Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2023., 13:15   #1
Arthur Koestler

Koestler je bio Židov po rođenju, ali nije prakticirao vjeru. U intervjuu objavljenom u britanskim novinama The Jewish Chronicle 1950. tvrdio je da bi Židovi trebali ili emigrirati u Izrael ili se potpuno asimilirati u većinske kulture u kojima su živjeli.

U njegovoj knjizi 'The Thirteenth Tribe' (1976.) Koestler je iznio teoriju da Židovi Aškenazi potječu, ne od drevnih Izraelaca, već od Hazara, turskog naroda na Kavkazu koji se preobratio na židovstvo u 8. stoljeću i kasnije bio protjeran na zapad. Koestler je tvrdio da bi dokaz da aškenaski Židovi nemaju biološke veze s biblijskim Židovima uklonio rasnu osnovu europskog antisemitizma.

Pozivajući se na Balfourovu deklaraciju, Koestler je izjavio, "jedna nacija je svečano obećala drugoj naciji zemlju treće." ...

izvor: https://en.wikipedia.org/wiki/Arthur_Koestler ... https://www.enciklopedija.hr/natukni...x?id=32228#top


Vidim da ovdje vrvi od 'lovaca na antisemite' pa me zanima - da li se i Arthur-a Koestler-a, od koga i zašto, svrstava među 'antisemite'?
boder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2023., 14:37   #2
Privukao me sami naslov jer Arthur me jako podsjeca na Arthura, a to ime mi je priraslo srcu.
Naravno da su antisemiti jer su izraelski znanstvenici vrsili genetska istrazivanja na Ashkenazima. Konkretno znanstvenik Otsik Pe'er (profesor na Department of Computer Science at Columbia). Istrazivanja su vrsena zbog sprijecavanja genetskih bolesti kojima je ova skupina Zidova podlozna sa naglaskom na cisticnu fibrozu.
Vecinu danasnjih Ashkenaza se moze pratiti 600- 800 godina unazad. 40% su potomci samo 4 zene, a sto je bilo vazno za istrazivanje.
Istrazivan je genom i markirale razlike prema europskim nezidovima. Preko 50% Ashkaneza su potomci starih Europljana sa Srednjeg istoka. Famozne HAzare nitko ne uzima ozbiljno. Cak su uzimani uzroci Flamanaca i usporedivani.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2023., 16:02   #3
Evo ga u Izraelu (January 1945, Kibbutz Ein), sa Izraelcima (peti sa desna):

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Pi..._of_Israel.jpg

... pa me, sve 'to', ipak 'malo' čudi.
boder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2023., 16:27   #4
Quote:
boder kaže: Pogledaj post
Evo ga u Izraelu (January 1945, Kibbutz Ein), sa Izraelcima (peti sa desna):

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Pi..._of_Israel.jpg

... pa me, sve 'to', ipak 'malo' čudi.
Svijet je prepun cuda

__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2023., 17:16   #5
Quote:
... Šok kakvog je izazvala Koestlerova knjiga ('Trinaesto pleme') zapravo je bio u tome, jer on je na jedan argumentiran način oduzeo (aškenaskim) Židovima pravo na semitsko podrijetlo.

Dakle, oni nisu izabrani sinovi Abrahama kako se predstavljaju tj. pripadnici 12 Božjih plemena već su oni 13. nadodano pleme zla. Koestler je nakon što je objavljena knjiga ubijen pod sumnjivim okolnostima. Navodno su se on i supruga otrovali, ali postoji opravdana sumnja da su ubijeni. Unatoč tome njegova uzbudljiva knjiga obiluje arheološkim i povijesnim dokazima otvorila je donekle mlađim naraštajima novi pogled na khazarsku i vlastitu židovsku prošlost. Iako su u javnosti govorili kako je to laž židovski genetičar Erma Elhka potvrdio je navode iz knjige “Trinaesto pleme” pri tom je iznio tezu u kojoj je potvrdio na uzorku od 1282 osobe židovskog podrijetla u usporedbi s nežidovima da su njihovi geni najbliži turkmenskim plemenima na Kavkazu. ...
https://istinomprotivlazi.eu/sto-se-...-nuklearni-rat

