Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2010., 13:04   #241
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Nitko se ne buni, okej. Dok se netko ne pobuni, jer to je protuzakonito. Izborni predmeti (osim vjeronauka, opet ) održavaju se nakon nastave.

I moja škola radi u jednoj smjeni. Preciznije, redovna je nastava u jednoj smjeni. Poslijepodne održavaju se izvannastavne aktivnosti, dodatna, dopunska i izborna nastava. Kao i informacije za roditelje koji ipak većinom rade ujutro.
većina djece su putnici.nemoguće je organizirat prijevoz za suprotnu smjenu još.zapravo,moguće je. al tko će to platit?? općina ne. županija ne.ministrstvo ne.prosvjeta nije mjesto za ulaganje love u ovoj državi i to je srž svih problema.
Secretary is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:06   #242
Quote:
Secretary kaže: Pogledaj post
većina djece su putnici.nemoguće je organizirat prijevoz za suprotnu smjenu još.zapravo,moguće je. al tko će to platit?? općina ne. županija ne.ministrstvo ne.prosvjeta nije mjesto za ulaganje love u ovoj državi i to je srž svih problema.
Deprimirajuće.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:10   #243
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Deprimirajuće.
da.al tome stvarno nisu krivi nastavnici ni ravnatelji.zbog toga se neke stvari između nastavnika i roditelja trebaju rješit dogovorom i dobrom voljom.

ja ću bez problema uzet dijete koje nije izabralo moj predmet na sat.ali to nije bolje nego da se roditelj buni ne znam kome i istjeriuje ne znam kakvu pravdu,pa da djeca koja su izabrala taj predmet,a većina ih je, ostanu bez njega jer se drugačije ne može organizirat nastava??

inače,kad već govorimo o organiziranju nastave i kunama koje su uložene u prosvjetu,samo da kažem ovo.škola u kojoj radim ima organiziran prijevoz ujutro u 7 i onda u 14 sati,nakon 7.sata.između nema ništa.djeca su putnici i oni koji imaju samo 4 sata,moraju čekat 14 sati da bi otišli doma.nekad roditelji dođu po njih,nekad ne.
e sad,nije to ni lijenost ni bahatost ni nesposobnost ravnatelja ni nastavnika.nema para.nitko od institucija ne želi platit autobus i šofera još koji put dnevno.a kamoli da odobre još jedno radno mjesto za nekoga tko će tu djecu čuvat dok čekaju prijevoz doma.

to je stvarnost u kojoj živimo.i zato mislim da je bolje i učinkovitije za sve da roditelji surađuju sa nastavnicima i obrnuto a ne da se reži odmah na svaku stvar koja nekom smeta.nikome nisu u interesu problemi.

Zadnje uređivanje Secretary : 12.09.2010. at 13:19.
Secretary is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:13   #244
Quote:
Secretary kaže: Pogledaj post
većina djece su putnici.nemoguće je organizirat prijevoz za suprotnu smjenu još.zapravo,moguće je. al tko će to platit?? općina ne. županija ne.ministrstvo ne.prosvjeta nije mjesto za ulaganje love u ovoj državi i to je srž svih problema.
Oprosti, to ne mogu vjerovati. Jest da će nam uzeti gdje god mogu, ali ovo po zakonu ne smiju. I nas su strpali u jednu smjenu, gužva je neopisiva, nema učionica dovoljno, blagovaonica, dvorana, hodnici za vrijeme odmora u totalnom kaosu, nema dovoljno WC-a, užasni problemi, a popodne škola zjapi prazna. Samo zato da nam skinu s plaće smjenski rad.

Ali po zakonu dijete ne smije imati više od 6 sati u komadu.

Kako održavate dodatnu i dopunsku nastavu, grupe?

