Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2011., 11:23   #1
Ubrizgavane plina i goriva u isto vrijeme

Automobil mi ima ugrađenu plinsku instalaciju. Primjetio sam da u zadnje vrijeme
povećano troši benzin (vidno povećano) a vise manje se stalno vozi na plin. Da li je moguće da se ubrizgava i benzin i plin u isto vrijeme u cilindar/e?

Hvala na odgovoru.
otporzivot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 11:36   #2
ne ako je sve ispravno.

ali ako imaš pokvarene injektore, onda je moguće da curi benzin u motor dok ovaj radi na plin.
ali pazi, jer sad u zimsko vrijeme trebaš više vožnje dok se motor zagrije dovoljno da bi prebacil na plin a i za to vrijeme je auto pod "čokom" i više troši. tak da je normalno povećana potrošnja, to se svima događa zimi.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 13:21   #3
Koliko je po tvom/vašem iskustvu opasno to ako mi cure injektori goriva?

Potrošnja goriva mi se znatnije povećala u usporedbi sa toplijim mjesecima i ne prebacuje mi na plin bas kako bi trebao. Recimo isao sam na neki manji put i vozio sam stalno na plin i vidio sam kako mi kazaljka goriva polako pada tj. gorivo se troši. Ponekad kad mi je motor vec ugrijan prodem i preko cjelog gradaa auto mi ne prebaci na plin.
otporzivot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 21:54   #4
opasno je jer trošiš gorivo bezveze a usput i pomičeš mapu ubrizgavanja. neznam točne posljedice ali moglo bi biti problema kod jutarnjeg paljenja i slično. ništa strašno ali ipak...čemu to?
ovo sa prebacivanjem se nesmije događati. ispravan plin mora prebaciti u par kilometara, ane preko cijelog grada ništa.

badava pričat. servis, kontrola, pa će se znati više. ovak nabadamo napamet.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 11:11   #5
kako rastelovanu benzinsku mapu nanovo ustelovati? voznjom na benzin par stotina km?
miro06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 14:34   #6
ovisi. kažu da ima auta kod kojih je dovoljno odspojiti akumulator na par minuta i komp se resetira.
kod drugih treba voziti na benzin, poželjno u različitim režimima da bi se došlo do toga.
koji auto kud spada..
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.