? Kolko sam ja upoznat, cisalfa u Kingcrossu je jedina u hr.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe urađaj više ne radi!
matt750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 12:43   #226
Quote:
matt750 kaže: Pogledaj post
A di je mandij? Kolko sam ja upoznat, cisalfa u Kingcrossu je jedina u hr.

Mandi - shopping centar prema Sesvetama

ovdje

Nazvala i provjerila - imaju Cisalfu!
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 15:37   #227
Zvao sam cisalfu u Kingcorssu i stvar je sljedeća. Šef neda međusobnu zamjenu sa cisalfom u mandiu, a i pomoćnik je rekao da crossfirea u mandiu ni nema, tj. ostala su samo dva broja u Kingcorssu, a jedan je moj
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe urađaj više ne radi!
matt750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 20:26   #228
Quote:
matt750 kaže: Pogledaj post
Zvao sam cisalfu u Kingcorssu i stvar je sljedeća. Šef neda međusobnu zamjenu sa cisalfom u mandiu, a i pomoćnik je rekao da crossfirea u mandiu ni nema, tj. ostala su samo dva broja u Kingcorssu, a jedan je moj
Kad ih isprobaš na stazi, javi kako se slažeš s rolama.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 22:53   #229
Quote:
matt750 kaže: Pogledaj post
Eto, problem riješen. Uzeo sam pare 400kn kolko sam ih i platio. Rog-joma je sasvim ok. Svaka čast vlasniku. Inače, u potrazi sam za novim rolama i isprobao sam Roces SK8, tanka papuča i grebe tipla (štift) ili kak hoćete. Roces s202 sam stavio na nogu i odmah natrag. Naime, bio sam u LEVEL 2 dućanu i isprobao Spark M. Lagana rola i ima moj broj 42, al je sve našpanano. Mislim za prste nema više mjesta. Pa sam otišao u Cisalfu jer imam bonove po 100kn za iskoristiti pa da vidimo.

Tamo sam isprobao Geo, SK8 za muške , te na kraju Crossfire 4.0
http://www.rollerblade.com/dynamic/p...80&idProd=503&
Moje buduće su plavkaste boje.

Fantastična rola, ako je u rangu sa Roces s202, Crosfire kod mene nosi apsolutnu pobjedu. Rola je lagana, uski kalup tak da se rola pripije uz nogu. Jednostavno savrešno. Imaju sniženje 30% tak da je sa 1100kn cijena sad 824kn - 100kn bon 724kn.

Nego jedno pitance, za ljude koji već dulje rolaju (Allexis ). Naprijed imam osjećaj da imam mjesta za prste, tj. ima ga ne pretjerano puno, al ga ima. Kolko je to presudno?
Na sve role je 30% popusta ili? Hvala na inform.
ko_ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 00:01   #230
Da, na roces i na rollerblade.

Mislim da se ženski brojevi kreću od 38, al nisam siguran. I da pozuri!!!
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe urađaj više ne radi!
matt750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 00:06   #231
Quote:
matt750 kaže: Pogledaj post
Da, na roces i na rollerblade.

Mislim da se ženski brojevi kreću od 38, al nisam siguran. I da pozuri!!!
HVALA! odem ujutro do King Crossa.. valjda nadjem svoj broj i model koji zelim
ko_ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 01:53   #232
ne zaboravi i Cisalfu u Mandiu ak nemaju tvoj broj u King Crossu....

btw. javi čega sve ima u ponudi na sniženju....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 13:40   #233
Bila! Od Rocesa imaju SK8 (cini mi se) i to model u nekoj odvratnoj plavoj boji za zene. Ako se ne varam - sadasnja cijena sa popustom je cca 600kn.

Od Rollerbleda imaju samo GEOIII u onoj sivoj varijanti.

To je sve sto sam zapamtila - cim sam vidjela policu sam se razocarano okrenula tako da vise od ovog ne znam.

Usporedba ova dva modela - naoko : kod Rocesa vidljiva kvaliteta, kod GEO imam osjecaj kao da bi pukle. Nisam ih ni probavala. Buduci je danas vrijeme mutno idem sad do grada pogledat u Britton (Sport4sport) buduci su oni navedeni kao zastupnici za Hrvatsku.

