Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2004., 00:54   #21
Quote:
slazem se da su trebali dati Burtonu da ga rezira
Da, samo sto je Burton u to vrijeme imao...koliko...20 godina?

Quote:
draak kaze:
Film je OK (pogotovo extended)
Odakle ti extended verzija?
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 23:31   #22
GaelGarciaBernal kaže:
"Da, samo sto je Burton u to vrijeme imao...koliko...20 godina? "

Ma da, to je bilo samo hipoteticki

Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 02:06   #23
Quote:
GaelGarciaBernal kaže:
Da, samo sto je Burton u to vrijeme imao...koliko...20 godina?



Odakle ti extended verzija?

s neta (DivX)
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2004., 23:52   #24
Gledam trenutno ponovno nakon dugog vremena film.

Jako je lijepo da je Lynch htio napraviti film direktno po knjizi, ali onda nek se barem drži radnje. Primjerice, u filmu nema one masovne orgije koju organizira duke Leto na kojoj se vodi teška rasprava o tome imali li na Arrakisu dovoljno vode da se klima promijeni posebnom metodom i slične veselice. Zatim, Duncan umire od metka u ćelo čim Harkonneni napadnu. Paul i Jessica ulete u leglo Fremena nakon što su se igrali lovice s crvom (koji, kao što je Kierlan jednom primjetio, izgleda kao penis u pijesku).

Weirding module neću niti spominjati.


Film je definitivno trebao biti two-parter ili možda čak three-parter.
__________________
Blog koji sakriva mnoga čuda, među njima i Jazavce.
Nighthawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 16:14   #25
Pogledao Jodorowsky's Dune.

Meni je zapravo jako drago da to nije ekranizirano, jer bi zauvijek mi umrljala poštovanje koje imam prema knjizi.

Film bi bio kao duža verzija spota Lad Gage, a većinu uloga ne bi imali glumci, nego razne rock zvijezde i umjetnici, koji bi valjda trebali impresionirati raju.

Da ne spominjem koliko bi neki detalji bili užasno slabi i loši.

Vizualna bizarnost nije sinonim za uspijeh, film bi bio jako čudan i jako skup trip, ništa više.

Bilo je koristi od svega, pogotovo na radu Aliena recimo i što su neki crtači proslavljeni, ali sam film bi uništio Dune serijal.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 20:32   #26
film bi ba bio karina to je jasno
el topo susrece svetu planinu uz primjese pjescane planete
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 15:07   #27
BTW Jodorovsky je ispričao svoje verziju Dune kroz Metabarune. Vidno inspirirano Duneom po nekim lajtmotivima, ali zapravo skroz njegovo. Crtao veliki Moebius. Meni fenomenalno, iako teške tripogljive.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:58   #28
Imao sam film na VHS-u, presnimljeni naravno. Pogledao ga sigurno deset puta.
Volio bih vidjeti remake. Seriju sam nešto malo gledao i nisam imao volju nastaviti.
__________________
http://www.oruzarnica.com/
NEO: I know kung fu
MORPHIUS: show me
Seminola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 16:54   #29
metabaroni dojade nakon nekoliko knjizica
tolika kolicina ludila na jednom mjestu
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 14:23   #30
kad smo već kod metabaruna, da li je netko čitao tehnoočeve? isto? slično?
__________________
Puno čitam, malo pišem
RIMOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 16:27   #31
tehno pape?
meni je sve to na istu foru... umjetnik je baš ispred vremena čak i za mene koji voli sf koji sam uvijek bio u društvu onaj koji voli sve ono što drugi ne vole
dakle ludilo
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 23:23   #32
Quote:
RIMOR kaže: Pogledaj post
kad smo već kod metabaruna, da li je netko čitao tehnoočeve? isto? slično?
Ja sam počeo ali odustao. Imao sam osjaćaj da Jodorowsky šmira, da je ostao bez ideja pa se samo reciklira i glumi samoga sebe ispaljujući rutinski svoje prežvakane ideje. Sve bi bilo ok šund, kao što su Metabaroni, da nije ružnog crteža. Grafički izgled stripa je nepodnošljiv, 3 D ilustracije u kombinaciji sa potpno bezličnim crtežom Zorana janjetova. Teški kić.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 21:23   #33
Ekranizacija Dine!
Lynchov film - ambiciozan, ali očito skresan scenarij zbog čega je radnja predstavljena u najosnovnijim crtama. Vizualno fenomenalan.
Serija - loša. Studijska atmosfera, hrpa europskih glumaca sa predrvenim naglascima para uši.
Jodorowsky dokumentarac - ambiciozniji od Lyncha, film bi trajao 13 sati da je snimljen. Svejedno super doku.
Drone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 19:55   #34
Seriju nisam gledao, sto se filma tice...
Prvi put kad sam gledao, nije mi se svideo. Delovalo mi je bas bzv. No sinoc sam ga ponovo pogledao i ovaj sam se put odusevio.
Mozda se nije dopalo fanovima knjige (sto razumem sasvim) ali meni se bas svideo film. Mislim koja ekipa. Kyle, Patrick Stewart, Sting, Max Von Sydow
Po meni izuzetno dobar film. Od mene 8/10
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 17:17   #35
Kažu da će Dennis Vilneuve (ili kako se već zove - onaj lik sto je snimio Arrival (i totalno ga sjebo), i što je snimio Blade runner novi (vjerovatno će i njega da zajebe) snimati i novu Dinu. Nisam nešto oduševljen.

A Jodorowsky da je snimio Dinu, to bi bio ili najbolji film svih vremena, ili najgori
Nur Gatrhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 16:33   #36
bio bi sranje
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 21:09   #37
I to na kvadrat.
Lik je serator, ali nije me smetao dok nije krenuo pljuvati Lyncha.

Sa knjigom ne b i imao ama baš ništa, samo niz škova, bizarnih scena i raznih boja, dakle "weird for the sake of weird".

Neka radi to s nečim drugim, a ne sa "Dune".
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.