I šta sad reči? ... Bože pravde?
boder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2023., 19:54   #6
Dopuna: https://www.timesofisrael.com/larges...ingly-diverse/

https://www.timesofisrael.com/rabbin...of-contention/

https://www.google.com/search?q=time...b-M9u8P_8i7qAY
boder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2023., 21:45   #7
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Privukao me sami naslov jer Arthur me jako podsjeca na Arthura, a to ime mi je priraslo srcu.
Naravno da su antisemiti jer su izraelski znanstvenici vrsili genetska istrazivanja na Ashkenazima. Konkretno znanstvenik Otsik Pe'er (profesor na Department of Computer Science at Columbia). Istrazivanja su vrsena zbog sprijecavanja genetskih bolesti kojima je ova skupina Zidova podlozna sa naglaskom na cisticnu fibrozu.
Vecinu danasnjih Ashkenaza se moze pratiti 600- 800 godina unazad. 40% su potomci samo 4 zene, a sto je bilo vazno za istrazivanje.
Istrazivan je genom i markirale razlike prema europskim nezidovima. Preko 50% Ashkaneza su potomci starih Europljana sa Srednjeg istoka. Famozne HAzare nitko ne uzima ozbiljno. Cak su uzimani uzroci Flamanaca i usporedivani.
A mi smo svi potomci jedne zene
slavke1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2023., 22:50   #8
Quote:
boder kaže: Pogledaj post
https://istinomprotivlazi.eu/sto-se-...-nuklearni-rat

I šta sad reči? ... Bože pravde?
Jedino sto mogu ispricati ti jednu pricu.
Bila jednom jedna zena iz stare obitelji Sefarda. Znaci Zidovka. Udala se za dr iz Dalmacije, Hrvata. Zivjeli su sretno . On je imao svoju privatnu praksu,a ona brinula o aparmanima. Ponekad je odlazio na seminar u Amsterdam. Volio je upoznavati gradove koje bi posjetio, pa bi ponekad svratio da cetvrti crvenih svjetiljki... edukacijski. No, to i nije vazno za pricu.
Vazno je da su se sa vremenom obogatili do te mjere da su odlucili kupiti zlatne poluge i poloziti ih u Bank of London. To je bila pogreska jer pobudilo je zavist u njezinoj zajednici.
Tako su joj supruga jednoga dana otrovali na zubarskoj stolici i ne, nije rijec o crnim plombama jer covjek je bio doktor. Otrovali ga otrovom za umrtviti korijen. Zubar je pogadas bio Ashkenaz. ONa je rasprodala sve ne bi li dokazala urotu, ali ljudi su mislili da je luda. Legenda kaze da jos negdje postoje te zlatne poluge, a postoji i ona, samo pravda ne postoji.
Poucna i tuzna prica u isto vrijeme...
Na ove ostale linkove odgovorim kasnije...
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2023., 00:29   #9
Što reči, .. možda najbolje nešto poput moderatorice Alete Ogord u njenom forumskom potpisu.

Da, šutnja je zlato vrijednije od svih zlatnih poluga na svijetu.
Zašto?
Jer stvara mir koji, kao i sloboda, - nema cijenu!
boder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2023., 01:06   #10
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Jedino sto mogu ispricati ti jednu pricu.
Bila jednom jedna zena iz stare obitelji Sefarda. Znaci Zidovka. Udala se za dr iz Dalmacije, Hrvata. Zivjeli su sretno . On je imao svoju privatnu praksu,a ona brinula o aparmanima. Ponekad je odlazio na seminar u Amsterdam. Volio je upoznavati gradove koje bi posjetio, pa bi ponekad svratio da cetvrti crvenih svjetiljki... edukacijski. No, to i nije vazno za pricu.
Vazno je da su se sa vremenom obogatili do te mjere da su odlucili kupiti zlatne poluge i poloziti ih u Bank of London. To je bila pogreska jer pobudilo je zavist u njezinoj zajednici.
Tako su joj supruga jednoga dana otrovali na zubarskoj stolici i ne, nije rijec o crnim plombama jer covjek je bio doktor. Otrovali ga otrovom za umrtviti korijen. Zubar je pogadas bio Ashkenaz. ONa je rasprodala sve ne bi li dokazala urotu, ali ljudi su mislili da je luda. Legenda kaze da jos negdje postoje te zlatne poluge, a postoji i ona, samo pravda ne postoji.
Poucna i tuzna prica u isto vrijeme...
Na ove ostale linkove odgovorim kasnije...


