Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 19:49   #1681
to sam ja imao i na kraju mi se gospodin iz fine spojio i ustanovio da njihov program nije dobar. sljedeci dan je isprogramirao nesto u tom programu i instalirao mi i sada sljaka bez problema. zvati finu i biti uporan
__________________
FORZA MILAN FINO ALLA MORTE!!! - Gennaro Ivan Gattuso
rossonero_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:09   #1682
Napominjemo kako su od 1. srpnja 2017. godine svi obveznici fiskalizacije dužni dostaviti podatke o poslovnim prostorima i podatke o proizvođaču/održavatelju programskog rješenja elektroničkim putem korištenjem elektroničkog servisa Porezne uprave e-Porezna (članak 19. i 19.a Zakona o fiskalizaciji u prometu gotovinom).

ljudi, na koji način ovo poslati preko e porezne? hoće biti neki obrazac, ili je to još nemoguće poslati do 01.7.?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:15   #1683
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
Napominjemo kako su od 1. srpnja 2017. godine svi obveznici fiskalizacije dužni dostaviti podatke o poslovnim prostorima i podatke o proizvođaču/održavatelju programskog rješenja elektroničkim putem korištenjem elektroničkog servisa Porezne uprave e-Porezna (članak 19. i 19.a Zakona o fiskalizaciji u prometu gotovinom).

ljudi, na koji način ovo poslati preko e porezne? hoće biti neki obrazac, ili je to još nemoguće poslati do 01.7.?
trenutno nikako, biti će objavljen obvezac na eporeznoj zadnji dan
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:18   #1684
koliko sam ja skužila, preko poruke poreznoj... na koji način se šalje poruka u poreznu preko aplikacije, sve sam ispregledala i nemam tu opciju.. ili sam munjena pa ne znam haha...
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:08   #1685
odgovor PU na probleme kod izracuna nove umanjene akontacije za turisticku

Quote:
Zbog tehničkih razloga trenutno nije moguće poslati obrazac s umanjenom akontacijom. Radimo na ispravku greške.
Korisnici će biti obaviješteni kada se problem riješi.
__________________
FORZA MILAN FINO ALLA MORTE!!! - Gennaro Ivan Gattuso
rossonero_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 14:28   #1686
Taman došla napisati ovo za TZ! A pazi, za dio klijenata sam predavala prije cca 2 tjedna i sve je dobro radilo s obzirom na smanjenja stopa za 2017!
I koji drek su išli onda čačkati po tome

edit: paralelno vidjela i na FB grupi i da, prolaze obrasci s prihodima manjim od 3 mil kn, a s većima ne!

Zadnje uređivanje Ljubicica : 21.04.2017. at 14:53.
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:04   #1687
dali ne e-poreznoj mogu doći do svoje PK kartice?

