Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 20:32   #1
Instalacija Win10 Home na Free Dos laptopu

Bok. Trebam pomoć. Kupila sam novi HP 250 G5 laptop s free dosom i želim instalirati win 10 home. Skinula sam ga na stick,pokrenula instalaciju i zapela na particijama. Ne znam što mogu brisati,formatirati i gdje instalirati windowse. Ima 3 ponuđene particije,prva je Pogon 0 Particija 1: HPDOCS 7.8 GB Primarna
druga je Pogon 0 particija 2: 7.8 GB Sustav
Na njih ne mogu instalirati piše da Instalacija sustava Windows na taj disk nije moguća. Odabrani disk ima MBR particijsku tablicu. Na EFI sustavima Windows možete instalirati samo na GPT diskove.
Instalacija sustava Windows na taj prostor na tvrdom disku nije moguća. Windows mora biti instaliran na particiju formatiranu kao NTFS.

Treća particija je Nedodjeljen prostor na pogonu 0 222.9GB .
Za nju piše Instalacija sustava Windows na taj disk nije moguća. Odabrani disk ima MBR particijsku tablicu. Na EFI sustavima Windows možete instalirati samo na GPT diskove.

Što da radim?
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 21:35   #2
Obriši sve tri particije, nakon toga stvorit ce ti se samo jedna i pisati ce ti drive 0 UNALLOCATED space, klik samo na next i to ti je to. Ne kuzim zbog čega rade particije ako pise free dos, ocito su to neki "dokumenti" tj particija od samoga laptopa, ali to je potpuno nebitno, jer imas garanciju tak da napravi kak sam ti napisao i to ti je to. Na trecu ne mozes instalirati jer si bootala usb u UEFI načinu.. a UEFI boot ne moze se instalirati na mbr particiju. Ponavljam da te sada ne bunim, obrisi samo particije i klik na next i instalirati ces windowse
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.