Zapisujem se na temu. Uz priznanje da zaista ne znam puno o genetici. Za Ashkenaze - originalno s BI, mijesali se s lokalnom populacijom u Europi. Ne kuzim opsesiju Hazarima ali kad stignem postavit cu par linkova, moram naci sto konciznije. Potrajat ce btw.

Zbog arthure cu se potrudit - inace te genetske teme me podsjecaju na beskrajne parade srpskih geneticara i povjesnicara po njihovim jutarnjim programima i sva ta baljezganja haplo ovo ono. Kad amateri idu u takva istrazivanja, uvijek je neka (politicka) agenda u pitanju. Ili su svi oni bradati povjesnicari na Balkan.info objektivnim prikupljanjem podataka dosli do zakljucka da su Dalmatinci pokatoliceni Srbi? I iz ciste znanstvene znatizelje se propituje postojanje hrvatskih kraljeva?

I arthura, sreco - nazivat bilo koji narod zlim, ma kako ih preimenovala je anticivilizacijski, da ne kazem psihoticno.

Jer ako su ti tvoji povijesni Hazari zli, mora bit i drugih zlih naroda, zar ne? I jesu li znali, bi li mi znali da smo zli? U trenucima rata i traume, cut ces svasta - ljudi kazu iz emocija ali ovdje ne govorimo o tome, zar ne? Voljela bi u biti cuti od tebe sto je to zao narod, da ne pretpostavljam previse.

A ta stranica, istinomprotivlazi - sad sam je prijavila ovdje:

https://www.dostajemrznje.org/


To je prva prijava, naci cu jos opcija. Laku noc za sad!
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2023., 02:23   #11
Sorry, nisam tema ja već Arthur Koestler & MSM o njemu .. a pretpostavke su (općenito), kažu, - 'majke svih zayeba'.
Laku noć i tebi.
boder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2023., 03:18   #12
Ideja da bi preimenovanje zidova u hazare promijenilo ista u rasizmu je inherentno rasisticka, jer pociva na ideji rase kao nekakvom bitnom faktoru, ergo de facto bas nista u nicemu ne mijenja osim sto primjenom nomenklature nastoji opravdati svoj rasizam.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2023., 07:55   #13
Prvi link govori o raznolikosti srednjevjekovnih Ashkaneza. Da i?
Sva ta istrazivanja su povezana sa nasljednim bolestima unutar populacije. Ovo istrazivanje zidovskog groblja pokazuje raznolikost. Mislim ok.
PUno je vaznije ono sto ti se dalje u tekstu navodi. Zene sa tog groblja nosile su BRC 1 mutaciju u DNk, a koja uzrokuje rak dojke i jajnika.
Medutim tebe zanima sto je jedan dio sahranjen na tom groblju imao vise bliskoistocno podrijetlo,a drugi europsko i to u usporedbi sa danasnjom populacijom Ashkenaza.
Nevazno je. Odnosno vazno je samo prolupalim eugenicarima.
Posebno sto su ti mitski Hazari bili negdje sa Kavkaza. Ni iz Europe, niti sa BI. Niti u jednom istrazivanju Ashkenazi ne vuku podrijetlo iz tih krajeva, a " povukli" su ih do 800 godina unazad. Vise imaju Flamanaca u sebi.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2023., 10:18   #14
Quote:
boder kaže: Pogledaj post
Sorry, nisam tema ja već Arthur Koestler & MSM o njemu .. a pretpostavke su (općenito), kažu, - 'majke svih zayeba'.
Laku noć i tebi.
A navodno bi ti o Koestleru ali u stvari samo se krijes iza njega. Ne zaboravi sto si linkala i nije ti prvi put. Neki od naslova:

"Židovi" se od polovine 19. stoljeća predstavljaju kao izabrani Božji narod, a prave Izraelce su uvjerili da su nakalemljeni pogani"

"Andrej Plenković je prikriveni, lažni Židov! Njegov zakon je Talmud koji između ostalog kaže: 'Opljačkati nežidova sasvim je dozvoljeno...I najpošteniji među nežidovima imaju se ubiti... "

Harold W. Rosenthal: 'Naš Bog je Lucifer iako to većina Židova ne voli priznati'. Prikriveni Židovi vladaju svim narodima bivše države. Pročitajte njihova prava prezimena"

"Ovo su pravi neprijatelji naroda...Hrvati, Srbi, Bosanci, Crnogorci...vratimo našu protuustavno otetu imovinu koju smo decenijama stvarali!"

