Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2017., 12:04   #8781
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Gdje ste ju kupili? To bi nam bilo idealno. Voli knjige pa bi uzivala
Dobili smo. Dosta je debela i detaljna. Izdanje egmont

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 13.08.2017., 12:05   #8782
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Gdje ste ju kupili? To bi nam bilo idealno. Voli knjige pa bi uzivala
Evo

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 13.08.2017., 12:09   #8783
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Dobili smo. Dosta je debela i detaljna. Izdanje egmont

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Pptrazit cu u knjizarama
profesorka87 is offline  
Old 13.08.2017., 12:35   #8784
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Hm,ja ne povracam. Cak ni mucnine vise nemam. Do proslog tjedna sam dobivala kg, znaci 2 u 14 tjedana i sad gubim. Sve isto radim samo sto cesce jedem.
Jednako vjezbam cijelo vrijeme - osim dva tjedna kad su bile vrucine pa sam taj gubitak i tome pripisala jer sam ovaj tjedan opet pocela vjezbati kao nekad. Ali nisu to vjezbe ne znam kakve - 15-ak min bicikl, 10-15 min u teretani.
Jucer sam cak i kekse jela koje nisam jela skoro od pocetka trudnoce jer mi ne pasu i bas sam ocekivala plus, a ono jos veci minus.
Profesorka, pricala sam s dr u vezi istog.
Na pocetku tr izgubila sam dvije kile, vratila 1,5 kg, 26. tjedana trudna sad.
Dr je rekla 'beba jede vas', nista strasno, krv mi je ok, secer ok. Jedem koliko mogu, nisam na dijeti, sto pozelim to skuham, kupim i dobro je za sad, osim sto me niski tlak zna zaljuljat, odmaram vise...
yonaa is offline  
Old 13.08.2017., 12:37   #8785
Quote:
-Aya- kaže: Pogledaj post
Oko mene isto sve zene rodile koje smo bile terminuse...samo iskacu obavjesti po fejsu... zsto.sam jos nervoznija i nestrpljivija
Ma isto i kod mene. I na fejsu i na viberu. Sve koje su terminom par dana poslije mene.
Meni je stvarno drago zbog njih, ali se ja tako usrano osjećam. Još ova danas na komentare na fejsu koji joj žele brz oporavak, odgovara sa "mama kao zmajica" pa bila bih i ja zmajica da mi nisu spičili jebeni drip i da beba nije imala 4100.
Ne znam na koga rađam tako krupnu djecu, evo i ova će izgleda biti krupna, pa i ne znam kako ne bi bila krupna kad sam puni termin dočekala, a možda i prenesem. Više me tako briga hoće li boljeti, hoće li moći epidural, hoće li me razrezati na sve strane, samo da više počne boljeti! Prvo pola trudnoće me nešto boli, žiga, presjeca, a sad kad treba da boli, sad ništa.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Old 13.08.2017., 12:40   #8786
Evo da se javim. Nas vratili kući. Nemam nikakvih trudova, ni na ctgu niti ih osjećam. Jutros malo osjećala pritisak desetak minuta i to je to. Plodna voda je mlječna, kaže dr. da je beba spremna za van i da je sve mekano.Otvorena dva i po članka. Doktor cijeli sretan, da je to super za prvorotku. Ne znam što je mislio pod tim. Je li što se otvaram, a nemam trudova?Ja to uopće ne kužim. Netko mjeri u cm, netko u prstima, sad mi ovaj krene s člankom. Dajte mi to, molim vas, pojasnite!Raskrvario me skroz. Rekao da ću dosta krvariti i da mogu očekivati i trudove nakon ovog pregleda. Totalno sam zbunjena. Sad još uvijek ništa ne osjećam, mali i dalje tulumari po trbuhu, a ja se idem naspavati, tko zna kad ću opet!
Uglavnom, sutra opet na pregled kod svog ginekologa.
lea13 is offline  
Old 13.08.2017., 13:03   #8787
Jelena nemam ni ja bas lijepo iskustvo s poroda.... pukao vodenjak u ponoc...ujutro u 8 na drip stavili do 15h i nista se nisam otvorila...4 prsta samo..hitmi carski na kraju bio..namucila se za nista..
-Aya- is offline  
Old 13.08.2017., 13:04   #8788
Quote:
-Aya- kaže: Pogledaj post
Oko mene isto sve zene rodile koje smo bile terminuse...samo iskacu obavjesti po fejsu... zsto.sam jos nervoznija i nestrpljivija
Ove oko mene su sve sa kasnijim terminima od pocetka listopada nadalje. Ja sam prva u susjedstvu za rodit. I jedva cekam jer mi je stvarno dosta. Imam takav rpitisak na mjehur, a kad odem piskit samo kap dvije izađe. I onda se moj muz cudi kako smo uduplali buđet za toaletni papir. Preznojava me cim nesto pomislim napraviti, a kamoli ustanem i stvarno radim nesto.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 13.08.2017., 13:13   #8789
Quote:
lea13 kaže: Pogledaj post
Evo da se javim. Nas vratili kući. Nemam nikakvih trudova, ni na ctgu niti ih osjećam. Jutros malo osjećala pritisak desetak minuta i to je to. Plodna voda je mlječna, kaže dr. da je beba spremna za van i da je sve mekano.Otvorena dva i po članka. Doktor cijeli sretan, da je to super za prvorotku. Ne znam što je mislio pod tim. Je li što se otvaram, a nemam trudova?Ja to uopće ne kužim. Netko mjeri u cm, netko u prstima, sad mi ovaj krene s člankom. Dajte mi to, molim vas, pojasnite!Raskrvario me skroz. Rekao da ću dosta krvariti i da mogu očekivati i trudove nakon ovog pregleda. Totalno sam zbunjena. Sad još uvijek ništa ne osjećam, mali i dalje tulumari po trbuhu, a ja se idem naspavati, tko zna kad ću opet!
Uglavnom, sutra opet na pregled kod svog ginekologa.
A bas sam mislila da cete ti i jelena roditi bez problema prije mene naravno. Jos cu ja u cetvrtak prije vas.