Moguće je da ovo rješenje kakvo imate svima paše, pa i nastavnicima (nama ne paše što zbog jedne dodatne moramo po dvaput ići u školu u jednom danu), ali je protuzakonito. I ravnatelj može imati gadnih problema ako netko od roditelja zapne za to.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:25   #245
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Oprosti, to ne mogu vjerovati. Jest da će nam uzeti gdje god mogu, ali ovo po zakonu ne smiju. I nas su strpali u jednu smjenu, gužva je neopisiva, nema učionica dovoljno, blagovaonica, dvorana, hodnici za vrijeme odmora u totalnom kaosu, nema dovoljno WC-a, užasni problemi, a popodne škola zjapi prazna. Samo zato da nam skinu s plaće smjenski rad.

Ali po zakonu dijete ne smije imati više od 6 sati u komadu.

Kako održavate dodatnu i dopunsku nastavu, grupe?

Moguće je da ovo rješenje kakvo imate svima paše, pa i nastavnicima (nama ne paše što zbog jedne dodatne moramo po dvaput ići u školu u jednom danu), ali je protuzakonito. I ravnatelj može imati gadnih problema ako netko od roditelja zapne za to.
pročitaj moj post poviše pa će ti bit sve jasno.

dodatnu,dopunsku i grupe održavamo u sklopu nastave,uglavnom 6.ili 7.sat.drugačije je nemoguće.možda zagreb još koliko toliko ulaže u prosvjetu,manji gradovi ne baš.svi su tako navikli,i djeca i roditelji i nastavnici tako da stvar štima.ako ima neki problem,dogovorimo se.

mi imamo puno učionica al nemamo djece.zbog toga se roditelji ni ne bune.šta mogu dobit??neće ministrastvo poboljšat organizaciju prijevoza i nastave nego će školu ukiniti i djecu uputit u prvi veći grad.što nikome nije u interesu.
Secretary is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:44   #246
Quote:
Secretary kaže: Pogledaj post
pročitaj moj post poviše pa će ti bit sve jasno.

dodatnu,dopunsku i grupe održavamo u sklopu nastave,uglavnom 6.ili 7.sat.drugačije je nemoguće.možda zagreb još koliko toliko ulaže u prosvjetu,manji gradovi ne baš.svi su tako navikli,i djeca i roditelji i nastavnici tako da stvar štima.ako ima neki problem,dogovorimo se.

mi imamo puno učionica al nemamo djece.zbog toga se roditelji ni ne bune.šta mogu dobit??neće ministrastvo poboljšat organizaciju prijevoza i nastave nego će školu ukiniti i djecu uputit u prvi veći grad.što nikome nije u interesu.
Pročitala sam i jasno mi je. Tebi nije jasno da radite protuzakonito. I imate sreće što to svima odgovara, učiteljima i roditeljima i vlastima pa se nitko ne buni. Moguće je da bi Ministarstvo procijenilo da mu je jeftinije ukinuti školu nego poštovati propise i osigurati prijevoz učenicima da dolaze poslijepodne na izborne predmete i ostale sadržaje koji ne smiju biti u sklopu redovnog rasporeda. Ali to nije tema ovdje.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:55   #247
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Pročitala sam i jasno mi je. Tebi nije jasno da radite protuzakonito. I imate sreće što to svima odgovara, učiteljima i roditeljima i vlastima pa se nitko ne buni. Moguće je da bi Ministarstvo procijenilo da mu je jeftinije ukinuti školu nego poštovati propise i osigurati prijevoz učenicima da dolaze poslijepodne na izborne predmete i ostale sadržaje koji ne smiju biti u sklopu redovnog rasporeda. Ali to nije tema ovdje.
da,al što sam željela reć ovim primjerom?da se možda ne bi trebali ponašati kao da živimo u švedskoj i očekivat savršenu prosvjetu,savršenu organizaciju nastave,savršeni raspored bez rupa..živimo u hrvatskoj i radimo u uvjetima u kakvim radimo.a koliko platiš toliko i dobiješ.

