Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 12:33   #1
Gluma u reklamama - jel me muljaju u ovoj situaciji

Glumio sam u jednoj reklami i tip iz Prve klape, preko koji sam došao do toga, mi kaže da ću honorar dobiti na ruke. To mi je jako čudno i pitam se je li možda razlog za to taj da ja ne bi vidio ugovor i koliki je moj honorar tako da mi oni mogu dati koliko žele.

Reklamu je radila strana produkcijska kuća za jedno od največih poduzeća u svijetu i prikazivat će se na Youtube-u po cijelom svijetu, a moj honorar je 2000 kn za jedan dan rada. Sad, s obzirom na sve to taj honorar mi se čini i mal. Ja sam čuo da su ljudi dobivali 10k za dan rada na reklamama za domaća poduzeća (s tim da ja nemam nikakvog teksta).

Mislim, ne znam, pretpostavljam da MORAM potpisati honorar, pošto ću se pojavljivati u reklami pa ću vidjet, možda sam samo paranoičan
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 15:32   #2
Postoji tema o statiranju, ne otvaraj temu bez veze, potrazi i tamo pitaj.
Izgleda da nema moderatora ovdje.
Honorar ti je odlican-s obzirom da u reklami ne pricas.
Uzmi lovu i bjezi.
Oh well is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 16:19   #3
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Glumio sam u jednoj reklami i tip iz Prve klape, preko koji sam došao do toga, mi kaže da ću honorar dobiti na ruke. To mi je jako čudno i pitam se je li možda razlog za to taj da ja ne bi vidio ugovor i koliki je moj honorar tako da mi oni mogu dati koliko žele.

Reklamu je radila strana produkcijska kuća za jedno od največih poduzeća u svijetu i prikazivat će se na Youtube-u po cijelom svijetu, a moj honorar je 2000 kn za jedan dan rada. Sad, s obzirom na sve to taj honorar mi se čini i mal. Ja sam čuo da su ljudi dobivali 10k za dan rada na reklamama za domaća poduzeća (s tim da ja nemam nikakvog teksta).

Mislim, ne znam, pretpostavljam da MORAM potpisati honorar, pošto ću se pojavljivati u reklami pa ću vidjet, možda sam samo paranoičan

Ako je istina ovo što kažeš za 10k, da možda taj tvoj posrednik ne uzme proviziju?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:47   #4
To su dost dobri novci za reklamu. Ne znam, vrlo vjerojatno da muljaju.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 20:06   #5
Nije mi jasno kako je moguće da još nisam morao potpisati ugovor, znam da je jedna druga osoba koja je bila u reklami potpisala na dan snimanja.

Jel ima neko možda iskustva s ovime, potpisuju li se nužno ugovori za ovakve stvari?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.