Cinjenica jest da zelim bolji model i da mi je svakako bitno njihov ukupan dizajn i performansa jer cu ih gledati godinama...
ko_ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 16:01   #234
Eto par iskustava sa Roces SK8. Kako sam isprobavao role dobrih sat i po, sprijateljio sam se sa oba prodavača. Naime, nakon sat vremena došla je smjena
Pokazao mi je što se događa sa sk8. Gornja plastična kopča je dosta slabo napravljeno, makar bi se o tome dalo razgovarati. Kad se stisne i pokušava jako stisnuti, tamo di plastični remen ima tiplice kojima je povezan za kopču popusti i tiplice potrgaju plastiku. Međutim nije ni to tak strašno za popraviti jer sama kopča dođe 30-tak kn + taj remen sigurno ne preko 50kn.
Primili su ih na reklamaciju 3 kom, tak da sadašnjim vlasnicima preporučam da paze kako zatežu, da im se jezik od papuče ne nađe između gornjeg kalupa di se steže.

@koka: ako imaš para, otiđi u level 2, Avenue mall, zastupnici su ti za rollerblade, imaš spark i mislim da nisu više od 700kn. Vozio sam se na Roces i Rollerblade i sumnjam da ću se više vratiti na Roces, al dobro, nisam sad napravio sa Rollerblade više od 1km, al lagane su, mogu si učvrstiti nogu, ma mrak
Kaj se mercatora i intespara tiče, hmm, imaju lude cijene
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe urađaj više ne radi!
matt750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 16:17   #235
otisla sam u grad s namjerom da bacim oko na role. Prvo sam otisla u Turbo sport. Ima nesto rocesa. No, odmah sam to zaobisla.

Druga postaja Sport4sport. Uh, osim zgodnusnog prodavaca ima i modela za kupit. Raspon cijene - za svakoga ponesto. Ima modela od prosle godine na akciji. Ja sam se zagledala u modele od ove godine. Prva dilema : Wing 6.0 ili St. Tropez. Bila sam uvjerena da sam St.Tropez vidjela u Mercatoru. Razlika u cijeni skoro 300kn. Probala obje - cine mi se lila tu negdje.

Treca postaja je bio Intersport na Jelačiću i tamo sam ugledala one koje sam vidjela i u Puli. Model Wing 8.0. Predivne dizajnom al imaju plasticno podvozje a cijena je 1100kn. Prvi zakljucak - ako kupujem role iznad 1000kn bit ce to St.Tropez jer za 100kn vise imaju aluminijsko podvozje.

Povratak u Sport4sport. Iskreno - nije mi se islo do Avenue Malla ili gdjegod drugdje da bih se vracala u Sport4sport u gradu. Na noge opet upregnuh oba modela. Dilema se pretvorila na kraju u pitanje cijene i dizajna. Prodavacica mi je rijesila dilemu kad mi je rekla da ih dobro usporedim. Cipela je gotovo ista, podvozje isto (aluminijsko), kotacici u wing 6.o su lager 7, u St.Tropez su lager 5. Cijena Wing 6.0 bila je 979kn a St. Tropeza 1199kn!

Koje sam kupila? Wing 6.0 i mislim da nisam pogrijesila! Samo jos da ih isprobam na stazi jer mi se cini velicina na knap! nosim inace 39 ili 39,5 a kupila sam 40!

kisses i hvala vam svima na sugestijama
ko_ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 16:52   #236
idem ipak promijeniti za 40,5
ko_ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 18:30   #237
Quote:
ko_ka kaže: Pogledaj post
otisla sam u grad s namjerom da bacim oko na role. Prvo sam otisla u Turbo sport. Ima nesto rocesa. No, odmah sam to zaobisla.

