Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2017., 14:53   #421
Quote:
mariva216 kaže: Pogledaj post
Tko i kako upravlja sa lovom u to ne mislim ulaziti. Zato sam i napisala da se radi o 3 obitelji koje imaju različita razmišljanja i u nekim stvarima se ne možemo dogovoriti. Zato bi se i htjeli od njih u potpunosti odvojiti što se tiče grijanja.
Naša kuća je za razliku od njihove novo sagrađena. Imamo unutarnju i vanjsku izolaciju i pvc prozore.
Ak je tak onda lako ugradis plin! A racuni ce ti biti razumni.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:04   #422
pozdrav! obzirom da o navedenom nemam nikakvih iskustava molila bih konkretan savjet. kupili smo kuću u kojoj je nekakva stara peć na plin za centralno. ne znam kak se to zove. uglavnom je veliko poput ormara. e sad obzirom da su postojeće instalacije ok zbog ustede bi trebalo zamijeniti ju sa nekim bojlerom koji bi naravno bio i za toplu vodu. treba nam i vanjski dimnjak(rekli su ovi koji sve znaju). konkretno radi se kvadraturi od cca 250 m2. zanima me okvirno cijena bojlera i dimnjaka , naravno i radova . ako imate provjerene inf.
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:46   #423
20000-25000kn sa kondentacijskim bojlerom, regulacijom i spremnikom PTV. Barem sam takvu ponudu dobio ja, ali ja sam odabrao i regulaciju bolju, cca 2000kn.
Vaillant.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:11   #424
tnx.mislim da bude se ovu prvu zimu čedo mamino grijalo po starom sistemu
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 19:03   #425
Svejedno traži ponudu, ne košta te ništa. Ova koju sam ja dobio, nisu uračunati popusti, već je direkt od Vaillanta. Koliko sam skužio, majstori imaju još neke svoje rabate.

Svaka komponenta moje ponude može i jeftinije ići. Koliko jeftinije, to ne znam.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 23:52   #426
Quote:
vodainebo kaže: Pogledaj post
tnx.mislim da bude se ovu prvu zimu čedo mamino grijalo po starom sistemu
a cuj welcome u vlasnistvo nekretnine

samo bojler ti je skoro 9000 kn pa neki pribor, nosac i mam si na 10.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 08:16   #427
Europe, a ni ja ne znam koliko će me sve skupa izaći.
Znači ~20 000 kn mi je bojler, regulacija sa vanjskim osjetnikom i PTV od mislim 200l.
Koliko tu još dodatnih troškova ima?
Bojler će biti odmah ispod ravnog krova. Znači dimnjak je minimalan. Ali opet, koliko košta taj "dimnjak"?
Da li još nekih znatnih "skrivenih troškova"?

Jer ako bi se to sa priključkom približilo 35 000, onda stvarno nema smisla ići na plin, ako TP odgovarajuće snage mogu naći za možda i tih 35, ili 40k.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 10:33   #428
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
a cuj welcome u vlasnistvo nekretnine

samo bojler ti je skoro 9000 kn pa neki pribor, nosac i mam si na 10.
nekretnina je kupljena sinu. znam kolko me koštalo uvođenje centralnog grijanja u mojim nekretninanama.no ne znam koliko košta zamjena kotla,peći kaj već je to, a kad već postoji sustav.zaključak je da bude ovu zimu dobar i stari sistem. toplo bude, a račun se isto nekak bude platil
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 14:06   #429
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Europe, a ni ja ne znam koliko će me sve skupa izaći.
Znači ~20 000 kn mi je bojler, regulacija sa vanjskim osjetnikom i PTV od mislim 200l.
Koliko tu još dodatnih troškova ima?
Bojler će biti odmah ispod ravnog krova. Znači dimnjak je minimalan. Ali opet, koliko košta taj "dimnjak"?
Da li još nekih znatnih "skrivenih troškova"?

Jer ako bi se to sa priključkom približilo 35 000, onda stvarno nema smisla ići na plin, ako TP odgovarajuće snage mogu naći za možda i tih 35, ili 40k.
Po meni ako si sa plinom i priborom na 25.000kn, a dizalica topline je oko 40.000 kn, imas razliku od 15.000kn.