možda,al stvarno možda ne bi trebalo dizat toliku uzbunu jer će dijete bit 45 minuta samo nego se dogovorit sa nastavnicom.
Secretary is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:58   #248
Quote:
Secretary kaže: Pogledaj post

možda,al stvarno možda ne bi trebalo dizat toliku uzbunu jer će dijete bit 45 minuta samo nego se dogovorit sa nastavnicom.
Postavljač teme ipak nije iz tvoje škole, i koliko smo shvatili, u školi ima mjesta za promjenu rasporeda.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 14:00   #249
Quote:
Secretary kaže: Pogledaj post
da,al što sam željela reć ovim primjerom?da se možda ne bi trebali ponašati kao da živimo u švedskoj i očekivat savršenu prosvjetu,savršenu organizaciju nastave,savršeni raspored bez rupa..živimo u hrvatskoj i radimo u uvjetima u kakvim radimo.a koliko platiš toliko i dobiješ.

možda,al stvarno možda ne bi trebalo dizat toliku uzbunu jer će dijete bit 45 minuta samo nego se dogovorit sa nastavnicom.
Gle, ako sam ja uložila dobru volju da shvatim situaciju tvoje škole koja je u maloj sredini, onda i ti moraš gledati šire od svoje perspektive. U Zagrebu su problemi sigurno bitno drugačiji od provincijskih. Moja škola ima oko 1000 učenika.

Ovdje je problem ostaviti dijete samo 45 minuta na hodniku. I to se mora moći regulirati zakonom. Ako živimo u Hrvatskoj, ne znači da nemamo pravo očekivati uređeno društvo i uređeno školstvo.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 14:01   #250
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Postavljač teme ipak nije iz tvoje škole, i koliko smo shvatili, u školi ima mjesta za promjenu rasporeda.
neće se raspored mjenjat zbog jednog učenika.
Secretary is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 14:03   #251
Quote:
Secretary kaže: Pogledaj post
neće se raspored mjenjat zbog jednog učenika.
Nevjerojatno, ali postoje i razredi i škole sa samo jednim učenikom, pa se može i mijenjati raspored zbog samo jednog učenika, odnosno, zbog prvotne nesposobnosti satničara.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 14:16   #252
Quote:
Secretary kaže: Pogledaj post
neće se raspored mjenjat zbog jednog učenika.
zašto ne? moja mama je satničar i promjenila je raspored zbog JEDNOG JEDINOG učenika koji ove školske godine nije išao na vjeronauk tako da njegov razred ima vjeronauk zadnji sat pa on može kući..
__________________
::::ne mogu učiniti ništa veliko.. samo male stvari s velikom ljubavi::::
me3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 16:16   #253
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Nije. Koliko ću to puta morati ponavljati? Nitko se ne može zadužiti za takvo što. I već sam objasnila nekoliko puta da dežuran nastavnik dežura za vrijeme odmora i da i na dan kad je dežuran odrađuje svoju nastavu. To se može organizirati ako ima nastavnik koji pristaje na takvo što. Nitko ga ne može prisiliti ni natjerati. Nema zakonitog načina da se bilo kome uvale djeca koja ne idu na vjeronauk.

U mojoj je školi to riješeno tako da se prvašići koji ne upisuju vjeronauk većinom stavljaju u razred jednom kolegi koji pristaje s njima provoditi sat dok su ostali na vjeronauku. Ali to je njegova dobra volja. Ponavljam - dobra volja.

Ostalima to ne pada na pamet. Zašto i bi?
Perzefona, ne moraš ponavljati, nitko ne na to ne tjera.

Sve što sam napisala jest tako. Ne znam kako je u tvojoj školi, ali u školi gdje sam ja radila bilo je upravo kako sam opisala. Dežurni je nastavnik bio onaj dan kad ima 4 ili 5 nastavnih sati te je ostatak smjene čuvao djecu. Ako si dobro čitala ( to često ti drugima znaš naglašavati ), govorila sam o učenicima putnicima, ne o djeci koja idu na Vjeronauk. Tko brine o "nevjeronaučnoj" djeci, to bih i ja voljela znati.
Crna dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 21:16   #254
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Gle, ako sam ja uložila dobru volju da shvatim situaciju tvoje škole koja je u maloj sredini, onda i ti moraš gledati šire od svoje perspektive. U Zagrebu su problemi sigurno bitno drugačiji od provincijskih. Moja škola ima oko 1000 učenika.