Clanak ti je jagodica prsta do prvog pregiba. Znaci oko 2-2 i pol cm si otvorena sto je za prvorotku super. Krvaris jer je on to malo jos jace pokusao prosiriti i vjerovatno je odvojio prstima stjenku plodovih ovoja od cervixa. Kod terminskih pregleda se to inace radi kako bi se potaknulo trudove jer kod nekih zena to upali pa se izbjegne indukcija. Jedino sto su ti pregledi neugodniji i bolniji i dolazi do krvarenja jer kod tog sirenja prstima popucaju cesto kapilare. Cesto se zene zale na te zadnje preglede iz navedenih razloga, a nisu ni svijesne da ih taj pregled moze spasiti puno dugotrajnijeg i bolnijeg poroda.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 13.08.2017., 13:26   #8790
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Profesorka, pricala sam s dr u vezi istog.
Na pocetku tr izgubila sam dvije kile, vratila 1,5 kg, 26. tjedana trudna sad.
Dr je rekla 'beba jede vas', nista strasno, krv mi je ok, secer ok. Jedem koliko mogu, nisam na dijeti, sto pozelim to skuham, kupim i dobro je za sad, osim sto me niski tlak zna zaljuljat, odmaram vise...
Bebe sebi uzimaju sto im treba. Vec sam napisala da mi je cudno samo zato sto ne gubim od pocetka nego eto sad.
Prije trudnoce, od 1.mjsam pocela vise vjezbati,zdravije jesti i izgubila sam 4 kg u 4 mj. mozda se tek sad metabolizam navikao na to stanje pa sam pocela mrsaviti
profesorka87 is offline  
Old 13.08.2017., 14:33   #8791
Cure, jel ima koja iskustva s ricco nano kolicima?
Koliko vam je trebalo da odaberete sebi i svom djetetu idealna kola?
__________________
Tko se nije skrio magarac je bio
Evill Angell is offline  
Old 13.08.2017., 15:29   #8792
Ajme ja jedva hodam danas koje bolove imam u preponama i zdjelici...kao da cu se raspast
-Aya- is offline  
Old 13.08.2017., 17:38   #8793
Quote:
-Aya- kaže: Pogledaj post
Ajme ja jedva hodam danas koje bolove imam u preponama i zdjelici...kao da cu se raspast
Jel ti se cini da ti se trbuh spustio. Meni da vec par dana imam taj osjecaj. Mozda te zato boli jer je beba nize pa ti je jaci pritisak na zdjelicu i mjehur. Ja vise nemam po noci osjecaj da mi se piski nego osjetim samo bol u donjem djelu trbuha i kad se signem popiskit mi ta bol prestane.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 13.08.2017., 17:45   #8794
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
A bas sam mislila da cete ti i jelena roditi bez problema prije mene naravno. Jos cu ja u cetvrtak prije vas.

Clanak ti je jagodica prsta do prvog pregiba. Znaci oko 2-2 i pol cm si otvorena sto je za prvorotku super. Krvaris jer je on to malo jos jace pokusao prosiriti i vjerovatno je odvojio prstima stjenku plodovih ovoja od cervixa. Kod terminskih pregleda se to inace radi kako bi se potaknulo trudove jer kod nekih zena to upali pa se izbjegne indukcija. Jedino sto su ti pregledi neugodniji i bolniji i dolazi do krvarenja jer kod tog sirenja prstima popucaju cesto kapilare. Cesto se zene zale na te zadnje preglede iz navedenih razloga, a nisu ni svijesne da ih taj pregled moze spasiti puno dugotrajnijeg i bolnijeg poroda.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Mene je zadnja 2 puta tako pregledala. I ništa. Prošle nedjelje mi je bio takav prvi pregled, nije strašno bolno, ali sam osjetila, i poslije toga mi je od ponedjeljka do srijede išla sluz sa sukrvicom. Ne znam da li je sluzni čep. I juče na pregledu, ja se ni makla nisam sa 3cm koliko sam već otvorena od kraja jula
Juče mi je bio malo bolniji pregled, i evo tek danas nešto malo sukrvičaste sluzi ispalo. Ništa me ne boli. Ne znam šta trebam uraditi da dobijem više te jebene trudnove i da se otvorim i porodim. Kontam da se penjem uz stepenice. Eto, to mi je sad jedina nada.
Malo sam počela oticati, malo u licu, i malo ruke i noge.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Old 13.08.2017., 17:47   #8795
Quote:
-Aya- kaže: Pogledaj post
Jelena nemam ni ja bas lijepo iskustvo s poroda.... pukao vodenjak u ponoc...ujutro u 8 na drip stavili do 15h i nista se nisam otvorila...4 prsta samo..hitmi carski na kraju bio..namucila se za nista..
Joj
Ja se toga sada bojim. Da ću preći termin, da će me staviti na indukciju, da će bebi opasti otkucaji i da će na kraju biti hitni carski Ono, to mi je baš ružan scenario koji ne bih voljela da se desi.