Bivši poslodavac mi ne želi vratiti dokumente, a kod novoga sam obavezna između ostalog predati i poreznu karticu. Znam da ima mogućnost da se osobno ode u poreznu gdje mi izdaju kopiju PK kartice, dali se kopija može i preko e-porezne ikako dobiti?
__________________
T i F
mali_vrh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:16   #1688
E porezna je sustav za poduzetnike, vjerovatno misliš na e građani.
Za sada te mogućnosti nema. Moraš u poreznu osobno.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 22:54   #1689
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
koliko sam ja skužila, preko poruke poreznoj... na koji način se šalje poruka u poreznu preko aplikacije, sve sam ispregledala i nemam tu opciju.. ili sam munjena pa ne znam haha...
Ne šalje se preko e-porezne već preko aplikacije pos blagajne. U aplikaciji imate slanje poruke u poreznu za prijavom poslovnog prostora i tamo je dodano za podatak o proizvođači ili održavatelju programskog rješenja. To je već bilo u prvoj verziji fiskaliziranja, pa su to izbacili, pa sad opet ugradili, ...
Ništa nije stalno, samo mijena jest ...........
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 02:03   #1690
Quote:
BlindDog kaže: Pogledaj post
Ne šalje se preko e-porezne već preko aplikacije pos blagajne. U aplikaciji imate slanje poruke u poreznu za prijavom poslovnog prostora i tamo je dodano za podatak o proizvođači ili održavatelju programskog rješenja. To je već bilo u prvoj verziji fiskaliziranja, pa su to izbacili, pa sad opet ugradili, ...
Ništa nije stalno, samo mijena jest ...........
Koliko znam to nije točna informacija, ne ide iz programa već iz ePorezne, na kojoj će tek naknadno biti objavljen obrazac.
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 20:16   #1691
ima li još netko problema sa slanjem PD-IPO obrasca...nakon što sve ukucam, stisnem potpisivanje, javi mi poruku pogreške "Ako je za isto razdoblje već poslan obrazac, ovim obrascem isti se briše"....niti jedan nisam uspio poslati jer nakon te poruke obriše sav unos...tako mi je od prvog unosa i na bilo kojem klijentu....imate li kakvu ideju....pomozite
pepec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 20:39   #1692
Quote:
pepec kaže: Pogledaj post
ima li još netko problema sa slanjem PD-IPO obrasca...nakon što sve ukucam, stisnem potpisivanje, javi mi poruku pogreške "Ako je za isto razdoblje već poslan obrazac, ovim obrascem isti se briše"....niti jedan nisam uspio poslati jer nakon te poruke obriše sav unos...tako mi je od prvog unosa i na bilo kojem klijentu....imate li kakvu ideju....pomozite
Poruka koju dobivaš nema blage veze s vrstom greške. Oni koji su program radili malo su pobrkali lončiće.
Greška ti je u tome što nisi snimio retke obrasca. Na kraju retka imaš malu ikonu (mislim da je zelena) diskete. Kad upišeš podatke klikni na tu ikonicu i snimi to što si upisao . Moraš upisati sve, jer ti obrazac ne zbraja sam.. i na to pripazi. Uglavnom, kad sve upišeš klik na ikonu sa strane da snimi i trebalo bi bit ok.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 12:39   #1693
Kad radim PD-IPO , pod I.1 i I.2 nemam ništa za upisati, a pod II.1 i pod II.2 ne mogu upisati jer nemam kućicu pod vrstom (OIB) , nit pod državom, pa mi javlja grešku da nije upisana vrsta broja, vjerojatno bi iza toga javilo i da nije upisana država...
Help...
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 15:15   #1694
Zašto mi na poreznoj stoje PDV obrasci u obradi, a već su davno obrađeni ... to je normalno? kako je vama?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 15:55   #1695
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
Zašto mi na poreznoj stoje PDV obrasci u obradi, a već su davno obrađeni ... to je normalno? kako je vama?
Moraš sa strane desno kliknuti na "osvježi status" i onda će ti pisati da je obrađen.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 09:05   #1696
Bok! Već par dana pokušavam poslati PDV i pusti me do PINa i onda mi uvijek javlja Web-lokacija ne može se dohvatiti, možda privremeno nije dostupna ili je trajno preseljena na novu Web-adresu. Prijavljujem se na ePoreznu-Početnu stranicu kao i svaki puta do sada, ali sad ne da. Isprobala sam i sve ostale adrese koje ponudi u pretraživanju i uvijek isto.
Molim Vas za pomoć kako dalje ili koji link da se preko njega probam spojiti.
Hvala unaprijed!
mimilee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 09:53   #1697
Ljudi moji kada će zaživjeti proširenje usluga Porezne uprave ili je već zaživjelo, spominju su neke vjerodajnice, iskreno nije mi to najjasnije?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:30   #1698
Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Ljudi moji kada će zaživjeti proširenje usluga Porezne uprave ili je već zaživjelo, spominju su neke vjerodajnice, iskreno nije mi to najjasnije?
Misliš li na e poreznu ili na e građani ?
E građani se s vremena na vrijeme nadograđuje. Evo, od nedavno se može tam dić potvrda o nekažnjavanju.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:30   #1699
Postoji li neko logično objašnjenje zašto dio obrazaca nije moguće predati preko eporezne, nakon proteka toliko godina od početka rada eporezne? Recimo kod obrtnika nije moguće predati godišnju prijavu poreza na dohodak, obrazac kd itd...
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 08:54   #1700
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Misliš li na e poreznu ili na e građani ?
E građani se s vremena na vrijeme nadograđuje. Evo, od nedavno se može tam dić potvrda o nekažnjavanju.
Mislim ne e-poreznu?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.