"Pročitajte prava prezimena aktualnih političara (lažnih Židova - Khazara) koji svim narodima bivše države rade o glavi!"

"Spremaju li nam 'novonormalne' elitne vođe (prikriveni Židovi: Plenković, Vučić, Izetbegović, Dodik i Čović) krvavi bosanski lonac"

"Cirkusanti/ Prikriveni Židov Vulin Plenkovića naziva ustašom, a i Plenković je prikriveni Židov. Pametnome dosta".


Cisto te Arthur Koestler zanima, a?

Ajde, ok....

Koestler i MSM - ne smatraju ga antisemitom. Iznio je teoriju, tada neprovjerljivu u toj svojoj knjizi ali sada, genetskim istrazivanjima odbacenu. Smatrao je da bi dokazivanjem te teze nestalo rasne osnove za diskriminaciju Zidova u Europi ali bio je svjestan da bi mogla biti zloupotrebljena. I to se i dogodilo, danas tu temu zvacu uvijek jedni te isti, nema uporiste u povijesti ni lingvistici ni genetici. Askenazi Zidovi migrirali su sa Zapada prema istocnoj Europi i s Hazarima nemaju veze (bilo bi svejedno i da imaju, nikakve implikacije to nema, osim antisemitima naravno).

Mene zanima ovo - kako su u vasim glavama dobili taj mitski status i zasto se sada o njima pisu onakvi gore clanci?

ps
Zamisljam ovako nesto:
"Kako su prikriveni Iliri (lazni Hrvati, Bog im je Lucifer) isplanirali krvavi raspad Jugoslavije?"

Ne zvuci bas...povijesno.

pps
Mene vise zanima koliko je novaca od EU GONG izvukao za onu web stranicu i koja cvjecarnica , netom prije registrirana i za IT usluge, je dobila posao izrade sustava za prijavu govora mrznje? Dvije prijave, u drugoj im objasnjavam da saljem opet jer je nesto zapelo kod prve. E pa zapelo je i kod druge - stoji na "Prijava se salje" statusu koliko god ti je tab otvoren. Nikakva potvrda ni da je uspjesno obavljena ni na mail nista nije doslo.

I ako mi dodje kakva potvrda, necu ovo povuc. Kad idem pogledat status te prijave, traze broj prijave...kojeg dva puta stranica nije uspila generirat. Imaju i neki animirani filmic od trideset sekundi, bas me zanima koliko su za to izvukli novca - i onda bit ce - slozi na brzinu nesto, samo da izgleda, da se moze pravdat donacija.

Pa mora li jebote sve sto u ovoj drzavi zagrebes bit samo namjesten izlog iza kojeg ne stoji nista, samo sisaonica i preusmjerivacnica love?
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2023., 11:06   #15
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Svijet je prepun cuda

Da, pogotovo u ratu (WW3?).. kad istine postaju, sve više, prve žrtve - na svim stranama.

Zbog toga, izlazim iz ove teme .. prije nego 'posivim' .. ili je čak i bolje - da odmah 'posivim'.
boder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2023., 11:43   #16
Quote:
Guns of Brixton kaže: Pogledaj post
A navodno bi ti o Koestleru ali u stvari samo se krijes iza njega. Ne zaboravi sto si linkala i nije ti prvi put. Neki od naslova:

"Židovi" se od polovine 19. stoljeća predstavljaju kao izabrani Božji narod, a prave Izraelce su uvjerili da su nakalemljeni pogani"

"Andrej Plenković je prikriveni, lažni Židov! Njegov zakon je Talmud koji između ostalog kaže: 'Opljačkati nežidova sasvim je dozvoljeno...I najpošteniji među nežidovima imaju se ubiti... "

Harold W. Rosenthal: 'Naš Bog je Lucifer iako to većina Židova ne voli priznati'. Prikriveni Židovi vladaju svim narodima bivše države. Pročitajte njihova prava prezimena"

"Ovo su pravi neprijatelji naroda...Hrvati, Srbi, Bosanci, Crnogorci...vratimo našu protuustavno otetu imovinu koju smo decenijama stvarali!"

"Pročitajte prava prezimena aktualnih političara (lažnih Židova - Khazara) koji svim narodima bivše države rade o glavi!"