Druga postaja Sport4sport. Uh, osim zgodnusnog prodavaca ima i modela za kupit. Raspon cijene - za svakoga ponesto. Ima modela od prosle godine na akciji. Ja sam se zagledala u modele od ove godine. Prva dilema : Wing 6.0 ili St. Tropez. Bila sam uvjerena da sam St.Tropez vidjela u Mercatoru. Razlika u cijeni skoro 300kn. Probala obje - cine mi se lila tu negdje.

Treca postaja je bio Intersport na Jelačiću i tamo sam ugledala one koje sam vidjela i u Puli. Model Wing 8.0. Predivne dizajnom al imaju plasticno podvozje a cijena je 1100kn. Prvi zakljucak - ako kupujem role iznad 1000kn bit ce to St.Tropez jer za 100kn vise imaju aluminijsko podvozje.

Povratak u Sport4sport. Iskreno - nije mi se islo do Avenue Malla ili gdjegod drugdje da bih se vracala u Sport4sport u gradu. Na noge opet upregnuh oba modela. Dilema se pretvorila na kraju u pitanje cijene i dizajna. Prodavacica mi je rijesila dilemu kad mi je rekla da ih dobro usporedim. Cipela je gotovo ista, podvozje isto (aluminijsko), kotacici u wing 6.o su lager 7, u St.Tropez su lager 5. Cijena Wing 6.0 bila je 979kn a St. Tropeza 1199kn!

Koje sam kupila? Wing 6.0 i mislim da nisam pogrijesila! Samo jos da ih isprobam na stazi jer mi se cini velicina na knap! nosim inace 39 ili 39,5 a kupila sam 40!

kisses i hvala vam svima na sugestijama
Hehe, ja sam uzeo 42,5 a nosim pumin 41. Kupio sam si čak čarapu za role lol i sad je kak treba
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe urađaj više ne radi!
matt750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 19:31   #238
Kad sam prije 13 godina kupovala role kupila sam br 41. noga mi je od tada, pa i danas, br 39. Bile su mi udobne i uvijek sam nosila duplu carapu.

Danas sam kupila 40 broj i tek kad sam dosla doma sam izvadila ulozak i probala ga i tek onda sam primjetila da mi fali jos bar 3mm. Otisla sam u trgovinu da mi zamijene za pol broja vece. Nazalost 41 nisu imali da usporedim udobnost.. ALI sutra sam na stazi i krstim nove role!

Mozda se i sretnemo
ko_ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 20:16   #239
Rollerblade ne treba kupiti prevelike - njihova je spužva vrlo udobna i formira se s vremenom, tako da ti nakon nekog vremena mogu postati prevelike. Naučila na teži način kupujući skupocjenu Activu (tada novi model po punoj cijeni) koja mi je sada preširoka za nogu.

Roces ima drugačije brojeve i tu vrijedi pravilo i 2 broja veće, ali kod Rollerbladea to uvijek ne vrijedi. Lakše je nama koji i skijamo - treba gledati veličinu pancerice u cm i to je to.

Ako rola bude preduga, rješenje je jednostavno - malo vate naprijed. Kod širine - e tu rješenja nema
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 20:26   #240
Quote:
BBlue kaže: Pogledaj post
Rollerblade ne treba kupiti prevelike - njihova je spužva vrlo udobna i formira se s vremenom, tako da ti nakon nekog vremena mogu postati prevelike. Naučila na teži način kupujući skupocjenu Activu (tada novi model po punoj cijeni) koja mi je sada preširoka za nogu.

Roces ima drugačije brojeve i tu vrijedi pravilo i 2 broja veće, ali kod Rollerbladea to uvijek ne vrijedi. Lakše je nama koji i skijamo - treba gledati veličinu pancerice u cm i to je to.

Ako rola bude preduga, rješenje je jednostavno - malo vate naprijed. Kod širine - e tu rješenja nema
Ja ne skijam tako da broj pancerice nemam..

No, iskreno.. imam buci buci nogu tako da rolu tek tako napunim. Sutra testiram role. Inace.. Activa 4.0 (cini mi se da je 4.0) kosta 1499kn! To mi je bilo previse s obzirom koliko znam da cu se rolati. Odlucila sam se za jeftinije pa ako me krene rolanje.. uvijek mogu kupiti bolje!
ko_ka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.