Ja bi rekao da je rata grijanja za DT max.500 kn u vrsnim mjesecima, a rata plina u vrsnim mjesecima koliko sam vidio je oko 1000-1500 kn, recimo da je 1200kn. Ti u 3 prva mjeseca grijanja imas razliku od 700kn * 3mjeseca = 2100 kn. Jos dodaj par ostalih manjih mjeseeci recimo jos 700 kn za ostale mjesece to je oko 2800 kn. Ako je razlika 15.000kn to si recimo isplatio DT u 6 godina za razliku plina. Racunam da je servis na jednom i godisnje odrzavanje ne jednom i drugo isto cjenovno.
Jos razmisljam kako ce plin ici gore,a struja ne vjerujem da moze puno gore, jer je ipak potrebna svima. Iako evo sada slijedi poskupljenje.
Jos postoji opcija da grijes samo u nocnom rezimu recimo kod DT,sto je jeftina struja.
__________________
Bla bla bla
giga1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 21:32   #430
U računici je još i priključak naravno.. Ja da se ne grijem na plin, nemam ni razloga uvoditi plin, naravno.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 15:40   #431
Moze li mi netko reci koliko mi otprilike novaca treba za uvodjenje centralnog na plin za stan od 40 m2 koji se sastoji od 1 sobe, kuhinje, kupaonice i hodnika i svugdje bi trebali biti radijatori. Momentalno je plinsko grijanje na peci. Zanima me cijena za materijal i ruke, stan je u osijeku
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 13:20   #432
Ne spada nužno u plinsko grijanje već u centralno, ali uskoro planiram kupit cca 12 termo glava za radijatore, pa me zanima čije da uzmem, vidim da ovih Hertz ima za cca 100kn kom po pevecima i sličnim mjestima. Dal' da odmah preskočimo ove najjeftinije ili su i ti solidni. Fala

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 23:39   #433
Koristi li tko kondenzacijski bojler na način da ima odvod kondenzata u neku posudu? Koliko dnevno kondenzata može biti? Ako bih stavio kondenzacijski bojler u dvosobni stan, bi li kanister od 5L bio dovoljan za jedan dan?
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 14:26   #434
Kondenzacijski kombinirani bojleri su vam spojeni i na plinski dimnjak?
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 23:09   #435
U slučaju postavljanja kondenzacijskog bojlera, cijev za zrak bi išla na fasadu (zadnji kat zgrade)
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:59   #436
Bok ljudi, u stanu od 50ak kvadrata koji zahtjeva popriličnu adaptaciju (no srećom, barem je izolacija dobra) je trenutno jedini sustav grijanja zidana plinska peć u dnevnoj sobi.
Htio bih umjesto toga staviti centralno plinsko grijanje s kondenzacijskim bojlerom pa me zanima ima li netko preporuku kome se javiti za izradu projekta (Zagreb) kao prvi korak i koliko to uopće košta?
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 00:06   #437
servis Roca Bojlera, kupovina bojlera koji nije kondenzacijski

Imam desetak godina stari plinski, fasadni ROCA Victoria 20/20F model bojlera. Postoji li netko tko to može/želi servisirati? Majstori koje nalazim nisu baš odušeljeni, kažu ne proizvode se više ROCA bojleri, ne mogu se nabaviti dijelovi itd. Konkretno, sada zeza ventil sa kojim se puni voda u sustav za grijanje. Tlak je sada OK, ali neće biti vječno tako.

Ako se ne isplati popravak, moram napraviti zamjenu. Problem je u tome da se radi o malom stanu. Stoga mi ne treba kondenzacijski bojler, sa njim ne bih ostvario nikakvu uštedu, a ne želim se niti zezati sa odvodom kondenzata. Majstori najčešće govore, eto EU pravila, skupi su ali moraju se kondenzacijski. Danas postoji toliko mnoštvo zakona, pravilnik, ovog-onog da je ne mogu naći o tome točan i nedvosmislen podatak, moraju li se koristiti kondenzacijski uređaji ili ne, postoji li neki datum od kada se mogu ugrađivati nekondenzacijski? Do kada se mogu koristiti nekondenzacijski uređaji?

Ako je moguće koristiti nekondenzacijske uređaje, koji je najmanji i najjeftiniji fasadni model, da radi OK?

Svaka informacija je dobrodošla...
josephc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 21:05   #438
nigdje ne piše sa se moraju koristiti kondenzacijski nego ovih običnih ima sve manje za kupiti
a postavlja se i pitanje dimnjaka - fasadni više nisu u prodaji tako da treba kroz dimnjak van
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 18:44   #439
Svi u Bosnu po starije modele bojlera za klasicni dimnjak ili fasadu. Ak je sad fasadni, i imam dopustenje da tak radi, ne kuzim po kojem osnovu me moze netko siliti da prilikom promjene aparata moram vuci dimovod na krov, a ne spojiti se na isti fasadni izlaz. Jasno mi je za nove instalacije da se tak radi, ali za stare nema nikakvoh smisla.

Sent from my D2303 using Tapatalk
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 18:45   #440
A ako moze na mjesto fadadnog drugi bojler, uz zadrzavanje fasadnog izlaza onda moze i kondenzacija, jer je ona bas za fasadne izlaze prvenstveno predvidjena.

Sent from my D2303 using Tapatalk
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.