"Spremaju li nam 'novonormalne' elitne vođe (prikriveni Židovi: Plenković, Vučić, Izetbegović, Dodik i Čović) krvavi bosanski lonac"

"Cirkusanti/ Prikriveni Židov Vulin Plenkovića naziva ustašom, a i Plenković je prikriveni Židov. Pametnome dosta".


Cisto te Arthur Koestler zanima, a?

Ajde, ok....

Koestler i MSM - ne smatraju ga antisemitom. Iznio je teoriju, tada neprovjerljivu u toj svojoj knjizi ali sada, genetskim istrazivanjima odbacenu. Smatrao je da bi dokazivanjem te teze nestalo rasne osnove za diskriminaciju Zidova u Europi ali bio je svjestan da bi mogla biti zloupotrebljena. I to se i dogodilo, danas tu temu zvacu uvijek jedni te isti, nema uporiste u povijesti ni lingvistici ni genetici. Askenazi Zidovi migrirali su sa Zapada prema istocnoj Europi i s Hazarima nemaju veze (bilo bi svejedno i da imaju, nikakve implikacije to nema, osim antisemitima naravno).

Mene zanima ovo - kako su u vasim glavama dobili taj mitski status i zasto se sada o njima pisu onakvi gore clanci?

ps
Zamisljam ovako nesto:
"Kako su prikriveni Iliri (lazni Hrvati, Bog im je Lucifer) isplanirali krvavi raspad Jugoslavije?"

Ne zvuci bas...povijesno.

pps
Mene vise zanima koliko je novaca od EU GONG izvukao za onu web stranicu i koja cvjecarnica , netom prije registrirana i za IT usluge, je dobila posao izrade sustava za prijavu govora mrznje? Dvije prijave, u drugoj im objasnjavam da saljem opet jer je nesto zapelo kod prve. E pa zapelo je i kod druge - stoji na "Prijava se salje" statusu koliko god ti je tab otvoren. Nikakva potvrda ni da je uspjesno obavljena ni na mail nista nije doslo.

I ako mi dodje kakva potvrda, necu ovo povuc. Kad idem pogledat status te prijave, traze broj prijave...kojeg dva puta stranica nije uspila generirat. Imaju i neki animirani filmic od trideset sekundi, bas me zanima koliko su za to izvukli novca - i onda bit ce - slozi na brzinu nesto, samo da izgleda, da se moze pravdat donacija.

Pa mora li jebote sve sto u ovoj drzavi zagrebes bit samo namjesten izlog iza kojeg ne stoji nista, samo sisaonica i preusmjerivacnica love?

Lijepo si joj to objasnila, ali vec ce ona pronaci nekog ili nesto drugo da skace po omrzenim Ashkenazima.
Samo bold... zato sto je medu osnivacima i vodama Izraelske drzave oduvijek bilo puno Ashkenaza. Oni su bila krema zbog toga sto je ta zajednica oduvijek puno polagala na ucenje i obrazovanje i to cijelozivotno... i danas su, ali manje.
Sami Zidovi takoder cijene Ashkenaze. POstoji neka fora sa prezimenima LEvi i Kohen. Vjerojatno je povezano sa jednim od izraelskih plemena ( Levi, po Jakovljevom sinu, zacetniku plemena). Levijevci su bili zaduzeni za religijske duznosti i to za sva izraelska plemena. Kohne su bili svecenicki stalez.
Nosioci prezimena Levi nemaju vece srodnosti sa drvenim levijcima ( DNA istrazivanje), dok su nosioci prezimena Kohen pokazali srodnost sa davnim svecenickim stalezom.
Uglavnom... obzirom na sve to, anticionisti i antisemiti smatraju da bi se izopcenjem Ahkaneza iz zidovstva ( njih ce se pitat ) znacajno oslabio zidovski narod i Izrael opcenito. Zato stalno pecaju korisne idijote medu Zidovima.
A GONG i prijava za govor mrznje.... vrh!
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2023., 11:48   #17
Quote:
boder kaže: Pogledaj post
Da, pogotovo u ratu (WW3?).. kad istine postaju, sve više, prve žrtve - na svim stranama.

Zbog toga, izlazim iz ove teme .. prije nego 'posivim' .. ili je čak i bolje - da odmah 'posivim'.
Bit ce bolje u sljedecoj forumskoj inkarnaciji.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2023., 12:08   #18
Mojsije nije bio Ashkenaz (Hazar), a prvi je prekršio, netom-donesenu, Božju zapovijed - 'Ne ubij' .. i to ubojstvima svojih sunarodnjaka koji se nisu htjeli odmaknuti od 'Zlatnog teleta'!!!