Ti ćeš sada probati prirodno ili? Izvini, nisam zapamtila ako si ranije već spominjala.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Old 13.08.2017., 17:49   #8796
Hajde pišite da nas prebaci na drugu stranu, ova slika gore mi raširila sve, ne mogu čitati.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Old 13.08.2017., 17:51   #8797
Eh da, vezano za te grublje preglede. Prijateljica je isto išla kod ove doktorice kao i ja, i doktorica joj je tako jedan dan rekla da će ju malo grublje pregledati i da može očekivati da dobije kontrakcije ili da joj pukne vodenjak. I stvarno, curi nakon 12h pukao vodenjak, i porodila se nakon 4-5h od toga. Znači, sve je bilo onako kako je doktorica procijenila. Zašto ja ne reagujem na to ručno otvaranje, ja stvarno ne znam
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Old 13.08.2017., 17:56   #8798
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
A bas sam mislila da cete ti i jelena roditi bez problema prije mene naravno. Jos cu ja u cetvrtak prije vas.

Clanak ti je jagodica prsta do prvog pregiba. Znaci oko 2-2 i pol cm si otvorena sto je za prvorotku super. Krvaris jer je on to malo jos jace pokusao prosiriti i vjerovatno je odvojio prstima stjenku plodovih ovoja od cervixa. Kod terminskih pregleda se to inace radi kako bi se potaknulo trudove jer kod nekih zena to upali pa se izbjegne indukcija. Jedino sto su ti pregledi neugodniji i bolniji i dolazi do krvarenja jer kod tog sirenja prstima popucaju cesto kapilare. Cesto se zene zale na te zadnje preglede iz navedenih razloga, a nisu ni svijesne da ih taj pregled moze spasiti puno dugotrajnijeg i bolnijeg poroda.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
A ne, ne žalim se ja na pregled. Znam ja da oni rade što moraju i trebaju. Drago mi je da nije inzistirao na induciranom,bar ne još, s obzirom da se kod nas zna točan dan oplodnje i da je plodna voda već mljećna.Nije me uopće bolilo. Više me je bolilo u srijedu kod mog dr. Nije ni krvarenje bilo strašno. Znači dobro sam zaključila. Super bi bilo se ovako otvarati bez bolova, i onda biti što više otvorena kad počnu trudovi. Nisam to uopće proućavala kako se nisam otvarala u trudnoći, pa mi su sad svi ti termini zbunjujući. Toliko sam brojila dane da uđem u termin, a sad se bojim da opet puno ne prenesem. Uvijek brige!
A što se tiče redosljeda, trudit ću se ja da me ne pretekneš!
lea13 is offline  
Old 13.08.2017., 17:59   #8799
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Jel ti se cini da ti se trbuh spustio. Meni da vec par dana imam taj osjecaj. Mozda te zato boli jer je beba nize pa ti je jaci pritisak na zdjelicu i mjehur. Ja vise nemam po noci osjecaj da mi se piski nego osjetim samo bol u donjem djelu trbuha i kad se signem popiskit mi ta bol prestane.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Takav sličan osječaj i ja imam. Baš si to dobro opisala!
lea13 is offline  
Old 13.08.2017., 18:01   #8800
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
Joj
Ja se toga sada bojim. Da ću preći termin, da će me staviti na indukciju, da će bebi opasti otkucaji i da će na kraju biti hitni carski Ono, to mi je baš ružan scenario koji ne bih voljela da se desi.

Ti ćeš sada probati prirodno ili? Izvini, nisam zapamtila ako si ranije već spominjala.
Ja ti jos nista konkretno ne znam... kao za sada nema razloga da ne idem na vaginalni porod...ALI ako beba bude veca da cemo razgovarati o carskom...a tek u cet idem na uzv pa ce mi raditi procjenu bebe...ne znamo koliki je bebac..pa cemo valjda u cet razgovarati o tome...
Ne znam uopce ako me sad uhvate trudovi jel bi mi raditi prije radjaone uzv ili ne..zadnji uzv sam imala s 34 tjedna i tada je mali bio 2600g
-Aya- is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.