Ovdje je problem ostaviti dijete samo 45 minuta na hodniku. I to se mora moći regulirati zakonom. Ako živimo u Hrvatskoj, ne znači da nemamo pravo očekivati uređeno društvo i uređeno školstvo.
eeeee....jel ti misliš da samo u ZG imaju škole od 1000 đaka????

e onda evo ti primjer škole gdje mi ide kćer..naime škola trenutno broji 820 đaka koji idu u 2 smjene te još preko 200 šaka u područnoj školi (područna je udaljena od matične cca 6 km)

Zadnje uređivanje Katrin : 13.09.2010. at 00:01. Reason: off
matan potrka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 21:25   #255
Quote:
matan potrka kaže: Pogledaj post
eeeee....jel ti misliš da samo u ZG imaju škole od 1000 đaka????
Niti sam rekla, niti mislim. Nisam vukla analogiju metropola - provincija, nego velika škola - mala škola.

Mislim, ja sam popila karton za offtopic, osjećam se posebnom, jer vidim da drugi spamaju nemilice i nekažnjeno.

Radi se o tome da nije isto nastavu i raspored prilagoditi jednom ili nekolicini đaka u maloj školi nasuprot desetinama, koliko ih je na hodnicima zbog vjeronauka u većim školama kao što je moja i ona tvoga djeteta. Bez obzira bile u metropoli ili proviniciji.

I da to ne bi smjelo biti prepušteno snalaženju ravnatelja, satničara, učitelja ili pritiscima roditelja na način da će se djetetu problematičnog roditelja raspored naštimati da mu vjeronauk bude prvi ili zadnji sat, a djeca šutljivih roditelja imat će rupe.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 06:42   #256
Quote:
Secretary kaže: Pogledaj post
neće se raspored mjenjat zbog jednog učenika.
Znači ako je samo jedan, nije greda ako je protuzakonito?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 08:05   #257
Quote:
Ma nemoj? Baš bih voljela vidjeti ravnatelja koji bi meni naredio da za vrijeme moje pauze, moje svete kave čuvam deriščad. Može, kad plati. A to će biti nikad. Ja nisam talac vjeronauka.
Ako si nastavnik, onda je stvarno žalosno čuti nešto ovakvo iz tvojih usta. Čak i ako nisi nastavnik...

Ima jedna druga mogućnost - volontiranje. Ili je to u Hrvatskoj veći grijeh od ne pripadati katoličkoj crkvi ;-)?
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 10:20   #258
Quote:
komutator kaže: Pogledaj post
Ako si nastavnik, onda je stvarno žalosno čuti nešto ovakvo iz tvojih usta. Čak i ako nisi nastavnik...

Ima jedna druga mogućnost - volontiranje. Ili je to u Hrvatskoj veći grijeh od ne pripadati katoličkoj crkvi ;-)?
Dobar dio ih i volontira u ovoj zbrci oko vjeronauka.

Al se veeeliki broj roditelja cak ljudski i ne zahvali na tome.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 11:07   #259
Quote:
komutator kaže: Pogledaj post
Ako si nastavnik, onda je stvarno žalosno čuti nešto ovakvo iz tvojih usta.
Jesam. Plači. Trebaš rupčić?
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 12:12   #260
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Dobar dio ih i volontira u ovoj zbrci oko vjeronauka.

Al se veeeliki broj roditelja cak ljudski i ne zahvali na tome.
Mišljenja sam da su Vlada i/ili MZOŠ ti koji se trebaju zahvaljivati volonterima, a ne roditelji, jer zahvaljujući nadležnima i postoje "rupe" u satnici.

Inače, ni u našoj školi ne postoji dežurni nastavnik koji dežura za vrijeme sata. Dežurni nastavnik odrađuje svoju satnicu, a dežura na hodnicima samo za vrijeme odmora.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.