Eto, "samo" zbog toga, radije sam ipak pro-Ashkenazy.

"Čudno", i danas, zlatne poluge ('Zlatno tele') vlada/ju svijetom.

Stoga, izaberite (na vlastitu odgovornost!) - 'Imati ili Biti' ... https://nova-akropola.com/wp-content...i-ili-biti.jpg ... ?
boder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2023., 13:32   #19
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Lijepo si joj to objasnila, ali vec ce ona pronaci nekog ili nesto drugo da skace po omrzenim Ashkenazima.
Samo bold... zato sto je medu osnivacima i vodama Izraelske drzave oduvijek bilo puno Ashkenaza. Oni su bila krema zbog toga sto je ta zajednica oduvijek puno polagala na ucenje i obrazovanje i to cijelozivotno... i danas su, ali manje.
Sami Zidovi takoder cijene Ashkenaze. POstoji neka fora sa prezimenima LEvi i Kohen. Vjerojatno je povezano sa jednim od izraelskih plemena ( Levi, po Jakovljevom sinu, zacetniku plemena). Levijevci su bili zaduzeni za religijske duznosti i to za sva izraelska plemena. Kohne su bili svecenicki stalez.
Nosioci prezimena Levi nemaju vece srodnosti sa drvenim levijcima ( DNA istrazivanje), dok su nosioci prezimena Kohen pokazali srodnost sa davnim svecenickim stalezom.
Uglavnom... obzirom na sve to, anticionisti i antisemiti smatraju da bi se izopcenjem Ahkaneza iz zidovstva ( njih ce se pitat ) znacajno oslabio zidovski narod i Izrael opcenito. Zato stalno pecaju korisne idijote medu Zidovima.
A GONG i prijava za govor mrznje.... vrh!
Katastrofa, po ti samo idu po seminarima i radionicama i sisaju lovu od EK. Ali prijavila sam istinomprotivlazi.eu abuse sluzbi kompanije koja im hosta stranicu.

Rekla sam da krsi njihov T&C: https://krystal.uk/terms#acceptable, ove tocke:

- Contain any material which is obscene, offensive, hateful or inflammatory
- Promote discrimination based on race, sex, religion, nationality, disability, sexual orientation or age

I da je na hrvatskom, pa da pretrazuju termin "Židovi" (Jews) i automatski prevedu tekst.

(Sve sam servirala i za rucicu vodila jer sam zamislila najnezainteresiranije i najljenije moguce pa za svaki slucaj, jos sam pod dojmom GONG-a).

Nalijepila pet-sest linkova i rekla da je to samo primjer. Pa screenshotove prevedenih stranica. Mislim, nisam se sjetila ponudit da sve u tekst formatu prevedeno kopiram ali malo je too much pretpostavit da im se ni to nece dat a i bitno mi je prvo neki feedback dobit.

Ovi su i na Facebooku, ali to cu kasnije i to ce bit lako prijavit (ne znam hoce li pomoc, imam losa iskustva s YT - prijavila jedno 20 kanala koji, pod krinkom pomaganja zivotinja, ih u biti zlostavljaju - nije tema, ali ne bi vjerovao. Cesto je lokacija Indija i lako ih je prepoznat po thumbnailu i karakteristicno pateticnim naslovima, bez da i odgledas video...ali ok, off topic sam - poanta: ne znam da je i jedan skinut).

ps
Tvrtka koja hosta ove arthurine je registrirana, od svih mjesta, bas u UK, gdje ova drzi poluge, sta ti je sudbina...
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2023., 13:39   #20
Quote:
boder kaže: Pogledaj post
Da, pogotovo u ratu (WW3?).. kad istine postaju, sve više, prve žrtve - na svim stranama.

Zbog toga, izlazim iz ove teme .. prije nego 'posivim' .. ili je čak i bolje - da odmah 'posivim'.
Mislila si katedru ovdje drzat i da te nitko ne propituje pa sad bjezis? Koja paucina od argumenata je to bila sta si imala u pripremi, majko mila ...ali ajde, barem se cini da si svjesna.

OK, sretan put i veselim se skorom ponovnom susretu.
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.